Šta je novo?

steel SERIES Ikari mouse optical

Carnex

Čuven
Učlanjen(a)
22.05.2002
Poruke
971
Poena
619
Posle mnogo razmisljanja i poredjenja raznih miseva resih da ubodem prstom u oko i kupim ovaj mish. Prvo da razjasnim. Probao sam Reaper-a, Razor Death Adder, Copperhead i Lachesis, par A4Tec X7 miseva kao i krs Logiteca (ukljucujuci MX1000, G5,7,9, MX518 i dalje se ne secam).
Prvo. Logitech misevi su mu od ove bratije bili najlosiji i odma su ispali iz konkurencije. ne trebaju meni dodatni tasteri isl. Ocu samo mish koji ce mi lezi.
Drugo. Reaper lose lezi u ruci ako nisi navikao da koristish misha iz ramena.
A4tech su na nivou logitecha sa OK podlogom (koristim steelseries QCK)
Otali su razeri. Nije mi se bash isprsivalo za Lachesis a razlika i nije bila toliko velika u odnosu na jeftinije modele. Copperhead mi jednostavno ne lezi izgledom stoga rekoh uzecu Death Adder i onda vidim stigli steelSERIES misevi kod nas.
Posto imam averziju prema kvarljivosti Razera iz objektivnih razloga (gameri ih obicno redovno menjaju. Znam ljude koji to rade. Osim toga nikada necu zaboraviti stari dobri BoomSlang koji je uvek crkavao nakon 2-3 meseca!) rakoh da uzmem ovaj. na netu su ga nahvalili i rekli da je Laser bolji za oni koji mish mnogo setaju (zbog mogucnosti podesavanja na samom mishu) a da je opticki precizniji i brzi. posto sam prestao da se setam po LAN partyima odavno uzeh opticki

E sada sta da kazem. Mish je precizan koliko i bilo koji Razer. U pocetku me je mnogo nerviralo to sto mish deluje kao da nema tezinua ali sam se navikao na to. Druga mana je sto se tesko uhvati da se digne. A i kada se digne senzor hvata par mm pa je ogromna podlogaveoma pozeljna (ali ja nemam gde staviti QCK+). Tera stvar je u tome sto nema predefinisanja tastera. I zadnja je to sto ako se rezolucije misha postave na 800 i 1600 postoji oko sekund laga izmedju dva setovanja sto definitivno ubija mogucnost finog nisanjenja smanjivanjem rezolucije. Ostale kombinacije nemaju taj lag ali nisu ni toliko dobre...)
Do bre strane je to sto se krece neverovatno lako. Driveri preskacu windowsovu tendenciju da ravljanju linije i da ignorise mikronske pokrete. Osim toga savrseno lepo lezi u ruci desnorukih i ne zamara ruke.
Prvi put smatram da Razer ima konkurenciju (drugi gaming mishevi ipak zaostaju. dodushe jos nisam mogao da probam Saitek Cyborg Mouse kao i novog Reapera) a cena i ime ulivaju poverenje. Prvo nije precenjen a steel series je obozavan od strane vecine pro gamera sa razlogom. Ato se mene tice BestBuy, naoricto za one koji su paranoicni kao ja.
 
...

ja sam probao MX1000, MX 518, G1, G5, MS IntelliMouse Explorer, Razer Lachesis, Razor DeathAdder...

i nemam osecaj da mi i jedan od njih lepo lezi u ruci... visok sam 190 ali nemam neke ogromne sake ... svi su nekako niski, ergonomija mi je mozda najvise odgovarala kod MX1000. Ne znam recimo kakav je G9?

Kretanje misa mi nekako vise odgovara kod Logitech-a nego kod ostalih.
 
Nisi napisao gde si ga uzeo i slobodno napisi cenu, jer da bi nesto bilo best buy kao po tebi mora da bude i privlacno sa cenom.
Mozes neka slicka a?
 
@Hajzl
Ako ti to trteba onda pogledaj Reaper misheve. Edge je predvidjen da se koristi celom sakom http://www.game-s.co.yu/index.php?p...eyword=reaper&option=com_virtuemart&Itemid=71. (Ja koristim mish prstima vise). Sto se tice Logitecha, precenjeni su do zla boga. a4Tech XL-740 je kopija death addera stoga lezi u ruci ko saliven a senzor je na nivou logitechovih za 25% cene. Nazalost to ne govori hvalospeve o a4Tech X7 seriji vec malo negativnije stvari o Logitechu. Jedino sto kod nas se moze naci samo XL-740 koji ima glupu nalepnicu koja se linja i cini mish nevidjeno ruznim. Ako nadjes XL-730, XL-748, XL-750 ili nesto tako bolje ustedi pare i uzmi to umesto Logitecha. Uostalom evo ti X7 bratija pa pogledaj sam http://www.x7.cn/en/index.asp

@mINUS
Uzeo sam ga u GameSu. mish kosta 3.399,00 ali ja imam popust kao redovan kupac. A kako izgleda vidi na http://www.steelseries.com/int/products/mice/ikari_optical/pictures

I da se ispravim/dopunim za Ikari optical. Nije da je bash tesko dici mish ali deluje kao da ce svakog trenutka ispasti ili da ces zakaciti kedan od dva tastera sa leve strane.

Da dodam da drajveri ne dozvoljavaju NIKAKVA podesavanja sem podesavanja rezolucija. Mish sa strana ima nekrizajucu podlogu da bi se lakse drzao. Takodje sa leve strane ima i dve led diodice koje pokazuju koju rezoluciju koristish (low i high jer mish prebacuje samo izmedju dve razolucije. Rezolucije podesavas iz drajvera (i to 400-800, 400-1600 i 800-1600 uz bonus lag :p ) ali info o njima mish nosi u sebi i ne trebaju mu drajveri da bi ih menjao posle podesavanja). Kabl je opleten tkaninom kao kabl za peglu tako da nema sanse da umrsi i ne trebaju mu gluposti poput tegova ili coilera.
 
Poslednja izmena:
Hm, opticka verzija kolko vidim nema displej kod senzora ko laserska.
Sve u svemu kapiram da su dobri misevi.
 
Quote :"na netu su ga nahvalili i rekli da je Laser bolji za oni koji mish mnogo setaju (zbog mogucnosti podesavanja na samom mishu) a da je opticki precizniji i brzi. posto sam prestao da se setam po LAN partyima odavno uzeh opticki"...

Hmm nisam siguran sta si ovime hteo da kazes.

Quote:"I zadnja je to sto ako se rezolucije misha postave na 800 i 1600 postoji oko sekund laga izmedju dva setovanja sto definitivno ubija mogucnost finog nisanjenja smanjivanjem rezolucije"

Od ovoga bi odlepio i pri surfu, o FPS-u tek da ne govorim.
 
Quote :"na netu su ga nahvalili i rekli da je Laser bolji za oni koji mish mnogo setaju (zbog mogucnosti podesavanja na samom mishu) a da je opticki precizniji i brzi. posto sam prestao da se setam po LAN partyima odavno uzeh opticki"...

Hmm nisam siguran sta si ovime hteo da kazes.

Quote:"I zadnja je to sto ako se rezolucije misha postave na 800 i 1600 postoji oko sekund laga izmedju dva setovanja sto definitivno ubija mogucnost finog nisanjenja smanjivanjem rezolucije"

Od ovoga bi odlepio i pri surfu, o FPS-u tek da ne govorim.

Laserski mish mozes podesavati u koracima od 1CPI i to na samom mishu bez kompa i trpi veci broj podloga. Opticki bolje skenira podlogu koja mu je namenjena i trpi veca ubrzanja. OK?

A sto se tice laga. Jednostavno ne koristi tu kombinaciju rezolucija. ja je ne koristim i sasvim mi fino ide. Ta kombinacija je namenjena cisto za prelaz i browsinga u ingame.
 
Po meni je nebitno da li ima kasnjenja ili ne kad se menja dpi. Gameri retko menjaju dpi, bar oni koji su hardcore ili pro gameri. Pronadjes najbolji odnos izmedju dpi misa i ingame sensitivity-a, stavis neki accel fix da ti nisanjenje bude konzistentno.

P.S. Video sam u gameS-u Ikari, deluje jos vece od Deathadder-a i G5 (ovaj prvi imam a ovaj drugi sam do skoro imao).
 
Po meni je nebitno da li ima kasnjenja ili ne kad se menja dpi. Gameri retko menjaju dpi, bar oni koji su hardcore ili pro gameri. Pronadjes najbolji odnos izmedju dpi misa i ingame sensitivity-a, stavis neki accel fix da ti nisanjenje bude konzistentno.

Gresis, ovaj grdno gresis sinak. Kada u nekim realnijim (dakle ne u nekim tipa UT i sl vec zanovanim na realnim oruzijima) igrama igras snajperistu promena rezolucije je cesce upotrebljavan taster od levog klika. Dusu dalo za headshotove.
 
Pazi ovako, to jeste stvar navike, ali evo npr ja igram COD serijal (2 i 4) online vec duze vreme (citaj od 2005), a pratim i CS 1.6 cisto informativno. Iz licnog a i iz iskustva ljudi sa kojima sam igrao i igram 90+ odsto koristi jedan dpi i jedan sens ma koje oruzje da koriste...isto je i kod ovih pro igraca tipa Fnatic, Dignitas, EG, Pandemic itd...mada opet mozda nekome odgovara da menja dpi, ali je po mom iskustvu to potpuno neprakticno narocito ako ti svaka milisekunda znaci razliku izmedju frag-a i pogibije (ja ne bih da, bas kad mi nailazi protivnik, cekam na mis da se povrati iz lag-a od 1 sekunde):D
 
Poslednja izmena:
kakvi su utisci o ovom misu? kvalitet izrade itd posto na netu nailazim na podeljena misljenja
 
Nazad
Vrh Dno