Šta je novo?

Industrija igara

^ Jedno od prvih pitanja je bilo: "How do you jump?" :D

edit:ups doublepost
 
G@W to ce nas ili spasti, ili skroz sahraniti :)
 
battlefront 3 predobro izgleda

nije mi jasno kako se to nije pojavilo
 
Bilo je tu verovatno nekih teskih mucki pa je igra otkazana jos pre nekoliko godina. Sada ce DICE verovatno da nastavi tu fransizu, samo se plasim da ce da ubiju smek koji su ovi Timesplittersi znali da ubace. Anyway, dobro je sto ce fransiza da bude nastavljena jer ima gomila ljudi koja voli SW Battlefront, including me.
 
Ja se ne secam da je Battlefront ikada imao neki shmek a igrao sam oba dela poprilicno dugo. Obicna kopija Battlefielda smestena u SW univerzum. Ne verujem da ce DICE-ov Battlefront biti losiji od prethodnika, moze biti samo bolji.

Edit: Zapravo, bilo bi ekstra kada bi DICE imao koliko toliko odresene ruke i da vrati realisticnu grafiku u SW, umesto Clone Wars karikatura koje mrzim od pojavljivanja te animirane serije.
 
Poslednja izmena:
Ja stvarno ne vidim šta vidite u ovom odkazanom Battlefrontu, po meni gledajući ove snimka otkazan je iz sasvim opravdanih razloga, deluje kao igra za 2007, a ne za 2013.
 
Pa to i jeste igra za 2007-2008, koliko mi se cini jos tad ili mozda malo kasnije je otkazana a bila je skoro zavrsena.

Inace, kad mislim na smek, mislim na Timesplitters smek od sadasnjeg Crytek UK, a inace da, jeste cista SW BF igra, sa sve sjajnim ucescem u masovnim bitkama iz serijala... sto je really cool. Oba dela sam igra poprilicno dugo, sto sa botovima, sto sa drustvom.
Inace, ja sam za SW BF uvek, samo se nadam da DICE nece dugo da ceka na pocetak rada na njemu...
 
upravo, mada kada sam napisao predobro nisam mislio sam na grafiku vec na sveopste ludilo :)
 
 
O srećan dan!

Wow izgubio 1.3miliona preplatnika za samo 3 meseca,ako se ovako nastavi za 2 god
ga više neće biti.
 
Još uvek imaju preko 8 miliona pretplatnika, a to su pare koje im samo kapaju. Da se danas pojavi neki mmo sa 8 miliona, pričale bi se bajke, a ovde se radi o skoro deceniji staroj igri. :)
 
Blizzard nije u istoj poziciji kao i druge kompanije, a samim tim WoW je nemoguce uporedjivati sa drugim MMO-ovima, bar ne na taj nacin. To bi bilo isto kao kad bi pokusali da uporedimo krizu i inflaciju na zapadu i ovde u Srbiji. Njima smanjenje plata od 10% znaci da i dalje mogu da zive kao bubreg u loju (iz nase perspektive), dok nama ista stopa smanjenja dohotka moze da znaci samo prelazak sa prezivljavanja na rub egzistencije. :D E, u slicnoj poziciji kao i zapadnjaci je i Blizz; 8 miliona je mozda strahovita i nedostizna cifra za neke druge MMO-ove, ali za Blizzard, koji je navikao na svojevremenih 12 miliona pretplatnika, ovo predstavlja poslednje upozorenje. Igra im je zastarela, pregazena i debi*no uproscena. Krajnje je vreme za nesto novo, a toga su i oni debelo svesni. Suska se da ce na Blizzconu ove godine biti objavljene prve zvanicne informacije u vezi Titana...

http://titanfocus.info/_/news/project-titan-info-leak-esports-jay-wilson-blizzcon-2013-and-more-r65
http://massively.joystiq.com/2013/04/02/rumor-titan-a-time-traveling-earthbound-mmo/
 
Pa kada presisaju WoW, naravno da će izbaciti nešto novo, i da će to novo opet imati 12-15 miliona pretplatnika i to samo na ime, bez obzira na kvalitet. Ali priča da je 8 miliona pretplatnika loše za već gotovo 10 godina matoru igru je najblaže rečeno čista glupost. Sve dok budu imali više od 500.000-1.000.000 pretplatnika igra će im donositi čist bonus, a taj broj će imati i po izlasku sledećeg mmo-a. A kada wow padne na ispod 1.000.000 smisliće neki f2p model koji će nastaviti neko vreme takođe da pravi pare.
 
Poslednja izmena:
Kao sto napomenuh, WoW ne moze da se poredi sa drugim MMO-evima jer je jednostavno u drugacijoj poziciji. 1.3 miliona izgubljenih pretplatnika za samo 3 meseca je uznemiravajuce, posebvno ako se uzme u obzir na koji dohodak su navikli Blizardovci i cinjenicu da je ekspanzija tek na pola put svog postojanja. Plata od 1000 evra je mozda mala za neke zapadno evropske zemlje, ali za nas je mislena imenica (pogotovo nas iz provincije :p) - vec sam pravio paralelu sa Blizzardom i drugim kompanijama... :)
 
Gledam komentare na wow forumu kako su svi uznemireni zbog gubitka pretplatnika i kako daju neke savete šta treba da se promeni a nikome ne pada na pamet da je 15$ mesečno mnogo za neke zemlje i da bi mogli da smanje cenu pretplate.Ionako dobijaju više para od mikrotransakcija nego od pretplate...
 
Posto je bila tema, pa obrisana (verujem zbog neaktivnosti), da pitam ovde za preporuku.
Aj da mi neko od vas iskusnih gamera preporuci neku igru sa sto boljom pricom, iole realnom, zanimljivom, inteligentnom, iskljucivo za singleplayer. MP me ne interesuje, ali bi takodje bilo dobro da je igra skorijeg datuma, tj da je izasla u zadnjih 3-4 godine. Ne bih bas da igram return to castle wolfenstein po osmi put
Tip igre koji me interesuje (tj gameplay) je neka akcija sa free world-om, neka the third person (kao u GTA ili AC isl) ili moze neki dobar FPS tipa FC3, takodje dolaze i voznje u obzir nesto tipa driver...
Unapred zahvalan :wave:
 
Posto je bila tema, pa obrisana (verujem zbog neaktivnosti), da pitam ovde za preporuku.
Aj da mi neko od vas iskusnih gamera preporuci neku igru sa sto boljom pricom, iole realnom, zanimljivom, inteligentnom, iskljucivo za singleplayer. MP me ne interesuje, ali bi takodje bilo dobro da je igra skorijeg datuma, tj da je izasla u zadnjih 3-4 godine. Ne bih bas da igram return to castle wolfenstein po osmi put
Tip igre koji me interesuje (tj gameplay) je neka akcija sa free world-om, neka the third person (kao u GTA ili AC isl) ili moze neki dobar FPS tipa FC3, takodje dolaze i voznje u obzir nesto tipa driver...
Unapred zahvalan :wave:

Alan Wake. Nije baš open world ali ostale zahteve zadovoljava.
 
Max Payne 3, Sleeping Dogs, LA Noir, STALKER igre, Red Faction Guerilla i Armageddon, Crysis 2 i 3, Saints Row 3,...
 
Pa GTA IV + oba DLC-a na prvom mestu, ako nisi igrao... Tesko da ces naci bolje story driven open world naslove.

LA Noire nemoj da propustis, Rockstar produkcija. Tomb Raider poslednji takodje...

Dobar fps, hm... Bioshock Infinite npr.
 
Hvala momci, mada sam vecinu odigrao, SR3, GTA IV, LA Noir (odlican), MP3, al' probacu i ostale. Samo da nisu neka futuristicka sra*a sa laserima, nekim ultra oruzjima, robotima i ostalim bongovima.

@padawan
A kako sljaka taj DLC?
Imam GTA IV (regularni) i probao sam one dve price sa onim motorciklistom i onim gay Tony-ijem, jesi li na to mislio ili ima nesto drugo?
 
Posto je bila tema, pa obrisana (verujem zbog neaktivnosti), da pitam ovde za preporuku.
Aj da mi neko od vas iskusnih gamera preporuci neku igru sa sto boljom pricom, iole realnom, zanimljivom, inteligentnom, iskljucivo za singleplayer. MP me ne interesuje, ali bi takodje bilo dobro da je igra skorijeg datuma, tj da je izasla u zadnjih 3-4 godine. Ne bih bas da igram return to castle wolfenstein po osmi put
Tip igre koji me interesuje (tj gameplay) je neka akcija sa free world-om, neka the third person (kao u GTA ili AC isl) ili moze neki dobar FPS tipa FC3, takodje dolaze i voznje u obzir nesto tipa driver...
Unapred zahvalan :wave:

Ako bas zelis vrhunsku i originalnu pricu, onda je najbolje da odigras prvi Bioshock.
 
BioWare - Mass Effect Spin-offs

OXM has an article from their magizine with Casey Hudson, Mac Walters, Dusty Everman, Mike Gamble and Preston Watamaniuk. One of the topics included more Mass Effect games that might be spin-offs.

The clear favourite for Shepard's replacement appears to be our old Turian chum Garrus, despite his insidious penchant for calibrating things. "There's so much that could be told in the Mass Effect universe," Hudson began. "It'd be cool to do something completely unrelated to the larger storyline, like a story about a private investigator on the Citadel. Or maybe something detailing Garrus' time in C-Sec."

Everman's also carrying a candle for the G-Man. "While being one of Shepard's most loyal friends, Garrus has also had some of the most driven personal goals. He's a hero in his own right, as Archangel and beyond. Who wouldn't want to see the further adventures of the bold, charming Garrus Valkarian (there's a lot of guns out there to calibrate)." Watamaniuk, however, reckons "a game centred on brutal Krogan combat with more of a melee focus could be pretty exciting". I'm sure Grunt would be up for it.

Walters can't make his mind up. "Aria. The Illusive Man. Kai Leng. Any henchman. The list goes on. I think most of them could have successful spin-offs of their own in some fashion." Aria, it's worth remembering, got storefront billing in Mass Effect 3's Omega DLC - on the strength of your adventures together, would you say she's got leading lady potential? And what about Mr Illusive? I reckon he'd do rather well out of a prequel set during the First Contact War.

Gamble, finally, thinks there's more to be told about Javik - the galaxy's sole surviving Prothean, introduced by the From Ashes DLC. "Following the story of Javik a little bit more would be pretty cool. As the last remaining member of a lost race, I think that we could tell a lot of stories about his adventures in the Milky Way, and coming to terms with his place in the new Galaxy."
 
[YOUTUBE]NbCtu_yt4kk[/YOUTUBE]

If this is real...take my money. If this is not real...take my money and make it happen. :D
 
Postoji ovo vec duze vremena samo bas i nije precizna kontrola putem takvog uredjaja a i skupo je. Igra je trenutno na kickstarteru koga zanima.
 
Nastavak Heavy Gear fransize na kickstarteru

Ne bih otvarao posebnu temu jer su sanse da uspeju ravne nuli, bar za sada tako izgleda. Mada ja bi voleo da skupe pare posto je Heavy Gear zanimljiva fransiza i meni licno se dopada vise od Mech Warrior-a i ostalih igara sa velikim robotima. Mogao bi biti opasan multiplejer naslov. Plus je tu Unreal 4 Engine sto garantuje dobru grafiku.

 
Nazad
Vrh Dno