Šta je novo?

LC Power 6600

@ivanza
Sto, jel mi kao moderatoru zabranjeno da se nasalim malo?:) E da, LC Hyperion 700 jeste isto CWT napajanje kao TT Toughpower 700 samo 100W slabije.:d

evo sta ti kazes
48A - upravo onoliko koliko ima Chieftec CFT-600W-14C(S).:) Toliko o LC-ovih 700W.:p

I sta si ti to decko toliko bitno rekao pa da plazis jezik svima koji citaju tvoje komentare.
Samo si ponovio sta kaze Garson. A koliko vidim iz tvojih postova imas taj obicaj da samo nabijas postove ponavljajuci tudje reci.
A i to plazenje jezika. To je mozda interesantno kod male dece, ali kad odrasli plaze jezik to je nepristojno i izraz je nepostovanja.

A ne znam dokle vise ta hajka na LC. Pa da nema njega tu bi bile neke druge marke tipa sta ja znam, AXP, Rasurbo,Techsolo,... Ima ih svuda koliko hoces.
Ako neko vec kupuje napajanje za 100+ evra normalno je da mu se preporuci neko top tier napajanje, ali da li vi znate sta sve ljudi stavljaju u svoje masine.
OK je da se ukaze nekom ko ima neadekvatno napajanje za svoju konfiguraciju, al' ovde na benchu ispade da LC ne moze ni mid range konfiguraciju da izgura. Mislim... Stvarno...

I ta opsednutost da se ruga nekome ko ima slabiju komponentu od vas u racunaru.
Sastavis konfiguraciju koja trosi tipa 300W max i onda kupis Corsair od 1KW i solis pamet svima kako su glupi, a ti jedini pametan. Nije nego.
 
@ivanza


evo sta ti kazes


I sta si ti to decko toliko bitno rekao pa da plazis jezik svima koji citaju tvoje komentare.
Samo si ponovio sta kaze Garson. A koliko vidim iz tvojih postova imas taj obicaj da samo nabijas postove ponavljajuci tudje reci.
A i to plazenje jezika. To je mozda interesantno kod male dece, ali kad odrasli plaze jezik to je nepristojno i izraz je nepostovanja.

A ne znam dokle vise ta hajka na LC. Pa da nema njega tu bi bile neke druge marke tipa sta ja znam, AXP, Rasurbo,Techsolo,... Ima ih svuda koliko hoces.
Ako neko vec kupuje napajanje za 100+ evra normalno je da mu se preporuci neko top tier napajanje, ali da li vi znate sta sve ljudi stavljaju u svoje masine.
OK je da se ukaze nekom ko ima neadekvatno napajanje za svoju konfiguraciju, al' ovde na benchu ispade da LC ne moze ni mid range konfiguraciju da izgura. Mislim... Stvarno...

I ta opsednutost da se ruga nekome ko ima slabiju komponentu od vas u racunaru.
Sastavis konfiguraciju koja trosi tipa 300W max i onda kupis Corsair od 1KW i solis pamet svima kako su glupi, a ti jedini pametan. Nije nego.

Nisam ja napadao nikoga i nemoj da na meni istresas svoj bes prema Garsonu.:smackbum: Inace sta se tebe tice sto sam kupio Corsair 750W. Imao sam pare, to su bile moje pare i upotrebio sam ih kako sam naumio. A to sto kazes da ja na ovom forumu samo ponavljam tudje reci je proizvoljna misao bez osnova. I za kraj da kazem da smo svi mi ostali blesavi a ti govoris argumentovano i obrazlozeno.
 
Nisam ja napadao nikoga i nemoj da na meni istresas svoj bes prema Garsonu.:smackbum: Inace sta se tebe tice sto sam kupio Corsair 750W. Imao sam pare, to su bile moje pare i upotrebio sam ih kako sam naumio. A to sto kazes da ja na ovom forumu samo ponavljam tudje reci je proizvoljna misao bez osnova. I za kraj da kazem da smo svi mi ostali blesavi a ti govoris argumentovano i obrazlozeno.
OFF TOPIC
Kao prvo, sa Garsonom sasvim normalno razgovaram i verovao ti ili ne, postujem coveka iako se ne slazem uvek sa njim.

Kao drugo, to sto si ti imao novca da se razbacujes za napajanje i da kupujes predimenzinirano napajanje za tvoju konfiguraciju je apsolutno tvoje pravo. Ali ti decko nemas pravo da ovde solis pamet nekom ko nema(ili nece) da da novac za Cors i tsl. napajanje, a bez ikakvog validnog argumenta.

Kao trece, svako moze da vidi iz mojih postova kakav sam participant ovog foruma i da li doprinosim ili ne. Eto ja se ne plasim kakav ce sud drugi clanovi dati o meni, bar ne ako me porede sa tobom.
 
OFF TOPIC
Kao prvo, sa Garsonom sasvim normalno razgovaram i verovao ti ili ne, postujem coveka iako se ne slazem uvek sa njim.

Kao drugo, to sto si ti imao novca da se razbacujes za napajanje i da kupujes predimenzinirano napajanje za tvoju konfiguraciju je apsolutno tvoje pravo. Ali ti decko nemas pravo da ovde solis pamet nekom ko nema(ili nece) da da novac za Cors i tsl. napajanje, a bez ikakvog validnog argumenta.

Kao trece, svako moze da vidi iz mojih postova kakav sam participant ovog foruma i da li doprinosim ili ne. Eto ja se ne plasim kakav ce sud drugi clanovi dati o meni, bar ne ako me porede sa tobom.

Offtopic :
Svi postuju Garsona jer covek ima znanje i autoritet.

Nisam ja nikome solio pamet da mora da kupi Cors. Svako ima pravo izbora u zavisnosti od toga koliko para ima.

Niti se ja plasim kakav ce utisak drugi steci o meni. Ne moras da se sekiras za moje ponasanje na forumu jer znam kako da se ponasam. Imam ogromno iskustvo sa drugog foruma, srodnog benchmarku, ciji sam clan postao pre nekoliko godina. Pre cu ja da se plasim ako me porede sa tobom.
 
Poslednja izmena:
da li ovo napajanje (LC6600GP2) moze da vuce

phenom II 550BE ali otkljucan, znaci X4
4850/5770/5850 grafu (napisite ako moze neke a ne sve)
2gb 1600 ddr3
1 hdd samsung f3 500gb
1 odd samsung
ploca je 770ta-ud3
?

ako bi mogao neko da odg., malo mi je hitnije
 
Poslednja izmena:
sa 5850 tesko, na duze staze bi se zapitao i sa 4850
 
da li ovo napajanje (LC6600GP2) moze da vuce

phenom II 550BE ali otkljucan, znaci X4
4850/5770/5850 grafu (napisite ako moze neke a ne sve)
2gb 1600 ddr3
1 hdd samsung f3 500gb
1 odd samsung
ploca je 770ta-ud3
?

ako bi mogao neko da odg., malo mi je hitnije

Ako si vec navalio na LC shto ne uzmesh Hyperion?
 
da li ovo napajanje (LC6600GP2) moze da vuce

phenom II 550BE ali otkljucan, znaci X4
4850/5770/5850 grafu (napisite ako moze neke a ne sve)
2gb 1600 ddr3
1 hdd samsung f3 500gb
1 odd samsung
ploca je 770ta-ud3
?

ako bi mogao neko da odg., malo mi je hitnije

Moze opusteno, nece ni da se greje nesto posebno, ali ce zato verovatno da cvili i krci ;)
 
kako vi lupate boze, to napajanje ne da upali 5850 na quadu sa 130w potrosnje ni u ludilu.... 4850 moze ali ja to ne bi drzao a 5770 moze....
 
Ja sam bas to napajanje koristio za moju konfiguraciju neko vreme i u full loadu se nije grejalo mnogo, bilo je mlako, ali je malo cvrcalo.
4850 moj je oko 140W, 5850 je oko 180w.
Dakle razlika je nekih 40-50 wati, zakljucak, trebalo bi da radi.
S tim sto ja imam vise diskova, mem modula i sve clckovano.

I ja sam za neko kvalitetnije napajanje za tu konfu, ali isto mislim da i ovo moze da je pokrece. Bez 5850 moze provereno.
 
ne bih stavljao 5850 na to napajanje
 
kako vi lupate boze, to napajanje ne da upali 5850 na quadu sa 130w potrosnje ni u ludilu.... 4850 moze ali ja to ne bi drzao a 5770 moze....

Ja sam sa LC5450 presao na LC6600T zbog Sapphire HD5770 1GB GDDR5, radi super. Al se dosta ljudi javlja da LC ne daje realnu W-azu svojih PSU.
 

Prilozi

  • 1111.jpg
    1111.jpg
    361.4 KB · Pregleda: 60
5850 nebi trebalo da trosi nesto vise od 4850 ali koliko vidim niko ne sme da proba na prosecnim napajanjima. Sto je u neku ruku i logicno. Ko ima para za grafu ima i za napajanje ali i dalje me zanima dali bi radilo.
Ako neko makar zameni 4870 za 5850 to bi nam bio najrealniji pokazatelj da ce raditi jer nema sanse da trosi vise od nje.
 
Ma sve i da radi, gde je logika stavljati skupe komponente na napajanje bez zastite i sa lazljivom deklaracijom.
Uopste ne razumem likove koji se otvore za sve sem krstenog napajanja i za ustedu od par K dinara uzimaju budget LC.
 
Pa ja razumem. Onaj kome napajanje nije napravilo muski problem i ne moze da skonta zasto neka napajanja kostaju 4.000 a neka 13.000 kad su oba 600W.
A ljudi su bas zbog tih smesnih specifikacija naplaseni da im za masinu treba bar 600W. Naravno kad to napajanje nije ni stajalo pored napajanja od 600W a ne nesto drugo. Tako se za malo bolju graficku preporucuje obavezno menjanje napajanja jer to "nema sanse da gura". A sve je ustvari problem u velikoj razlici u kvalitetu. Krstenih 500W ce mnogo stosta da gura bez problema dok ce neka "jaca" posustajati i mozda ubijati jos nesto sa sobom.
 
LC FTW! meni 550w napajanje guralo 4830 750/1050 i e5200 3.5-4ghz 1.35-1.45v sa 2 harda i 4x1gb modula oc sa 800 na 1100mhz 2.1v...i tako godinu i par meseci. nikada nikakav problem! pu pu pu
i evo sad cu da mu turim 5770/4870/gtx260/4890! ja imam puno poverenje, a ono puca od samopouzdanja!=p
shalim se za ovo "ftw" xD
 
ti poredis 4830 i gtx260, to nece ici, ja se ne bih igrao!
 
Ja sam imao LC6600GP2 i kada sam posle GTS8800/320 stavio GTX260/216 voltaza je na V12 pocela da se spusta do 11.71 a napajanje je poslatlo primetno toplo, sto mi se nikako nije dopalo.
Za neke lite komponente je OK ali za malo ozbiljnije potrosace...
 
Samo da se javim :D Ovo napajanje radi i dalje, toliko o LC-u kao ne kvalitetnoj firmi :) Znaci eto nesto manje od 8 god radi bez maane :)
 
Nazad
Vrh Dno