Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Meni net radi kao zmaj :)
 
Meni net radi kao zmaj :)

koji paket? :/ meni je radio kao zmaj dok sam bio na flat 3..sad od 1. marta sam na flat 4 i...jako lose...youtube spor...download los..ping los...ujutru i u kasnim satim je sve extra...nedostaje mi flat 3 =(
 
znam da većini odlično radi, ali ja, nažalost, nisam u toj grupi.
problem se izgleda najviše manifestuje na području vračara.

bio je kratak period od 4, 5 dana kad je sve radilo onako kako bi trebalo, upload oko 60 kB/s.

pre i posle tog perioda, registrovan je prekid interneta, kao da je neko nešto čačkao i ponovo je opet bilo sve po starom, katastrofalno loše.

sad je uočljiv problem i sa download-om. kreće se u granici od 50 - 250 kB/s (paket 5120/512 Kbps). bilo da je u pitanju download sa servera (testirano sa ubuntu linuxom i nvidia driver-om) ili sa torrenta.

ako ima još nekoga sa sličnim problemom ko ovo čita, molim da se javi kako bismo mogli da preduzmemo nešto. ikom očigledno ne reaguje na pojedinačne reklamacije što se vidi i iz njihovog mejla.
 
znam da većini odlično radi, ali ja, nažalost, nisam u toj grupi.
problem se izgleda najviše manifestuje na području vračara.

bio je kratak period od 4, 5 dana kad je sve radilo onako kako bi trebalo, upload oko 60 kB/s.

pre i posle tog perioda, registrovan je prekid interneta, kao da je neko nešto čačkao i ponovo je opet bilo sve po starom, katastrofalno loše.

sad je uočljiv problem i sa download-om. kreće se u granici od 50 - 250 kB/s (paket 5120/512 Kbps). bilo da je u pitanju download sa servera (testirano sa ubuntu linuxom i nvidia driver-om) ili sa torrenta.

ako ima još nekoga sa sličnim problemom ko ovo čita, molim da se javi kako bismo mogli da preduzmemo nešto. ikom očigledno ne reaguje na pojedinačne reklamacije što se vidi i iz njihovog mejla.

potpuno isto kod mene...isti paket...u zarkovu
 
je l' možeš da uradiš test brzine iz uTorrenta 2.0?
Options/Setup Guide, pa izaberi neki evropski server (neće često iz prve, pa pokušaj nekoliko puta i sa različitim serverima)

evo kako je kod mene bilo danas popodne i proteklih mesec dana :mad:

testbrzineizutorrenta.jpg


download nekad varira, a upload zakucan na 19.1 svaki put kad merim. realna brzina nije blizu čak ni toj bednoj vrednosti koju pokazuje uTorrent.
 
je l' možeš da uradiš test brzine iz uTorrenta 2.0?
Options/Setup Guide, pa izaberi neki evropski server (neće često iz prve, pa pokušaj nekoliko puta i sa različitim serverima)

evo kako je kod mene bilo danas popodne i proteklih mesec dana :mad:

testbrzineizutorrenta.jpg


download nekad varira, a upload zakucan na 19.1 svaki put kad merim. realna brzina nije blizu čak ni toj bednoj vrednosti koju pokazuje uTorrent.

hmm..chudno kako je meni ispalo(ne koristim utorrent..vec vuze..ali evo ga test)...


352010124447am.png
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, nažalost ista situacija je i kod mene.Ja sam na Voždovcu naselje Braće Jerković, paket flat 4.Brzina je izgleda ok, kad nisam kući :mad: jer kad uradim speedtest ujutru u 6:30 pre odlaska na posao i čim se vratim oko 17:00 sve je ok ali malo posle toga katastorfa, neki put jedva izvuče pola megabita.Razgovarao sam sa tehničkom podrškom koja mi je savetovala da pošaljem mejl administratorima sa slikama kao potvrdom, što ću danas i uraditi ali mislim da to neće ništa pomoći.Nemam pojma samo šta im je trebalo da povećavaju brzinu kad ne mogu to da istrpe.
 
koji paket? :/ meni je radio kao zmaj dok sam bio na flat 3..sad od 1. marta sam na flat 4 i...jako lose...youtube spor...download los..ping los...ujutru i u kasnim satim je sve extra...nedostaje mi flat 3 =(

Flat 5 je moj paket. Ocito da je problem lokalnog tipa jer ne pogadja sve.
 
Ja sam na flat 3, utorrent test kaze
Download 233 kb (1.91mbit)
Upload 12.7 kb (104kbit)

Tako je na svim serverima. Stara Karaburma

MEDJUTIM! Kad odvrnem upload slavine (zavrnem download), uplad mi je 20 KB, i to tera bez problema, sa malim varijacijama (kacenje peerova). Dakle, u mom slucaju, test laze za upload :)
 
Poslednja izmena:
OCz, vidim da si i ti sa Dorćola, kao i stoske koji je imao isti problem sa uplodoam. Ja i Abcdefghij koji smo sa Vračara imamo takođe identičan problem.

evo testa od malo pre:

clipboard1d.jpg


Promenjen server, upload i dalje zakucan na 19.1, a download je danas bolji u odnosu na juče. I tako već više od mesec dana.

Ako ste voljni, molim vas da ih zovete i šaljete mejlove sa screenshotovima, naročito ovaj gde se vidi da je upload u neku ruku ograničen (19.1 kB/s).

Nije do samog klijenta, jer je isprobano i sa verzijama uTorrenta ispod 1.8.3, kao i sa Vuze, Deluge i slično. Isto je i kad se klijent pokrene u Safe mode with networking, pa problem ne može biti sa naše strane.

Edit:
Da napomenem samo da je od 5. do 9. februara internet odlično radio i tada je test u uTorrentu davao normalne rezultate za upload, u proseku oko 60 kB/s. Pre i posle toga, uvek 19.1 kB/s
 
Poslednja izmena:
meni ovde pokazue DL koji u praksi nije ni priblizan....na speedtestu ne prelazi 2 Mbps a ping mi je 200..ne mogu da igram HoN =(

35201012129pm.png


Edit:
jos jedan test

35201012552pm.png
 
Poslednja izmena:
ocajan im je net i nije problem lokalnog tipa . ja nisam na vasoj opstini i imam probleme.
ping je katastrofalan. sad cu ih zovem au pm
 
Isto kod mene u zemunu :(.
Znachi uzasno.
Paket 5mbps se vuce.
Ne mogu da izvucem 350KB u utorentu
Drugovi se zale da imaju lag kad hostujem dotu(nikad pre nisu :)
 
evo sad sam i ja poslao mail...mada meni nikad nisu odgovorili..tako da ne ocekujem ni sad
 
738871074.png


kad bi ovako uvek bilo....ping samo 7 puta manji nego sto je inace..samo
 
Ja im redovno saljem email-ove, ali odgovora naravno nema. Stavio sam i da me obavesti kada se email otvori, ali nista, sto bi znacilo da sve ide u trash odmah....

Sto se tice uTorr, nece da mi odradi test do kraja uvek izbacuje neku gresku...
 
evo ga ping 170..opet..nesto mora da se uradi...zvacu ih kasnije...sinoc sam poslao mail..ali od toga ne ocekujem nista
 
Ja sam na flat 3, utorrent test kaze
Download 233 kb (1.91mbit)
Upload 12.7 kb (104kbit)

Tako je na svim serverima. Stara Karaburma

MEDJUTIM! Kad odvrnem upload slavine (zavrnem download), uplad mi je 20 KB, i to tera bez problema, sa malim varijacijama (kacenje peerova). Dakle, u mom slucaju, test laze za upload :)

verovatno postižeš tu brzinu upload-a zbog novog UDP protokola koji se zove uTP i koji može u nekim slučajevima da 'prevaziđe' ograničavanje od strane ISP-a.

već je bilo reči o tim 'peak-ovima'.
imam ih i ja, ali retko, i uvek je to po pravilu preko uTP-a, koji je automatski uključen u novom uTorrentu (Options/Preferences/BitTorrent/Enable bandwidth management).

ovo gore za tebe važi pod uslovom da imaš identične probleme kao nekolicina nas sa vračara i dorćola.
pri tom, ne mislim na one sa lošim pingom i sl.
sve je opisano u prethodnim postovima.
 
prelepo..samo tako nastavite..

740360311.png
 
Poslednja izmena:
Ja im redovno saljem email-ove, ali odgovora naravno nema. Stavio sam i da me obavesti kada se email otvori, ali nista, sto bi znacilo da sve ide u trash odmah....

Isti slučaj i kod mene,pisao sam im nekoliko puta ali odgovora nema,ali su ažurni kada zakasnim jedan dan sa uplatom.:mad:
 


Meni radi ovako (za sada). Nisam primetio bilo kakve probleme.
 


Ok i? :) Ja i dalje vidim 7 mbps i dobar upload (dizem nesto u pozadini pa je slabiji rezultat).
 
Taj Frankfurt... meni za njega sa strane pise www.cooolbox.bg sto je neki bugarski ISP.
 
Sto ne znaci da je u Bugarskoj, moguce je da je deo infra tamo.
 
Au ljudi, aj da vam olaksam malo. Necu da se mlatim strucnim izrazima da ne bi doslo do jos vece zabune. Jedino sto treba da se zna da korisnici sa razlicitih "cvorova" mogu imati straobalno velike razlike u bandwidth-u. A to je do zagusenja lokalnih terminacionih uredjaja, a ne do provajdera. Na vozdovcu na primer uvek idealno radi net i na svim bandwidth tersterima puca na max. To jedino znaci da kod nas nema zagusenja nikakvog.
 
^
ako bi ipak mogao malo detaljnije da objasniš?

nekako mi je suludo da plaćam 2800 dinara mesečno za nešto što ne dobijam, pa bar da znam tačne razloge.
ako nije do provajdera, do koga je? i da li se to može nekako rešiti?

zapravo, znam da može da radi sve normalno, jer je bio jedan takav period od 5. do 9. februrara.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno