Šta je novo?

Industrija igara

@roboto:

gresis za MMO donekle...Ima private servera kolko oces cak i za one najpoznatije.
 
@roboto:

gresis za MMO donekle...Ima private servera kolko oces cak i za one najpoznatije.

OK, to jesi u pravu, ali je to smaranje igrati tamo zbog cheatera, isto kao i na krekovanim multiplay serverima za bilo koju drugu igru. Populacije na tim serverima nema ni promil u odnosu na zvanične MMO servere. Čisto je gubljenje vremena igrati tamo.
 
Poslednja izmena:
Witchera su trebali da nominuju za Oskara (doduse ne znam dal se on dodeljuje ne-americkim produkcijama) :)

Meni je krivo sto ne postoji neki fond iz kog bi se finansirali crack-timovi . Radije cu dati novac nekome ko je to zasluzio .

Oni su ulozili toliko truda i rizikovali (neki su cak i zavrsili iza resetaka) da bi mi imali besplatnu zabavu godinama , pritom ne trazeci nista zauzvrat . A vi dajete novac onima koji prave sprdnju od onoga sto su igre nekad bile , onima koji iznudjuju novac od vas pretnjama i pritiscima , koji vam ispiraju mozak lazima kako je "moralno" platiti 3000 kinti za parce plastike i kako je trash film niske produkcije "kvalitetna igra " .

:whip:
 
LOL, koji si ti kralj, sta ucinise 90-te i Grand Production ljudima ovde... Ti zaista cujes sebe sta pricas? :)
Moralno je dati kintu onima koji piratizuju softver, a nije moralno dati onima koji su napravili tu igru koji IGRAS, razumes, ne bi ni bilo te igre da je oni nisu NAPRAVILI prvo, ne bi tvoji moralni pirati imali STA da krekuju, kapiras?
 
LOL, koji si ti kralj, sta ucinise 90-te i Grand Production ljudima ovde... Ti zaista cujes sebe sta pricas? :)
Moralno je dati kintu onima koji piratizuju softver, a nije moralno dati onima koji su napravili tu igru koji IGRAS, razumes, ne bi ni bilo te igre da je oni nisu NAPRAVILI prvo, ne bi tvoji moralni pirati imali STA da krekuju, kapiras?

Ma jok , to sam malo pesnicki preterao kao ti sa ono pricom o kradji . A Grand Production je izdavacka kuca tako da sumnjam da bas vole pirate :d Prvo kupis original CD Seke Aleksic da podrzis one koji su napravili taj kvalitet , pa ti to predje u naviku i pocnes da kupujes kvalitetne original igrice kao sto je GTA . Razumem te potpuno . Da nema ljudi koji kupuju to , ne bi bilo ni pirata , pa ni Grand Production-a . :)

Inace zao mi je sto cu te razocarati , ali novac koji ti dajes na originale NE IDE onima koji su tu igru pravili . Taj novac ide na ubedjivanje/teranje drugih ljudi da misle isto kao ti i na povecavanje zarade nekom petom .
 
Nisam mislio na Grand Production u tom smislu, mislio sam kako je poremetio razmisljanje narodu...

Moj novac ne ide onima koji su je napravili? Kako to, ja sam 2005-e platio LFS na njihovom sajtu sa kreditnom karticom, znaci neko je presreo te pare? Ah ti hakeri :D
Ali znam na sta mislis, to su sve zle korporacije koje su i dalje bogate i njihovi programeri zadrzavaju poslove cak iako se nijedna igra ne proda, oni u stvari uzimaju kintu iz nekih drugih izvora, jasno... u dvoristu korporacije im rastu banane i cevapi..
Molim te nemoj vise, igraj i uzivaj, samo nemoj ovako smesne izjave da izjavljujes...
 
....Meni je krivo sto ne postoji neki fond iz kog bi se finansirali crack-timovi . Radije cu dati novac nekome ko je to zasluzio .

Oni su ulozili toliko truda i rizikovali (neki su cak i zavrsili iza resetaka) da bi mi imali besplatnu zabavu godinama , pritom ne trazeci nista zauzvrat .....


