»RSS Benchmark sajt

Strana 507 od 756 PrvaPrva ... 7407457497503504505506507508509510511517557607 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 7.591 do 7.605 od ukupno 11339

Tema: IKOM - generalna rasprava

Member Avatar korisnika Martin Mystere
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        3.146
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 3570k
        • MoBo: Gigabyte GA Z77M-D3H
        • RAM: 8GB Mushkin @1333 MHz
        • VGA: Powercolor R9270 Turboduo
        • MON: ASUS MW221U
        • HDD: Silicon Power SSD S60 120 GB, Samsung ST500DM005 HD502HJ (500 GB), WD Caviar Green 1TB
        • OPT: LG DVD-RW
        • Case: Thermaltake 3
        • LAP: Laptop Toshiba Satellite A100-599
        • TV: Samsung 40A656
        • INET: Powerline
      3. Citat Citiram korisnika: cisco Pogledaj poruku
        Neće oni izgubiti stare korisnike zbog toga što Ikom ima bolju ponudu. Da ti korisnici mogu i hoće da pređu na Ikom, već bi prešli. Njih može samo Telekom (ili neki derivat xDSL-a) da odvuče nekom dobrom ponudom.
        Ali ne radi se o gubitku starih korisnika SBBa, nego i sadašnjim korisnicima Ikoma. Verujem da će da nas kuvaju kao žabu. Polako će da nam ponude nešto bolju uslugu uz nešto veću cenu pri čemu će i usluga i cena biti ispod onoga što imaju stari korisnici SBBa, a vremenom će to da ujednače. Naravno, ko bude hteo odmah na SBB pakete i cene, verovatno će to i moći vrlo brzo.
        Veruješ da stari korisnici SBB neće da budu besni ako njima ostanu cene kojima ih deru a korisnicima IKOM ostanu ove koje su ipak povoljnije? Ne znam, ne bih baš rekao... Zato sam siguran da će cene za IKOM da idu gore, pitanje je samo koliko...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Member Avatar korisnika ficicaaa
        Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        2.141
        Citat Citiram korisnika: Martin Mystere Pogledaj poruku
        Veruješ da stari korisnici SBB neće da budu besni ako njima ostanu cene kojima ih deru a korisnicima IKOM ostanu ove koje su ipak povoljnije? Ne znam, ne bih baš rekao... Zato sam siguran da će cene za IKOM da idu gore, pitanje je samo koliko...

Ako oni "brinu" ko ce da bude besan onda ce da smanje cene i sbb korisnicima. Ne znam, znam samo da je JEDINA prednost u celoj prici ta da ima opcija da se da "malo" vishe kesa da se gledaju SK kanali u "hd", ovo na ikomu je plac majke bozije do sada bilo. Sta ce biti to niko ne zna. Navodim samo i iskljucivo JEDINU prednost sbb-a.

Banned
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        7.754
      6. Moja mašina
        • CPU: G3220
        • MoBo: Gigabyte GA-H81M-HD3
        • RAM: Corsair XMS CL9 4GB 1600MHz
        • VGA: Intel HD интегруша
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: Seagate ST3000DM008 i ST1000DM003
        • OPT: LiteOn iHAS324
        • Case: Chieftec Matrix MX-01WD-D
        • SND: Realtek ALC892 High Definition 7.1-channel интегруша
        • LAP: HP ProBook 4710s
        • INET: Kablovska
      7. Ако остане фирма под старим именом, што не верујем али ајде, онда може да остане све како је било, као код Беогрида. Зар мислиш да СББ корисници не би волели 1:1? Мислим да ће ипак да све пребаце под СББ име и онда ће да направе неку компромисну понуду, СББ корисницима мало веће брзине (да ускладе са тренутним Икомовим) а Иком корисницима неке услуге које немају па ће за све да буде отприлике слично. Могућа варијанта је да Иком корисницима остане садашњи пакет до истека али онда неће да добију то ново па ће многи, ако не и већина, да ипак пређу на СББ пакете.

Banned
        Na forumu od
        Aug 2016
        Poruka
        88
        Vrlo moguć scenario.

using TT

Member Avatar korisnika NightCrawler
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        2.213
      10. Moja mašina
        • LAP: HP 250 G4
        • TV: LG 32LS570S-ZB
        • Ostalo: Tablet Samsung Galaxy E Tab 9.6
      11. Citat Citiram korisnika: calexx Pogledaj poruku
        Могућа варијанта је да Иком корисницима остане садашњи пакет до истека али онда неће да добију то ново па ће многи, ако не и већина, да ипак пређу на СББ пакете.
        Ja nemam ugovorenu obavezu. Ugovor mi istekao pre 3 godine još sa IKOMom...

Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        2.141
        Citat Citiram korisnika: calexx Pogledaj poruku
        Ако остане фирма под старим именом, што не верујем али ајде, онда може да остане све како је било, као код Беогрида. Зар мислиш да СББ корисници не би волели 1:1? Мислим да ће ипак да све пребаце под СББ име и онда ће да направе неку компромисну понуду, СББ корисницима мало веће брзине (да ускладе са тренутним Икомовим) а Иком корисницима неке услуге које немају па ће за све да буде отприлике слично. Могућа варијанта је да Иком корисницима остане садашњи пакет до истека али онда неће да добију то ново па ће многи, ако не и већина, да ипак пређу на СББ пакете.
        daj Boze makar tako ili slicno da bude...
        sav se tresem.Ma meni je najvishe shto sam van ugovorne obaveze a flat 3 treba da mi krene od prvog sad.

Member Avatar korisnika zemun
        Na forumu od
        Dec 2006
        Poruka
        254
        Nemojte se zanositi , onaj iz SBB je lepo napisao da ce svi Ikomovi korisnici dobiti SBB pakete .Tacka ! Ono sto je pitanje sta ce biti sa opremom ? Da li ce nas uceniti da platimo SBB opremu ? Sto se tice interneta saznali smo da NAT-ju sve korisnike i prodaju takav qrac skuplje nego sto smo placali kod Ikoma . ( flat 4+ ikom 3275 = sbb Duo Net Gold Premium 5100 tj 1900 din skuplje ! )

Member
        Na forumu od
        Mar 2004
        Poruka
        1.521
        Ili još češći slučaj - šta sa onima gde ne postoji IKOM infrastruktura za bilo šta više od kablovske, da li će tamo da provlače sad dodatne kablove pa da nude SBB internet/telefonija pakete?

Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        2.141
        Citat Citiram korisnika: dkrstic Pogledaj poruku
        Ili još češći slučaj - šta sa onima gde ne postoji IKOM infrastruktura za bilo šta više od kablovske, da li će tamo da provlače sad dodatne kablove pa da nude SBB internet/telefonija pakete?
        o tome i pricam sve vreme...molim Boga da u ovoj vukoje8ini nema TEHNICKIH MOGUCNOSTI za vishe od flat 3
        tada sam/smo na konju

Member Avatar korisnika Martin Mystere
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        3.146
      17. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 3570k
        • MoBo: Gigabyte GA Z77M-D3H
        • RAM: 8GB Mushkin @1333 MHz
        • VGA: Powercolor R9270 Turboduo
        • MON: ASUS MW221U
        • HDD: Silicon Power SSD S60 120 GB, Samsung ST500DM005 HD502HJ (500 GB), WD Caviar Green 1TB
        • OPT: LG DVD-RW
        • Case: Thermaltake 3
        • LAP: Laptop Toshiba Satellite A100-599
        • TV: Samsung 40A656
        • INET: Powerline
      18. Citat Citiram korisnika: ficicaaa Pogledaj poruku
        Ako oni "brinu" ko ce da bude besan onda ce da smanje cene i sbb korisnicima. Ne znam, znam samo da je JEDINA prednost u celoj prici ta da ima opcija da se da "malo" vishe kesa da se gledaju SK kanali u "hd", ovo na ikomu je plac majke bozije do sada bilo. Sta ce biti to niko ne zna. Navodim samo i iskljucivo JEDINU prednost sbb-a.
        Aha, obično takve firme tako rade i ne povećavaju već smanjuju svima cene... Ali nema veze, upoznaćeš već s vremenom SBB i njihove metode...

Banned
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        7.754
      20. Moja mašina
        • CPU: G3220
        • MoBo: Gigabyte GA-H81M-HD3
        • RAM: Corsair XMS CL9 4GB 1600MHz
        • VGA: Intel HD интегруша
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: Seagate ST3000DM008 i ST1000DM003
        • OPT: LiteOn iHAS324
        • Case: Chieftec Matrix MX-01WD-D
        • SND: Realtek ALC892 High Definition 7.1-channel интегруша
        • LAP: HP ProBook 4710s
      21. Citat Citiram korisnika: dkrstic Pogledaj poruku
        Каква је инфраструктура потребна, ако су каблови очај, замениће а и појачаће чворишта по потреби.

Мислим да ће СББ да понуди комплет нове пакете свима када буде решено ово што је још остало па ће досадашњи Иком корисници да добију солидну замену коју ће мало ко да одбије ... ако уопште буде могло.

Member Avatar korisnika iMilan
        Na forumu od
        May 2006
        Poruka
        1.483
      23. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-4771/CM 212 EVO
        • MoBo: Asus Z87-PRO
        • RAM: Kingston Beast 16GB DDR3 2400MHz
        • VGA: Sapphire R9 270x Vapor-x
        • MON: 2 x Dell P2414H + Samsung 2233BW
        • HDD: Samsung 840 EVO 250GB +WD10EZEX+HD103SJ+WD6400AAKS
        • Case: Fractal Design define R4 black window + Coolermaster V700 PSU
      24. Ma ima da se desi isto što se desilo i kod komšija u BiH...

http://telemach.ba/n213/Korisnicki-s...zene-kompanije

I ako se ode na sajt neke od ovih udruženih kompanija, npr

http://www.hkb.ba/?page_id=4626

U svrhu ujednačavanja ponude usluga kompanija M&H Company, KTV HS d.o.o, HKB-net, i kompanije Telemach, koje na tržištu BiH od sada nastupaju udruženo, u narednom periodu bit će ubačeno mnogo novih kanala, također neki od ranijih kanala više neće predstavljati dio nove programske sheme
        Poklon za vas.
        Poslije obavljene ponovne pretrage programa nećete doći samo do obogaćene analogne programske sheme, nego ćete svi koji imate tehničku mogućnost, 2 mjeseca BESPLATNO dobiti dodatne TV kanale iz osnovne digitalne ponude i neke od atraktivnih HD kanala bez ikakve obaveze. Postojeći pretplatnici digitalne televizije, dodatne kanale na osnovnu programsku shemu, imat će mogućnost gledati u sklopu Osnovne digitalne usluge potpuno besplatno do isteka promotivnog perioda, tj. dana 1.8.2016. godine.
        Posebna akcija za vas.
        Kako biste nove servise, koje ćemo vam pružiti, dobili pod najboljim uslovima, za vas smo pripremili i posebnu akciju, u kojoj ćete moći uštedjeti i do 309 KM. Detaljnije informacije slat ćemo vam posebnim pismom, u narednim danima, tako da ne zaboravite svaki dan provjeriti poštanske sandučiće.
        Mi ćemo srediti sve ostalo.Izvinjavamo se za eventualne neprijatnosti za vrijeme nadogradnje mreže i poručujemo vam da se radujemo našoj zajedničkoj priči. Čeka vas još mnogo dobrog.
        Korisnicima digitalne televizije sa starijim tipovima digitalnih prijemnika, bit će potrebno da zamijene digitalne prijemnike, o čemu će biti blagovremeno obavješteni od strane naših operatera. Pretplatom na nove DUO ili TRIO pakete, prvi inicijalni uređaj dobivate BESPLATNO na korištenje.
        Nobody belongs anywhere, nobody exists on purpose, everybody's going to die...

Member Avatar korisnika SindzaBG
        Na forumu od
        Apr 2010
        Poruka
        79
      26. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 3 2200G, 3700 MHz
        • MoBo: Biostar A320MH
        • RAM: DDR4
        • VGA: Sapphire Radeon RX 560 4GB
        • MON: LG 29WK600-W
        • HDD: TOSHIBA HDWD110
        • OPT: ATAPI iHAS122
        • Case: No Name
        • SND: Realtek ALC891 @ AMD K17.1
        • Ostalo: http://sbbmembers.blogspot.rs/
      27. Po sadasnjim informacijama korisnici IKOM kablovske mreze imace identicnu ponudu kao SBB korisnici a ona se odnosi na TV kanale, internet, telefoniju, itd...a imace mogucnost pristup naprednim servisima.

Korisnici IKOM-a koji su potpisali ugovore (pod ugovorenom obavezom) pre zvanicnog preuzimanja od strane SBB-a, nece imati smetnji tj moci ce da nastave sa uslugom na koju su se pretplatili. Da li ce ta usluga biti na visem nivou (brzi net...itd...) za sada nema informacija.

SBB planira da unapredi postojecu IKOM infrastrukturu.

Kada ce zvanicno SBB preuzeti IKOM? Nema zvanicnih informacija a moje misljenje je da nece pre novembra.
        Menjao SindzaBG : 28.09.2016. u 16:36

Member
        Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        619
        Sad se postavlja pitanje šta se smatra pod "zvaničnim preuzimanjem". Moguće da je to datum kupovine koji je objavljen u medijima nedavno, bez obzira na to šta će reći ona komisija.

Ako nije tako, onda ću odmah da potpišem novi ugovor sa Ikomom, jer mi je ugovorna obaveza odavno istekla.
        I kad smo kod toga, je l' oni daju povoljnosti ako hoću ponovo da potpišem ugovor kod njih posle isteka ugovorne obaveze?
        Sada koristim FLAT 3 Standard paket.
        Menjao whatgives : 28.09.2016. u 17:26

Member Avatar korisnika zemun
        Na forumu od
        Dec 2006
        Poruka
        254
        Citat Citiram korisnika: SindzaBG Pogledaj poruku

SBB planira da unapredi postojecu IKOM infrastrukturu.

Kada ce zvanicno SBB preuzeti IKOM? Nema zvanicnih informacija a moje misljenje je da nece pre novembra.
        Unapredice tako sto ce svakom korisniku Ikoma poslati racun veci za 2000 din , mamu im ebem hohstaplersku .

Strana 507 od 756 PrvaPrva ... 7407457497503504505506507508509510511517557607 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •