Šta je novo?

Industrija igara

Nisam našao temu za nvidia geforce now servis. Pa da pitam ovde imali neko da je isprobao ovo? Nažalost imam 32 bit windows koji nije podržan pa nisam u mogućnosti da isprobam. Za ne upućene u pitanju je još jedan striming servis po onome što sam video po internetu ljudi ga za sada hvale, za razliku od stadie gde kupujete igre ovde igrate igre koje imate na steam-u ili epicu
 
Probao ja. Kad sam igrao pre oko 3-4 dana (dan nakon sto je izaslo iz bete), probao sam Kingdom Come: Deliverance i bilo je neigrivo.
Danas sam malo igrao Crash i radilo je odlicno, u 1080p.
Za free korisnike, zna dosta da se ceka dok se ne upadne na neku masinu.

Mene su ubedili da je ovo buducnost, jedino je lose sto ce modovanje da bude mnogo teze ili nemoguce. Zvuci primamljivo da imam neki ultra tanki, lagani i tihi laptop, na kome igram najnovije igre.
 
Ako sam ja dobro razumeo, taj GeForce Now moze da radi i na Android TV-u ? Ako moze, na koji nacin i jel se igra pomocu dzojstika ili ?
Valjda neko ima informacije i razume tu tehnologiju bolje od mene. :D
 
Ako sam ja dobro razumeo, taj GeForce Now moze da radi i na Android TV-u ? Ako moze, na koji nacin i jel se igra pomocu dzojstika ili ?
Valjda neko ima informacije i razume tu tehnologiju bolje od mene. :D

Koliko znam može, uradi se sideload aplikacije. Da, igra se preko kontrolera.
 
Koliko znam može, uradi se sideload aplikacije. Da, igra se preko kontrolera.
Moram da proguglam malo detaljnije. :D
Imam neki DS3, valjda ce moci nekako sa njim da se slozi.
edit:
Izgleda da mora neki Shield kontroler..
 
Poslednja izmena:
Može PS4 kontroler a može i taj XBOX ONE i naravno i taj njihov, a može i miš i tastatura. Znam da može na androidu koji je veći od 5.00. Sad i mene interesuje radi li to na android tv boxsevima tipa EON box. Znači radi sigurno sa onim androidom za telefon nisam siguran za android tv. Večeras ću probati da laptop spojim na TV i da mi internet ide preko kabla mada je i wifi radio odlično na 2,4ghz oni preporučuju 5,0 ghz
 
Poslednja izmena:
Može preko tastature i miša da se igra?
Može sad sam video post iznad.
 
Poslednja izmena:
Može svašta. Povežite uređaje i probajte.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

Puce E3 rek'o bih...

In the meantime, puce i Bioware...

Drew Karpyshyn je napustio Bioware (zasluzan za BG1/2, ME1/2, Dragon Age Origins i Star Wars: KOTOR) i pridruzio se novom studiju Archetype Entertainment...

Od BW-a verovatno ni dugmici nece ostati sto znaci mozemo da otpisemo bilo kakav krsten nastavak fransiza koje su obelezile zanr... Sa druge strane moze iskoci da nesto kvalitetno od gorespomenutog studija...
 
Poslednja izmena:
Ma Bioware je odavno mrtav. A i Blizzard je na sličnom putu. Ne vredi cela industrija je okrenuta ka hiperprodukciji. Nikada nećemo videti igre kao BG, ME, DA, KOTOR.... Ovi mali nezavisni studiji nemaju snage da izguraju nešto kvalitetno.
 
^
MS je bese otkupio par nezavisnih studija, imaju resursa pitanje je hoce li im dati odresene ruke.
Slazem se, "masterpiece" igre koje ce ponovo obeleziti neki zanr sumnjam da cemo videti ili u vrlo malom broju, cela industrija je okrenuta ka MP-u i uguravanju loot box i mt mehanika...
 
Zato se meni svidela makar u nekoj meri priča koju Apple gura sa Arcade... finansiraju igre koje su SP, bez MTX itd itd. Bilo bi lepo da se možda pojavi neki izdavač koji će na sva usta i svim silama krenuti tim putem... da bude neka sigurna luka, šta znam.
 
1IAEUOc.jpg


Prave ljudi novi Bioware :)

https://www.archetype-entertainment.com

A EA nek paradira onaj les pod tim imenom
 
Evo malo mojih utisaka vezanih za GFN. Uzeo sam Founders, verovatno ću ga zadržati nakon trial-a.

DISCLAIMER: ja sam Stadia fan, tj. pratim tu priču od početka, koristim od lansiranja itd.

Servis je po meni u alfa fazi, greške različite, 20x se logujem i relogujem na steam, uplay itd itd. Podesim nešto u igri, resetujem igru da bi se primenila podešavanja... upadnem na drugi rig i nema podešavanja, tako da npr. u Division 2 zapravo nikada nisam ni uspeo da promenim podešavanja na ultra.

Podesio sam da troši max 50MBit i uglavnom ide na relaciji 45-50Mbit.

Kada sam u samoj igri, sve radi super fluidno i začučujuće bez artifaka a ni kompresija se ne primećuje, ni približno kao na Stadiji. Konkretno igrao sam oko 3 sata Destiny 2 na GFN (dosta više na Stadiji) i na GFNu radi jedno 5x bolje, da ne pričam o tome da za MP na svakoj igri preko GFNa ima mnogo više igrača.

Odigrao i 2-3 sata Divisiona... moj subjektivni osećaj je da igra vredi taman ta 3 evra koliko sam je platio. Šalu na stranu i Division super radi na GFNu.

Ako izuzmem bagovitost i potpunu nedopravljenost servisa koji je dostupan u beti bio godinama, ovo je strava stvar. Potencijal je ogroman. E sad, mnoge premise Stadije mi se više sviđaju, ali uzalud je sve to kada ima malo igara i kada su birno skuplje.

Dobrano ću da vagam na kom servisu ću naredne igre da kupujem. Srećom sada imam materjala na lageru za odigrati za par meseci, tako da će do tada biti malo jasnije kako stoje stvari, naročito što se tiče povlačenja igara sa GFNa.
 
I ja sam uzeo Founders. Oduševljen sam servisom ima dosta stvari koje trebaju da poprave ali što se tiče glavne stvari igranje igara nemam zamerke. Meni uvek traži da se ulogujem na Ubisoft a Steam i Epic mi je zapamtilo podatke. Jedna od stvari koje mi smetaju je što DS4 kontroler steam prepoznaje kao XBOX360 dok kada steam pustim lokalno na računaru nema problema. Uspeo sam da pokrenem igre na Epicu koje i nisu zvanično podržane verovatno će to zakrpiti u budućnosti. Mislim da je Stadia već izgubila bitku mali broj igara dostupnost u malo zemalja ,igre skupe. Mislim da će to proći kao ona google društvena mreža.
 
Evo malo mojih utisaka vezanih za GFN. Uzeo sam Founders, verovatno ću ga zadržati nakon trial-a.

DISCLAIMER: ja sam Stadia fan, tj. pratim tu priču od početka, koristim od lansiranja itd.

Servis je po meni u alfa fazi, greške različite, 20x se logujem i relogujem na steam, uplay itd itd. Podesim nešto u igri, resetujem igru da bi se primenila podešavanja... upadnem na drugi rig i nema podešavanja, tako da npr. u Division 2 zapravo nikada nisam ni uspeo da promenim podešavanja na ultra.

Podesio sam da troši max 50MBit i uglavnom ide na relaciji 45-50Mbit.

Kada sam u samoj igri, sve radi super fluidno i začučujuće bez artifaka a ni kompresija se ne primećuje, ni približno kao na Stadiji. Konkretno igrao sam oko 3 sata Destiny 2 na GFN (dosta više na Stadiji) i na GFNu radi jedno 5x bolje, da ne pričam o tome da za MP na svakoj igri preko GFNa ima mnogo više igrača.

Odigrao i 2-3 sata Divisiona... moj subjektivni osećaj je da igra vredi taman ta 3 evra koliko sam je platio. Šalu na stranu i Division super radi na GFNu.

Ako izuzmem bagovitost i potpunu nedopravljenost servisa koji je dostupan u beti bio godinama, ovo je strava stvar. Potencijal je ogroman. E sad, mnoge premise Stadije mi se više sviđaju, ali uzalud je sve to kada ima malo igara i kada su birno skuplje.

Dobrano ću da vagam na kom servisu ću naredne igre da kupujem. Srećom sada imam materjala na lageru za odigrati za par meseci, tako da će do tada biti malo jasnije kako stoje stvari, naročito što se tiče povlačenja igara sa GFNa.
Ova dva servisa imaju zasebne player bejzove?
 
GFN možeš da zamisliš kao virtualni PC, tako da ke to PC playerbase, a Stadia je platforma za sebe na kojoj svega par igara ima cross-play sa drugim plafrormama.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Dobro verujem da zbog laga neki ozbiljniji multi nije opcijaija.
A obe platforme su mi zanimljive jer bih mogao da odigram neku kampanju u max podesavanjima.
 
Ne bi bilo lose, a ni tesko, da neko od moderatora prebaci postove o GeForce Now sa ove i prethodne strane u zasebnu temu. Gomila se.
 
Nisam hteo da otvaram temu za ovu igru, pogledao ovaj klip, deluje zanimljivo, glasovna gluma je odlicna

 
Probao sam ovak Steam Link, super radi, telefon se ne greje, odziv super...



Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 


Solidan yt kanal, verujem da ce porasti vrlo brzo ako nastavi sa kvalitetnim retrospektivama.
 
Metal Gear Rising OST je odlican.
 


Dobri stari burici :d
 
Nazad
Vrh Dno