»RSS Benchmark sajt

Strana 10 od 756 PrvaPrva ... 678910111213142060110510 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 136 do 150 od ukupno 11339

Tema: IKOM - generalna rasprava

Member Avatar korisnika copycat
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        371
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel Q8400 + ColerMaster Hyper TX3
        • MoBo: ASUS P5Q-E Deluxe
        • RAM: 2x2GB GEIL EVO ONE 1066 / 4x2GB PQI DDR2 800
        • VGA: Inno3D I-Chill 8800GT 512MB / MSI Radeon 3870 512MB
        • MON: ACER X223W / BENQ
        • HDD: 2xWD6400AAKS raid 0 + 2xWD5000AAKS raid 0 / 2xWD250GB raid 0
        • OPT: 2 x Samsumg SATA / Pioneer SATA
        • Case: CHEIFTEC AEGIS + LCpower 550W / Coller Master ELITE + Thermal Master 420W
        • SND: Altec ATP3
        • LAP: HP 6715B
        • INET: Kablovska
      3. Citat Citiram korisnika: Aladin Pogledaj poruku
        Ja sam ih zvao juce i kao proveravali su nesto kod njih, medjutim nisu nasli problem. Signal kod njih je ok, nema gubljenja paketa. Sta su tebi rekli?
        Ja izgubljenih paketa imam od kako sam počeo da koristim kablovski net i njihov broj se kreće od 4-8% (na sto pingova ka getveju). Stranice mi se otvaraju kao iz keša i p2p download mi je dobar, ali kad pustim i upload pa makar on bio u 5KB, ništa viče ne mogu da otvorim.

Svaki put kada ih pozoves dobićeš različit odgovor u vezi sa istom reklamacijom.

Reklamirao sam vise puta u toku istog dana los protok i seckanje u radu i dobio sam nakoliko različitih odgovora

1. put - da imam šum na modemu
        2. put - da su šumove otklonili i da je sada sve u redu, što naravno nije bilo tačno
        3. put - da mi je verovatno crkao modem i da ce doci da ga zamene u toku dana!!!
        4. put - da instalacija u mojoj zgradi nista nevalja i da je problem u tome
        5. put - kada je najzad prestalo da radi ikako rečeno mi je da je crklo čvorište

Ovo samo ilustruje stručnost ljudi u teh podršci i volju da pomognu

E, da!

Zaboravih da napišem da već 3 dana u zgradi gde stanujem menjaju kablove i kompletnu infrastrukturu, razdelnike, pojačivače itd i na same kablove postavljaju neke "jako skupe filtere sa pojačivačima" kako sami majstori rekoše. Videćemo kada završe!
        Menjao copycat : 28.10.2008. u 13:11

Member
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        131
      5. Moja mašina
        • MON: SyncMaster 204B
        • LAP: Macbook pro unibody i5
      6. Citat Citiram korisnika: copycat Pogledaj poruku
        Ja izgubljenih paketa imam od kako sam počeo da koristim kablovski net i njihov broj se kreće od 4-8% (na sto pingova ka getveju). Stranice mi se otvaraju kao iz keša i p2p download mi je dobar, ali kad pustim i upload pa makar on bio u 5KB, ništa viče ne mogu da otvorim.

Svaki put kada ih pozoves dobićeš različit odgovor u vezi sa istom reklamacijom.

Reklamirao sam vise puta u toku istog dana los protok i seckanje u radu i dobio sam nakoliko različitih odgovora

1. put - da imam šum na modemu
        2. put - da su šumove otklonili i da je sada sve u redu, što naravno nije bilo tačno
        3. put - da mi je verovatno crkao modem i da ce doci da ga zamene u toku dana!!!
        4. put - da instalacija u mojoj zgradi nista nevalja i da je problem u tome
        5. put - kada je najzad prestalo da radi ikako rečeno mi je da je crklo čvorište

Ovo samo ilustruje stručnost ljudi u teh podršci i volju da pomognu

E, da!

Zaboravih da napišem da već 3 dana u zgradi gde stanujem menjaju kablove i kompletnu infrastrukturu, razdelnike, pojačivače itd i na same kablove postavljaju neke "jako skupe filtere sa pojačivačima" kako sami majstori rekoše. Videćemo kada završe!
        U strucnost sam se uverio, kako kaze zemun, kad su prosli put menjali brzine, bilo je problema na pocetku, ali je posle sve radilo ok, dacu im jos neko vreme fore da srede ovo, ako ne uspeju, zaista mi je ovako nesto neupotrebljivo, otkazacu internet kod njih. Ping ka googlu ima svaki put 1-2 izgubljena paketa, download je od 10 - 50k ( pre je bio konstantan 50k ). Podrska za internet im je kao iz socijalistickog vremena, sve je u redu svaki put kad pozovem, cude se kako meni ne radi, a osecam da ih ceo grad zove zbog slicnog ili istog problema.
        Menjao Aladin : 28.10.2008. u 13:39

Member
        Na forumu od
        Oct 2005
        Poruka
        2.257
        Ma sa kim god sam pricao ima iste probleme zadnjih dana, tako da ce morati da poprave uskoro Fora je sto zvanicno dupliranje pocinje tek 1.11.2008. pa jos uvek i nemam razlog da se bunim. To cemo tek ako nakon tog datuma jos bude ovih problema

Member Avatar korisnika Exodusbgd
        Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        4.816
      9. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7-8700k + NZXT Kraken X62
        • MoBo: Asus ROG Maximus XI Hero
        • RAM: 4x 8GB DDR4 2933MHz HYPERX Predator RGB
        • VGA: Palit RTX 2080 Super JetStream
        • MON: ASUS ROG Swift PG348Q
        • HDD: SSD NVMe 512GB WD + 4 TB Seagate
        • Case: CM Cosmos C700P, CM V850
        • SND: Yamaha RX-V457 + Yamaha NS-F51
        • LAP: Zenbook Pro 15, HP Omen 17-an115nm
        • TV: LG 43UJ6307
        • Ostalo: Logitech G903, HyperX Allloy Elite RGB
      10. Auuuu, pa dal' je moguće da je toliki packet-loss??

Pa to je onda katastrofa.....što će reći ako budem skidao veće fajlove 99,5% će biti corrupted....

Member
        Na forumu od
        Oct 2005
        Poruka
        2.257
        Nema to veze sa corrupted paketima, svaki paket koji se izgubi salje se ponovo, tako da ne utice na skidanje fajlova (osim na odredjeno smanjenje brzine). Izgubljeni paketi najvishe utichu na igranje online igrica i slicne stvari, jer onda se javlja lag koji igranje chini skoro nemogucim.

Administrator Avatar korisnika kUdtiHaEX
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        17.299
      13. Moja mašina
        • CPU: ~ 40
        • RAM: ~ 1TB
        • LAP: MacBookPro12,1, MacBookPro10,1, MacBookPro6,1, Mac Mini
        • Ostalo: 25 cm
      14. Ja nemam problema sa gubitkom paketa, da kucnem u drvo. Download ide do svog maksimuma, 370 KB/s.
        U svakoj laži ima pola istine. Što znači da se laž sastoji od jedne polovine, koja je istina, i druge polovine, koja je laž. E sada, ako na ovu drugu polovinu ponovo primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

Member Avatar korisnika zemun
        Na forumu od
        Dec 2006
        Poruka
        254
        pa od kad su pustili ove od 3 sjebala se mreza. nista cudno za nas mentalitet , verovatno nisu iskljucili download od kad su im duplirali brzine
        PS za korisnike koji imaju 3 mega - oladite malo da se smiri mreza ili ako vam je toliko frka mozete nocu da skidate barem par dana
        Menjao zemun : 28.10.2008. u 15:49

Member Avatar korisnika Bad MF
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        1.066
        Nisu oni Isus pa da se suzdrzavaju, platili su uslugu da bi je koristili a ne da bi se divili rezultatu na speedtest.net-u.

Ako je ikom povecao brzina treba i da sredi infrastrukturu da bi mogla da podnese. Ali, sustini problemi sa lost paketima su i ranije bili, u prva 2 meseca nisam imao lost pakete, ali je ping varirao, a krajem leta su poceli da se javljaju, mada je ping bio dobar. Pretpostavljam da je to nesto do lokalnih cvorista...

Member Avatar korisnika srkiller
        Na forumu od
        Aug 2004
        Poruka
        912
      18. Moja mašina
        • CPU: Q9550 @4GHz
        • MoBo: DFI DK-T2RS PLUS
        • RAM: 8GB DDR2
        • VGA: gtx660
        • MON: /
        • HDD: 3TB sve skupa
        • OPT: Pioneer SATA DVD-RW
        • SND: integrated
        • INET: DSL
      19. Ako me secanje ne vara, kada su prosli put povecali pakete u pocetku nije radilo bas u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* non stop, ali su ubrzo resili problem prosirenjem linka i od tada je bila milina.

@Kutija
        Zanimljivo da si dobio modem gotovo isti dan kada sam ja vratio svoj.
        Mora da si dobio moj "razradjeni", kad ti tako lepo radi
        Menjao srkiller : 28.10.2008. u 20:32

Administrator Avatar korisnika kUdtiHaEX
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        17.299
      21. Moja mašina
        • CPU: ~ 40
        • RAM: ~ 1TB
        • LAP: MacBookPro12,1, MacBookPro10,1, MacBookPro6,1, Mac Mini
        • Ostalo: 25 cm
      22. Dobio sam totale nov ali ne dobih dekoder )@&)!@&)@!_*(!@*@# bice ali za 10tak dana.
        U svakoj laži ima pola istine. Što znači da se laž sastoji od jedne polovine, koja je istina, i druge polovine, koja je laž. E sada, ako na ovu drugu polovinu ponovo primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

Member
        Na forumu od
        Oct 2005
        Poruka
        2.257
        Od veceras mi net radi bolje nego ikad. Download zakucan na 120, ping do google-a 50 ms, ni jedan izgubljeni paket od 150. Jel imate jos problema sa gubljenjem paketa? Nadam se da su popravili nesto na globalnom nivou, tj. da nije samo privremeno poboljsanje usled manje aktivnosti korisnika

Member Avatar korisnika zemun
        Na forumu od
        Dec 2006
        Poruka
        254
        Citat Citiram korisnika: Nothingman Pogledaj poruku
        Od veceras mi net radi bolje nego ikad. Download zakucan na 120, ping do google-a 50 ms, ni jedan izgubljeni paket od 150. Jel imate jos problema sa gubljenjem paketa? Nadam se da su popravili nesto na globalnom nivou, tj. da nije samo privremeno poboljsanje usled manje aktivnosti korisnika
        ovo drugo

Member
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        131
      26. Moja mašina
        • MON: SyncMaster 204B
        • LAP: Macbook pro unibody i5
      27. Citat Citiram korisnika: Nothingman Pogledaj poruku
        Meni je isto.

Member
        Na forumu od
        Oct 2005
        Poruka
        2.257
        Opet po starom
        Znaci definitivno je problem samo u jachini njihovog linka, sto je po meni bolja varijanta nego da instalacije ne mogu da izdrze

Member
        Na forumu od
        Oct 2008
        Poruka
        159
        Citat Citiram korisnika: Nothingman Pogledaj poruku
        Opet po starom
        Znaci definitivno je problem samo u jachini njihovog linka, sto je po meni bolja varijanta nego da instalacije ne mogu da izdrze
        slažem se... mozhda stvarno dobijaju proširenje linka od 1. ... videcemo... inace meni trenutno net radi gore nego pre povećanja.

Strana 10 od 756 PrvaPrva ... 678910111213142060110510 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •