Šta je novo?

Industrija igara

Who know :D
 
“[The PS5] puts a vast amount of flash memory very, very close to the processor,” says Sweeney. “So much that it really fundamentally changes the trade-offs that games can make and stream in. And that’s absolutely critical to this kind of demo,” Sweeney explained.

“This is not just a whole lot of polygons and memory. It’s also a lot of polygons being loaded every frame as you walk around through the environment and this sort of detail you don’t see in the world would absolutely not be possible at any scale without these breakthroughs that Sony’s made.”

https://www.ign.com/articles/ps5-ssd-breakthrough-beats-high-end-pc

Cela I/O prica ce biti zanimljiva za pracenje kada krenu multiplatform next-gen naslovi, tranzicija u SSD kao minimum requirement ce najverovatnije postati PC norma.
 
Svaki put kazem grafika je dostigla vrhunac, nema dalje. Kad evo sad gledam ovo i vilica mi pala na pod.
 
nema vise reptology-je :), all hail UE all hail , ako nije neka prevara naravno
 
Definitivno razbija što se tiče kompleksnosti i baš me zanima sad na kom principu 5ca radi?
 
Nego, imam Epic games launcher, samo ga koristim za one free igre, ništa nije instalirano od njih :) palim ga samo kada treba da se uzme neka igra :)
I skoro kupio Jedi Fallen Order na Originu i tu ga i igrao, i pre neki kada sam uzimao GTA5 vidim da i u Epic launcheru imam isti taj Fallen Order. Nigde nisam povezao naloge ili nešto slično, da li je moguće da mi je Epic launcher skenirao registry/diskove/šta već i našao šta imam instalirano?
 
Like ovde like onde....i prodo si bubreg a da nisi znao :p
 
Malo na temu launchera i kineza:



Ima dosta razmaženosti i nekog "steam" fanboizma. Epic je dosta povoljniji za developere i po pitanju procenta zarade i po pitanju engine-a. Pogotovo ako spuste cut na 8%. Isto tako, stvar koju gameri ne primjecuju, jeste velika prednost Epic marketa. Ogroman broj freelancera se okrenuo njihovom engineu i razvoju modela za njiuhov market: https://www.unrealengine.com/marketplace/en-US/store

Samo mi, ako se Valve bude oglušavao, mogli bi na kraju zavrsiti kao Kodak.

Vjerujem da ce za 10-15 godina ljudi pricati kako su odrasli uz Fortnite i Epic kao sto je danas slucaj sa "hardcore" gamerima koji pricaju za Steam i CS, ili HL.


Ali stoji taj veliki upitnk uz Tencent. Iskreno se nadam da ce Valve poduzeti nesto.
 
Poslednja izmena:
Jedina stvar koju igram na Epicu je RDR2. Zaprepastio sam se kad sam video da i dalje nema achievementa i nigde ne piše koliko sam sati proveo u igri. Prvu stvar rešava ono Rockstar *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, drugu GOG Galaxy. Na stranu problemi tehničke prirode(novi su kao, mada i taj izgovor polako prestaje da pali), i customer support im je očaj živi.

Da nisam sirotinja ne bih mrdao sa Steama.
 
Jesi li nekada morao da kontaktiraš Steam support? Ono je kao da pokušavaš da komuniciraš sa utreniranim babunima.

Da se gleda kvalitet i odziv supporta, najbolji bi bili EA i Microsoft :)
 
Jedina stvar koju igram na Epicu je RDR2. Zaprepastio sam se kad sam video da i dalje nema achievementa i nigde ne piše koliko sam sati proveo u igri. Prvu stvar rešava ono Rockstar *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, drugu GOG Galaxy. Na stranu problemi tehničke prirode(novi su kao, mada i taj izgovor polako prestaje da pali), i customer support im je očaj živi.

Da nisam sirotinja ne bih mrdao sa Steama.

Pa i ja sam sirotinja pa ne mrdam sa Steama :d (dobro, i GoG-a). Sve se moze kad se hoce.
 
Jedan od najzanimljivijih noclip dokumentaraca do sad. ;)
 
Poslednja izmena:
^
Kakva je situacija sa ME trilogijom i dlc-evima, hoce li i to da se smiluju da puste?
Jeste d*ck move zbog 2 launchera ali da li je toliko bitno, pretpostavka je da je dobar broj ljudi svojevremeno odigrao odnosno prinudno pazario na Originu i ima nalog i tamo?
Meni licno Steam i GoG glavne platfome za PC, Origin imam bukvalno zbog tih 10ak naslova kojih nema na Steamu...
Jedino ako hoces da imas sve na jednom mestu...
 
Nije meni do jednog launchera (iako bi bilo lepo), koristim i GoG i battlenet (mada to uglavnom igre pre Blizzardove propasti), nego me nervira kad "donose igre na Steam" a onda forsiraju svoj launcher. Ako kupim igru na Steamu, hocu da mi je na Steamu, a ne da izmedju mene i igre stoji 5 slojeva potencijalnih problema (malo malo pa vidim ljude kako otvoraju teme o problemima sa Rockstar i Ubi launcherima). Na kraju, ne zelim da mi igra zavisi od EA-a.

Sto se ME trilogije tice, nije se nista pricalo koliko znam; verujem da ce doneti jos igara kad puste EA Acess na Steam - medju njima verovatno i ME (naravno uz obavezni Origin :smash:)
 


Kada je UE4 u pitanju, Epic dodaje gas reklo bi se...

Sa 4.26 verzijom konačno stiže i kompletan planetarni sistem sa volumetrički tačnom atmosferom (prelamanje svetla, gustina, oblaci, magle).

Koliko vidim ovo je super easy za postaviti i ako im je za verovati spram onoga kako je to bilo do sada, ovo bi trebalo da je kud i kamo jeftinije rešenje u pogledu skaliranja i optimizacije, što je ključna stvar. ;)
 
gde je otisao svet, ja jedinu igricu koju sam igro na telefonu je sudoku
 
Najpopularniji fps na pc i konzolama se kolje sa verzijom tog fps sa mobilnih. Warzone tj. Modern Warfare sa 100 miliona igrača zarađuje isto kao Call Of Duty Mobile sa 20 miliona igrača. Pritom je Codm sitna riba medju mobilnim divovima.
 
Nazad
Vrh Dno