Šta je novo?

Industrija igara

Uziveo bih se bez problema, ali dzaba kad je projekat umreo...
 
Odlican video:

 
Gledao sam malo tvoj kanal, zanimalo me je kakav je novi Anno. Nisam ni znao da si ti, a poznato mi bilo ime kanala. :D

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
:D
Dobar je. Topla preporuka. Vratili su se korenima i unapredili čak!
 
Da, bas mi se svidelo sve sto sam video. Samo cekam neki manji popust, pa da se odigra.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Vec su izdavali neku igru pre. Da li je neko igrao to?
Jesam ja, ne vredi gubljenja vremena. Ako bas hoces nesto da odigras u GOT svetu, onda preporucujem modove. Pre svega mod Clash of Kings, za Mount & Blade Warband. Jeste starija igra, ali mod se jos uvek razvija i ogroman je, predobar. Zasniva se prvenstveno na knjigama, tako da je mnogo detaljniji od same serije. Preko 500 sati sam potrosio na taj mod, i stvarno vredi.
Drugi mod koji mogu da preporucim je Westeros Total War, mislim da je za Medieval 2. Isto odlican, ali sam ga mnogo manje igrao.
Uglavnom, jos uvek nema neke prave, kvalitetne, velike igre za GOT.
 
Pa tako sam i mislio. Cim se nije pricalo mnogo o igri predpostavio sam da je bezveze.
Nisam nesto zagrizen za got u toj meri da bih igrao modove sa tematkom iz serije. Ali hvala na preporuci.
Zanima me kako ce da je izvedu. Da li ce to biti AAA naslov ili neka buranija. Do sada su bar po mom misljenju igre radjene po filmovima bile bezveze tj nisu uspele da mi privuku paznju. Osim naravno betmena i wanteda (ako se bese tako zove ono sa felsiranjem metkova i andjelinom dzoli)
 
Vec su izdavali neku igru pre. Da li je neko igrao to?

Meni se ta GoT igra dopala https://store.steampowered.com/app/208730/Game_of_Thrones/
Dva puta sam je prešao (ima kao dva glavna lika koje vodiš) i čini mi se da bih mogao u bilo kom trenutku da sednem da je igram.

Jeste da na prvi pogled nije ništa posebno, čak za to vreme je izgledala zastarelo ali to mi nije smetalo. Nije samo izgled u pitanju, sva je bila nekako cluncky ali opet, nije mi smetalo.

Igrao sam u vreme kada su mi knjige bile sveže i mislim da su dobro preneli peripetije iz knjiga, u smislu da nije sve crno/belo.
Što se tiče priče, radi se o novim likovima ali su malo pozajmljivali tako neke detalje iz knjiga da bi bilo sve nešto poznato :)

Čak se i Martin pojavljuje haha kao neki mešter učenjak haha :)
 
Da, zaboravio sam na Telltale. Nije losa, mada nisam bas fan tog njihovog stila, ali ok. Samo sto je izasla jedna sezona i to je to, nece ni biti druge, tako da ne vredi da se igra.
 
Zanima me kako ce da je izvedu. Da li ce to biti AAA naslov ili neka buranija. (ako se bese tako zove ono sa felsiranjem metkova i andjelinom dzoli)
FromSoftware je u pitanju tako da ne verujem da će biti jako loše. Istorija tog sveta iz knjiga je ogromna, i pitanje je koji će deo igra da obuhvati.
 
Lagani i indiskretan push za Guglovu Stadia platformu... Kapiram da ce neke povoljnosti biti za jucubere koji budu presli/streamovali, tako da polako guse prihode na YT-u... :)

Sto je i logicno jer ocekujem veliki shift u gaming industriji nakon EOL-a konzola koje nam predstoje... (PS5/Xbox-u)
Xbox pass, PS live itd. - okrecu se ka tome (streaming masinama) jer im "games as service" i mesecna pretplata za biblioteku nudi konstantne prihode, otud i one izjave EA-a da SP igre umiru.

Mada nije iskljuceno da neke M-rated igre ne budu iskljucene cenzure na YT uz neki deal ispod zita...
 
Ah, ima tu samo par sitnica. Ovo povezivanje YT i Stadije će otvoriti gomilu vrata za zaradu tim istim tjuberima pa ne samo da će igrati i strimovati nego će toga i love biti neuporedivo više za sve.
 


Da se nadovezem na prethodni klip/post od UEG-a a tice se "tin foil hat" teorije o EGS-u i CDPR-u, covek iste tackice povezao...

Sigurno da ne mozemo da znamo sta se desava iza kulisa i da li ima povoda za bilo kakve "teorije zavere"... Na kraju dana bilo kakav marketing je dobar marketing...
 


Koja pobeda... Pre nedelju dana na PS USA sale-u NBA 2k19 kostao 2.99$. Nasao se u cudu jer obicno ne obaraju ispod 15$ (u EU ne ide ispod 20e, doduse sada je 15e), pretpostavio da su morali da obore jer im je prodaja isla lose i veca baza igraca nije emigrirala na nove verzije.
I sta se dogodilo - ugurali reklame. (i plus pogasili servere za verzije ispod 2018)

Uopste me ne cudi da ovo bude standard u buducnosti... I da se placa da ne bi gledali iste...
 
Uopste me ne cudi da ovo bude standard u buducnosti... I da se placa da ne bi gledali iste...

U gaming utakmicu ulazi najveća oglašivačka agencija na svetu... Živo me zanima šta će biti za 5 godina. Nešto me plaši da se iz jednog retardiranog trenda ide u još retardiraniji.
 
Nije problem ako budu bile 'reklame' pored terena, na vremenu i rezultatu utakmice i slično, kao u stvarnosti. Ali ako bude bilo iskačućih reklama(kao na tv-u u stvarnosti :d), preko toga se ne prelazi.
 
Nije problem ako budu bile 'reklame' pored terena, na vremenu i rezultatu utakmice i slično, kao u stvarnosti. Ali ako bude bilo iskačućih reklama(kao na tv-u u stvarnosti :d), preko toga se ne prelazi.

U Football Maangeru isto budu reklame oko terena isto kao na pravom utakmici i psotojala je opcija da se ugase.
 
Hajdemo jos jednom... Jer se i ne odgleda klip...



Da li stvarno mislite da je rec o "reklamama" pored terena i da se zbog toga ljudi bune?! U pitanju je full adv clip koji mora da se odgleda dok se mec na pocetku ucitava (loading screen)... Navodno mogu da se preskoce ako iskljuci 2ktv u opcijama ali pitanje da li ce na tome ostati. Ne bi me cudilo da krenu da guraju i u drugim delovima u igri (na poluvremenu recimo ili pop-up sa strane cim se udje u igru npr.)
Da li je realno da se ovako nesto umuva u igru posebno ako je neko vec pukao 60/80$ za igru? Doveli su sportske simulacije do nivoa f2p mobile igara, s'tim sto svake godine ipak mora da se kesira puna cena za roster update.

Da je 3$ mobile igre pa i da razumem ali ovde nije to slucaj, ocigledno je oborena cena da bi odradili socijalni eksperiment dokle mogu i sta mogu da proguraju u daljoj eksploataciji trzista.
 
Poslednja izmena:
To je neminovno po mom misljenju. Verujem da su servisi poput Stadie buducnost gaminga u narednih desetak godina.. a Google bez reklama ne ide. Naravno, ne vazi to samo za njih jer ce i drugi raditi isto. Samo da nam adblockeri pozive i prate korak.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
To je neminovno po mom misljenju. Verujem da su servisi poput Stadie buducnost gaminga u narednih desetak godina.. a Google bez reklama ne ide. Naravno, ne vazi to samo za njih jer ce i drugi raditi isto. Samo da nam adblockeri pozive i prate korak.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

Ne znam bas da li bih se slozio da je ovo buducnost (a i ako bude, nadam se da ce biti za jedno 30godina kad budem premator za gaming :d). Mislim da ce biti isto kao mobile gaming - imace svoje mesto u gamingu, mozda cak i najvece, ali pored "standardnog" gaminga. Oni koji ne shvataju ili ih ne zanimanju negativne posledice Stadie i slicnih servisa ce se sjatiti na to kao muve na... a ostali ce sa gadjenjem i cudjenjem da gledaju na sve to.

U svakom slucaju, ne znam kakve nade polazes u adblockere, u ovakvim slucajevima poput ovog 2K glupiranja advertajzing je unutar igre, pa ti tu addblocker nista ne bi pomogao. Ne da google lako ne bi mogao da resi bilo kakvo adblock petljanje. Znamo sta Denuvo radi sa game fajlovima koje "imas" na racunaru... a kad igra bude u potpunosti na cloudu... kuku nama.
 
Poslednja izmena:
Ma za adblock se samo sprdam. :D
A sto se tice tih servisa poput Stadie.. verujem da ce u pocetku biti samo za casual gejmere, ali da ce vremenom rasti. Ja licno ne koristim ni streaming serija i filmova, a kamoli igara.. igram npr. Overwatch gde delay mora biti bas minimalan. Tako da nisam fan svega toga, samo delim misljenje da ce reklame sa tim doziveti procvat. A kad tu krenu, rasirice se po svim platformama..

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Ocekuje nas sigurno, pretpostavljam posle EOL-a naredne generacije konzola (reci da izadju 2020. i da im je EOL kao do sada bio nekih 8-9 godina).
Vec sada se guraju ove game pass price sa mesecnom pretplatom a ovo sa reklamama im je f-ing genijalan potez da jos naberu kesa. Pogledaj koliko agresivno recimo samo YT gura krs reklama. (i foru sa premium verzijom)

Ovaj "eksperiment" sto je take2 odradio sa nba2k19, oborio cene i navukao masu, nije nista sto necemo videti bas u toj game pass/streaming platform prici. I sto je najludje mislim da ce lagano da prolazi u sportskim simulacijama, tj postane standard jer T2 i EA godinama vec magarce svoje fanove bez ikakvog problema. A smem da se kladim da ce jos neko dogodine probati ovu foru sa reklamama... (jel' neko rece Ubisoft? :D )
Voleo bih samo da vidim da postanu toliko veliki u svojoj pohlepi da progutaju sebe (EA/Bethesda/T2/Activision...)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno