Šta je novo?

Alat za modovanje?

Hvala lepo :p

jos jedno pitanjce, koliko precnik sleeve kabla je potreban za 24pin napajanje ili za 8pin za graficku? da li je potreban precnik sleeva od 2mm ili veci?
 
Poslednja izmena:
i kako se zovu ona klesta za krimpovanje awg zica, odnosno terminala?
 
Ili 12$ na Aliju :)
Samo je bilo bitno saznati kako se alat zove.



Ma sve je OK. Jesi me malo "bocnuo", ali to je moj problem, što sam se pronašao.
Nemam pojma, sada sa svojih 35 godina, ovo je počelo da mi bude interesantno. Inače nisam nešto sklon improvizaciji, osim kada vidim kako je to neko drugi uradio pa da malo modifikujem. Eto recimo, ovo sa limenkom mi nikada ne bi palo na pamet.
Sada ide tvoje sledeće pitanje: Pa kako onda misliš da radiš modding, ako nisi sklon improvizaciji?
Jel sam u pravu? :D

Otkud znam, hoću da probam, da vidim kako mi ide. Ako krene - super, ako ne ide, ništa strašno, naći ći već nečim drugim da se zabavljam.

U svakom slučaju hvala vam na postovima, odgovorima i predlozima. Javljam se ja sa još pitanja ;)
Ja se naiskrenije izvinjavam zbog toga. Mozda je i moj post imao malo drugaciji ton od onoga sto sam zeleo. Nije mi namera bila da cackam ikoga vec da motivisem ljude da improvizuju i resavaju probleme pred sobom na jednostavne nacine. Taj alat je preskup za ono sta nudi a jako ce se retko koristiti plus dok ti stigne... A to je bar jako jednostavno resiti. Zato sam i rekao da je svako ko se odluci na mod kablova dovoljno inteligentan da smisli resenje i improvizuje. Ja dok sam pisao taj prvi post palo mi je 3-4 resenja na pamet ali ovo s limenkom je apsolutno svima dostupno i nema sanse da se iko ne snadje. Ostala resenja nisu mozda svima dostupna.
Kao sto rekoh, sve moze da se resi na gomilu nacina, masta je jedini limit ;)

sent from P9 lite
 
U Galeniku je najbolje da odeš i ispreturaš po restlovima. Možda nađeš parče koje ti odgovara a cena je višestruko manja.

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk
 
Da li neko zna gde mogu da kupim male heatsinkove za vram? Graficka je pocela cudno da se ponasa pa da probam sa ovim nesto. Screenshot_2.jpg
 
Nasao sam upravo bas to sto sam okacio, ako nekome treba poslacu link na PM sa domacih oglasa.
 
jel zna neko kako skinuti već odrađenu plastifikaciju?
 
Davno davno sam čitao čini mi se da neko koristi nekakvu traku za oblaganje kablova od napajanja, slično izolir traci, ali ne od pvc. Zna li neko kako se zove i gde naći?

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Stari tip izolir trake, napravljen od platna. Dobra je ali deblja i traka za ručice bicikla. Slabije lepi ali ima različitih struktura.
 
A zašto ne uzmeš alat za vađenje pinova sa AE za par dolara (ili napravi od hemijske olovke), izvadiš pinove (pre togs obeleziš i slikaš raspored!!!), staviš "shrinking tube" koji želiš i fenom zagreješ?
Mnogo bolje, lepše, a verujem i jeftinije od te izolir trake.
 
Davno davno sam čitao čini mi se da neko koristi nekakvu traku za oblaganje kablova od napajanja, slično izolir traci, ali ne od pvc. Zna li neko kako se zove i gde naći?

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk

Te lepljive trake od kepera mozes da kupis na buvljaku, drugi red zdesna, tezga na desnoj strani, blizu ulaza. Pre neki dan sam kupio dve rolne, 250 dinara je bio komad.

Mozes da ih porucis i odavde:

http://tektion.rs/auto-kozmetika/lepljive-trake-i-lepkovi/tesa-izolir-termo-keper-traka-19mm-x-15m
 
Hvala!

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Ko beše uzeo ovde delider za procesore, treba mi uslužno 1 Ivy da skalpiram... :)
 
Pitanje za iskusnije, od nekog ko nikada nije sekao brusilicom. Zajmio sam ugaonu brusilicu da isečem PC kućište i to je prošlo "prihvatljivo". Ali ima viška materijala na ivicama na suprotnoj strani od strane prilaska brusne ploče. Ja ću sad uzeti neku turpiju da to sredim, nego pitanje za ubuduće, da li sam mogao da izbegnem te ivice i ako ne, kako najlakše/najbrže obraditi ivice lima nakon sečenja brusilicom?
 
Teško da možeš da izbegneš potpuno. Kućišta su od mekanog lima a što mekaniji materijal to se lakše topi. Treba ti što tanji i oštriji disk i sečenje polako baz mnogo pritiska.
 
Lim se najbolje sece makazama a ne brusilicom.
 
Gde god može ali ne može svuda.kako iseći rupu recimo a može i da iskrivi lim.
 
Lim se najbolje sece makazama a ne brusilicom.
Probao. Problematično je uopšte početi jer je uz ivicu podvijen lim u nekakvu polukružnu šinu i nema šanse zaseći. Tako da sam brusilicom sekao uz ivicu, a tamo gde je ravan lim makazama.
 
Ne znam gde tacno ovo da pitam...koji je najbolji lepak za plastiku?

Sve one malecke u tubi sto sam ikad koristio su totalno beskorisni nista ne drze zajedno samo ti ulepe prste.

Treba mi lepak da spojim puklu plastiku pri dnu slusalica.
 
Ne znam gde tacno ovo da pitam...koji je najbolji lepak za plastiku?

Sve one malecke u tubi sto sam ikad koristio su totalno beskorisni nista ne drze zajedno samo ti ulepe prste.

Treba mi lepak da spojim puklu plastiku pri dnu slusalica.
Superlepak bi trebalo da lepi plastiku poprilično dobro. Problem sa njim je što je kao voda i ako ne naležu površine, neće da drži. Pogledaj Loctite Gel ili nešto slično. Ista stvar, samo je gušći.
Ako ni to ne pomogne probaj sa običnim superlepkom i sodom bikarbonom. (guglaj "baking powder ca glue" )
 
Sve zavisi koja i kakva plastika je u pitanju, u vecini slucajeva mozes koristiti super lepak, ali ima plastika koje budu ostecene koriscenjem ovoga, moze se dodatno istopiti zbog stvaranja temperatura itd. Zato ako je nesto sto je bitno onda moras naci odgovarajuci dvo ili tro komponentni lepak za tu vrstu plastike.
 
Nazad
Vrh Dno