Šta je novo?

Industrija igara

Uskoro ce nam poslednja nada za odrzanje PC gaminga biti shakali nVidia, AMD i Intel.
 
Facepalm. Dobro je nisu dali Square Enixu
 
Prvo EA, a sad Ubisoft. I od loseg, moze gore.
 
Nema opšte teme diskusija o PC igrama, a da ne otvaram novu temu (jer možda igra ni ne zaslužuje zasebnu temu), pa da pitam da li je Wolcen: Lords of Mayhem stvarno toliko grdan?

Ja generalno volim ARPG i posebno Warhammer setting, pa bih igru zaobišao samo ako je stvarno toliki krš kako svuda pišu...
 
Ima tema, ali whatever... Meni licno nit smrdi nit mirise. Ima bugova i glitcheva ali kad sam ja igrao nista katastrofalno. Itemi slabi, passive atributi ne rade u nekim slucajevima, ogranicen broj magija/skillova/buildova. Endgame na prvi pogled zanimljiv ali mi je brzo dosadio. Fina grafika, tecan gameplay.
E sad, ne znam sta je ovaj poslednji veci update menjao, ali svejedno se ne bih vracao...
 
Nije znacajno da je Ubisoft dobio šansu, vec to da je EA izgubio ekskluzivu. Sutra mogu dati CDPR-u da razviju SW. Problem je do sada bio sto je EA trebao imati ekskluzivna prava na SW igre do 2022. Ovako je Disney popustio i razgledao dalje, sto je svakako dobro.
 
Ja bih lično voleo da MS dođe u posed licence. Obsidian, inXile, Bethesda. Toliko potencijala za dobar rpg u SW svetu.
 
Istina. Svi prizeljkuju kotor3, a dobicemo Divison u SW skinu :d
 
Ja bih bio zadovoljan sa modernizacijom SW Republic Commando, a onda i sa nastavkom :)

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Ja sam mislio da kako starim da je to razlog zbog koga gubim interesovanje za danasnje igre, ali sam shvatio da su danasnje igre problem a ne ja, ne moje interesovanje za igrama koje i dalje postoji cak i vise nego ranije, ali dzabe kad nema vise Half Life, Crysis, TimeShift, FEAR, Jedi Knight, Jedi Outcast, Jedi Academy tipova igara.
 
Poslednja izmena:
Ima li neke novosti o Thief nastavku? Koliko sam voleo tu igru jos davne 2004 Deadly Shadows(remek delo) pa 10 god cekanja na novog lopova 2014, zar opet treba jos 10 god do nove igre :(
 
Zašto? Google je poznat po gašenju svojih servisa. Imaš stranicu koja je posvecena samo ugašenim google projektima:

https://killedbygoogle.com/

Cim je Stadia startala, moglo se pretpostaviti da ce brzo doci gasenje jer su startali jako jako lose. Usluga je na pocetku bila losa i limitirana da su ljudi izgubili interes u startu. Ko je proatio razvoj desavanja, mogao je odma skontati da ce Stadia imati veliki problem sa privlacenjem igraca. Nakon pola godina od izlaska, mogao si vidjeti naslove:

"Is Google Stadia already dying?"

"Google Stadia is Already Dead, It Just Doesn't Know Yet"

"Is Google Stadia dying or already dead?"


Znam da je clickbait ali nije daleko od istine. Google je totalno profulao interese gaming industrije jer gaming nije nikada bio jeftiniji i pristupacniji. A povrh svega toga, Stadia je i dalje ogranicena na mali mali broj zemalja.


United States
Canada
United Kingdom
France
Italy
Germany
Austria
Spain
Sweden
Switzerland
Denmark
Norway
Finland
Belgium
Ireland
Netherlands
Poland
Portugal
Czech Republic
Slovakia
Romania
Hungary
 
Sarkazam. Sto ce mene tice, good riddance.
 
Servis je dobar, tehnologija u pozadini je dobra.

Od prvog dana koristim, za smešje pare odigrao solidan broj igara, čekajući raspeodaje i uzimajući preko Pro (60+ igara a ukupno sam platio 2 pretplate po 10$ ostalo free izdobijao).

