Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Danas su mi uveli Ikom flat2, ali mi je ping 140 ms! Sta mi je ciniti?

zaboravio si da kazes prema cemu ti je ping 140, a i taj sto ti je uveo je trebao da sve proveri pre nego sto izadje. 140 u speedtestu prema Beogradu (veratu) je puno ako si siguran da nesto drugo nije u pozadini radilo
 
Ummm, a kako se to razlikuje od onoga sto sam ja napisao, pa mi ne valja matematika? :)
Ako procitas moj prosli post, videces da sam napisao identicno sto i ti.

Ja pardoniram. Neispavanos' je cudo. Evo,dremnuh malo i vec mi je bolje :D
 
zaboravio si da kazes prema cemu ti je ping 140, a i taj sto ti je uveo je trebao da sve proveri pre nego sto izadje. 140 u speedtestu prema Beogradu (veratu) je puno ako si siguran da nesto drugo nije u pozadini radilo

Da preko speedtesta, sad imam jos vecu muku dok imam samo modem nakacen, dl mi je 4mbit, a kad nakacim wifi ruter na njega, koji je sigurno ispravan (hercules N300) download mi padne na nesto manje od 1mbit (isti komp je u pitanju,wifi iskljucen) Sad cu staviti novi firmwer,ali cisto sumnjam da je do toga.
 
Izgleda da je podingut i Flat 2 sa 3.5 na 4mbps

Pa da, ljudi vec juce postavili slike za brzine.

EDIT:
Auuu asu nam povecali DL, pre mi bio 414 a sada 460kB/s(u Newsleecher-u)
Srednje zalosno :sceptic::lupko:
 
Poslednja izmena:
Nece DL preko 500kB za 4mbit.
 
za adsl cap je i to na odlicnoj vezi 450kb

BTW:
posto bih trebao da promenim internet provajdera uskoro, jel imate neke zamerke na IKOM uzeo bih max paket
 
Ja sam juce uzeo 4mbit, ali mi je ping 120-130, zvao sam ih rekli su mi kako je u mojoj zgradi dosta korisnika (22 sprata) i da je to razlog. Odgovor do mojega, ali generalno su ok i ljubazni i rekli su da ce se potruditi da rese problem.
 
za adsl cap je i to na odlicnoj vezi 450kb

BTW:
posto bih trebao da promenim internet provajdera uskoro, jel imate neke zamerke na IKOM uzeo bih max paket
Slazem se da Dandy-em... Kalbovksa-internet sve generalno radi odlicno... Za 6-7 meseci koliko sam kod njih imao sam jedan prekid, al tad su ga svi imali... Dl sa dobrih serera uvek vuce maksimalnom briznom bez problema, ping je nizak, sve u svemu radi odlicno, a veruj mi posto sam i ja presao sa ADSL-a, progledaces pogotovu na max paketu ;) Ja sam presao sa ADSL-a 4mbps na ikomov 3mbps i bio sam zadovoljniji 5x nego na Adsl-u ;)

Pa da, ljudi vec juce postavili slike za brzine.

EDIT:
Auuu asu nam povecali DL, pre mi bio 414 a sada 460kB/s(u Newsleecher-u)
Srednje zalosno :sceptic::lupko:
Pa sta bi ti, da su ti povecali duplo? :d Svako povecanje brzine je dobroslo i za pohvalu je(pogotovu ako cena ostaje ista), ako ti je ta brzina mala predji na veci paket, toliko jednostavno
 
Poslednja izmena:
Prosli put je bilo za 60kB/s povecanje tj. sa 3 na 3,5Mb a sad je 15kB/s manje a kao 4Mb/s bi trebalo da ide tj bar 470-480kB/s, pa zato kazem.
 
1619546007.png
 
Sad mi je bio covek da pogleda zasto je ping visok i utvrdio da je do mog kompa i da sredim sistem. kaze kod njih je sve savrseno. Vuruse, malvere, spajvere nemam sigurno. Sistem mi je stabilan, imate li neki predlog sta bih jos mogao pogledati?
 
Sad mi je bio covek da pogleda zasto je ping visok i utvrdio da je do mog kompa i da sredim sistem. kaze kod njih je sve savrseno. Vuruse, malvere, spajvere nemam sigurno. Sistem mi je stabilan, imate li neki predlog sta bih jos mogao pogledati?

Kako je utvrdio.....povezao svoj laptop na tvoj modem ili kako?
Da li imaš modem ili i ruter....i da li se u tom slučaju menja vrednost ping-a?
 
Ma kakav lap top, zvao od mene njihov centar, nisam bio kod kuce, pa ne znam detalje, ali su mu iz centra rekli da je ping stabilan, ali kad je isao na speedtest video da skace, pa kaze dasredim komp.Posto sam pre toga kacio wireless ruter i instalirao softver, bojim se da tu nije doslo do nekog konflikta. Reinstaliracu sve kad dodjem kuci, pa cu videti.
 
Moj ti je savet ...priključi kompjuter direktno na modem i proveri ping....Onda probaj preko rutera, ako imaš laptop probaj iz iste sobe u kojoj je ruter. vidi da li ima razlike...Inače moje iskustvo sa SBB-om je da je kod njih uvek sve u redu, ali korisnici pokušavaju da se spoje sa internet preko wc šolje...:d
 
Poslednja izmena:
Eksperimentiši sa starijim verzijama drivera za mrežnu. Svakako prvo probaj sa nekim laptopom, to je najsigurniji način da utvrdiš da li je do tvog kompa.
 
Poslednja izmena:
Stvarno je do mog kompa, evo nakacio sam drugi i sve funkcionise besprekorno, vidim ovde i dl zakucan na jedan parametar, kod mene seta od 2 do 4mbita.
Ne znam sta vise mogu da uradim na sistemu, stvarno mi se ne reinstalira ceo win...
 
Iskljucio, isto i dalje, probacu sa nekim registry cleanerom, ako je ostalo nesto od onog sofvera od rutera
 
Ma jok,ovo je sve bez rutera, samo na modem, instalirao sam sad i tuneup utilities sve moguce greske u kompu je popravio i ne pomaze nista...
 
I meni varira download mada mi je ping isti kao i ranije (11-15ms).
Na slici se vidi ravna linija iz perioda dok je bilo 3,5 a kad su digli na 4 pocinje variranje.
Nadam se da ce se stabilizovati kad zavrse sa svima mada pomalo razmisljam da li je to opterecenost cvora ili je sto neko rece 128 malo za 4 na Flat 2
 

Prilozi

  • dl.png
    dl.png
    9.1 KB · Pregleda: 50
Danas mi rece covek iz Ikoma da je cvor u mojoj zgradi :) tako da kad sredim ovo ima da fercera sve u 16. Mora da su gremlini
 
meni je taj tuneup tri puta zeznuo windows 7....ne verujem da će ti on pomoći....ja nemam više predloga:(
 
Necu vise da vas smaram, evo ubo sam i drugu mreznu kartu i opet ne vredi. Kad resim problem javicu vam cisto da znate sta je bilo po sredi, ali cu verovatno formatirati hard
 
@wd40
malo je 128 up-a za 4Mb down-a, lepo bi bilo 512 ali bi neki minimum bio 256.....zbog toga ping vrlo verovatno i varira
 
Tesko da je do toga. 4mbit download bi trebalo da radi bez problema sa 128kbit uploada. Ali ako dalje budu povecali down, a up ostane isti, e onda moze da bude svasta, jer je ovo sada otprilike donja granica prihvatljivosti :p

Strpite se malo da ispovecavaju svima brzine, pa za koju sedmicu proverite. Kada god je promena brzina moze da dodje do manjih nestabilnosti u tom periodu, ali generalno nista strasno. Valjda ono cim povecaju brzine svi krenemo da "testiramo" :d
 
Internet ponuda od 1. januara 2012. godine: FLAT 1 – 1.195 dinara; FLAT 2 – 1.695 dinara; FLAT 3 – 2.295 dinara; FLAT 4 – 2.895 dinara; FLAT 5 – 3.995 dinara.

ikom.rs
 
Nazad
Vrh Dno