Šta je novo?

Industrija igara

pih, ja jednom kupim original i firma propadne :/
 
Pravda je zadovoljena :-devil-:
 
Pravda je zadovoljena :-devil-:

Ne bih rekao da je zadovoljena. Activision oće na sve načina da natera Infinity Ward da produže ugovor koji traje do kraja ove godine. Već se od ranije priča da Infinity neće više da radi CoD za Activision, pošto su nezadovoljni ograničenjima koje je Activision nametnuo (Activision stoji i iza izbacivanja dedi servera) i da oće da po završetku ugovora sa Activisionom da promene izdavača.

Zato su sada glavešinama IW odsečene glave, i razlog zašto dosad nisu dobili ni centa od zarade Activisiona.

Toliko o davanju podrške razvojnim timovima, ja sam odavno ovde da glavnina ide izdavačima, a ne razvojnim timovima...
 
Sledgehammer To Make 2011 Call Of Duty, Activision Reorganizes Franchise ???

http://www.gamasutra.com/view/news/..._Of_Duty_Activision_Reorganizes_Franchise.php


Call of Duty will now be managed under its own Activision business unit intended to foster "various new brand initiatives." The company says it plans to focus heavily on "high-margin digital online content" and spread the Call of Duty name across multiple genres, in an attempt to reproduce the level of global reach enjoyed by Blizzard's successful franchises such as WarCraft.

lol cod mmo stize :d


epic fail
 
Poslednja izmena:
The company says it plans to focus heavily on "high-margin digital online content" and spread the Call of Duty name across multiple genres, in an attempt to reproduce the level of global reach enjoyed by Blizzard's successful franchises such as WarCraft.

Oni i 90% ostatka industrije...
 
Kad može Hello Kitty online, zašto ne bi mogao i COD? :) Svi su halapljivi na regularne prihode, a sad što takva igra nema smisla... reci ti to akcionarima te firme koji ne znaju ni šta znači video igra.
 
Activision je najavio da ce izbaciti action adventure CoD.
Smesno...
 
Activision je najavio da ce izbaciti action adventure CoD.
Smesno...

U toj igri ćeš imati ono vizuelno okruženje za dijaloge kao u Mass Effect-u, s tim da će jedine opcije biti:

1. Shoot them with rifle
2. Slaughter them with knife

U zavisnosti od izabranih opcija u dijalogu, pokazivač na tvom karakteru će da se kreće između opcija Čarls Menson i Rambo. Sačuvajte save game za sledeću igru :D

:wall:
 
Activision je najavio da ce izbaciti action adventure CoD.
Smesno...
Bice i Sims 3 COD edition :D
Bolje to nego još jedan FPS.. Krenuli su ko EA Sports sa tim COD-ovima
Meni je CoD smešan i bljutav još od četvorke.
A možda to sa action adventure i ispadne da ne bude loše. Nekako me to asociralo na ovo. Ko zna....mada sumnjam....
 
Posto vec spomenuse Blizzard-ov WoW i to kako zele da postignu nesto slicno, trebalo bi da se ugledaju i na Maxis (koji je prodao milijardu Sims-a) i da naprave neki Sims Like CoD...
Sta se dogadja sa ovom industrijom ovo je smesno i zalosno.
 
ladno su ih otpustili i to pred momenat kada su trebali da ih siplate za mw2 :)

a prica je da su njih dvojica hteli da rade i jos nesto pored mw sto im activision nije dao naravno, te su se oni obratili nekim drugim izdavacima, i tu je pukla tikva :)
 
"Ovog tjedna stranice medije punili su misteriozni iznenadni otkazi glavešina Infinity Warda Vincea Zampella i Jasona Westa....
Zampella i West kažu kako su otpušteni par tjedana prije no što su im prema ugovoru trebale biti isplaćene premije za Modern Warfare 2 i zbog toga potražuju najmanje 36 milijuna dolara i kontrolu nad daljnjim razvojem Modern Warfarea kao dijela serijala Call of Duty što im po pravu pripada."
http://www.bug.hr/master/vijesti/otpisani-tuze-activision/100890.aspx

I za englesko govorno područje :D
http://www.techspot.com/news/38123-infinity-ward-founders-sue-activision-for-royalties.html
 
Poslednja izmena:
Former employee of Ensemble Studios and Pandemic Studios have blamed the developers' demise on their own company cultures, rather than the publishers that owned and closed them, Microsoft and EA
http://www.eurogamer.net/articles/crunch-culture-killed-ensemble-studios .

Ian Fischer, a former member of Ensemble Studios - the Halo Wars and Age of Empires studio shut down by Microsoft - has disputed that a reliance on "crunch" was what killed the studio.
http://www.eurogamer.net/articles/ensemble-dev-disputes-crunch-rant
 
To je sve posledica toga sto se svest menadzmenta kompanija kao sto je Activision sa njihovom "run it to the ground" politikom i slicnih nije pomerila od primitivnih pocetaka kapitalizma, izrabljivati/iskoriscavati ljude dok mozes i kada ti se ukaze prilika. I to se ne desava samo u igrackoj industriji, vec prakticno svuda.


Btw, shin, odlican ti je potpis, opisuje sve sto ne valja u industriji danas. :)

Btw2:
Achieving 65% of the impossible is better than 100% of the ordinary

Good one. :)
 
Poslednja izmena:
^^Da, ali mnogo je vise onih koji cene mediokritetne naslove tipa cod (mada 99% istih to ne smatra mediokritetom) nego recimo Gothic. Zato su ovi drugi osudjeni na margine i izumiranje
 
Zasto je CoD mediokritet? MW2 je izuzetak, i predstavlja kulminaciju svega sto je sada isplivalo na povrsinu. CoD serijal je ekstremno popularan zbog zraznog multija i ljudi ga kupuju zbog toga, plus developer tih igara ima pedigre samo takav, jos od dana kada su bili 2015.
Ne mozes tek tako da poredis Gothic i CoD. Moras uzeti u obzir da Gothic kao i druge igre RPG/RTS/etc. manje popularnih zanrova ne mogu imati popularnost i pristupacnost/"accesibility" sutera, prosto zbog samog njihovog koncepta koji nije toliko interesantan sirem krugu ljudi. Prosto je nemoguce da se igre tipa King's Bounty prodaju u vise kopija od nekog ekstremno popularnog FPS-a/voznje itd., plus sto ne izlazi za konzole. Ne ciljaju na istu publiku, jednostavno. Demographic gives what you want sve govori. :)
 
Poslednja izmena:
Mediokritet je zato što je napucavanje u najbolju ruku prosečno od prvog dela pa na ovamo. Mediokritet je zato što fura filozofiju on-rail šutera (spawn neprijatelja na određenom mestu, njihov beskonačni respawn dok ne dodješ do sledećeg checkpointa, sloboda u pristupu borbi je nula). Mediokritet je jer kopira loše američke filmove i glorifikuje USA vojsku umesto da im se podsmeva (Bad Company serijal).

Jel treba da nastavljam? :)
 
Mediokritet je cod na vise nacina. Prvo, radi se o najupotrebljivanijoj i najizlizanijoj temi u kojoj godinama nema nista novo. Drugo, sluzi se jeftinim podilazenjem americkoj populaciji. Koristi genericki engine bez modifikacija prakticno oduvek (sem 2-4 skoka). Koristi filmske elemente (da ih tako nazovem) da stvori atmosferu, unapred pripremljene, a ne radnju koju igrac kreira. Strasno je linearna. Probaj da je odigras na 2 nacina.
Da se razumemo, volim cod serijal, sve sam ih odigrao. Ali igrao 1 ili 6, isto je sem grafike. Uporedi onda sa Stalkerom ako poredjenje sa Gothicom nije adekvatno.
Dobar je cod, ali je ispolirani mediokritet ;)

edit: pretece me g@w
 
Mediokritet je cod na vise nacina. Prvo, radi se o najupotrebljivanijoj i najizlizanijoj temi u kojoj godinama nema nista novo. Drugo, sluzi se jeftinim podilazenjem americkoj populaciji. Koristi genericki engine bez modifikacija prakticno oduvek (sem 2-4 skoka). Koristi filmske elemente (da ih tako nazovem) da stvori atmosferu, unapred pripremljene, a ne radnju koju igrac kreira. Strasno je linearna. Probaj da je odigras na 2 nacina.
Da se razumemo, volim cod serijal, sve sam ih odigrao. Ali igrao 1 ili 6, isto je sem grafike. Uporedi onda sa Stalkerom ako poredjenje sa Gothicom nije adekvatno.
Dobar je cod, ali je ispolirani mediokritet ;)

edit: pretece me g@w

Moram da se slozim sa covjeko m , cod 4 iliti mw1 je na mene imao halo efekat ! Nikad nisam vidio onako dobro balansiran odnos performansi , gameplaya , i dobre garafike za jedno vrijeme), dok me je mw2 totalno razocarao , tako da me , sto single playera tice - totalno nedovrsen prizvod tipa BAD Company 2 prijatno iznenadio u odnosu na MW2
 
o cemu vi pricate cod je odavno orijentisan na mp, sp odigras za par sati a mp igras godinama... uzmi rusku pushku i rokaj ko ti padne na pamet...


sa izuzetkom ovog poslednjeg katastrofalnog izdanja koji nagoni na povracanje zapravo vise u mp-u nego u sp-u koliko god sp bio los

ako je cod (bez mw2) mediokritet sta onda nije? ako gledamo celokupno iskustvo mp i sp



ja sam inache kao pravi veteran (da ne kazem matora drtina) i dalje navuchen na cod2 :p
 
Poslednja izmena:
Taman kada pomislis da ne moze gore :

EA intends to release large, paid-for demos in an effort to measure a game's popularity before release. If enough copies are sold then the publisher will confidently produce full-scale boxed products for shops.

That's what analyst-supreme Michael Pachter said he was told by Visceral boss Nick Earl last week.

"Mr. Earl revealed a strategy to release premium downloadable content (PDLC) as a product for sale prior to the release of a packaged product," Pachter, who keeps an eye on the games industry for Wedbush Morgan, wrote in a note to investors (reported by GamesIndustry.biz).

"The PDLC [premium downloadable content] would be sold for $10 or $15 through Xbox Live and PlayStation Network, and would essentially be a very long game demo, along the lines of 2009's Battlefield 1943. A full-blown packaged game would follow shortly after the release of the PDLC, bearing a full retail price.

"Mr. Earl believes that the release of the PDLC first limits the risk of completing and marketing the full packaged version, and serves as a low-cost marketing tool," he added.
 
Nazad
Vrh Dno