Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Da li ste recimo vas dvoje mnogo aploudovali ?

ja nisam. pre ovog paketa, trajala mi je ona promocija 2 meseca besplatno, paket 1024/128 Kbps koji nije ni korišćen, jer je kod mene tada istovremeno bio aktuelan i ADSL sa većom brzinom, pa se samo ADSL i koristio.

praktično, tek od 1. febrara koristim Ikomov net i to zbog preporuka sa ovog foruma. nova zgrada je u pitanju.

ne znam šta da kažem, ali ovo je razočaravajuće. plaćamo nešto što ne dobijamo... :/
ne vidim ni kako da se žalimo, jer kao što i ti kažeš, naizgled je sve u redu i svi parametri to pokazuju.
 
Malo sam i ja obratio paznju na UP i primetio sam da je i kod mene ista situacija. 4mbit paket, up maximalno 10kb/s.

Pre jedno mesec dana je radio sasvim normalno.

Imam Thompson modem.
 
ovu temu ili čita neko iz ikoma, ili je slučajnost u pitanju, ali kod mene se situacija danas značajno popravila.

upload se kreće oko 40 kB/s.
u setup guide-u, kad testiram brzinu, upload više nije zakucan na 19.1 kB/s, već varira u zavisnosti od servera, a pokazuje u proseku oko 50 kB/s.

nadam se da će tako i ostati.
 
Jutros je na Dorcolu bio duzi prekid interneta, oko 3 sata, od 8h do 11h.

Da ne pisem prerano, i da kucnem u drvo...ali nakon sto se signal vratio, torrent je proradio normalno ! :banana:

Evo vec 4 sata mi je zakucan upload na (za mene) maksimalnih 60kB/s.



Nesto se jos promenilo: sada je obrnuto u odnosu na ono sto smo prethodno pisali. Sada ne moze (barem kod mene) uopste da se konektuje na kliente preko uTP protokola, vec samo salje klientima koji su prikljuceni "normalno".

Ali to sad ne mora da bude do IKOM-a, moze da bude do µTorrent 2.0, u kojeg za sada nemam poverenja ni malo. Prethodne verzije sam testirao dovoljno, i poslednja µTorrent verzija koja je gotovo savrsena je 1.8.2. Ovo dalje sto je izlazilo je sve jedno gore od drugog. Da li je 2.0 bolji ili nije, i koji problemi dolaze od njega a koji od veze, to tek treba da se vidi. Ali to je za neku drugu temu...
 
Kod mene i dalje uzas, ne prelazi 10 kb/s
 
Ред је био и да они дигну (ако су дигли) проток за исте новце :d
 
ja imam 2Mbit..i dalje sve isto sljaka...to je vama nesto zabagovalo :p jer sa 4 na 5 da povecaju..ne verujem...morali bi to oni bolje -.-
 
Ako se dobro secam, i prosli put kad su dizali brzine prvo su to uradili na najvecim paketima. Mada, moguce je i da je neko privremeno testiranje u pitanju :)

p.s. A mozda zele da naprave jos vecu razliku izmedju FLAT3 i FLAT4 paketa kako bi se ljudi masovnije prebacili na FLAT4 i digitalnu tv.
 
Hm, kod mene je (placam 4Mbps) :mad:

 
Cudno Cisco. Meni...



Malo mi UL nije pokazao koliko treba... trenutno nesto upload-ujem.

Svaka cast :)

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Ima li nekog sa onim paketom od 3900 din., koliko li je povecanje brzine na tom paketu?
I mogli su vala za ovaj od 4Mbit da povecaju i upload makar za 256kbs, to bi vise znacilo nego nego ovo povecanje dl-a za 1 Mbit, makar meni.
P.S. I meni od juce dobro rade torenti u celini.
 
znaci to je to.."ubrzali" net...pretrgli su se...pogotovo na FLAT 5...sa 6 na 7 Mbit-a...ko da i nisu ubrzali..meni i dalje 2 Mbita stoji...
 
Боље да су укинули Флет 1 или да су га подигли са 128/64 Kbps на 512 за исте новце за оне којима треба сигурна веза да читају писма и повремено скину понеки филм
Флет 2 ће по овим повећањима, са јачих пакета, или остати на истим брзинама или ићи највероватније ускоро са 1024/128 Kbps за 1,600 дин. или на 1280 или на 1536 што је реално никавно повећање у погледу на Сбб с' обзиром да смо сви под 1.годишњим уговором, значи чека се Телеком да 'одврне' :-devil-: брзине

---
користим флет 2
 
Poslednja izmena:
Kod mene sa losega na gore, moram da ih zovem :whip:. Testirano i na desktopu i na laptopu, rezultati su +/- 10% od ovoga:

 
Sa jucerasnjih i danasnjih 4->5 sad mi je max brzina oko 1.5mbit, izgleda da cackaju nesto...
 
I kod mene je stanje normalizovano i dobih onaj bonus 1Mbps

 
E pa stvarno nije u redu sto nisu povecali paket od 2Mbit, trebali su lepo da dupliraju brzine za sve pakete kao sto je i SBB uradio. Ovako izgleda da stvarno zele na ovaj nacin da korisnici sami predju sa 2Mbit na ovih sada 5Mbit ..
 
Mislim da ce povecati i 2 mbit. Tako bi onda imali 1, 3, 5 i 7 mbit pakete.
Inache, ja vec duze vreme vagam da predjem sa 2 mbit na 4 mbit. Realno, taj paket je ubedljivo najisplativiji. Za samo 600 dinara dobijes duplo brzi net (i download i upload) + digitalnu kablovsku tv.
 
Mislim da ce povecati i 2 mbit. Tako bi onda imali 1, 3, 5 i 7 mbit pakete.
Inache, ja vec duze vreme vagam da predjem sa 2 mbit na 4 mbit. Realno, taj paket je ubedljivo najisplativiji. Za samo 600 dinara dobijes duplo brzi net (i download i upload) + digitalnu kablovsku tv.

za iste pare na SBB-u dobijes 8 Mbita ...a kod nas evo sad 5 ....
 
Upravo tako...meni bi 4Mbit za 2200din. super doslo i to cekam vec par meseci. Jeste to samo 600din. za FLAT 4 ali i to mu dodje nesto a ne samo kada komunalije na kraju meseca izadju par hiljada dinara.

Sacekacu do 14tog pa ukoliko ne ubrzaju paket (mada sa tih 3Mbit ni ne bi bio zadovoljan - pored SBB-ovim ponuda..) poslacu zahtev na mail za FLAT 4 paket ..

Eto krastavac, ako im je fazon da sto vise nas predje na FLAT 4 evo istresite me jos 600din ...
 
Nazad
Vrh Dno