Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

au bre pa pre koliko nedelja su ubrzali DL i poklonili digitalnu TV uz FLAT3 i skuplje pakete, kad pre sa pitanjem "kad ce opet ubrzanje" :)
 
ma bre ocemo jos! odma sada odma! :D
 
Po mom misljenju IKOM opet ima najbolju ponudu (u ovom trenutku).
Chini mi se da su sada za nijansu bolji od SBB-a.
 
Meni, vala, od ovih 10 mbps zaista ne treba brze. Pre bih uzeo 6 mbps sa 1 mbps uploada nego 10/0.5. Ako nista, nek dignu upload bar na 768k.
 
Ako smem da kažem, IKOM ima najjasniju (a i pošteniju) ponudu usluga od svih telekomunikacionih kompanija (mob. operateri, kablovski, internet provajderi). SBB ima nekoliko desetina različitih kombinacija interneta i televizije, da ljudi imaju za šta da mrse ganglije. IKOM lepo ima samo flat u 5 brzina, u sve uključena televizija, u neke digitalna, i to je sve. Isto ko Apple u poređenju sa PC industrijom. :d
 
Meni, vala, od ovih 10 mbps zaista ne treba brze. Pre bih uzeo 6 mbps sa 1 mbps uploada nego 10/0.5. Ako nista, nek dignu upload bar na 768k.

Ma super je to sve al koliko ti novca bacas za 10mbs? to je poenta, lepo je to sto ti imas 10mbs drago je meni zbog tebe, ali cena tih 10mbs je i vise nego visoka...ipak ti svaki mesec tresnes njima 4000din...nije to malo
 
1mbit je nepotreban prosecnom korisniku. Prosecan korisnik surfuje, za sta je dovoljno 128k, koristi skype, odgleda nekad neki klip na youtube, pici mail i skine po koju pesmu....Prosecan korisnik ne koristi rapidshare, nema uplacen news, a ako koristi torente, 1mbit mu je fantastican jer skine film za 2 sata.

Brzina interneta za prosecnog korisnika je pointless, kao sto je pointless i "obicna office masine", za koju iznenada treba i3, core2duo ili slicno, a nekad je 1-1.2 ghz bilo sasvim dovoljno za "surf, office, mail, filmove i muziku".

Moji roditelji surfuju, koriste skype sa kamerom, skidaju filmove, prze diskove, cale koristi corel i autocad + brdo kojekakvih programa, a opet im je 1mbit i athlon 2200+ (socket A) dovoljan za sve i ne provuce im se kroz glavu da uzmu brzi net ili brzi komp, kao ni meni kad radim na njemu?

IKOM ponuda i kvalitet je daaleeeeeekooo boooljaaa od adsl-a, ciji sam korisnik bio od 2004-2009. Tehnicka podrska mi je UVEK bila max prijatna i korektna, za pola godine koliko intenzivno koristim njihov kablovski net, bilo je mozda 2 prekida na po pola sata, posle neke grmljavine i nestanka struje....
 
Poslednja izmena:
pa sada da je za skype dosta 128 kb se bas necemo sloziti ali ako tebi video konferencija radi ok pri toj brzini sto cisto sumnjam onda ti samo ostani na tom paketu od 128 ali ja ti kazem da ni 4096/256 koliko ja imam za skype nije dovoljno a ne to sto ti pricas, mozda za chat i voice jeste dosta ali za video call nema sanse...
 
pa sada da je za skype dosta 128 kb se bas necemo sloziti ali ako tebi video konferencija radi ok pri toj brzini sto cisto sumnjam onda ti samo ostani na tom paketu od 128 ali ja ti kazem da ni 4096/256 koliko ja imam za skype nije dovoljno a ne to sto ti pricas, mozda za chat i voice jeste dosta ali za video call nema sanse...

Prvi sustret sa skype mi je bio na 64kbit ptt cable (nbg), i voice je isao kao preko fixnog.

Kvalitet video call/konferencije? Sve zavisi sta ti ocekujes, koji kvalitet i koji fps...Kabl bi tu trebao da je mnogo bolji od adsl, zbog svima poznatih mana te tehnologije :)
 
Nisam siguran koliko bi brut force marketing bio delotvoran u ovom slucaju jer su provajderi kablovske televizije isparcelisali grad jos pre nego sto su pruzali uslugu interneta, a promeniti provajdera kablovske je avantura u Beogradu jer u zgradi uvek ima onih koji "ne bi tu nista menjali" ili bi menjali, ali bas nece jer je komsiji toliko stalo.

A IKOM ima ekstra ponudu. Koristim telekomov paket click 2, 2mbps, za oko 2.150 dinara. IKOM-u placam oko 1700 dinara kablovsku televiziju (analogna + paketi digitalne koji me zanimaju)

Za isti novac koji dajem Telekomu od IKOM-a dobijam 3 mbps, analognu i skoro sve kanale digitalne televizije koji me zanimaju!

Ako uzmem IKOM-ov Flat 4, dobijam 5 mbps internet i sve sto mi je potrebno od kablovske televizije i stedim 1000 dinara svakog meseca, odnosno 12000 godisnje.

Meni je to super i jedino sto me brine jeste da li IKOM moze da odrzi kvalitet usluge kada im se poveca broj korisnika sto ce se, izvesno, dogoditi.
 
@bgillegal
Ti sa cetiri racunara nikako ne mozes biti prosecan korisnik :)
 
Joj drugari, vi bas missujete the point. Jos jednom ponavljam i stojim iza toga sto pricam. Ikom je extra i po pitanju RF-a i po pitanju linka ka internetu i po pitanju digitalne tv. Jedino oko cega ja vodim polemiku je ono sto bi me svaki penzioner razumeo. Zasto ne kukati za bolje? :)

Pozdrav.
 
U normalnim zemljama nema potrebe za kukanjem, jer rat izmedju konkurencije odradi svoje :) Kod nas djene djene ima i kao neke konkurencije, opet je i ovo dobro kako bi moglo da bude...

Btw, moj brat placa oko 3500 din kablovski 20 mbit u svici, sto je samo duplo sporije od ikom ponude, za slicne pare :) A dok sam ja bio presrecan sa 512k adsl, on je imao 6-7 mbit po slicnoj ceni...Tako da, napredujemo :)
 
Poslednja izmena:
bgillegal .... voli da troluje :)
 
Poslednja izmena:
Ma super je to sve al koliko ti novca bacas za 10mbs? to je poenta, lepo je to sto ti imas 10mbs drago je meni zbog tebe, ali cena tih 10mbs je i vise nego visoka...ipak ti svaki mesec tresnes njima 4000din...nije to malo

Ne razumem sto se bunis, ako meni 4000 nije mnogo za 10 mbps i 80 i kusur kanala? Ne tako davno trosio sam po 15 000 na dialup a imao sam loga antenu. IKOM ima super uslugu, stabilan net, brzine zaista jesu koliko pise a ne 20-30% ispod toga... ja se ne zalim. Dobra usluga vredi da se plati.
 
Poslednja izmena:
sta da ti kazem uzivaj...

nemoj pisati dva posta za redom.

40e za 10mbs internet je puno novca i stojim iza toga, a te price "kako je nekad bilo, sada je odlicno" kod mene ne prolaze, da se razumemo, radio sam u SBB-u znam tu pricu celu, a imam kuci IKOM 3mbs i "digitalnu"(to samo kre*en moze zvati digitalnom)

Ja sam vise za receniu "koja smo mi banana drzava pa placamo 10Mbs 40e"

Poz

P.S. nacicu link pa cu okaciti, cena paketa u zemljama evrope televizija PRAVA digitalna/internet 24mbs sa dobrim uploadom/telefon fixni gde je u lokalu razgovor besplatan i to sve za manju cenu od 40e...imao sam par linkova na jednom forumu je lik okacio samo da nadjem
 
Poslednja izmena:
Nemoj se truditi, posetio sam vecinu tih zemalja Evrope - Nemacku, Englesku, Bugarsku, Austriju, Sloveniju, Hrvatsku, Makedoniju... lista je dugacka veruj mi.

Da li je 40 EUR mnogo u odnosu na to sto drugi nude tamo negde? Jeste. Da li je mnogo u odnosu na nase trziste, imajuci u vidu kakva je konkurencija, kakva joj je usluga i sta nude? Pa i nije. ADSL koji se manje-vise raspada, kupis 1 mbps imas 700 kbps ako si srecan, SBB koji kod nekoga radi a kod nekoga ne, WIFI provajderi po kojekakvim selima sa cenama koje su jos gore od ove. Ostatak shatro provajdera koji nisu culi ni za biznis plan a kamoli kako se internet provajding zaista radi.
Ali kod nas se stvari polako krecu na bolje. Zaboravljas da sirokopojasni internet hara Srbijom tek svega par godina. Nije bilo tako davno kad je ADSL zakucao u prve domove kod nas a pokusavas da se poredis sa drzavama u kojima je to osnovno ljudsko pravo.

Ne kazem ja da je cena sjajna, voleo bih i ja da placam 20 EUR za to sto placam 40 EUR sada, ali ono sto je meni bitno je da se situacija vidno porpavlja na bolje. Uostalom, pre skoro 2 godine kada sam potpisao ugovor sa IKOM-om, za iste ove pare nudili su mi 3 mbps i neku "digitalnu" televiziju. U oktobru ce biti 2 godine, cena se nije promenila ali je brzina skocila 3 putaa broj kanala isto toliko. A sve to sto si ti spomenuo je samo godinu dana daleko - ORION je prvi koji pokusava, doduse vrlo traljavo, to da uradi.
 
Poslednja izmena:
Nemoj se truditi, posetio sam vecinu tih zemalja Evrope - Nemacku, Englesku, Bugarsku, Austriju, Sloveniju, Hrvatsku, Makedoniju... lista je dugacka veruj mi.

Otvorim ovu temu reko aj da procitam kad sam video roman...jos kada sam procitao prvu recenicu QQ (sta sad ja treba da nabrajam gde sam isao preko?!)

Kazem ti uzivaj, al hvala Bogu da je malo takvih kao ti da im je super 10Mbs za 40e, pa se mozda nesto i promeni pa i takvima bude bolje.(Srbija je najbednija od svih tih zemalja a najskuplji je internet, ovde ljudi nemaju da jedu sine a ne da daju 4000din za internet)

Mrzi me da citam ostatak posta odo na kunt ne vidim na oci.

Pozdrav
 
Koliki je sad upload na Flat3? moze i neki speedtest
 
...
 

Prilozi

  • sshot-1.jpg
    sshot-1.jpg
    15.3 KB · Pregleda: 113
874562902.png
[/URL][/IMG]
 
Чукарица, Жарково
област око Мондо центра без нета и тв сигнала од 18.15
ајд што нема никаквих најава о радовима у овом крају - дакле нека хаварија, него добити оператера :smash: на телефон је немогућа мисија а као ради им центар до 22 - до мојега:d.
 
Po informaciji koju sam dobio iz korisnickog servisa, neko je presekao opticki kabal na nadvoznjaku ka banovom brdu, stoga nije bilo kablovske i interneta.
 
Po informaciji koju sam dobio iz korisnickog servisa, neko je presekao opticki kabal na nadvoznjaku ka banovom brdu, stoga nije bilo kablovske i interneta.

sad sam ih i ja dobio-iznenadio sam se kad se devojka javila, jer sam vec navikao da je stalno zauzeto:)..upravo je proradio internet i kablovska...barem kod mene...
 
Nazad
Vrh Dno