Šta je novo?

Deljenje ADSL i kablovskog Interneta u stanu preko wireless-a

Imam problem sa pronalažanjem bežičnih mreža na kompu(neki Celeron sa integrisanom intel845 pločom), a probao sam i TP WN442G i WN722N wireless usb adaptere. Na istoj toj lokaciji i nokia preko wifi-a,a i drugi laptop pronalazi bežičnu mrežu koja je udaljena nekih 30-tak metara.

E sad pitam se da nije problem sa možda nekompatibilnosću ovako starog računara,konkretko intelovog čip seta sa ovom wireless opremom,nekim podešavanjima u Windows-u XP,jer kad odradim "Refresh Network List" ne pronalizi ništa,iako u okruženju postoji bar nekoliko bežičnih mreža.
 
@Chilly: U toj konfiguraciji tvoj uredjaj funkcionise kao svic.
@Munja: Pretpostavljam da ti kuciste stoji na podu. Ako imas mogucnosti, povezi TP link na produzni USB kabl i mrdaj ga malo. Mozda uhvatis neki signal.
 
Ma jok bre druže,taj skuplji model WN722N baš ima produžni usb kablić i postolje zbog bolje prijema.Neće da uhvati ništa. Počinjem da sumnjam da je komp suviše star i da ima neki problem sa kompatibilnošću sa wirelessom.Mada ne vidim razlog jer lepo sve instalira drajver i pokazuje ikonicu u taskbaru.Jedino ako treba nešto da podesim u vezi parametara u "network connections"? Drugo mi ništa ne pada na pamet,jer domet sigurno nije u pitanju,adapter ima antenu od 4dB i kao high gain.
 
Idealno bi bilo kada bi mogao da proveris TP link na laptopu, na istoj lokaciji.
Trenutno mi ne pada na pamet sta bi moglo da uzrokuje takvo ponasanje.
U stvari, jesi li testirao negde taj TP link?
 
Poslednja izmena:
Proverio sam ga,cak i ovaj najslabiji WN321G i na laptopu i na drugom desktopu i radi.Primetio sam da oce povremeno da zeza to sa pronalazenjem network connections-a,jednom radi,a kasnije iz cista mira vise ne pronalazi nista oko sebe,uzaludno pritiskam refresh network list,iako sam na manje od metra od rutera.Sto me dovodi do zakljucka da nesto tu softverski ne stima u Win-u,a opet da samo zbog toga ponovo instaliram Win je malo bzvz...
 
Pretpostavljam da je u pitanju kombinacija blago problematicne opreme i slabe jacine signala. 30m nije velika udaljenost AKO postoji opticka vidljivost izmedju uredjaja. Ukoliko signal treba da prodje vise od dva pregradna zida (ili jedan armirani) uspostavljanje konekcije je vrlo upitno.
 
To se i ja pitam da li je problem u opremi i kombinaciji hardvera kompa.Udaljenost i vidljivost nije problem probao sam da približim komp rutera na par metara.Naravno rešenje da ga spojim preko lan i kabla nije rešenje.
Ne znam da probam da reinstaliram Win,kapiram da bi istalacija Win7 ili Viste rešila problem,ali komp je previše star i slab za takvu akrobaciju i prelaz na Win7.
 
Naisao sam juce na jedan veoma iritirajuc problem - pokusavao sam da resim problem jednom coveku sa resetovanjem wireless konekcije na drugom kompu, koji je bezicno povezan sa ruterom. U pitanju je prilicno kvalitetna oprema - Belkin G wireless ruter, i Belkinova wireless kartica.

Evo sta sam sve probao - menjanje kanala u SSID podesavanju na 1,2 i 11, menjanje tipa konekcije na .11g kako na ruteru tako i na clientu, brisanje wireless konekcije i ponovno kreiranje iste, gasenje firewall-a na ruteru, i nista - wireless konekcija se na tom drugom kompu i dalje gasi, npr. na svakih 4-5 minuta. Neki predlog?
 
Imam problem sa puštanjem interneta u kući preko adsl rutera. Radi se o Huawei EchoLife HG 520c. Kupio sam Atheros wireless PCI Adapter i stavio ga na drugi PC računar u prizemlju. Instalirao sam drivere, konektovao se normalno na internet, međutim signal nije nešto preterano jak, i često se gubi konekcija. Kasnije kad sam pokušavao da se konektujem, ne može da dobije IP adresu. Piše Acquiring Network Adress i posle toga prestane.
ADSL ruter je na spratu, a računar sa wireless antenom je u prizemlju.
Šta bi tu mogao biti problem i kako da ga rešim?
Hvala
 
