Šta je novo?

Industrija igara

Bile bi fantastične vesti da odradi jedan dobar remaster za WarCraft 3.

Toliko lepih sećanja imam, od igraonice, preko turnira, do pravljenja mapa. Stvarno mi nedostaje igra, imam je instalirano bukvalno stalno na PC-u, i s vremena na vreme odigram partiju dve, ali bi ponovo uskočio ozbiljno kada bi bio kvalitetan remaster.

Eh kada bi isto to uradio EA za Red Alert 2 ili C&C Generals...
 
RIP SteamSpy.

Valve je zbog ove sage oko fb-a i novog zakona o privatnosti u EU koji startuje od maja, po default-u sakrio brdo stvari sa profila, uključujući i posedovane igre, tako da steamspy više neće moći da prikazuje realnu statistiku prodatih kopija.
 
PlayerUnknown's Battlegrounds Is A Successful Failure (The Jimquisition)

 
Ovo je jedan od retkih videa gde ne mogu da se složim sa Džimom.

PUBG ima puno pravo da tuži nekoga ko kopira sve komponente njihove igre i koristi ih u potpuno istu namenu. Suma nečega je više od njegovih delova. Suma svih delova koji se nalaze u PUBG igri čini igru PUBG. Ako iskopiraš sve delova PUBG-a i sastaviš ih na isti način, pa onda je to ponovo PUBG.

A što se realizma i generičkog izgleda tiče. Šta bi onda bilo kada bi neko seo i prekopirao ARMA serijal, SQUAD nema poseban "artistički izgled". Ima more igara koje nisu "posebne". To ne znači da može neko da uradi copy-paste i da prodaje pod drugim imenom.
 
Neću ni da pokušavam da ti pričam koliko to nije isto...
 
Tuzba zbog toga sto im Epic uzima deo popularnosti i monetarnog kolaca samo pokazuje neiskustvo ovog developera. Pozivanje na kopiranje i kloniranje mehanike igre je manje vise jadno, pa zna se koga su oni iskopirali a ako se vodimo tom manje vise apsurdnom logikom, svaki tvorac prvog first person ili third person shootera moze da tuzi svaku igru koja je to sledila, dakle hiljade i hiljade "klonova" i dozivotno uziva na konto toga.

Sa druge strane kad Epic vec mlati tolike pare mogao bi bar mali deo budzeta da izdvoji za razvoj svog osnovnog Unreal serijala, nikakav free to play shit vec punokrvni naslov, ali o tome nazalost samo moze da se masta jer i onaj Paragon ugasise kao da nemaju novca/sredstava da ga odrzavaju.
 
Epic-cu za Fortnite ne mogu ništa, i ne treba da pokušavaju. Ovi drugi, što rade copy-paste PUBG-a treba da budu zatvoreni.
 
Neću ni da pokušavam da ti pričam koliko to nije isto...

Igrao sam arma 2 dayz, pa wasteland ~1500h

Pubg je bukvalno prepakovan u drugi engine, izbacene neke smaracke stvari iz arme, ali looks like, feels like, + nakaradni weapon handling u obe, sa dodatkom sto u pubg moras u neprijatelja potrositi metaka kao da ubijaš baš čelika i onda mu srce izvaditi, odneti na vrh brda i baciti u provaliju a ono g0vno mozda opet otpuzi iza nekog coska da ga drugar podigne.
 
PlayerUnknown poznatiji kao Brendan Greene iskopirao samog sebe i svoj mod. :d
 
https://twitter.com/therealcliffyb/status/996092708971274245/photo/1

Totalno promasena investicija jurenja modernih trendova i bukvalno najbolji primer kako propasti u tome. Bacio sam pogled na Lawbreakers, i prosecan broj igraca je od 3 do 5 za protekla 3 meseca i vise... i tuzno i smesno u isto vreme.
Bolje da je pucao na nostalgiju i hardcore pucacine kao sto su to uradili sa DOOM-om, isplatilo bi mu se mnogo vise.
 
^Bahahahahahahaha, znaci placem od smeha :d
E sto mi je drago. Treba napraviti neki timeline ove tragikomedije, tipa:

- Cliff B. popljuvao pc igrace
- Cliff B. se izvinio pc igracima jer sada oce njihove pare
- Cliff B. prihvatio savet Gearbox imbecila Andyja Bitchforda, i odbacio F2P model uz koji je igra i bila zamisljena
- LawBreakers se reklamira kao "hardcore" multyfps uz Cliffove komentare da je Overwatch za decu :type:
- Nakon nepostojeceg marketinga, cifre igraca padaju na komicno niski nivo
- Bosskey ignorise kritike njihovog najveceg patcha od strane igraca, i tera njihovu filozofiju i dalje
- Zbog broja igraca ljudi ne mogu da nadju partije za igranje, a Bosskey kulira maksimalno
- Najavljuje se napustanje igre, i uz zahvalnicu igracima - pare istih se prebacuju na trapavo zamisljenu i pateticnu omg-this-genre-is-popular Radical Heights igru (reakcija LB igraca je bila komika :D)

Jedina igra u cijoj sam propasti ovoliko uzivao bila je ona platforma za prodaju dlc-a zvana Evolve. Eh, good times...
 
Poslednja izmena:
Jedan od boljih i realnijih recenzenata.. tuzno..
 
Smorio sam se kada sam video, lik isto godina ko ja fuck this shit...
 
R.I.P.

Dugo je već bolestan bio a nastavio je da radi koliko je mogao.
Nisam se uvek slagao s njegovim mišljenjem i bio je malo specifičan ali je radio izuzetno kvalitetne recenzije, pravi profesionalac.
 


Da ne poverujes...
 
^Videh sinoć. Nisam hteo da kačim tvitove svih SJW developera i novinara koji su TB-u sinoć igrali na sanduku.
Gori ološ se teško može naći.
 
Uh sto sam ovo video, ionako imam generalno lose misljenje o human kind-u, al kada ovako nesto vidim pritisak mi se digne na milion, mamicu im #@%^$.
 
Ma šta padate na fore. To je ono: there is no bad publicity. Rade to samo da povećaju posećenost i da zarade više od reklama i pregleda. Tome se staje na put ignorisanjem.
 
Kome publicitet i posecenost? Tom ex-bioware jadniku koji se zbog ovoga zajebao za neko sledece zaposlenje?
 
Poslednja izmena:
Ma šta padate na fore. To je ono: there is no bad publicity. Rade to samo da povećaju posećenost i da zarade više od reklama i pregleda. Tome se staje na put ignorisanjem.

Mislim da nisi upoznat sa psihološkim profilom ljudi o kojima se priča. Nikakvu direktnu vajdu oni ovde nemaju, ljudi prosto izražavaju radost što je neko koga mrze iz dna duše umro.
 
Pa bili bi glupi da ga ne portuju, GTA5 je na maltene stalno na najprodavanijih igara na Steamu otkako je izasao.
Ali kapiram da ce biti prvo konzole da se izmuze tamo svaki moguci dolar...
 
ne znam da se to uopšte dovodilo u pitanje. rockstar zanimaju pare a ne ekskluzive, a nije realno da iko može da ih plati za tako nešto kad rdr2 još u "sivoj fazi" vredi za favorita za najzaradu u industriji zabave ikada.
 
Nazad
Vrh Dno