Ti očito ne shvataš kako scena razmišlja i funkcionše...
 
Nisam mislio na Grand Production u tom smislu, mislio sam kako je poremetio razmisljanje narodu...

Moj novac ne ide onima koji su je napravili? Kako to, ja sam 2005-e platio LFS na njihovom sajtu sa kreditnom karticom, znaci neko je presreo te pare? Ah ti hakeri :D
Ali znam na sta mislis, to su sve zle korporacije koje su i dalje bogate i njihovi programeri zadrzavaju poslove cak iako se nijedna igra ne proda, oni u stvari uzimaju kintu iz nekih drugih izvora, jasno... u dvoristu korporacije im rastu banane i cevapi..
Molim te nemoj vise, igraj i uzivaj, samo nemoj ovako smesne izjave da izjavljujes...

Vraticesh se ti starom jatu kad tad :eyebrows:.
 
Nisam mislio na Grand Production u tom smislu, mislio sam kako je poremetio razmisljanje narodu...

Moj novac ne ide onima koji su je napravili? Kako to, ja sam 2005-e platio LFS na njihovom sajtu sa kreditnom karticom, znaci neko je presreo te pare? Ah ti hakeri :D
Ali znam na sta mislis, to su sve zle korporacije koje su i dalje bogate i njihovi programeri zadrzavaju poslove cak iako se nijedna igra ne proda, oni u stvari uzimaju kintu iz nekih drugih izvora, jasno... u dvoristu korporacije im rastu banane i cevapi..
Molim te nemoj vise, igraj i uzivaj, samo nemoj ovako smesne izjave da izjavljujes...

facepalm.jpeg


Ok , odustajem . Sta sam imao da napisem , napisao sam i to detaljno obrazlozio . A dalje da hranim trola nema svrhe , dosadilo mi (mogao si se malo vise potruditi) :wave:
 
Poslednja izmena:
Kao ON odustaje?! :zgran: a bas sam ja odustao jer vidim da nema svrhe :wall:

Jos jednom citiram tvoju nevidjenu glupost:
Inace zao mi je sto cu te razocarati , ali novac koji ti dajes na originale NE IDE onima koji su tu igru pravili

Nego KOME ide care? "Nekom petom liku" :wall: Ko je taj misteriozni lik? Mislis da recimo ako ja uzmem igru sa Shopto.net na primer, ta kinta ide baji koji je vlasnik tog sajta jel tako, tako tvoj mozak razmislja, i u pravu si, ta kinta ide njemu, ali je on PREDHODNO kupio te igre od proizvodjaca, kapiras, on je nabavio recimo pola miliona igara po nekoj odredjenoj ceni. Ako on ne proda nijednu kopiju, jer niko nece da kupi igru buduci da taj novac ide "nekom petom liku", to se onda vodi kao neprodate kopije, Shopto.net je u ogromnom minusu, povuceni tim iskustvom nece vise narucivati igre od te firme, samim tim ta igra se vodi na gejmerskim sajtovima kao propala jer je prodala samo 20k kopija na primer, kompanija koja je pravila ne razmislja o nastavku igre, neki procenat osoblja mozda dobija otkaz zbog lose zarade, itd...
Kako mislis da tvoj novac ode DIREKTNO kod programera, da odes tamo kod njih na posao i da im turis u dzep? :S:
Mislim naravno da se slazem da ne treba uzimati svakakve gluposti i originale ko muva bez glave, ali tvoji stavovi su neverovatni...
 
Te sve pare idu MENI ! :d Ja sam ih sve uzo i stavio sebi u dzep i onda potrosio na **rve i pice. :)

Eto kome ide. K****ma i proizvodjacima alkohola. Programeri i dalje imaju istu platu, samo su rave na ovu inflaciju digle tarifu.

Mnogo si ti Borise ispred ovog naseg vremena u Srbiji, ne samo vremena vec i same Srbije. Nerviras se za dzaba.

Oces istinu ? Sve pare idu bankarima koji kontrolisu svet :D Svi koji imaju kredite u stvari nemaju nista jer su duzni vise nego sto imaju. Tako isto i programeri. I oni su duzni. (qrve i alkohol). Ja da se brinem za nekog tamo sto vozi porsea i vice "ju ju piraterija - zlo zlo" - ne hvala. ;)
 
Poslednja izmena:
Gospodine Ložaču. Razvojni timovi dobijaju fiksni honorar, i možda ponekad bonus i novi ugovor ako se igra baš dobro proda. Sva zarada od same igre ide distributerima i izdavaču (koji od toga jeli i nadoknadi ono što je platio ubogim developerima).

Za 100 milki i za GTA4 ne verujem. Jednostavno nemaju čime da nabiju takvu cenu. Stotinak voice actera koji su možda za svoje epizodne uloge dobili svako po par hiljada max? Nekoliko pripravnika koji su se rastrčali i slikali NYC? OK, tone ljudi koji rade na grafici i kreiranju grada povlače dosta keša za čiste plate. Sve u svemu, verujem da igra može da izvuče cenu od par desetina miliona... Ali $100 miliona. Samo ako je poučeno Halo 3 iskustvom oko 50% cifre otišlo u marketing.
 
@Boris Lozac

Imas firmu koja "proizvodi" igre . Ta firma je akcionarsko preduzece . Vlasnistvo nad tim preduzecem pripada akcionarima (a ne game developerima , osim ako i oni nisu akcionari) .

Ta firma unajmi developer tim da napravi neku igru i plati ih za to . Oni naprave igru , i sve to ih kosta , lupam 200,000 $ . Tu se prica sa developerima zavrsava . Dobiju platu i eventualno neki bonus od prodaje koji nije ni 1% profita koji akcionari dobijaju . I onda ti odes u radnju i kupis tu igru . Prvo zaradjuje prodavac na marzi , zatim distributer (drzava od poreza i slicno) itd . itd , sve do vlasnika (akcionara) te kompanije . (svi su oni taj 5-ti lik) Developer ako i vidi nesto od toga , ta suma je smesna .

I pre nego sto nastavis sa flejmom , procitaj prvi post koji sam napisao na ovoj temi da ne bi kucao jedno te isto 5 puta .

A sto se tice toga kako ja razmisljam , vise si se potrudio da me isprozivas nego da odgovoris na ono sto sam pisao (osim onog posta koji je bio manje vise sarkastican , pa si se za njega uhvatio kao pijan plota )

Kako mislis da tvoj novac ode DIREKTNO kod programera, da odes tamo kod njih na posao i da im turis u dzep?

Ne , nego uzmu i naprave nesto sa 1000x manjim budzetom sto je 50x kvalitetnije (jer se ne brinu koliko ce prosecnih amera kupiti tu igru ) i ja onda uzmem i uplatim im na ziro racun onoliko koliko mislim da vredi to sto su napravili :)
 
Poslednja izmena:
*odluka naseg takmicara je da odustane...
 
Crytek Purchases Free Radical, Says Company Scriptwriter

Free Radical's Rob Yescombe just confirmed to 1UP that the recently troubled developer has been bought for an undisclosed sum by Germany-based Crytek (best known for the games Far Cry and Crysis). This ends weeks of uncertainty about the future of the company, which many had guessed might be forced to shut its doors.

Posle propasti zvane Haze (yep, i Sony exkluzive mogu da budu trash:D), Slobodni radikali su se nasli pred zatvaranjem...ovo bi moglo da znaci da je Crytek resio da na ovaj nacin razvija igre za konzole, posle onih glasina o "jurenju PS3 programera" i sl.A Crytek je vec odavno najavio i razvoj multiplatformi, a "PC ekskluzivnost" je i dalje pod znakom pitanja, tj. nisu se vise izjasnjavali na tu temu vec neko vreme...
Sto i ne bi bilo lose u krajnjem slucaju, pod uslovom da sam Crytek nastavi sa razvojem PC igara, a Free Radical radi konzolne verzije istih.
Zanimljivo u svakom slucaju...
 
Poslednja izmena:
Gx-x umesto gx-x stavljam kada time počinjem rečenicu...navika iz pravopisa, krastavac...:d

Što se ostatka posta tiče - ne može! Ne može, zato što Nvidia, ATI i proizvođači PC hardvera nemaju kontrolu nad njegovom upotrebom. Microsoft i Sony imaju. Ti dobijaš one funkcionalnosti koje ti oni omoguće. Ovde to ne može. Stvar je u konceptu, u modularnom konceptu PC računara koji je u njegovoj srži. Posebno je apsurdna teza o davanju igre za 5 dolara da ide uz karte. To bi možda i išlo, ali ti i dalje imaš dva problema - i dalje imaš pirateriju pa nikome to ne bi trebalo, i drugo što postoji gomila igara, a ne možeš svaku igru da daješ u bundle, prosto neće dovoljno kompanija biti zainteresovano. Sve to je toliko u suprotnosti sa principima PC scene, slobodnog tržišta, pa čak i zakonima, da nemam reči kako si uspeo da povežeš sve to :) Developeri King Konga su uzeli pare zbog toga što postoje fanovi igre. Konačno, ti ni u toj varijanti ne bi mogao da odrediš koje su igre baš ti krepovi koji bi trebali da se dele uz hardver, a šta da se prodaje. Jednostavno, to ne može da funkcioniše.

Cekaj malo da li zelis reci da nvidia i Ati ne finansiraju neke naslova?to jednostavno nije istina, i oni imaju uticaj na gradnju Gamin PC.Zamislimo da zelis kupiti novi graficku, razmisljas se izmedju ekvavilenta po ceni Nvidie i Atija, normalno je da ces pazariti onu koja moze bolje poterati igru.Zato i proizvodjaci grafickih daju pare razvojnim timovima da bi ugradili instrukcije koje vise odgovaraju njihovim grafickim kartama a pokopale konkurenciju.
 
Jedna je stvar dati keš da bi se na početku igre vrteo logo za Pentium 4 ili The way it's meant to be played ili da se urade malo bolje optimizacije za drajvere, a sasvim drugo imati u vlasništvu razvojni tim kao npr. Polyphony Digital ili Bungie Software i direktno kontrolisati njegov rad. No, taj post se ni ne odnosi na kontrolu nad nekim tamo razvojnim timovima, već pre svega na kontrolu nad platformom u smislu hardvera. Nvidia nema kontrolu nad time šta rade proizvođači matičnih ili procesora, Intel nema nad Nvidijom, Rambus nema nad Kingstonom i tako dalje. Konačno, taj post je istrgnut iz konteksta jer je iz rasprave gde je gx-x tvrdio da bi proizvođači hardvera trebali da dotiraju cenu troškova razvoja tako da krajnji korisnici ne bi plaćali više od 15-20 evra. To jeste lepo, ali ne živimo u zemlji čuda, a ja čak ne znam nikoga ko se zove Alisa :)
 
Sta je sa uvoznicima i prodavcima igrica kod nas.Jos malo pa necemo moci da nadjemo nista interesantno od igrica.Setite se 80tih i 90tih (oni koji su ih doziveli)
Pogledao sam onu temu hamaci gde neko hoce supreme commander ili unreal 3 a nece da kupi igru ,a kostaju 1200 dinara sa ekspanzijom i 1999 dinara.E sad ce da bude da nece da ih kupi jer su jeftine to jes previse zastarele za besne masine.Pa jes da nisam kupovao softver imao bih opasan komp samo neznam zasta.
 
Koji period 90tih ti je problematičan? Koliko sam skapirao i pohvatao konce, bilo je par perioda oseke, izazvanim menjanjem aktuelnih platformi. Prelazi C64-Amiga-PC su imali te posledice gde se igre ze jednu platformu prestaju da prave, a idući nosilac štafete još nije zahuktao. Ali opet, u periodu od 93 pa nadalje idu talasi kultnih i legendarnih igara za Amigu i PC. Pa uopšte period 96ta do 2000.-2001. je najzlatnije zlatno doba PC gaminga. Sve je izašlo tada. Quake, Red Alert, Tomb Raider, MDK Freespaceovi. I zavesa na tu eru sa čisto MP Quake 3 i UTom... Starcraft koji je pojeo sve druge strategije i KAHTEP koji je isto uradio sa MP FPSovima. I opet su tu bili za kraj Arcanum, BG2:TOB, Independence War 2, Giants...

Koliko sam čuo kraj osamdesetih je bio problematičan jer su 8bitne mašine završavale život a ništa novo još nije bilo tu, a počeo je prvi talas mas fabrikacije igara vođen samo ekonomskim a ne kreativnim razlozima.
 
Filipenko i ja se nismo bas najbolje razumeli. Komplikovano mi je moju ideju iliti zamisao pretociti u reci ovde, a da zadrze smisao. Potreban bi bio cross-interrogation sagovornika kako bi se sve slozilo u celinu. Ja razumem sta on zeli da kaze, i delimicno se slazem, ali ono sto (najbanalnije receno) on nije razumeo je da ja uopste ne pricam u okvirima trenutne "kutije". Ova "kutija" sada ne funkcionise vise kao pre i iz nje se mora izaci. Ne zagovaram ja da nvidia treba (ili ATI) da kupi developere niti da da pare njima da razvijaju igru samo za njih. Ne u tom smislu. Zagovaram to da nvidia i ATI moraju biti svesni toga da ako piraterija uzme jos vise zamaha oni nece imati kome da prodaju te karte. Piraterija uzima danak tako nazovi kako god da okrenes, ali trenutni rezim rada i prodaje prosto (i ocigledno) ne funkcionise. Mora se naci drugi metod.

Ono na sta sam ja ciljao je to da ako PC gaming umre (sada ima ~10 naslova koji prodaju preko 2 miliona kopija, a manje od 5 miliona proda cak 7 od tih 10), niko nece kupiti ni sodogomorom 10000XyZ GT tj. hoce ali mnogo manje njih, a to je zato sto nece biti dovoljno PC naslova vrednih kupovine takvog hardwera i samim tim pare gube i proizvodjaci hardwera.

Dakle ja se apsolutno slazem sa Filipom da po trenutnom modelu nije moguce niti moralono , cak mozda i nezakonito, da se kompanije koje proizvode HW za modularnu platformu mesaju u razvoj igara skroz direktno, ali ono o cemu ja pricam je menjanje tog modela, sufinansiranje developera u vecoj meri (mnogo vecoj. Kad ti dupe zavisi od njih normlano je i da ulozis u njih), nize cene igara (a mislis da vredi 50$? ok, prodaj po 50$ i zatvori radnju kad ispusis i krivi pirateriju. Ili prodaj po 10$, nek jos 10$# dobijes od HW developera koji ti je dao fondove i prodaj 5 miliona po 20$ efektivno, to je mnogo vise para nego 500.000 po 50$ na teret krajnjeg kupca). Dakle ja pricam o simbiozi. Takvu potrebu proizvodjaci konzola nemaju upravo iz razloga koje je filipenko ranije objasnio. Ali PC je druga zivotinja, veoma razlicita od konzola, trenutni model ocigledno sve vise prestaje da funkcionise.
 
Sta je sa uvoznicima i prodavcima igrica kod nas.Jos malo pa necemo moci da nadjemo nista interesantno od igrica.Setite se 80tih i 90tih (oni koji su ih doziveli)
Pogledao sam onu temu hamaci gde neko hoce supreme commander ili unreal 3 a nece da kupi igru ,a kostaju 1200 dinara sa ekspanzijom i 1999 dinara.E sad ce da bude da nece da ih kupi jer su jeftine to jes previse zastarele za besne masine.Pa jes da nisam kupovao softver imao bih opasan komp samo neznam zasta.

Reci cu ti ja sta je sa njima. Imam prijatelja koji drzi prodavnicu igara (i filmova i bla bla). Posto im je prodaja mala - popust na nabavku je mali. Naravno on nece nista da nabavlja, a da ne zaradi. Tako da on igru koja kosta 50e dobije za 38e, a nece je prodavati za 42 makar mu muda zategao. Ako je neka igra na popustu - jos bolje, nabavi je za 20 i prodaje za 40e.

Eto, to ti je sa nasim uvoznicima. Ah da, ima jos jedna boljka. Neki distributeri zahtevaju da se potpise ugovor gde on kaze da ce kupiti 10 komada ali da ih nece prodavati iznad xyz cene. On to ne prihvati vec igru nabavi iz drugog izvora i prodaje po kolko on hoce.
Najveci problem je sto to zapravo ljudi kupuju. Dakle najveci problem je u nama samim - consumerima.
 
Vidis ti tvrdis da je problem sto ljudi kupuju.Ja ti kazem da je problem sto ljudi ne kupuju.I sam si reko da je prodaja mala kod tog tvog poznanika.
Inace cene ovakvog softvera kod nas su zaista male.Nigde na netu nisam nasao crysis za 8 evra izuzev kod nasih reatejlera.
I sad neko ko svake godine tera modu sa hardverom (kartica,ploca,procesor) sada moze da tvrdi da svo vreme nema novca za tih par igrica godisnje.
Ima ali sto bi kupio nesto kad moze da se mazne.
 
Neke sveze vesti o Stardock-u (autori Sins of a Solar Empire-a):

Stardock Plans New PC RPG

Helped in part by generous Michigan tax breaks, developer/publisher Stardock (Sins of a Solar Empire, Demigod) is planning a $900,000 expansion of its headquarters to accomodate development of a new PC roleplaying game.

The expansion will create some 53 jobs, pushing the company's workforce to well over 100 employees--an impressive number for the once-modest Plymouth, Michigan based studio.


Stardock is readying to ship its collaborative effort with developer Gas Powered Games', the PC strategy title Demigod, in March of this year. The company is also hard at work on the fantasy-strategy game Elemental: War of Magic (PC), due for a February 2010 release.

The Michigan tax breaks, enacted last April to attract jobs in the entertainment sector, have mainly garnered attention from Hollywood film studios looking to cut production costs--but the breaks also apply to game development.

"We think Michigan is well placed to become a hub for technology companies thanks to new programs from the state to make Michigan more competitive to do business in," said Stardock CEO Brad Wardell. "We look forward to continuing our strong growth with additional development projects over the next couple of years."

http://www.shacknews.com/onearticle.x/57090
 
@nivan:

crysis je maltene izuzetak. Da je bio 1000din kad je izasao sigurno se ne bi cimao da ga vucem sa neta, eventualno bi no-cd skinuo. A problem kako si ga ti predstvio jeste takav posto malo ljudi kupuje. Tu se slazemo skroz. Ali za to nije kriva samo piraterija. Pogledaj Age of Conan. Tvorci izjavljuju kako ce najverovatnije poceti da gase servere jer je odziv mali. Zasto? 50e igra + ~15e mesecno (mislim da je 20e, ne igram pa nisam provereavao, znam da je skupo tj. skuplje od WoW) i zamisli nece ljudi da igraju + kazu da i igra nije nesto posebno dobra.
 
Ima ali sto bi kupio nesto kad moze da se mazne.

ili sto bi placao neku igru 50e ako realno svojim kvalitetom zasluzuje 10e? onih par komada koje vrede svoju cenu ce biti kupljene od strane pravih ljubitelja (iako ce isti ti verovatno prvo nabaviti i preci dl-ovanu verziju)

a eto i po primeru koji je gx-x dao (ne znam nista o pomenutoj igrici™ pa kazem samo na osnovu onoga sto je gx-x rekao), vidimo da imaju proskek od igre a deru ljude i jos se zale kako im je los odziv.. a to nije usamljen slucaj..
 
Stardock ladno saučestvuje u pravljenju Demigoda...

Oko Age of Conana - tu nije problem što ljudi neće da ga igraju, nego je problem što igra nema sadržaja, kada se dođe na maksimalni level to je kraj, dok npr. u WoWu tu tek počinje igra. Zato ljudi prestaju da igraju - nema više sadržaja, a ne zato što je sama igra loša. Svi bi oni igrali da ima dobro osmišljenog PvPa za high-level karaktere...(dobro, Killbane ne bi igrao jer on mrzi PvP, ali to je neka druga priča :) )
 
Poslednja izmena:
Zato se Blizzard kupa u novcanicama, dok ostali gledaju :). I kada budu izbacili next-gen MMO, rulace i on, krastavac.
 
Poslednja izmena:
^
Para na paru ide :D
 
Ensemble studio je ugasen, ali zato nastaje Robot Entertainment :p

Last year saw its fair share of shock studio closures plague the gaming industry, arguably the highest profile of which was Ensemble Studios. A Microsoft-owned studio since 2001, Ensemble was best known for its widely acclaimed Age of Empires franchise for PCs. Despite the studio's strong sales record, Microsoft revealed in September that the Ensemble would be shuttered after it completed work on the Xbox 360-exclusive Halo Wars, which ships to retailers March 3.

Shortly after the announced the move, Age of Empires creator Bruce Shelley took to his blog to explain Microsoft's financially motivated rationale for closing Ensemble. As part of his post, he revealed that a portion of Ensemble's leadership team had plans to set up a new development outfit, headed up by current studio chief and founder Tony Goodman.

Today, the first details of that new studio have emerged, as Tony Goodman and other Ensemble alumni have launched Robot Entertainment's official Web site. "The founders of Ensemble Studios, creators of the award-winning series Age of Empires and Halo Wars, proudly present a new endeavor," the placeholder site reads. "Stay tuned, we have some big ideas..."

http://www.robotentertainment.com/


Midway podneo zahtev za zastitu od bankrota:

NEW YORK — Midway Games Inc. filed for Chapter 11 bankruptcy protection Thursday because it doesn't expect to be able to pay back accelerated debt obligations stemming from media mogul Sumner Redstone's sale of a majority stake in the company.

Midway, best known for the Mortal Kombat video games, had about $281-million (U.S.) in debt and $167.5-million in assets as of Sept. 30, according to its bankruptcy filing.

In December, Mr. Redstone sold his majority stake in Midway – an interest of about 87.2 per cent – to a company led by private investor Mark Thomas.

In a statement Thursday, Midway Chief Executive and President Matt Booty, who took the company's helm last month, called the bankruptcy filing a “difficult but necessary decision.”

“We have been focused on realigning our operations and improving our execution, and this filing will relieve the immediate pressure from our creditors and provide us time for an orderly exploration of our strategic alternatives,” he said in a statement.

The company announced in December it is laying off 25 per cent of its work force, or about 180 people, and closing a studio in Austin, Texas, to cut costs.

Midway's filing came the same day Japanese video game maker Square Enix Co. offered to buy Britain's Eidos Interactive Ltd., the publisher of the Tomb Raider series, in a deal valued at £84.3-million ($121.7-million). The offer signals there may well be market out there for video game companies even in the current economy.

“Midway's intellectual property compares quite favourably to Eidos,” said Wedbush Morgan analyst Michael Pachter, adding that if a buyer is willing to pay such a price for Eidos “one would think” they'd be willing to pay for Midway.

It is in the best interest of Midway's creditors, the analyst added, to keep the company a going concern. Midway's Chapter 11 filing means it plans to keep operating — a Chapter 7 filing would have meant it wanted to liquidate.

Midway joins a long line of once-mighty video game publishers filing for bankruptcy. Acclaim Entertainment and 3DO Co., both publicly traded, filed for bankruptcy earlier this decade, but unlike Midway they liquidated their assets. Eidos, meanwhile, had managed to stay in business only to find a buyer Thursday.

Midway and its U.S. subsidiaries filed voluntary petitions in U.S. Bankruptcy Court for the District of Delaware. The company said the filing does not include its operations outside the U.S., and that they will continue to operate as normal.

The company is seeking several first-day motions so it can continue to operate normally.

http://www.theglobeandmail.com/servlet/story/RTGAM.20090212.wgtmidway0112/BNStory/Technology/home


Square Enix mozda kupuje Eidos?

http://www.joystiq.com/2009/02/12/square-enix-behind-eidos-takeover-bid/

Hitman postaje rascupani GEJ bele kosice sa veeeeeelikim macem? A Lara postaje Rara? :D
Btw, zanimljiv link na temu likova a-la-Square: http://checkyourhud.com/how-to-design-a-character-the-square-enix-way/ :D
 
Nazad
Vrh Dno