Google ne razume gaming industriju, PR, komunikaciju i marketing, tako da veoma lako ova priča veoma lako ima da ostane da smrdi u zapećku. Ne verujem da će gasiticservere uskoro i slične stvari. Potpisane igre, njih oko 400, će izaći na platformu, a za na dalje, videćemo.

Btw, 99% izveštavanja na temu Stadije je potpuni nonsense.
 
Koliko sam ja shvatio Stadia prestaje da pravi ekskluzivne igre. A servis ostaje u životu. Vidim da su dodali FIFU. Mislim da im je glavna mana pored malog broja zemalja u kojima je servis dostupan bio i manjak popularnih igara kao što je Fortnite,COD,FIFA itd... Jedino su imali PABG. Hteo sam da ga probam ali nisam uspeo da se izborim sa VPN-om da proradi. Što se mene tiče GeForce NOW je najbolji striming servis za sada. Danas im je baš godišnjica od izlaska iz zatvorene bete kažu da imaju 6 miliona članova
 
Za Stadiu ti je dovoljan https://www.psiphon3.com/en/index.html konektuješe se na italiju, pokreneš igru, kada si u igri, diskonektuješ se i nastaviš. Destiny možeš besplatno da probaš da vidiš kako ti radi i da li ti odgovara kvalitet, lag i sl. Google nalog mora da ti je napravljen na neku od podržanih zemalja. Prolaze fake adrese
 
CD Project Red je hakovan. Ukraden je source code igara i interna dokumentacija.
 
I sta mogu da urade sa source kodom?
 
Nista pametno. Mogu da eventualno pogledaju kako CDPR radi neke stvari, ali u sustini nista preterano bitno.
Ovo ce nekima posluziti da se malo edukuju i to je to.

Najveca steta koju mogu imati od cele ove situacije je ako su iscurile informacije o buducim projektima. Tako da ako u source code-u (ili drugim dokumentima koje su im ukrali) postoje reference na igru/igre u razvoju to bi moglo da im nanese veliku stetu sa marketinske strane, s obzirom da su marketinske kampanje veoma osetljive na nenamerno leakovanje informacija.
 
Tek sada sam procitao sta pise na ovom linku sa tvitera. Pa ovo je zapravo verovatno otkupio ili CDPR ili neko u njihovo ime :)
 
Nema CDPR koristi da kupi jer su ga dalje šerovali. Ne mozes ga sada zaustaviti. Kupio je neko ko ima zle namjere, mozda da dalje ucjenjuje CDPR i slicno. Bio bi problem da ne postoji piraterija i da igra treba tek da izadje. Ovako, nema neke koristi. Mogu da vide tacno kako je igra dizajnirana i da mozda ukradu neki patent i slicno. Ali sumnjam da ima nesto revolucionarno u tim igrama sto se tehničkog dijela tice.

Jedino moze biti problem kada igra predje u always online mod za multiplayer. Da li ce to biti zasebna igra (standalone DLC) ili ne, will see.
 
Nisam nigde video da pise da je shareovano dalje. Na ovom linku gore pise da je kupac kupio za lepu svotu novca uz uslov da se ne redistribuira dalje.
The auction of stolen CD Projekt source code has been closed, a report from darknet intel service KELA has now claimed, as a "satisfying offer" was accepted. It's not clear how much the source code was sold for, though the purchaser is said to have paid enough they could stipulate the data would not be distributed or sold further.
 
Takodje, ima jos jedna izuzetno opasna stvar za CDPR u celoj ovoj prici. Njihov source code sadrzi implementacije za xbox i playstation. Ovo je ogroman problem jer Sony dokumentaciju za svoju platformu cuva kao zmija noge. Ako ovo procuri javno, Sony bi mogao zestoko da ojadi CDPR na sudu.
 
Ne verujem da bi dobili nešto u tom slučaju. Ne možeš ti biti kriv ako te neko opljačka. Npr. kod kasko osiguranja vozila, možeš slobodno ostaviti otključan auto, i naplatićeš ceo iznos ako ti ga ukradu. Samo nemoj držati ključeve u njemu.

Mislim da je veći problem za CDPR to što su im ukrali i dokumente iz finansija, marketinga, kadrovske... A igra ko igra
 
Nazad
Vrh Dno