Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Neće oni izgubiti stare korisnike zbog toga što Ikom ima bolju ponudu. Da ti korisnici mogu i hoće da pređu na Ikom, već bi prešli. Njih može samo Telekom (ili neki derivat xDSL-a) da odvuče nekom dobrom ponudom.
Ali ne radi se o gubitku starih korisnika SBBa, nego i sadašnjim korisnicima Ikoma. Verujem da će da nas kuvaju kao žabu. Polako će da nam ponude nešto bolju uslugu uz nešto veću cenu pri čemu će i usluga i cena biti ispod onoga što imaju stari korisnici SBBa, a vremenom će to da ujednače. Naravno, ko bude hteo odmah na SBB pakete i cene, verovatno će to i moći vrlo brzo.
Veruješ da stari korisnici SBB neće da budu besni ako njima ostanu cene kojima ih deru a korisnicima IKOM ostanu ove koje su ipak povoljnije? Ne znam, ne bih baš rekao... Zato sam siguran da će cene za IKOM da idu gore, pitanje je samo koliko...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Veruješ da stari korisnici SBB neće da budu besni ako njima ostanu cene kojima ih deru a korisnicima IKOM ostanu ove koje su ipak povoljnije? Ne znam, ne bih baš rekao... Zato sam siguran da će cene za IKOM da idu gore, pitanje je samo koliko...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Ako oni "brinu" ko ce da bude besan onda ce da smanje cene i sbb korisnicima. Ne znam, znam samo da je JEDINA prednost u celoj prici ta da ima opcija da se da "malo" vishe kesa da se gledaju SK kanali u "hd", ovo na ikomu je plac majke bozije do sada bilo. Sta ce biti to niko ne zna. Navodim samo i iskljucivo JEDINU prednost sbb-a.
 
Ако остане фирма под старим именом, што не верујем али ајде, онда може да остане све како је било, као код Беогрида. Зар мислиш да СББ корисници не би волели 1:1? Мислим да ће ипак да све пребаце под СББ име и онда ће да направе неку компромисну понуду, СББ корисницима мало веће брзине (да ускладе са тренутним Икомовим) а Иком корисницима неке услуге које немају па ће за све да буде отприлике слично. Могућа варијанта је да Иком корисницима остане садашњи пакет до истека али онда неће да добију то ново па ће многи, ако не и већина, да ипак пређу на СББ пакете.
 
Могућа варијанта је да Иком корисницима остане садашњи пакет до истека али онда неће да добију то ново па ће многи, ако не и већина, да ипак пређу на СББ пакете.

Ja nemam ugovorenu obavezu. Ugovor mi istekao pre 3 godine još sa IKOMom...
 
Ако остане фирма под старим именом, што не верујем али ајде, онда може да остане све како је било, као код Беогрида. Зар мислиш да СББ корисници не би волели 1:1? Мислим да ће ипак да све пребаце под СББ име и онда ће да направе неку компромисну понуду, СББ корисницима мало веће брзине (да ускладе са тренутним Икомовим) а Иком корисницима неке услуге које немају па ће за све да буде отприлике слично. Могућа варијанта је да Иком корисницима остане садашњи пакет до истека али онда неће да добију то ново па ће многи, ако не и већина, да ипак пређу на СББ пакете.

daj Boze makar tako ili slicno da bude...
sav se tresem.Ma meni je najvishe shto sam van ugovorne obaveze a flat 3 treba da mi krene od prvog sad.
 
Nemojte se zanositi , onaj iz SBB je lepo napisao da ce svi Ikomovi korisnici dobiti SBB pakete .Tacka ! Ono sto je pitanje sta ce biti sa opremom ? Da li ce nas uceniti da platimo SBB opremu ? Sto se tice interneta saznali smo da NAT-ju sve korisnike i prodaju takav qrac skuplje nego sto smo placali kod Ikoma . ( flat 4+ ikom 3275 = sbb Duo Net Gold Premium 5100 tj 1900 din skuplje ! )
 
Ili još češći slučaj - šta sa onima gde ne postoji IKOM infrastruktura za bilo šta više od kablovske, da li će tamo da provlače sad dodatne kablove pa da nude SBB internet/telefonija pakete?
 
Ili još češći slučaj - šta sa onima gde ne postoji IKOM infrastruktura za bilo šta više od kablovske, da li će tamo da provlače sad dodatne kablove pa da nude SBB internet/telefonija pakete?

o tome i pricam sve vreme...molim Boga da u ovoj vukoje8ini nema TEHNICKIH MOGUCNOSTI za vishe od flat 3 :D
tada sam/smo na konju :)
 
Ako oni "brinu" ko ce da bude besan onda ce da smanje cene i sbb korisnicima. Ne znam, znam samo da je JEDINA prednost u celoj prici ta da ima opcija da se da "malo" vishe kesa da se gledaju SK kanali u "hd", ovo na ikomu je plac majke bozije do sada bilo. Sta ce biti to niko ne zna. Navodim samo i iskljucivo JEDINU prednost sbb-a.
Aha, obično takve firme tako rade i ne povećavaju već smanjuju svima cene... Ali nema veze, upoznaćeš već s vremenom SBB i njihove metode...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ili još češći slučaj - šta sa onima gde ne postoji IKOM infrastruktura za bilo šta više od kablovske, da li će tamo da provlače sad dodatne kablove pa da nude SBB internet/telefonija pakete?
Каква је инфраструктура потребна, ако су каблови очај, замениће а и појачаће чворишта по потреби.

Мислим да ће СББ да понуди комплет нове пакете свима када буде решено ово што је још остало па ће досадашњи Иком корисници да добију солидну замену коју ће мало ко да одбије ... ако уопште буде могло.
 
Ma ima da se desi isto što se desilo i kod komšija u BiH...

http://telemach.ba/n213/Korisnicki-servis/Udruzene-kompanije

I ako se ode na sajt neke od ovih udruženih kompanija, npr

http://www.hkb.ba/?page_id=4626

U svrhu ujednačavanja ponude usluga kompanija M&H Company, KTV HS d.o.o, HKB-net, i kompanije Telemach, koje na tržištu BiH od sada nastupaju udruženo, u narednom periodu bit će ubačeno mnogo novih kanala, također neki od ranijih kanala više neće predstavljati dio nove programske sheme

Poklon za vas.
Poslije obavljene ponovne pretrage programa nećete doći samo do obogaćene analogne programske sheme, nego ćete svi koji imate tehničku mogućnost, 2 mjeseca BESPLATNO dobiti dodatne TV kanale iz osnovne digitalne ponude i neke od atraktivnih HD kanala bez ikakve obaveze. Postojeći pretplatnici digitalne televizije, dodatne kanale na osnovnu programsku shemu, imat će mogućnost gledati u sklopu Osnovne digitalne usluge potpuno besplatno do isteka promotivnog perioda, tj. dana 1.8.2016. godine.
Posebna akcija za vas.
Kako biste nove servise, koje ćemo vam pružiti, dobili pod najboljim uslovima, za vas smo pripremili i posebnu akciju, u kojoj ćete moći uštedjeti i do 309 KM. Detaljnije informacije slat ćemo vam posebnim pismom, u narednim danima, tako da ne zaboravite svaki dan provjeriti poštanske sandučiće.
Mi ćemo srediti sve ostalo.Izvinjavamo se za eventualne neprijatnosti za vrijeme nadogradnje mreže i poručujemo vam da se radujemo našoj zajedničkoj priči. Čeka vas još mnogo dobrog.

Korisnicima digitalne televizije sa starijim tipovima digitalnih prijemnika, bit će potrebno da zamijene digitalne prijemnike, o čemu će biti blagovremeno obavješteni od strane naših operatera. Pretplatom na nove DUO ili TRIO pakete, prvi inicijalni uređaj dobivate BESPLATNO na korištenje.
 
Po sadasnjim informacijama korisnici IKOM kablovske mreze imace identicnu ponudu kao SBB korisnici a ona se odnosi na TV kanale, internet, telefoniju, itd...a imace mogucnost pristup naprednim servisima.

Korisnici IKOM-a koji su potpisali ugovore (pod ugovorenom obavezom) pre zvanicnog preuzimanja od strane SBB-a, nece imati smetnji tj moci ce da nastave sa uslugom na koju su se pretplatili. Da li ce ta usluga biti na visem nivou (brzi net...itd...) za sada nema informacija.

SBB planira da unapredi postojecu IKOM infrastrukturu.

Kada ce zvanicno SBB preuzeti IKOM? Nema zvanicnih informacija a moje misljenje je da nece pre novembra.
 
Poslednja izmena:
Sad se postavlja pitanje šta se smatra pod "zvaničnim preuzimanjem". Moguće da je to datum kupovine koji je objavljen u medijima nedavno, bez obzira na to šta će reći ona komisija.

Ako nije tako, onda ću odmah da potpišem novi ugovor sa Ikomom, jer mi je ugovorna obaveza odavno istekla.
I kad smo kod toga, je l' oni daju povoljnosti ako hoću ponovo da potpišem ugovor kod njih posle isteka ugovorne obaveze?
Sada koristim FLAT 3 Standard paket.
 
Poslednja izmena:
SBB planira da unapredi postojecu IKOM infrastrukturu.

Kada ce zvanicno SBB preuzeti IKOM? Nema zvanicnih informacija a moje misljenje je da nece pre novembra.

Unapredice tako sto ce svakom korisniku Ikoma poslati racun veci za 2000 din , mamu im ebem hohstaplersku .
 
Svi pisemo o prodaji ali dali je neko iz Zarkova zadovoljan brzinom sinoc i danas ,nama brzina kod Vera katastrofa.A sto se tice prodaje sve se nadamo da im kupovinu ne odobri drzava
 
Nebi se IKOM prodao SBB-u da je dobro (pozitivno) poslovao.
Najverovatnije su išli sa niskim cenama da bi privukli korisnike ali pošto se njihov plan nije ostvario, nisu imali novca da ulažu u infrastrukturu i na kraju su se morali prodati.
 
Nebi se IKOM prodao SBB-u da je dobro (pozitivno) poslovao.
Najverovatnije su išli sa niskim cenama da bi privukli korisnike ali pošto se njihov plan nije ostvario, nisu imali novca da ulažu u infrastrukturu i na kraju su se morali prodati.

Apsolutno netacno. Ikom je poslovao odlicno, sto su mogli da potvrde i zaposleni u Ikomu..Mozda nije pravio avione, kamione mesecno kao SBB, ali sigurno nije poslovao lose i sa gubitkom. Ikom je prodat SBB-u jer su vlasnici dobili ponudu koja se ne odbija, a SBB pravi monopol (koji vec imaju al ajde da kazemo da ga "tek prave" )
 
Ocigledno zaboravljate da je i SBB prodat pre dve ili tri godine.
Ovo je samo nastavak iste kupovine i prosirenje teritorije.
Razlika je u tome sto je za SBB korisnike ostalo sve isto a za nas ce biti promena, u nekim stvarima (prvenstveno tehnicke prirode i ponude) na bolje, po cenama na gore.
 
Poslednja izmena:
ocu sto bolji paket za sto manje apa.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Не знам каква им је сада понуда али пре пар година, када сам ја имао 10/1 као минималну брзину и то већ дуго, су се неки отуда хвалили да им је повећано и да сада имају чак 4/0,5.
 
Не знам каква им је сада понуда али пре пар година, када сам ја имао 10/1 као минималну брзину и то већ дуго, су се неки отуда хвалили да им је повећано и да сада имају чак 4/0,5.

** U slučaju aktivacije Internet M usluge preko postojeće linije, maksimalna brzina ovisi o propusnosti i kvaliteti iste. Brzine prijenosa podataka mogu biti u sljedećem rasponu: download od 5 do 10 Mbit/s te upload od 0,512 do 1 Mbit/s, download od 14 do 20 Mbit/s te upload od 0,77 Mbit/s do 1 Mbit/s, download od 21 do 30 Mbit/s te upload od 3,85 do 5 Mbit/s, download od 28 do 40 Mbit/s te upload od 4,62 do 6 Mbit/s, i download od 35 do 50 Mbit/s te upload od 5,77 do 7,5 Mbit/s
*** na svjetlovodnoj mreži dostupne su download brzine od 350 do 500 Mbit/s, te upload brzine od 84 do 120 Mbit/s
 
Ovako to resavaju u EU , nema monopol , nema udaranja po dzepovima gradjana , 18 drzava pored HR je opomenuto da smanje cene interneta a ukoliko to ne urade slede kazne !
http://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2016&mm=09&dd=30&nav_id=1182613

Nazalost nisi u EU i ovo ti ne znaci nista... Mozes ili samo da se nadas da ce nam ostati ko sto jeste, ili da ko ja na svakoj vesti o Ikomu i SBB-u kao i na njihovoj officijalnoj stranici na FB spamujes i dizes galamu protiv SBB-a i pljacke
 
*** na svjetlovodnoj mreži dostupne su download brzine od 350 do 500 Mbit/s, te upload brzine od 84 do 120 Mbit/s
Па и нису неке брзине, мало бољи upload а ову светловодну варијанту не бих да коментаришем, ипак овде нема много примера.
 
Jel moze neko da pristupi polovniautomobili.com ? Nece da mi otvori taj sajt, a nije do njih, proverio sam preko fona, normalno otvara sve..
 
Nece,desava se to kod ikoma nekada neke sajtove nece da otvara zovite podrsku pa prijavite
 
Ne otvara ni preko radijus vektora, ako ti nesto znaci:D
 
Ko je na tel 5 paketu jel su mu pustili povecanje? Ja resetovao modem malopre i dalje nista (doduse jos mi nisu zamenili modem, i dalje imam onaj stari sto su delili)
 
Pao je kompletan infostudov server.
Ne radi nista od njih.
Polovni automobili, putovanja, infostud...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno