Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Fantastican je taj MEGA paket ... Rai Uno i TVE. :)

pozd.
 
Eee, a od Februara krece i GIGA paket, isto ovo, samo ubacuju i Rai Due:)
 
Meni ni Rai Uno ne lici na MEGA ali eno ga :D
 
A kad nam uvedu digitalnu tv (gde moze da stane vise kanala) dobicemo sigurno i Rai Tre :D

Posto digitalnu tv najavljuju u prvoj polovini godine, sigurno sva sredstva ulazu u novu opremu i ja ne verujem da ce oni nama poboljsavati internet u skorije vreme.
 
Kao sto sam i ocekivao, nemam uslova za internet u bezanijskoj. a novu centralu za telefon nece da mi uvedu niti ce mi skinuti dvojnika, pa ja cu poludeti ne znam vise sta da radim?????????????:wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::
 
ocekuje li iko da ce ovi nesto pogurati ovaj svoj net :)
 
Da kucnem u drvo, meni net radi fantasticno. I neka tako ostane :) Bilo bi, doduse, lepo kad bi ponudili i jos malo brze pakete.
 
Takodje. Kad bi uveli javne IP adrese, bili bi uz SBB najbolji provajder u zemlji, jer otkad ih koristim u ovih 1.5 godinu rade ko sat :)
 
ljudi ne hvalite ih mnogo, da se ne iskvare. :p
 
Ima li nagoveštaja da IKOM poveća brzine tj.da li će ispratiti SBB?
 
jel neko zna (ima iskustva) kako radi IKOM na zarkovu? deo kod monda....
 
^radi u Žarkovu sve kako treba...amin :happy:
 
koje modeme sada daju novim korisnicima?
 
Ja sam dobio Motorolu, mada instalater mi je rekao da nema pravila i da dele jos i Thomsone i Scientific Atlantu, kako kad zahvate. :)
 
Ја сам ваздушно од Монда на 80ак метара, нет рада без проблема.
Модеме који деле су Thomson 420, Мотороле SURFboard SB5100E те Scientific Atlanta DPC2100 који тренутно имам пошто ми је пре пар месеци Thomson вриснуо (и то ко за инат у петак поподне те сам морао чекати понедељак навече да донесу нови модем). Нет мораш уплатити до 5.ог у месецу иначе искључују.
Модем добијаш на коришћење фрај :D све док користиш њихов нет

---
Иначе, крај око Монда је веома издашан што се тиче незаштићених рутера :d
 
Нет мораш уплатити до 5.ог у месецу иначе искључују.

Ja retko kad platim do petog u mesecu. Nikad me nisu iskljucili pre desetog. Tacnije, samo jednom su me iskljucili u dve godine, a obicno placam izmedju 5. i 10. u mesecu.
Jednom nisam bio u Beogradu do 13. u mesecu, i kada sam dosao net je jos radio. Odmah sam otisao u Meridian banku i uplatio net (jer kod njih im je racun), i nisu me iskljucili :d
 
Мене су 1. пут искључили 8.ог у месецу, иако је било уплаћено 2 дана пре тога, јер није било прокњижено-прослеђено од банке (финдоместик), видим не ради ми нет, позовем да пријавим квар а они мени није уплаћено, ја јесте море, они пошаљите нам скенирану уплатницу на маил, тако да сада уплаћујем, ако могу, одмах сва три рачуна кад дођу.
 
cekam do nove godine sa TS ADSLom pa ako nista ne menjaju prelazim na IKOM...pa sta mi bog (IKOM) da... :D
 
Da li je nekome omogucen SNMP na modemu (barem ga Motorola SB5101E podrzava) ili je uspeo nekako da ga aktivira na IKOM-u?

Na FLAT-u sam i onda ona statistika potrosnje na njihovom sajtu pise 0 ili Greska. Jes' da na FLAT-u to nije toliko bitno, ali eto... :)

Usput, nemam ruter sa kojim bih isto mogao da koristim SNMP i nisam bas za to da instaliram programe za protok u Windowsu :)

A i stvarno kad ne koriste Baseline Privacy, moze bilo ko sa modifikovanim modemom da vam snifuje saobracaj ako je na istoj kablovskoj "grani" ili klonira MAC adresu i surfuje za dzabe :) Mislim da ga ni SBB ne koristi...
 
SNMP nije omogucen, jer bi u suprotnom uz malo cimanja mogao sebi sam da podizes brzine protoka.
A sta i ako kloniras nekom MAC adresu? Sta mislis koliko bi vremena proslo dok te ne provale?
 
Mogli bi da omoguce public SNMP readonly community, ne treba private koji je readwrite.

A za MAC clone ih verovatno mrzi da love od bandere do bandere odakle dolazi taj drugi signal. A i verovatno ne uocavaju lako, sem ako oba modema ne gruvaju maksimalnom brzinom paketa, pa uoce "vidi dupli protok od placenog paketa" :)
 
Pa jesi probao? Meni je prosto neverovatno da ako vec nemaju bpi+, da na neki drugi nacin nisu onemogucili da na mrezi istovremeno rade dve identicne MAC adrese.
Takodje, postoji jos jedna stvar. Koliko god puta resetujes kablovski modem, DHCP ti uvek dodeli istu ip adresu. Sto verovatno znachi da ti na osnovu MAC adrese stalno dodeljuje istu dok ne istekne lease time (koliko vidim na IKOM-u je lease time mesec dana). Postavlja se pitanje, chak i da ne postoji neka druga vrsta zastite od kloniranja MAC adrese, koju ces ip adresu dobiti ako se ona dodeljuje na osnovu MAC adrese?
 
Gde vidis lease time?
 
Kliknes na local area connection status (monitori, dole desno u taskbaru). Tab support, pa onda details.
 
Mene su malocas zvali da najave digitalnu. docice do sledece nedelje da mi zamene dekoder.

Bas me interesuje kako ce da izgleda...
 
Nazad
Vrh Dno