Šta je novo?

Industrija igara

Čini mi se da onog trenutka kada igre pređu na veličinu od oko 25GB i više (a to će biti uskoro) tj blu-ray diskove, teško da će biti samo DDL. Neće diskovi zamreti tako brzo.
 
Poslednja izmena:
Ja trial igre od 8 giga skinem a da ne osetim. S obzirom da imam 4MB link mogu da pretpostavim da Ameri i ostali sa 12-20MB prosečnim brzinama ne bi osetili 24-40GB. O Japanu, Koreji i skandinavskim zemljama da ne pričam, njihov net je daleko brži od onoga što imaju Ameri, Kanađani, Francuzi i Englezi.
 
Pošto su fizičke zaštite na diskovima prsle, okretaće se sve više izdavači online zaštitama i sadržaju.
 
Na šta oni spucaju te pare nikada mi neće biti jasno. Ako su razvojni timovi pre 10 godina mogli da naprave igru sa glumcima, kvalitetnim animacijama, naprednom grafikom, kompleksnom pričom, AI-jem (današnje igre nisu nimalo napredovale u odnosu na igre sa kvalitetnim AI-jem iz tog perioda) i to sve u mnogo težim uslovima nego što ovi danas imaju i to sa daleko manjih budžetom, onda stvarno ne kapiram u čemu je danas problem. Nije valjda marketing 80% budžeta??

Ja današnje multiplatforme vidim ovako:

kupimo UE3 engine
ukrademo ideju iz nekog starijeg hita i maksimalno je uprostimo
50% svega uzmemo iz UE editora
30% pokupimo po netu
20% smuljamo sami
????
PROFIT

MW2 38 miliona$, mo'š misliti. Pa od tih 38 ako 36 nije otišlo na hype mašinu onda me mo'š j***ti :D
 
MW2 je $38 miliona + $200 miliona za marketing (ne zezam se).
 
"2K Games announced XCOM, an effort to reboot the well-known tactical game first introduced by Mythos Games and MicroProse in 1993. The project is in the hands of 2K Marin, the developers behind BioShock 2....
XCOM portrays the struggle against an mysterious enemy, putting players into the shoes of an FBI agent tasked with identifying and eliminating the growing threat. ...
Sviđa mi se kako igra izgleda na ovim sličicama.
496641_12hwb.jpg

496641_6mdrc.jpg

496642_1pcfg.jpg

496642_4vgmg.jpg

496642_2ghgs.jpg

496642_5vg8v.jpg

496641_36fe6.jpg

496641_2bhd0.jpg
A imaju i svoj sajt:
http://www.xcom.com/index.html
 
Poslednja izmena:
Ne vidim čemu plakanje zbog X-COM FPSa. Ako smo preživeli Enforcer koji je bio arkadni TPS rađen bazi prvog UE ne vidim zašto je X-COM FPS u UE3 problem.
 
problem je sto ce biti njesra bas kao i enforcer ;)

a zamislite da ubace i istrazivanje i opremanje i izgradnju baza i sve ostalo iz originala a borbeni gameplay bude fps, e to bi bilo originalno :)
 
sa jednog foruma

"OK guys I have some intel to share with you.

Yesterday CanardPC (a french newspaper, http://www.canardpc.com) published a first look about this news Xcom game.

I'm reading the article right now so this will be short :

- No world map : There's a USA map (with a 50s' style) for selecting the missions.
- Research & production : yes.
- Base management : yes.
- Team management : yes.
- Choice of the next missions : yes.
- No control of your teammate during the mission (in the demo, this may change)

It seems like you can goof around in your base between the mission (in first person view).

EDIT :

- The demo was running on an XBox360.
- You play as the chief of operation of the base between the mission.
- The choice of the played mission will impact the game.
- In the demo, lots of area of the base were off limits.
- During the missions you can take photos (research ?).
- The game is due for release in a little more than a year. "

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=392773&page=17
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ne treba da cudi...kad se masa popalila onomad kad je videla eksploziju Svemirske stanice u onom teaser-u, pa ocekivala i fajt u svemiru, lol. E pa, evo ga stize:D
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Taj merger Blizzard-a sa Activision-om je najgora stvar koja se desila u igračkoj industriji u poslednjih par godina...
 
Nazad
Vrh Dno