Imam problem sa puštanjem interneta u kući preko adsl rutera. Radi se o Huawei EchoLife HG 520c. Kupio sam Atheros wireless PCI Adapter i stavio ga na drugi PC računar u prizemlju. Instalirao sam drivere, konektovao se normalno na internet, međutim signal nije nešto preterano jak, i često se gubi konekcija. Kasnije kad sam pokušavao da se konektujem, ne može da dobije IP adresu. Piše Acquiring Network Adress i posle toga prestane.
ADSL ruter je na spratu, a računar sa wireless antenom je u prizemlju.
Šta bi tu mogao biti problem i kako da ga rešim?
Hvala

Podesi ovako kao dole na slici. A mozes da stavis i Open DNS servere. Nadam se da ce resiti problem. A sto se tice signala, tako je kako je, nije to ruter A klase. :)

Naisao sam juce na jedan veoma iritirajuc problem - pokusavao sam da resim problem jednom coveku sa resetovanjem wireless konekcije na drugom kompu, koji je bezicno povezan sa ruterom. U pitanju je prilicno kvalitetna oprema - Belkin G wireless ruter, i Belkinova wireless kartica.

Evo sta sam sve probao - menjanje kanala u SSID podesavanju na 1,2 i 11, menjanje tipa konekcije na .11g kako na ruteru tako i na clientu, brisanje wireless konekcije i ponovno kreiranje iste, gasenje firewall-a na ruteru, i nista - wireless konekcija se na tom drugom kompu i dalje gasi, npr. na svakih 4-5 minuta. Neki predlog?

Pokusaj i ti ovo kao sa slike.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    47.3 KB · Pregleda: 216
Poslednja izmena:
Imam problem sa puštanjem interneta u kući preko adsl rutera. Radi se o Huawei EchoLife HG 520c. Kupio sam Atheros wireless PCI Adapter i stavio ga na drugi PC računar u prizemlju. Instalirao sam drivere, konektovao se normalno na internet, međutim signal nije nešto preterano jak, i često se gubi konekcija. Kasnije kad sam pokušavao da se konektujem, ne može da dobije IP adresu. Piše Acquiring Network Adress i posle toga prestane.
ADSL ruter je na spratu, a računar sa wireless antenom je u prizemlju.
Šta bi tu mogao biti problem i kako da ga rešim?
Hvala
KUpis neki pristojan ruter ;)
 
Mucim se sa Win 7,N79,Wireless kartica Gigabayte i Telekonjovim modemom Huawei MT 822...Citao sam razna upustva sa raznih sajtova kako da povezem da mobilnim koristim net sa kompa i donekle sam uspeo da iscackam ali je to vrlo kratkog daha.
Evo sta sam uradio: prvo sam usao u podesavanje modema telekonjovog(ono admin,admin pa se udje u podesavanje samog modema) i tu sam u podesio mac adrese za wireless karticu i mobilni telefon sve to snimio i restraovao,pa sam napravio adhock vezu i neku bridge vezu i to je radilo nekih pola sata bez problema i odjednom vise nisam moga da idem na net pomocu telefona,nisam ni komp resetovao ni nista...moze li mala pomoc gde sam pogresio?
 
Hi
Hocu desktop rachunar da povezem direkno kablom na wireless router dok bih laptop i mob povezao wirelessom (imam sbb net)
Pa me interesuje koji wireless router da pazarim do 5000din? mislim da nema potrebe za nekim skupljim
 
Neki TP-Link, mozda 642G ili tako neki..........
 
Evo, ovde sam opisao tacno tu situaciju, za vezivanje sa sbb-ovim kablovskim modemom - dakle stvar je resena sa prilicno osnovnim ali sasvim zadovoljavajucim ruterom, koji uz to ima prilicno siroko "bacanje" signala, TL-WR542G, cija je cena oko 25e.
 
Poslednja izmena:
Zeleo bih da povezem dva desktop racunara. Na jednom je windows XP, a na drugom windows 7.
Konektovao bih ih preko TP-Link-ovog Wireless ADSL2+ Router-a TD-W8920G. Jedan racunar bi se povezao preko LAN karte, a drugi preko
TP-Link-ovog G USB Adapter TL-WN422G. Ono sto bih zeleo je to da ulaz u ruter bude iz cisco-vog modema za kablovski internet, tako da mogu da koristim sbb-ov paket.
Ako bi se ovo moglo izvesti, bio bih zahvalan na odgovorima. Hvala!
 
@mitsche
1.jesi li siguran da si od SBBa dobio Ciscov Modem a ne Atlantin Webstar
 
Poslednja izmena:
@ zooro Naravno da sam siguran. I meni je bilo neverovatno kad sam video.
 
Zeleo bih da povezem dva desktop racunara. Na jednom je windows XP, a na drugom windows 7.
Konektovao bih ih preko TP-Link-ovog Wireless ADSL2+ Router-a TD-W8920G. Jedan racunar bi se povezao preko LAN karte, a drugi preko
TP-Link-ovog G USB Adapter TL-WN422G. Ono sto bih zeleo je to da ulaz u ruter bude iz cisco-vog modema za kablovski internet, tako da mogu da koristim sbb-ov paket.
Ako bi se ovo moglo izvesti, bio bih zahvalan na odgovorima. Hvala!

Pa zasto jednsotavne ne uzmes neki TP link wireless router i resis se svih muka? Kosta tipa negde oko 25e i radice ti sasvim ok? DS9 je vec gore opisao.
 
Ja imam jedan problem tj. moj mladji burazer.
Ima kablovski net kod Radijus Vektora i dobio je laptop i zeli da deli konekciju(bezicno naravno) sa desktop racunarom.
Na desktopu je XP a na laptopu je Win7.
Kupio je ruter TP Link TL-WR340G. Sve smo konektovali kako pise u uputstvu kao i na CD-u. U jednom koraku tokom instalacije trazeno je da odaberemo izmedju: Dynamic IP, Static IP i PPPoE. Odabrali smo Dynamic i sve je bilo OK do zadnjeg koraka kada nije mogao da verifikuje podesavanja rutera. Slicna greska se javljala i kod PPPoE jer tamo je trazio username i pass koji mi nemamo...
Sta da radimo?
 
@mitsche
1.jesi li siguran da si od SBBa dobio Ciscov Modem a ne Atlantin Webstar

Cisco je izgleda kupio Sci Atlantu. Jer u konfiguraciji modema pise Sci Atlanta Webstar, a na modemu na nalepnici sa strane pise Cisco. :)
 
mrzelo me sve da citam sto ste pisali pa ajde da pitam... jel moze da se poveze sbb kablovski net ako je na jednom lap topu povezan na lanu a na drugom preko wireless-a ili mora ruter? na oba lap topa je win7.... :)
 
Desktop računar mi je putem lan-a povezan na Telekomov modem, a laptop bežično pristupa internetu. Podesio sam da su u mreži. Vide se, pristupam i jednom i durgom bez problema. Imam problem sa deljenjem fajlova. Brzina (WiFi) beljenja je 1mb/s, sto je izuzetno sporo. Kada povežem laptop direktno na modem preko lan kabla, deli se 8-9mb/s. Kako da povećam brzinu deljenja?
 
Potrebna mi je pomoć!
Imam TP Link MR3420 3g ruter i telenorov usb modem E173.Kada priključim modem direktno na komp -imam internet,a kada ga spojim preko rutera nema.Ruter mi ima Wan port , 4Lan i 1 usb.Apdejtovao sam ga i promenio adresu na 10.10.1.1(bila je 192.168.1.1-i ni onda nije radilo) i sve ostalo je na auto.Kada odem na 10.10.1.1 vidim da sve šljaka-ruter je povezan sa modemom,vidi se i jačina signala modema,ali nema pristupa internetu.Local area connection-TCP/IP-Properties-sve je na automatski.
Ima li neko neku ideju?
 
Na net se povezujem preko mreznog kabla a konekcija zahteva username i password, posto mrezni kabl ide od repetitora provajdera bezicnog interneta koji je na mom krovu. Posto bih zeleo da koristim net i preko telefona zanima me sta mi konkretno treba od opreme i koja je procedura, jer koliko sam video na temi su pre svega slucajevi kada je konekcija klasican flat dakle nema username-a i password-a.
 
Imam pitanje u vezi wireless routera TP Link TL-WR340G.
Hteo bih da mogu da se konektujem na Telekomov ADSL na desktopu preko lan kabla, a na laptopu bežično, čitao sam ovde na forumu da je ovaj router dosta lak za instalaciju i moje pitanje je da li ta instalacija i povezivanje idu na isti način, ukoliko je laptop Mac Book Pro?
 
Ljudi, potrebna mi je pomoć. :)

Situacija je sledeća: Imam stari telekomov modem (onaj crni stari, ADSL2+) koji nema podršku za wireless.
E sad, imam i jedan ruter (ili je AP, ne znam) tp link wa501g, ali bez antenice.
Ja sam jednostavno iz LAN porta, iz ADSL modema kablom povezao i ovaj wireless AP, i svetle sve lampice, pa i ona za wireless.

Sve ovo mi treba da bih nakačio Nokiju 5800 XM i koristio wi-fi.

Gde grešim? Znam da ne znam kako, ili mi jednostavno fali antenica pa nemam emotovanje signala...:)
 
Nazad
Vrh Dno