Šta je novo?

Samsung 2343NW

civi

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
04.01.2006
Poruke
1,588
Poena
349
Poslednja izmena:
Pojavio se kod nas ovaj monitor, pa ima li nekih iskustava. Ima 23' i 2048x1152 rezoluciju. Jedina mana je nedostatak DVI, za koji mislim da je ipak potreban za ovoliku rezoluciju. A i cena je povoljna, oko 16k RSD.
 
ja sam ga kupio pre neki dan i odusevljen sam...nema probijanja svetlosti...nema mrtvih piksela...slika super samo mi trebalo malo da se naviknem na rezoluciju posle 17 tft-...za te pare garant nema bolje.
HD filmovi izgledaju fantasticno...igre isto..nema duhova...sve u svemu mnoooogo doba kupovina :)
 
Ja sam video kod prijatelja i izgleda sjajno. Za klasu iznad klasičnih jeftinih 22-ki iz Samsung-a i dve klase iznad razih ultra-jeftinih LG, ASUS i sl. Otprilike ono što sam napisao za BenQ E2200HDA važi i ovde, a na test ću ga dobiti kad mi ga konačno doture na test (sve se proda, čim stigne :)).
 
ja sam ga kupio pre neki dan i odusevljen sam...nema probijanja svetlosti...nema mrtvih piksela...slika super samo mi trebalo malo da se naviknem na rezoluciju posle 17 tft-...za te pare garant nema bolje.
HD filmovi izgledaju fantasticno...igre isto..nema duhova...sve u svemu mnoooogo doba kupovina :)

jel raširi sliku od ivice do ivice kad gledaš 1080p ripove?
to mi je bitno, jer ako ostavlja crne linije onda mi ne treba.
 
Poslednja izmena:
do sada sam pogledao 4 hd filma i nisam nigde primetio ivice...sad ako to moze da bude i do ripa krastavac...ovi rade perfektno...kontrast...boja...kvalitet slike...hari poter smrdi sa stapicem na 23 inca...nije los dozivljaj...ali pulp fiction..to je bas dozivljaj...kad trpaju crnju pa mu bale idu iz usta...neverovatno kako je dobra slika.
 
Probijanje osvetljenje je katastrofalno. Na crnoj pozadini se bukvalno polovina ekrana ne vidi jer crna boja postoji samo u sredini ekrana. Uz svaku ivicu je crna potpuno deformisana. Gledanje tamnih scena u filmovima je, blago rečeno, mučenje. Naročito je problematična slika uz gornju ivicu do čak desetak centimetara na dole, crna u potpunosti ne postoji i ne vidi se apsolutno ništa u mračnoj sceni. Vetikalni ugao je takođe očajan, pa čak i minimalno pomeranje glave na dole dovodi to toga da se skoro cela gornja polovina ne vidi u mračnim scenama. A monitor ne može da se savije prema napred. Moja stara jeftina sedamnaestica je ipala neuporedivo bolju i ravnomerniju crnu boju.
Svetle scene izgledaju normalno i u normalnom radu sa puno boja crna je pristojna, samo u tamnim scenama je problem. Kontrast, osvetljenje, boje, horizonatlni vidljivi ugao - sve je na zavidnom nivou.
Takođe, u jako kontrastnim scenama "plivaju" crvene tačke po ekranu.

Čitao sam i testove po časopisima i kažu da je crna najsvetlija tačka ovog monitora. Ja bih najsvetlija ograničio navodnicima.
 
Windows da, nove zahtevne igrice tesko (na rezoluciju se odnosi).

Malo mi je cudno tih 23', al kontam da je monitor i vise nego dobar za te pare.
 
pes2009?

Jel igrao neko pes2009 na ovom monitoru? Jel se zamuti mnogo slika pri brzim i dugim loptama? Koliki je stvarno odziv ovog monitora?
 
Odziv je 5 ms, ili barem tako pise na zvanicnom sajtu
 
Kupio 2343nw, sve u svemu nije los ali... Posto sam imao pre ovoga monitora , lg l204wt 20 inch koji je digitalan i imao je stvarno kristalnu sliku , malo primecujem na 2343nw nekakav sneg(kako bih dr. opisao) na nekim aplikacijama ( tv kartica , neke plave pozadine u igrama , filmovima i wallpaperima) Nista veliko ali primeti se kad se bas zagledas. I dosta sam se razocarao u rezoluciju 1920x1080 koja dosta treperi i duplira slova????? 1680x1050 izgleda bolje (ali je 16x10) Neznam , velik jeste tj. sirok , samo se bojim da cu se vremenom navici na velicinu ali ovaj kvalitet slike ce mi bosti oci sve vise.... Jedina ponudjena 16x9 rezolucija koja izgleda normalno je 1280x720 ne racunajuci defaultnu 2048x1152. Znaci ili def ili 12x7. Izmedju nista....
Neznam , nisam odusevljen bas
 
Poslednja izmena:
Cekaj, da li ti je slika losa i na 2048x1152 ili samo na 1920x1080 i tako tim ne standardnim?
 
Taj "sneg" se vidi na svakoj rezoluciji pa i na native. Naprimer kad pustim hd rip ili neke odlicne video zapise vidim to(opet kazem u odredjenim scenama). Mozda ti zvuci to sve jace nego sto je ali definitivno postoji neka mana . Sve u svemu ako zanemarim taj sum,sneg,kako ga nazvati..., ostalo je sve na dobrom nivou(odziv,kontrast...)

Neko je ranije spominjao : "U jako kontrastnim scenama "plivaju" crvene tačke po ekranu."
Kontam da je mislio na istu stvar.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno