Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Nemojte se samo prevariti i uzeti sbb internet, odnosno njihov modem-ruter. Ikomov cisco modem je radio savrseno, a ovi daju neko djubre na kome su osakatili firmver i danima vec se ubih da podesim kucnu mrezu. Mozda i gresim dusu i nije do rutera nego do njihovog neta koji laguje i gube se paketi. Trenutno, posle zilion kombinacija trenutno mi radi ali mozda zato sto je kasno uvece. Ako i sutra bude radilo napisacu kako da povezete ako imate vise uredjaja.
Nemas izbora, dobices hteo - ne hteo. Ubee radio kao sat, dok na cisco su se zalili. Mana Ubee rutera je sto nema bridge mode.
 
ni cisco ruter kod sbb-a nema 'bridge mode'.
nego sta je taj famozni bridge? jel onda ruter radi kao switch? kako funkcionise ugradjeni wifi sa tim?
 
ni cisco ruter kod sbb-a nema 'bridge mode'.
nego sta je taj famozni bridge? jel onda ruter radi kao switch? kako funkcionise ugradjeni wifi sa tim?
Jesi siguran da cisco nema bridge mode?
Inace bridge mode ti je fazon da modem prebaci dobavljanje adrese ruteru, tj ruter dobija javnu ip adresu, a modem samo sluzi samo svojoj svrsi da MOdulira DEModulira signal :)
 
Jesi siguran da cisco nema bridge mode?
Inace bridge mode ti je fazon da modem prebaci dobavljanje adrese ruteru, tj ruter dobija javnu ip adresu, a modem samo sluzi samo svojoj svrsi da MOdulira DEModulira signal :)
Siguran sam ja :)

Već je bilo o tome reči ranije, a više imaš u SBB temi.
EPC3298 koji dele nema bridge mode.
Ranije su davali samo modem 3208, pa nakačiš svoj ruter i miran si.

Inače, čak i ako imaš samo modem ili ruter koji dozvoljava bridge, ali dobiješ NAT, džabe ti sve, jer čak ni tako nećeš imati javnu adresu.
 
Ako dobijes nat, i kad dobijes nat. Nista nije zapisano u kamenu. I ako ga dobijem, a presudno mi je da imam javnu ip doplaticu staticku adresu.
 
Hvala na linku ali moram da se izvinim... kucici su mi pojeli jedan utp kabl sto je dovelo (verovatno iako sam ga zamenio) da mi je switch poludeo i zaglupljivao sbb modem-ruter. Zamenom switch-a sve radi perfektno vec nekoliko sati
 
Rekli su mu da do kraja godine svi "moraju" da predju na SBB ili će isključiti signal, njemu su već zamenili ruter i stavili SBB-ov

Ovo je ono što sam ja pričao ali me je neko pametan ovde na temi ubeđivao kako SBB ne može da nas natera da potpišemo ugovor sa njima i da će IKOM moći da se fura do kraja veka,kako to ne može,zakon,ovo-ono i sl.
 
Odgovor Ikoma na pitanje o Ugovorima sa računa - Zdravo Dejane, prelaskom kompanije IKOM u vlasništvo kompanije SBB (United Grupe) došlo je do promene brojeva korisničkih Ugovora. Svim korisniima u Beogradu ugovori počinju brojem 102 na koji se dodaje Stan ID. Sada vaš novi broj Ugovora glasi 102******. Lep pozdrav.

Lepo, a jel neko video šta piše u tom korisničkom Ugovoru? Jel ima neko ko se razume u pravo, da li smeju jednostrano da menjaju broj ugovora bez da su prethodno obavestili drugu ugovornu stranu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zar je uopste bitno? Jedna varijanta je da su samo promenili broj zbog neke svoje interne evidencije, a da u ugovoru pise ono sto si potpisao sa IKOMom. Druga varijanta je da pise nesto potpuno drugo, ali u tom slucaju te nije briga jer ti taj ugovor onda nisi potpisao i on nije vazeci. Zapravo verovatno ugovor izgleda identicno kao i ranije, sa starim brojem ugovora, a ovo je samo neka interna redirekcija sa brojevima ugovora kako bi SBB sebi olaksao evidenciju.

Mislim da je sve ovo potpuno nebitno i da ce se na kraju sve svesti na to da ce ti SBB ponuditi potpuno novi ugovor koji mozes da prihvatis ili odbijes. Jedina nedoumica je u tome sta ce se desiti ako odbijes: da li ce ti (i koliko dugo) dozvoliti da nastavis da koristis postojeci paket ili ce te iskljuciti sa mreze. Ali odgovor na to pitanje zna samo SBB (a mozda i oni jos uvek ne znaju jer nisu odlucili) i potpuno je besmisleno nagadjati ovde.
 
Zar je uopste bitno? Jedna varijanta je da su samo promenili broj zbog neke svoje interne evidencije, a da u ugovoru pise ono sto si potpisao sa IKOMom. Druga varijanta je da pise nesto potpuno drugo, ali u tom slucaju te nije briga jer ti taj ugovor onda nisi potpisao i on nije vazeci. Zapravo verovatno ugovor izgleda identicno kao i ranije, sa starim brojem ugovora, a ovo je samo neka interna redirekcija sa brojevima ugovora kako bi SBB sebi olaksao evidenciju.

Mislim da je sve ovo potpuno nebitno i da ce se na kraju sve svesti na to da ce ti SBB ponuditi potpuno novi ugovor koji mozes da prihvatis ili odbijes. Jedina nedoumica je u tome sta ce se desiti ako odbijes: da li ce ti (i koliko dugo) dozvoliti da nastavis da koristis postojeci paket ili ce te iskljuciti sa mreze. Ali odgovor na to pitanje zna samo SBB (a mozda i oni jos uvek ne znaju jer nisu odlucili) i potpuno je besmisleno nagadjati ovde.

U pravu si. Nego, nisu mi odgovorili na email, pa videh prvi odgovor od njih ovde, na prvu loptu odgovorih.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam pre par meseci menjao paket i potpisao ugovor sa Ikomom na 1 god, bas me zanim do kraja god sta ce biti, da li cu morati prelaziti na sbb ove kombin. ili ne
 
Rekli su mu da do kraja godine svi "moraju" da predju na SBB ili će isključiti signal, njemu su već zamenili ruter i stavili SBB-ov

Ma ti pricaju sta im padne na pamet.
U sustini svi barataju sa polu informacijama i niko cak ni na SBB-u (osim onih u vrhu menadzmenta, a oni se nikad ne oglasavaju) ne zna sta ce tacno biti.
SBB nece moci da gasi signal sve dok ne sredi kompletnu IKOM mrezu da moze da istera SBB pomudu a za to ce trebati dosta vremena. Cak i u centru grada, koji je na IKOM-u jedini besprekorno radio nemaju tu mogucnost za sve.
Jedino gde moze biti problema je oko kanala koji postoje na IKOm-u a nema ih na SBB-u jer kad istekne prava emitovanja, ako SBB ne pozeli da ih ubaci u svoju ponudu sigurno nece produziti prava i oni ce polako ispadati iz ponude.
Iskreno mislim da je to neka ideja kojom ce se SBB rukovoditi. Vremenom ce smanjivati ponudu, nece povecavati net brzine i ljudi ce postepeno sami prelaziti na SBB bez ikakve presije i buke jer ce vremenom SBB ponuda postati bolja od zastarele IKOM-ove.
 
Poslednja izmena:
Samo što je realno za očekivati da će mnogo bržim tempom da ide skrnavljenje Ikomove ponude, nego implementacija kompletne Sbb-ove. To će da bude problem.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Iz mog ugla - teško da će mi trebati više od 75Mb/s koje imam kod Ikoma. A što se televizije tiče, jedini način da me privole bi bio da u ponudu ubace i Arenu.
 
Takodje ,neka mi ostane ovako 50/2 a tv i onako slabo ima sta da se vidi , za 2675 mesečno teško da mogu nešto da ponude vise . Realno niko od njih ne voli da ulaze nešto u novo jer korisnici nemaju nešto para za pakete od 4 do 5 hiljada mesečno , koliki je procenat tih ljudi u celom sistemu ? Realno za njih mali a onda nema interesa ni graditi tu infrastrukturu koliko vremena treba da se taj novac vrati .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li iko zna kada ce, i da li je iko sa ikom-a dobio sbb-ove kanale?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Pa Barajevo ko da ima milion stanovnika,kada ce u Zarkovo i ostale delove.Zna li neko za Unifon za tel 3 prvih par dana je moglo za tel3 sada nemoze ,u cemu je stos
 
Pa Barajevo ko da ima milion stanovnika,kada ce u Zarkovo i ostale delove.Zna li neko za Unifon za tel 3 prvih par dana je moglo za tel3 sada nemoze ,u cemu je stos
Fora da hoce vise para da uzmu? Kapiram da nista od sbb usluga nece ici na ikom dok se ne predje na skuplji sbb paket
 
Bili kod mene ovih dana znači obilaze blok 70a. Ponuda već ono što smo apsolvirali. Ili ugovor na dve godine i u tom slučaju plaćam 6 meseci IKOMovu cenu, ili ugovor na jednu godinu po ceni paketa koji odaberem bez popusta. Meni telefon ne treba ali mislim da mi reče da uz dvogodišnji ugovor ide i besplatan telefon valjda u tom periodu, ali ne držite me za reč pošto mi ne treba nisam pridavao značaj.
U bilo kojoj varijanti za sad bi dobio samo njihov ruter sa WIFIjem a d3go 72 sata unazad i njihov kablovski resiver tek za mesec dana, najranije a najkasnije do kraja godine. Interesantno je da uslovljavaju sa obaveznim ugovorom na jednu ili dve godine, nema sklapanja ugovora bez vremenskog obavezivanja.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Da, traže da si im lojalan a ne daju ništa. Kao šatro 6meseci stara cena te časte, a ti za to vreme nemaš novu nego staru uslugu a obaveza u ugovoru 2 godine. Mobilni operateri pod hitno da prekopiraju ovaj biznis model!! Kriminal.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam pre mesec dana uzeo njihov paket Duo Net Gold Extra, dobio sam d3go i vecu brzinu interneta odmah, ruter isto ali sam ga vratio jer nema bridge mode. Lik koji mi je menjao ruter rece da ce do kraja godine svi dobiti njihov signal, da su im zgrade koje imaju i sbb i ikom najlakse jer samo prekopcaju kablove i zavrse. Rekli su mi i da ih zivkam na odredjeni period ako me zanima dokle su stigli sa prebacivanjem signala mada ih jos nisam zvao. Hteo sam i optiku al ne moze jer jelte zivim u selu blizu autokomande a tu nije dostupna


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Pozdrav,

Naime sam promenio paket kada je jos uvek bio IKOM na FLAT 3 EXTRA.
i kada hocu da skinem nesto sa torrent, dodje recimo do 10-15% i pukne mi net,
onda rr modem, i tako sve u krug, i onda film skidam uz 6-7 rr modema, i to me izludjuje -.-

da li moze to nekako da se sredi, menjao sam torrent klijente i isto se desava...

da li jos neko ima ovaj problem ?

:)
 
moraš biti malo jasniji.
šta ti je rr modema? restart pretpostavljam?
otkad su ti tačno počeli ti problemi? i da li imaš problem samo sa torentima ili i sa drugim servisima?
koji model modema? da li imaš svoj ruter? kako se kačiš na net? kabl ili wifi?
da li si otvorio portove? da li imaš firewall? antivirus?
može biti hiljadu stvari.
 
okej, hvala sto si odg :)

rr je restartovanje modema,
pre tog paketa sam imao flat 2 standard i imao motorola modem, prelaskom na jaci paket dobio sam cisco EPC3208G,

e sad na modem je eternetom prikacen DLINK DIR 600, a na njega wifi-em je zakacen netis WF2409E, on sluzi da mi prosiri wifi signal po kuci za telefone.
sve se odvija preko mog kompa koji je zicom zakacen za dir 600,
Portovi su svi otvoreni, tj nikakva dodatna podesavanja na ruterima nisam dirao, firewall je od windows-a, antivirus NOD32

ako ti treba jos neka informacija oko konfiguracije pisi pa cu da pokusam da nadjem.
 
Povezi komp direktno na modem i vidi da li se problem i dalje desava. Ako se ne desava do tvog rutera je. Ako se desava moraces da zoves IKOM verovatno (pre toga mozes da testiras sa drugog racunara na kome rade torenti na drugoj mrezi).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno