Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Taj ruter je rate-ovan na 150 i trebao bi bez problema da isprati tu konekciju i preko wireless-a. Ja imam DIR-615 (N300) i bez problema vuce punu konekciju preko wireless-a. Koju konekciju koristis "n", "b" ili "g"?
 
bas gledam, mix mi je u setovanjima rutera...inace imam lenovo ideapad y570 lap top....
 
I u praksi na torrentu vuče ovako:
1.png


Pored cene teši i što je uvek stabilan, bilo koje vreme dana ili noći uvek isporučuju ono što je na papiru (nije mi se još ni jednom desilo da opadne brzina ili da puca, nonon stop sam na torrentima tako da pratim, pu pu da ne ureknem).


Upload 1.7kbs... Aha, skidas ali ne delis sa drugima... Provaljen si :)
 
bas gledam, mix mi je u setovanjima rutera...inace imam lenovo ideapad y570 lap top....

Ako ti stoji mix onda bi taj laptop automatski trebao da se konektuje na n. Cudno mi je to... Koji ti je wan port speed? Jer ti ukljucen QOS Engine? Jer si proverio da li imas najnoviji firmware? I za kraj, jer mozes da mi kazes koja ti je revizija router-a(U gornjem desnom uglu pod "hardware version")?
 
@Jesuis, jesi me provalio, svaka ti čast:
1.png


:smoke:
 
Svako normalan ko koristi torrente jednom godisnje uplati mesec dana SeedBox 100/100 mbps i nabije upload. Ja sam pretprosle godine nabio na vise trackera oko 3.5 TB a od tad nisam vise uplacivao. Tri godine sam na bio na ADSL-u sa bednim uploadom a skoro na svim trackerima koje koristim ratio mi je iznad 1.8.

Generalno me nerviraju ljudi ovde na forumu sto placu za uploadom a isti koriste samo za seed torrenta ( i to je upitno) i za upload slika na FB. Drugo je ako ti up treba za ftp ili za nesto sto se tice posla...

Sorry za off.
 
Poslednja izmena:
Ma radi mu RM samo tako :d
 
S obzirom na up brzine kod Ikoma, trebalo bi da nadju nekog partnera u inostranstvu cije bi seedbox-ove prodavali. :d Umesto onih upload boostera i ostale boranije koja tukiju ne valja.
 
Poslednja izmena:
Aha dobar ti predlog, jos kad bi ovo sto o tome odlucuju pristali na to, ja verujem da bi imali dosta interesenata, s obzirom na njihovu ponudu UL-a :D
 
Ako ti stoji mix onda bi taj laptop automatski trebao da se konektuje na n. Cudno mi je to... Koji ti je wan port speed? Jer ti ukljucen QOS Engine? Jer si proverio da li imas najnoviji firmware? I za kraj, jer mozes da mi kazes koja ti je revizija router-a(U gornjem desnom uglu pod "hardware version")?

uradjen hard reset, i za sad sljaka ok, izvlaci 24mbps...hvala na savetima..
 
Pajseri mi poslali racun od 1400rsd a ja nikad nisam bio njihov korisnik:d. Nacestitao sam im se mile Nove Godine. Poceli su i app-om da se bave
 
Odakle im tvoji podaci ako nisi nikad bio korisnik?
 
Uspeo si u zivotu
 
@dulsrules
Ma pokidao je sa RM-om, vidis da se pravda, ja takvom ne bih dao pozivnicu ni za bitsoup ;)
 
Evo mene opet sa problemima. prekidao mi par zadnjih dana net i n po svakih 20ak minuta...

Wed Jan 09 09:08:23 2013____Critical (3)____No Ranging Response received - T3 time-out
Wed Jan 09 09:08:17 2013____Critical (3)____DCC aborted unable to communicate on new upstream channel
Wed Jan 09 09:08:17 2013____Critical (3)____Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Un...
Wed Jan 09 09:07:38 2013____Critical (3)____Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - ...
Wed Jan 09 08:45:34 2013____Notice (6)____TLV-11 - unrecognized OID
Wed Jan 09 08:45:33 2013____Critical (3)____DHCP WARNING - Non-critical field invalid in response.
Wed Jan 09 08:45:26 2013____Critical (3)____No Ranging Response received - T3 time-out

ovo je samo jedan mali deo loga sa starog 420 tompsona, koji mi je juce zamenjen sa Tompson 571 zbog telefona... e sad, par sati je bilo ok, ali uvece poludeo, na svakih 20 min nova T3 greska i po par minuta prekida... I sto je najgore, ovaj novi modem ne belezi ako se redom zabelezi vise gresaka istog nivoa, vec novu zamenjuje starom, pa se ni u logu ne vidi zapravo koliko ih je bilo...

Ako postoji neko sa istim problemom, ili nekim resenjem... Nalazio sam na netu da ljudi po celom svetu imaju sl. probleme i da je do ISPa skoro uvek... ja za sad belezim logove , ping preko rutera/direkt na modem kad je prekid, mozda probam sa drugok kabla u kuci, cisto eto, da probam pre nego sto pozovem korisnicki servis... Ne znam sta bi jos mogao?
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
@IgorHW Od Danijel SATTV ciji sam korisnik bio do 2002. :D (oni ga kasnije kupili) a posle presao na SBB i tako vec 11 godina. Ali poenta je da ja sa IKOM-om nemam nikakav ugovor, niti sam kod Danijel SATTV imao neplacen racun. Nasli da me navuku na fantomski dug od pre 11 godina:d. Zar su stvarno time poceli da se bave?
 
Poslednja izmena:
Greska u sistemu :D
 
Da, to je jedan od ponudjenih odgovora:d
 
od skoro sam korisnik IKOM interneta, i imam užasnih problema sa net-om. naime, s vremena na vreme neki sajtovi uopte ne rade.
na primer, pola dana ne mogu da otvorim
http://www.mojauto.rs/
http://www.polovniautomobili.com/
blic radi polovično, uz dosta F5 i uspe da mi otvori stranicu, a VPN konekcija ka firmi dobro radi 5 minuta, pa onda izgubim konektivnost, pa ponovo radi ...
jednostavno, sajtovi se otvaraju kako ima sreće.
da li neko ima isti problem, kao i eventualno rešenje ?

hvala!
 
Nemam takav preblem, sve sto si naveo otvara momentalno.
 
Meni juce nije radio uradi sam sajt, a na telefonu preko 3G radi... Imaju neki bag...
 
Da li jos neko na cukarickoj padini ima problema? Uzasno lose radi, prekida, kad ucita neku stranicu to uradi polovicno... Katastrofa.
 
Nemam takav preblem, sve sto si naveo otvara momentalno.
kao što sam rekao, sajtovi rade polovično. to što ti se sada otvara ne znači da će i 5 min kasnije...

Meni juce nije radio uradi sam sajt, a na telefonu preko 3G radi... Imaju neki bag...
ok, znači nije do moje opreme, samo sam se toga plašio.


da li ih je neko kontaktirao, da li imaju neko obaveštenje kada će problem biti otklonjen ? prinućen sam da mobilni koristim u AP modu samo da bih otvarao neke sajtove.
 
Nazad
Vrh Dno