Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Meni su sve ugasili hbo,18+ i jos neke te premijum kanale tako da sam podneo papire za raskid ugovora tj. dao sam otkazni rok koji traje mesec dana.Prvo su povecali cenu a sada sve pogasili,prevrsili su svaku meru.


Sent from my iPhone using Tapatalk




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Belgrader
Tako je ako si ostao na ikom paketu...da bi imao HBO,18+ itd na svim televizorima moraš da pređeš na SBB paket.
Kod mene je ista situacija kao kod tebe.

Sent from my SM-G900W8 using Tapatalk
 
Ali ne razumem onda čemu onaj HBO paket među dokupljenim opcijama na moj SBB sajtu? Zar i kod ostalih SBB korisnika svaki nazovi "dokupljen" paket može isključivo na glavnom uređaju da se prati, a ne i na ostala dva?
 
Ne znam brate, tako mi je rekao dečko koji mi je doneo d3 pre nekoliko meseci. Te SBBove portale ne posecujem, ne zanima me ništa , cepam stari ikom tel3 paket i vozi .
Mada kakav je tel program najradije bih sve odjavio osim neta ,sto je naravno neizvodljivo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas je ugasen analogni signal na cvoru Brace Jerkovic. Informacija iz korisnicke sluzbe. Ne znam kako je na ostalim lokacijama. Zvali su me pre vise od godinu dana da me pitaju koliko TV uredjaja imam i da li cu da uzmem tjuner ili karticu ali od tada se nista nije desilo. A eto danas su ugasili analognu. I sad su mi dva TV-a bez televizije, ko zna kad ce doneti D3mini.
 
Jesu li lepili po zgradi pre gašenja? Mozda na zajedničku antenu mozes da uhvatiš dvbt2 nacionalne kanale, ako imas tuner u tvu.
 
@Belgrader
Tako je ako si ostao na ikom paketu...da bi imao HBO,18+ itd na svim televizorima moraš da pređeš na SBB paket.
Kod mene je ista situacija kao kod tebe.

Sent from my SM-G900W8 using Tapatalk

Meni nije ostalo nista ni na glavnom tv-u i tamo je ugaseno,zato ih i gasim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ocigledno ne znaju sta ce sa bivsim ikom korisnicima.... Ja sam imao brzinu interneta 25/1, sa obicnom analognom tv. Da bi mi promenili modem (zbog tehnickih problema, za koje ne sumnjam da su sami izazvali, na daljinu) i sada su me vratili na net brzinu 10/1. :( Naravno, povecana je pretplata (sto sam mislio da je posledica povecanja brzine) i izgleda da to sto sam ja godinu dana imao vecu brzinu njih apsolutno ne interesuje. Ne volim SBB uopste.
 
Da li su ostavili HBO paket ili ne ? Kada se logujem na mojSBB imam ga kao dokupljeni paket ali ne mogu da ga gledam.
 
Koristim i dalje stari Ikomov Flat 3 Extra i sada su mi u poslednjem racunu za mart mesec dodatno naplatili paket 18+, takodje vise mi nije dostupan ni HBO, a sve to posle “digitalizacije” kada su doneli jos dva D3mini risivera. Ne znam zasto je bas taj paket dodatno naplacen, nigde se nisam prijavljivao za njega dodatno niti ga ukidao, ostao je tako od Ikoma. Da li jos neko ima slican problem?
 
Hm, meni je novi cam donesen u aprilu, ja ću možda da vidim promenu od sledećeg računa (mada neću da im platim ni dinara više jer nisam potpisao novi ugovor, samo revers za cam). U moj sbb stoji da od 3. aprila imam dokupljen hbo paket od 600 dinara, koji uz to ne radi na novoj sbb kartici, a i dalje radi na starim ikom karticama.

Ne znam da li da čačkam mečku i tražim da mi puste sve kanale i na trećoj kartici? Kako je kod ostalih digitalizovanih korisnika, imate li iste kanale na kartici koja je došla besplatno uz digitalizaciju (ukidanje analogne) kao na karticama koje ste imali od ranije? Ili je dodatna kartica samo zamena za analogni signal i uvek ima samo osnovne kanale?
 
cisco

Obavezno javi da li je doslo do bilo kakve promene. Mislim da ne postoji nikakav zakon po kome bi mogli da ti povecaju cenu usluge ili iskljuce neke kanale a opet naplate neke pakete dodatno. Mislim da to sto ti pise da imas dokupljene pakete se odnosi na to sto si ih imao kod IKOMa a oni svakako nekako moraju to da prikazu u sistemu. Naravno u koliko bi podigli cenu usluge, ugasili ti neki paket i slicno, bi svakako bilo protiv pravno nistavno, jer ti sa njima nemas nikakav ugovor koji si potpisao. Bez ugovora oni mogu da stvae i 10.000 dinara ali ih ne mogu naplatiti, kao sto mislim da ne smeju ugasiti neki paket koji si imao jer nemaju tvoj potpis na to. Znaci sve dok ti pruzaju uslugu, ona ce biti kao kod IKOMa, medjutim drznuli su se za CGNAT jer nigde u ugovoru nije stajao isti pa im je to kao pokrice, pokrivaju se dinamickom IP kao CGNATom...
 
Malopre gledao račun. Naplatili su mi dva dana „Tel 3“ i mesečno održavanje za dva dana. Pa su dodali „Digitalni Tel 3“ za ostatak meseca i održavanje za ostatak meseca. Kada se sve sabere, račun je isti kao što je bio. Nisu ništa dodatno naplatili za tv pakete.

Edit: najviše zbog cg nata sam uzeo Orion paket. Da su bili pametni, sada bih im plaćao 5600 dinara, ali nisu, pa plaćam Orionu internet.
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko kako ide procedura oko raskida tj. vracanje opreme? Jel mora da se najavi ili kako?
Doslo je vreme za prelazak na mts optiku i da se resim ove bede od SBB-a... IKOM je bio za klasu bolji dok ga SBB nije uzeo pod svoje...
 
Odeš do Sbb poslovnice ( ne prodajnom mesto nego mora baš njihova poslovnica npr merkator) i podneseš zahtev za raskid ugovora.
Imaš potom do 30 dana da doneseš opremu i izmiriš zaostale račune.
 
Moze li pomoc, stari sam ikom korisnik, posle svega sbb, isao sam do ssb poslovnice, trazio da raskinem ugovor, jer samo imam pretplatnicki odnos sa njima, nikakvu ugovornu obavezu. Dobio sam papir o raskidu pretplatnickog odnosa gde pise da treba platiti dugovanja i stoji naveden spisak opreme za vracanje, koju od tog datuma raskida pa za mesec dana + trebam da nosim u istu poslovnicu. Posto nisam u najboljoj finansijskoj situaciji trenutno, kakva je situacija ako se pojavim kod njih sa opremom ali i dalje ne izmiren imam prethodni(majski racun koji treba do kraja juna platiti) racun, pretpostavljam da opremu mogu vratiti, a ovo da platim nesto kasnije ?
 
Poslednja izmena:
Moze li pomoc, stari sam ikom korisnik, posle svega sbb, isao sam do ssb poslovnice, trazio da raskinem ugovor, jer samo imam pretplatnicki odnos sa njima, nikakvu ugovornu obavezu. Dobio sam papir o raskidu pretplatnickog odnosa gde pise da treba platiti dugovanja i stoji naveden spisak opreme za vracanje, koju od tog datuma raskida pa za mesec dana + trebam da nosim u istu poslovnicu. Posto nisam u najboljoj finansijskoj situaciji trenutno, kakva je situacija ako se pojavim kod njih sa opremom ali i dalje ne izmiren imam prethodni(majski racun koji treba do kraja juna platiti) racun, pretpostavljam da opremu mogu vratiti, a ovo da platim nesto kasnije ?

Ako nema UO, dugovanja mogu postojati u smislu zaostalih neplacenih racuna.
Mislim da se sve mora otplatiti pre nego sto uknjize u sistem da je raskinut odnos.
 
Jesu li nekome povecavali brzinu na starim ikomovim paketima ? :) Planiram da im dam sut kartu i predjem na mts optiku 6 meseci za dinar. Nama su podigli cenu za 200 i vise dinara, a da nam nisu dali nikakvo ubrzanje interneta. Mislim da smo jedini koji imamo 10/1.
 
Isti slučaj samo što su meni nekom greškom otključali HBO i još neke kanale pa ne prelazim nigde dok se ne sete. Posle toga mts.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
ja imam 85/2 umesto 75/2 i sve otkljucane kalane, tako je vec godinu dana. Paket tel3, nudili su mi neke gluposti dva puta ja odbio. Cekam da zavrse optiku u naselju pa prelazim na MTS :D
 
Isti slučaj samo što su meni nekom greškom otključali HBO i još neke kanale pa ne prelazim nigde dok se ne sete. Posle toga mts.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Није грешка, промотивни период за све канале је од 15 маја до 15 августа, видећеш да ће после да буде блокада канала поново. Не радуј се превише, не могу они да се зајебу тако лако :)
 
Tacno imate i reklamu na tv koja kaze da je akcija do 15.08.
Javi se nakon tog dana da vidimo jesu li ti otkljucani kanali
 
Ma ja već godinu i po imam to sve popaljeno :)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ista situacija, samo što na TEL 3 (sada neka DIGITALNA 3) paketu imam i dalje 75M net, a ne 85M
 
Meni su povecali sa 10/1 na 25/2 bili. Pa posle godinu dana ponovo vratili na 10/1 (a sve nakon povecanja pretplate). Sve u svemu, ispali su velika goveda, i drzim ih samo dok optiku naprave iz MTS-a. :))

P.S. Hteli su da me nateraju da predjem na njihove pakete (i to puno skuplje), ali sam ih samo iskulirao.
 
Poslednja izmena:
Meni su isto uradili. Digli pa spustili brzinu neta.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Napokon su stidljivo stavili na sajt
https://sbb.rs/podrska/vesti-i-informacije
cf50701cddc0a1904e8d57aa14240639.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ikomovi korisnici nisu pod ugovornom obavezom odavno, pa ovo obaveštenje o raskidanju ugovora bez naknade troškova je suvišno.
 
Nazad
Vrh Dno