Šta je novo?

Industrija igara

Na osnovu čega mogu da sahrane?
Cene, tj sniženja kao i katalog igraju još uvek najveću ulogu... Da ne pričamo o dostupnosti ključeva za Steam kod drugih legit sajtova/prodavnica...
Epic nema dovoljno veliki katalog niti imaju za sada sezonske akcije u planu da bi mogli da budu konkurencija Steamu. A ekskluzive za PC će uvek na kraju štetiti kupcu tj igraču jer tu nema nikakve cenovne konkurencije samo monopol.

Ok je Epic što se zarade za devove tiče, ali ničim me kao kupca ne motivišu da bih prešao na platformu ili podržavao njihove prakse...
 
Poslednja izmena:
Kad krene rasprava većina ljudi je za jednu platformu gde bi imali sve. Isti je slučaj i sa streaming servisima (Netflix, Amazon, Hulu) ali konkurencija čini svoje.
Epic sad može da plati koga hoće sa novcem koji su zgrnuli od Fortnite-a.

Za ovo su me iznervirali ali dobro šta da se radi. Tu je uvek "iso demo" a posle godinu dana ću ga nabaviti na Steam-u.

Epic.jpg
 
^ Namerno je okacio da bi isprovocirao reakciju... :) Ali zaista nema poente kaciti jer su 2 razlicite platforme + Exodus je komercijalno imao bolju platformu od kojih je profitirao tj na osnovu "slave" prethodne dve igre, nego sto je to LL imao samo sa Metro 2033 (koji je vise bio "sleeper hit")

Te cifre bi bile nesumnjivo vece da su ostali na Steamu a Epic bi mogao da se uhvati samo za... :)
 
Poslednja izmena:


Najzanimljivije mi je sto je ovo zapravo njihov odgovor na Ray tracing tehnologiju, a ovo su, ocigledno namerno, renderovali na AMD Vega 56 karti, pa su to i napisali u videu, inace uz napomenu da radi na oba tabora, naravno.
 
Poslednja izmena:
Opa, navodno RDR2 PC će biti najavljen 22. aprila, a izlazi 9. jula. Kao Epic Games Store ekskluziva, i navodno RDR2 uopšte neće biti na Steamu. E sad, koliko ima istine u ovome...
https://boards.4channel.org/v/thread/457226730/bl3lkr
Howdy Partners, It's me again. Famous 4chan leaker. So i got some great news, and not so great news. Red Dead Redemption 2 will be announced for PC on the 22nd of April at 9AM PST (California). It will be releasing July 9th, 2019. The bad news, it will be exclusive to the Epic Games Store. It will not get a Steam release, this is not a time exclusive deal. The reason being is Take-Two made a deal with Epic, allowing Take-Two to take full profit on DLC released for the game. Valve currently takes a 30% profit from any in-game purchases.
 
Meze biti veoma lako. Nemaju puno vremena da ispostuju PC sa rdr2 jer mora i novi gta da se najavi a sigurno nece da im proizvodi ponistavaju hajp jedno drugom.
Tako da taman u julu malo rdr2 panike, prasina se slegne do decembra i onda pocetkom 2020 eto najave za novi gta.
 
Ko prati situaciju samo na PS4 oko RDr2 online zna da je mp u toj igri prakticno mrtav... Pokusavali sa svakavim mogucim ponudama da namame igrace (pre svega kroz online kes za GTA V kroz daily login u RDR2) ali nije islo...
Suskalo se za DLC tj full RDR1 remake u dvojci jer cela mapa/regija RDR1 vec postoji u sklopu igre(ili RDR1 Undead Nightmare) ali su ocekivanja za to ravna nuli. Tako da nema logike da dalje investiraju u igru jer im GTA V i dalje mlati kes.
Tako da nije prica oko DLC-a nego in-game mikrotransakcija koje su bezobrazno visoke, jedino je R* za to zinulo. Verovatno dobijaju ceo profit od in-game mikrotransakcija. Sa druge strane opet im odgovara veca baza igraca na Steamu, nego na EGS-u, no dobro ostaje da se vidi ali ceo taj "leak" nema mnogo logike.

Bitno je da dezurni flejmeri poput Bye-bye odmah krecu sa komentarima pre nego sto procitaju post i upale mozdane vijuge... :)
 
Ovo je logicno onoliko koliko je logicno za ostale naslove koji su/ce biti epic store excluziva. Pitanje je samo da li su ovi iz epica stvarno toliko jaki da to sve bude tako. No videcemo vec za 16 dana.
 
Koga briga, samo da najave igru za PC.
 
^ mene samo interesuje "potencijalni" DLC (nadam se i za konzole) u vidu RDR1/RDR1 Undead Nightmare rimejka. Platio bih punu cenu za to.
 
Um...
maxresdefault.jpg

Se oni zezaju ili stvarno sebe hoce da pokopaju?
 
Postavljeni su oni u rupu odavno. Ostala je samo zemlja da se baci preko sanduka.
 
Hocemo svi da glumimo neko iznenadjenje ? U kanalu su oni odavno, it is known.
 
Nisam očekivao da se ovoliko raspadaju, već da je najveći problem EA koji ih nateže na više projekta i insistira na mp/mikrotransakcijama...
Izgleda da su samo "dugmići" ostali od Bioware-a od pre 10ak godina. Ista priča izgleda i sa Bethesdom i Blizardom, totalni raspad sistema..
 
Poslednja izmena:
Za ljubitelje originala :)

 
Koliko ja znam za to su im odavno drmnuli copyright i projekat je mrtav.
 
Video je postavljen 4.4.2019. Što bi prikazivali video od 30 minuta ako je projekat mrtav?

Čitam komentare i neko spomenu kada bi ovako uradili Legacy of Kain Soul Reaver remake!
 
Zato sto to nije njihov channel. Na zvanicnom sajtu je poslednji update bio August 31, 2017
 
Video je postavljen 4.4.2019. Što bi prikazivali video od 30 minuta ako je projekat mrtav?

Čitam komentare i neko spomenu kada bi ovako uradili Legacy of Kain Soul Reaver remake!

Taj video sam gledao dosta davno tako da kao što @Insomnium X kaže propao je projekat.
Stvarno šteta jer za takav Remake bih platio.
 
Nazad
Vrh Dno