Šta je novo?

Resenje za (skoro) sve ATI probleme (AGP, PCI-E & Mobility)

Svako ko je imao problema sa ATI AGP kartama 2k-3k ce biti zahvalan sto je ovo posebna tema.

Dakle, ovo resenje funkcionise. U mom slucaju je nforce2+sapphire3850, winxp+sp2, ati 8.12 sa CCC. 3DMark03 i Fear su, na primer, bez izuzetka svaki put zavrsavali sa BSOD. Nijedno softversko resenje do sada nije radilo. Jedino je pomagalo spustanje fsb na 133MHz (fear) ili 166MHz (3dMark), sto i nije resenje. Sada sve radi.

Ovo bi trebalo da ostane jos neko vreme kao posebna tema a da se onda kasnije spoji sa glavnom o ATI problemima.
 
Izbacuje mi bsod, ati3duag.dll, sta da radim, napajanje novo, u potpisu pise, znaci nije to...kartu sam kupio u gigatronu, 5. novembra, znaci trebalo bi da je nova serija, ili ne, pajpovi su srebrnkasti, nisu crvenkasti tj. bakar, sto je valjda dobro...
da flesujem bios ne mogu, imam 0605, a ovaj 0703 nece da flesuje, sta jos da radim...je li to neispravna karta, ili ima resenja...
 
@yugo
Ja imam tu verziju Asusa,meni kuler nije bucan,necujan je bukvalno,kontrola obrtaja radi,a inace vent na ovom Asusu(glaciator,kao taj tvoj) se ni u jednom slucaju ne okrece nesto extra brzo,tako da razlika izmedju npr 30% i 100% nije prevelika.Napominjem da se moj ne cuje ni na 100%.

OnTopic:
Da li ce mi neko razresiti misteriju instaliranja drivera na lap top racunare??
Elem,posedujem MSI EX610x-018EU i duze vreme ga nisam ni palio,jednostavno lap mi nije potreban nesto posebno..Resih danas da probam neku igru na njemu cisto da vidim kako radi,jer nikad nisam igrao.Rekoh sebi ajd prvo da instaliram najnovije drivere,skinem sa ATIjevog sajta,
sve regularno,krenem da instaliram izbaci mi problem kako setup ne nalazi odredjeni hardver ili nesto slicno,tako da ne moze da instalira drivere.Zasto se to desava???Kada koristim mod tool za drivere,uspem da ih instaliram,ali onda dobijam cudan CCC,cudne rezolucije i slicno.Nece da instalira ni bez CCC-a.
Inace ovaj lap top(za one koji ne znaju) poseduje Ati HD2400 kartu(valjda je ovo odvojena karta,nije integrisana,koliko znam).
Kako instalirati drajvere bez problema??
EDIT:Nadjoh sad na forumu da izgleda nema nacina da se ovo odradi bez mod toola...Zasto mi onda modovani CCC izgleda drugacije,zasto daje drugacije opcije nego ovaj koji trenutno imam?I imam mnogo veci izbor rezolucija nego sada npr..
 
Poslednja izmena:
Problem sa 4850 i Intel 965P i P35 chipsetima:

Nista od navedenog ne pomaze. Imao P35 plocu i E5200, a sada P965 i E7300.
U oba slucaja imam pucanje ati2dvg.dll i BSOD. Kartica normalno radi na AMD masinama. ASUS 9600 GT TOP radi sasvim normalno na ovoj konfiguraciji iz potpisa.

Pitanje: Da li da mijenjam kartu tj. da ostanem sa 9600GT (poslije 4850, za mene ipak slaba kartica) ili da mijenjam MB+CPU i predjem na AMD (i zadrzim ASUS 4850 TOP)?

Sa ovom masinom sam extra zadovoljan (ne odnosi se na graficku :(), ali nikako da prezalim ovu 4850 :S:

Pomozite da se odlucim

:wave:
 
Poslednja izmena:
prodaj za 130e, kupi 8800gts512 :banana:

edit: kad si tako formulisao post da se meni ni jedno od tvojih ponudjenih resenja ne dopada :p

:wave:
 
Poslednja izmena:
Nemam garanciju za 4850 :( :S:
Kako da kazem nekome: Karta nece raditi na Intelu!?? Pa odma' bi me ispljuvali!
Bice ovo jaaaako tesko prodati.
:wave:

Tvoj problem mi je vrlo nejasan i nedefinisan. Niti si bio dovoljno precizan.
Imam i965, a kacio sam karticu i na P35, i apsolutno nikakvih problema nisam imao. Uzgred, probana i na P45.
Rekao bih da Ati drajveru smeta nesto drugo. Mozda Live!, mozda bios...
 
Poslednja izmena:
Tvoj problem mi je vrlo nejasan i nedefinisan. Niti si bio dovoljno precizan.
Imam i965, a kacio sam karticu i na P35, i apsolutno nikakvih problema nisam imao. Uzgred, probana i na P45.
Rekao bih da Ati drajveru smeta nesto drugo. Mozda Live!, mozda bios...

Problem sam detaljno obrazlozio ovde:
http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=184492

Ovo sam pisao dok sam imao DFI Ultra-D i X2 4200+ S939
Tada jos nisam ni znao za ovu temu. Sve sam probao sto se ovde preporucuje i jednostavno nema efekta.

Rezime: Graficka ne radi na P965 i P35 chipsetu (ove dvije ploce koje sam probao), na AMD-u radi BEZ PROBLEMA. Temperature su 48 idle i ~70 load. Glaciator cooler.
Na Intelu, BEZ drivera dize sistem i tada radi u softverskom modu uz mnostvo random crvrnih tackica.
Sa driverima zakucava, restartuje i ponekad izbaci plavi ekran.

Vidis, nisam probao bez SB 5.1 kartice ali zato jer su zajedno radili na nF4 ploci.

P.S. Permutovao si cifre na tvojoj kartici :smoke:
 
Poslednja izmena:
Jedino koliko vidim da XFX-ovi Radeoni nemaju problema. :D

Uh. Ja ih izbegavam bas iz razloga sto su neki moji ortaci imali mnogo problema sa prvim dostupnim primercima. Davno bese, ne secam se tacno sta je bilo u pitanju, neslaganje sa nekim plocama isl...
 
Da nije ovo uzrok mojih problema?

Kako da istestiram napajanje da ga mogu reklamirati ako ne valja?

HW Monitor isto za 12V pokazuje 7.75V!
Ne znam kako da snimim onaj izvjestaj HW monitora pa da okacim. :S:

@ va milos: Ne radi mi ta tipka :), uslikacu sutra digitalcem
Probao sam i na tom tvom napajanju i isto, ali sam mislio da je zbog toga sto ima 16A na 12V grani..
 

Prilozi

  • 2009-02-25-18h16-Volt12.png
    2009-02-25-18h16-Volt12.png
    22.5 KB · Pregleda: 118
Poslednja izmena:
Pogledaj ovu temu.
http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=182334

Jednostavno ne slaganje te grafe sa tim plocama. Njegova karta je probana na 3 ploce i ni na jednoj nije radila, a liku kom je prodao je proradila iz prve. On je imao MSI p45 platinum, ja biostar iz potpisa i probano je na asusu p35 chipset. Ne znam taj lik koju plocu ima. Jednostavno je dolazilo do bsoda i pucanja tok ati2dvg.dll. Nije bilo ni do napajanja, sva tri su razlicita. Dva firmirana i jedno ruzno pace u mojoj masini.

@ za izvestaj, jednostavno uslikaj ceo ekran(prt Sc)
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Da nije ovo uzrok mojih problema?

Kako da istestiram napajanje da ga mogu reklamirati ako ne valja?

HW Monitor isto za 12V pokazuje 7.75V!
Ne znam kako da snimim onaj izvjestaj HW monitora pa da okacim. :S:

@ va milos: Ne radi mi ta tipka :), uslikacu sutra digitalcem
Probao sam i na tom tvom napajanju i isto, ali sam mislio da je zbog toga sto ima 16A na 12V grani..

Komp ti ni nebi radio da imash 7.75 V na +12V grani... Batali one programe i uzmi unimer u ruke i izmeri napone. 99% da su u redu... Mada mozesh da probash sa drugim napajanjem.

Da ja kazem moje iskustvo sa ATI-jem 4850.
Sapphire 4850 probao sam na MSI P35 neo i radila je bez problema. Imam je vec dva meseca na ASUS P5Q-E P45 takodje radi bez problema i BSOD-ova.
Nisam siguran ali mislim da sam 4850 kupio kad sam imao Biostar TForce 965PT i tad je radila bez problema...
 
Cini mi se da se ne razumijemo.
XFX je firma koja do prije par mjeseci radila samo Nvidia graficke karte.
Atijeve kartice su poceli raditi od nedavno tj. u svojoj ponudi imaju samo zadnju seriju
HD 4xxx.
Pozdrav.

Naravno. Nisu jedini. I Gainward je ranije ekskluzivno radio samo nVidia kartice, ali od serije 4xxx rade i ATi. Vise od 7-8 meseci na trzistu i dostupno kod nas.
Pozz i tebi.
 
meni sutra stize sapphire 4870,
citajuci ovaj thread u golu vodu sam se preznojio,
ovo ce mi biti prva ATi kartica u zivotu jos od vremena s3 trio - a,
drzite mi placeve :D .

znao sam da ATi ima problema sa drajverima,
ali bas ovoliko, uzas
 
Poslednja izmena:
posto sam dobio bas ovu kartu

*Sapphire HD 4870 512MB - karte sa serijskim brojem 188-01E85-001SA, SKU#11133-00 izazviju razne probleme (uglavnom visoke temperature) zbog bagovitog BIOS-a i potrebno je flesovati NOVI BIOS koji resava problem

kojim programom da je flesujem.

skinuo sam atiflash 3.60,
skinuo sam bios sa linka iz prvog posta,
moze li taj prog kao i taj bios iz post, ili ima neki noviji?
 
Poslednja izmena:
Da li je moguce da 4870 Asus pravi problem pri instalaciji novog XP, javlja mi NTLDR missing i pojavljuje se par kerefeka na ekranu koje blinkuju. Do pre neki dan sve je bilo OK dok mi klinac nije fasovao Virut.nbk pa sam morao sve da cistim. Na disku na kojem je Vista radi, ali me djavo terao da menjam drajver sa 8.9 na 9.2 pa sad ne mogu da je overklokujem iz AMD GPU tula dali su oni normalni ili sam ja mozda lose instalirao. Ovo NTLDR me dovodi do ludila pa pomagajte nemam vise ideja , mozda je vrisnula i ploca DFI-TRS2 plus.
 
nikad nisam voleo flashovanje iz win - a,
znam za taj prog.


ali hvala u svakom slucaju. :wave:


EDIT:
kolike su vam temp. meni u idle 65-68 c, fan na auto od 0-25% ? jel to normalno?
 
Poslednja izmena:
da li je to samo kod mene, ili...

da li BRE u opste moze da iskljuci powerplay?

kada stavim na disable i flesujem takav BIOS kartica i dalje menja
klokove na svakih 0.5s, kao sto kaze gx-x,
ili je jedini nacin da se ovo zaobidje onako kako je gx-x opisao?


ali ovo skakutanje clockova vidi samo riva, koristim 2.24,
dok ati tray tool to ne registruje,
mislim registruje ali ne kao riva svakih 0.5s, nego otprilike kada i treba.

mozda je to samo neki bug u rivi??

EDIT:

e sad konacno odoh da se malo poigram, od 15h citam forume i flesujem karticu :D .
 
Poslednja izmena:
ako neces powerplay edituj profile:
Vista:
C:\Users\xxx\AppData\Local\ATI\ACE\Profiles
XP:
C:\Documents and Settings\xxx\Local Settings\Application Data\ATI\ACE\Profiles

ukljuci ati overdrive, snimi profil "lol"/"proba" sta god :) aktiviraj ga, promeni bilo sta, idi na profile management pa save (stikliraj sve, ne samo 3d settings, ATI overdrive obavezno! ili "all catalyst control center settings") kao "full oc" npr. :)
aktiviraj onaj "lol"/sta god od ranije
pa otvori prvo "Profiles.xml" (notepadom npr.) iz "ACE" foldera (da bi ti zapamtio setovanja i posle restarta) i promeni vrednosti u sledecim linijama:

<Feature name="CoreClockTarget_0">
<Property name="Want_0" value="30000" />
<Property name="Want_1" value="80000" />
</Feature>
<Feature name="MemoryClockTarget_0">
<Property name="Want_0" value="30000" />
<Property name="Want_1" value="95000" />
</Feature>
<Feature name="CoreVoltageTarget_0">
<Property name="Want_0" value="1050" />
<Property name="Want_1" value="1250" />
</Feature>

"CoreVoltageTarget" want 0 value ti je voltaza za 2d want 1 je za 3d ;)
stavi istu voltazu za 2d (1250) kao sto je i za 3d, snimi izmene pa isto to promeni i u "full oc" profilu od ranije ("profiles" folder) > save > activate "full oc" profil i cao powerplay ;)

"alternativno" mozes probati i ovo ;)
pazi samo da obezbedis dobro hladjenje ako imas "reference pcb" i ovaj metod ti uspe
ako uspe (a imas sapphire koji pored palita prilicno "slusa" rivu u slucaju voltaza) moci ces 900+ za core a tada karta "izuva" bilo koji klokovani 1gb model

za oc editujes "core clock target" i "memory clock target"
stavi npr. 830/1000 :smoke: (i za want 0 tj. "2d klokove" kao i za 3d ako neces powerplay)
svaki novi profil koji pravis stikliraj samo 3d settings i setovanja za 2d/3d/voltazu/klokove ce biti zapamcena ;)

imaj u vidu da ce ti na ovaj nacin kartica biti stalno na "full klokovima/voltazi" koje si namestio tako da ces morati fan da odvrnes malo ili...

predlog! ovako ce ti kartica biti hladnija (meni na 300/300 za 2d oko 40c oba core-a) + preko rive mozes namestiti auto fan control prateci ovo uputstvo!

p.s. meni je sve ovo jednostavnije od flesha biosa :D posto jednom kada se edituje to je to ;)
posle samo install novih drajvera preko starih i sva podesavanja ostaju ;)
od sredine septembra (prvih 8.8 beta drajvera za x2) do danas niti jedan bsod nisam imao sem u slucaju preteranog oc-a sto je bilo i normalno a imam "ozloglaseno dual gpu resenje"
p.s.2 sve ovo navedeno je "primenljivo" i za 4830/4850/4870 single i cf konfiguracije (kod cf resenja za drugi gpu imate "core/memory/voltage target_1")
ako se iz nekog slucaja desi da klokovi "polude" (cyberlink codec ume ponekad ovo da uradi), aktivacija editovanog profila ih vraca na editovane vrednosti bez problema

@Jovyland
mozes ovo da "prilepis" i na prvi post ako hoces
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno