Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

^ Jel radi onda RS kad se resetuje ruter ili se zadrzava stara IP ?
 
...zadrzava stara IP ?

To!

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Zadrzavas staru IP i plus delis istu IP sa vise ljudi pa ne mozes da skidas ako neko drugi vec skida :) to naravno govorimo o ljudima koji nemaju premium nalog.
 
Nema svrhe da telefoniraš. Moraćeš da odeš u Džona Kenedija kod njih i to na sam početak radnog vremena dok su tu ljudi koji rade u "marketnigu".

Ja sam za kablovsku TV zvao nekoliko puta tokom mesec dana, pa me otkačili kao nema mogućnosti, pa sam otišao, oni kao javiće mi, pa sam otia ponovo, kaže ne može i onda u kraju kod mene sretnem montere koji mi objasne da treba da odem ujutru na početak radnog vremena i tražim ljude iz marketinga, a ako se bune, da kažem da me je on poslao.
Naravno, bunili se, ja kažem da me je on poslao i potpišem ugovor za 5 min, a kablovsku dobijem za nekoliko dana.
 
Da ne otvaram novu temu, postavicu ovde:

Da li je neko probao da proverava IKOM mail preko drugog provajdera? POP3 ne dozvoljava pristup kada nisam konektovan preko ikom-a, njihova teh. podrska ne ume da odgovori na ovo pitanje. Konkretno, hocu da podesim gmail da mi skuplja ikomovu postu. Sa mailovima drugih provajdera nema problema, sve funkcionise, samo ikom izgleda ne dozvoljava pop3 pristup kada se ne konektuje preko njih.
 
Zbog problema sa internetom kod trenutnog ISP, postoji realna mogucnost da promenim istog, pri cemu mi je prvi na listi ISP, ali me samo interesuje kakav je IKOM po pitanju torrenta, tj. da li ima ikakvih ogranicenja po tom pitanju ili je sve OK, znaci mogu da skidam sadrzaj sa torrent sajtova nesmetano?
 
Zbog problema sa internetom kod trenutnog ISP, postoji realna mogucnost da promenim istog, pri cemu mi je prvi na listi ISP, ali me samo interesuje kakav je IKOM po pitanju torrenta, tj. da li ima ikakvih ogranicenja po tom pitanju ili je sve OK, znaci mogu da skidam sadrzaj sa torrent sajtova nesmetano?
Nemaju ogranicenja niti neka blokiranja portova za p2p saobracaj tako da skidas normalnom brzinom ali nemas javnu ip adresu te stoga mozes jedino pasivne konekcije da pravis.
 
Nemas javnu ip adresu te stoga mozes jedino pasivne konekcije da pravis.

Cekaj, objasni mi sta to konkretno znaci, pri koriscenju utorrenta, posto dosad nisam imao nikakvih slicnih podesavanja i pravljenja pasivnih ili nekih drugih konekcija - jednostavno instalirao utorrent i na paketu 1536/128 download isao oko 155-160 konstantno (preko ADSL modema)?!
 
Zadrzavas staru IP i plus delis istu IP sa vise ljudi pa ne mozes da skidas ako neko drugi vec skida :) to naravno govorimo o ljudima koji nemaju premium nalog.

ma daj bre sta pricas? molim te pre nego nesto postujes proveri .
za sve koji nisu upuceni a koriste ikom ili misle da ga koriste rapid ide normalno ( free ) cekanje je 15 min izmedju downloada. koristite bilo koji client , ja sa linuxa koristim Freeradip downloader i JDownloader . napomena da brzina opadne posle 17 h pa sve do 23 . torrenti idu max brzinom , http same , dcc . jedino sto ne ide je emule ili amule koj sta koristi vec . i natovan si sto u neku ruku je bad i good zavisi kome sta treba.

jos jedno da napomenem da noob postove obrisete sami i da ne lupate gluposti i sirite dezinformacije
 
@Marti Mystere ma podesavanja su normalna . tcp i udp preko 51000 ( lichno udp ne koristim tj iskljucen je ) , nema nikakvih ogranicenja p2p protokola tj ne blokiraju nista . cak sta vise ko skida torrente ikom je bolji od adsl-a ( promenio do sad 4 ISP pa mogu da uporedim )
evo sample cisto da vidis 1 seeder i gomila peerova a vidi speed

 
Poslednja izmena:
Cekaj, objasni mi sta to konkretno znaci, pri koriscenju utorrenta, posto dosad nisam imao nikakvih slicnih podesavanja i pravljenja pasivnih ili nekih drugih konekcija - jednostavno instalirao utorrent i na paketu 1536/128 download isao oko 155-160 konstantno (preko ADSL modema)?!
Imaces crvenu ikonicu sa uzvicnikom u status baru, bices not connectable. To konkretno znaci da ne mozes da skidas od nikoga ko je isto not connectable (ili passive, zovi kako hoces) a mozes da skidas od ostalih koji imaju normalne aktivne konekcije. Recimo da u vecini slucajeva sa tim neces imati problema ali eto cisto da znas kako stoje stvari.

@zemun
Sa cim se od sledeceg ne slazes? Da ako si na IKOM-u:
- nalazis se iza NAT-a
- nemas javnu IP adresu
- delis IP adresu sa vise korisnika
- ne moze niko da ostvari direktnu konekciju sa tvojim racunarom
ili se ne slazes sa ovim:
- rapidshare ne dozvoljava visestruki download bez premium naloga sa jedne ip adrese

A ako tebi ide download sa rapida bez problema to samo znaci da si imao srece jer nemas heavy downloadera na istoj IP.
 
ma daj bre sta pricas? molim te pre nego nesto postujes proveri .
za sve koji nisu upuceni a koriste ikom ili misle da ga koriste rapid ide normalno ( free ) cekanje je 15 min izmedju downloada. koristite bilo koji client , ja sa linuxa koristim Freeradip downloader i JDownloader . napomena da brzina opadne posle 17 h pa sve do 23 . torrenti idu max brzinom , http same , dcc . jedino sto ne ide je emule ili amule koj sta koristi vec . i natovan si sto u neku ruku je bad i good zavisi kome sta treba.

jos jedno da napomenem da noob postove obrisete sami i da ne lupate gluposti i sirite dezinformacije

Second that! :)

pozd.
 
@Marti Mystere ma podesavanja su normalna . tcp i udp preko 51000 ( lichno udp ne koristim tj iskljucen je ) , nema nikakvih ogranicenja p2p protokola tj ne blokiraju nista . cak sta vise ko skida torrente ikom je bolji od adsl-a ( promenio do sad 4 ISP pa mogu da uporedim )
evo sample cisto da vidis 1 seeder i gomila peerova a vidi speed


Da li si nesto podesavao u programu? Ja skidam fajl 0-seed 5-peers i brzina mi je oko 40 kb/s
a imam ikom 1024/256 i isti program kao twoj
 
- nalazis se iza NAT-a
- nemas javnu IP adresu
- delis IP adresu sa vise korisnika
- ne moze niko da ostvari direktnu konekciju sa tvojim racunarom
ili se ne slazes sa ovim:
- rapidshare ne dozvoljava visestruki download bez premium naloga sa jedne ip adrese

A ako tebi ide download sa rapida bez problema to samo znaci da si imao srece jer nemas heavy downloadera na istoj IP.


Potpuno se slažem sa svim navedenim stavkama.
 
Da li si nesto podesavao u programu? Ja skidam fajl 0-seed 5-peers i brzina mi je oko 40 kb/s
a imam ikom 1024/256 i isti program kao twoj

Torent sa 0/5 je praktično mrtav torent :)
 
Moja greska, malo sam pomesao sta je sta
Ali opet, skinuo sam 99,8% i tu je stao, nece dalje. Niko ne skida od mene, upspeed mi je 0, tako da ne mogu da povecam ratio
 
Evo upravo skidam fajl, 7 seeds - 0 peers, Brzina oko 4kb/s?
U donjem delu mi pise firewalled, a firewall je iskljucen, jel mogu nekako to da podesim, mozda je zbog toga sporo?
 
To firewalled znaci da ne mozes da primis dolazne (inbound) konekcije, to je zbog toga sto na ikomu nema javnih adresa, niko ne moze da primi konekciju, jedino moze da inicira konekciju ka spolja (outbound). Za to nema leka dok ne daju javne ip adrese.

Ako skidas sa javnih torrent sajtova ne ocekuj da ce da ide full speed, drzi se private trackera. Mozda te neko levo podesavanje zeza, to moze da se testira npr. skidanjem neke linux distribucije koja je veoma dobro seedovana.
 
Non-stop novi postovi u temi i svaki put se obradujem da ce neko da se pohvali kako mu je net krenuo 2x brze ... a vi drvite od torrentima :).

pozd.
 
Hvala na odgovorima, jedino resenje je privatni torrent...
 

and here!

ja sam im poslao zahtev da predjem na flat 5 i nista ne odgovaraju... ali sam zato dobio mejl koji mi kazhe da je uvden novi paytv pakte i da mogu da ga uzmem ako hocu za 400 din, jer nije ukljucen u moju internet pretplatu... ja mislim da je to zato sto sam ja flat 4, a sada se uz taj paket ne dobija paytv... ali su stvarno nece valjda na tome zakerati (a novi paytv paket je pink cinema... bljak) :)
 
Poslednja izmena:
Ajd pojasni to, dali su ti paytv dekoder ranije uz internet a sada ti traze 400din ako zelis pink cinema paket?
 

Ajd pojasni to, dali su ti paytv dekoder ranije uz internet a sada ti traze 400din ako zelis pink cinema paket?

da dali su mi ranije dekoder uz paker flat 4 i sve pakete... medjutim odavno paytv ide samo uz paket 5, ali su meni morali po ugovoru da ostave paytv :) eee sad uvaode novi paytv paket i nemju tu obavezu valjda pa ako hovu pink cinema trebalo bi da platim :)
 
To ce onda i mene da zahvati, ja sam dobio dekoder uz FLAT3 :)
A kada to krece? Trenutno nisu kodirani pinkovi kanali.
 
and here!

ja sam im poslao zahtev da predjem na flat 5 i nista ne odgovaraju... ali sam zato dobio mejl koji mi kazhe da je uvden novi paytv pakte i da mogu da ga uzmem ako hocu za 400 din, jer nije ukljucen u moju internet pretplatu... ja mislim da je to zato sto sam ja flat 4, a sada se uz taj paket ne dobija paytv... ali su stvarno nece valjda na tome zakerati (a novi paytv paket je pink cinema... bljak) :)

Here too :d

Ma to su se oni nesto istripovali, verovatno i ne znaju da imas dekoder jer koristis paket za koji se vise ne dobija isti :d
 
Takodje, dobio mail sa ovim Pink cinema programima za 400 dindzi. E, ali to nema veze sa ovim sto Nothingman kaze (da s obzirom da smo na slabijem paketu koji SADA nema payTV, time dobijamo ponudu za pay) jer u mail-u pise (izmedju ostalog):

Kao što znate, u cenu Vašeg Internet paketa je uključena PAY TV usluga i to paketi MEGA, 18 PLUS i HBO. Ukoliko želite da Vam proširimo ponudu PINK CINEMA paketom, Vaš mesečni račun će biti uvećan za 400,00 dinara.U suprotnom, Vaš paket usluga i račun će ostati nepromenjeni.

Kao sto vidim na stranici - klik, to je nesto novo (nema jos ni na stranici) i verovatno ce se pojaviti kao cetvrta opcija uz ova tri paketa. Mene to ne zanima... ne zanimaju me ni ova tri stara paketa, ali kad vec daju, ybg... ne mogu da biram.

a dal ce uvoditi javne ip to je pitanje??????.....:zgran:

Verovatno nece.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Nazad
Vrh Dno