Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Imam jednu mozda glupu nedoumicu,
naime imam ikom paket 4 5mbs i po meni uzasno mi radi downlaod
na megaupload, hotfail, torent sve jedva skida do 130 kbs
a npr ako skida nesto sa oficijalnih sajtova npr OPERA browser skida punih 560kbs
DA li je to normalno ili .....
poz!

Tacno tako sto se tice rapida. Imam isti paket kao ti i na rapid premium mi download varira od 550-600... prakticno full speed.

Torrent vec zavisi od broja seeder-a, oduvek bilo - ako nesto sto skidam ima njih gomila (pogotovo ako je privatni tracker i veliki broj seeder-a) brzina se zalepi za maksimum.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
fala svima na odgovorima .
malo me je samo iznerviralo to sto npr drug kod sbb isti fajl kod megaupload skida punom brzinom na free i u isto vreme sam ja skidao taj isti fajl jedva preko 100 kbs
e zbog toga se i tripujem
 
Zivim u Zemunu, kao sto pise:). I svako vece primetim da mi sporo radi net, pa izmerim i bude uglavnom oko 1Mbit, a imam paket od 3Mbit-a. Ponekad se isto desava i preko dana. Jel ima neko slican problem?
 
Meni radi sve ok, ali veceras ne mogu da se konektujem. Ne uspevam da dobijem ip adresu od dhcp-a, kao da je pao server. Jel ima neko jos slicne probleme ili je samo kod mene?
 
Zivim u Zemunu, kao sto pise:). I svako vece primetim da mi sporo radi net, pa izmerim i bude uglavnom oko 1Mbit, a imam paket od 3Mbit-a. Ponekad se isto desava i preko dana. Jel ima neko slican problem?

ja imam 10Mbit, a brzina je varirala (bilo je padova koji su trajali i po 4-5 sati) poslednjih 10-ak dana. Bili majstori, promenili sve živo osim modema i ništa.
Sada čekam da donesu drugi modem.
Inače je brzina padala i do 256 Kbit (znači upload je bio duplo veći).

Živim na NBG, blok70a.

p.s. inače pre toga je sve bilo maksimalno (7-8 meseci).
 
Gospodara Vucica, Vozdovac. Bez ikakvih problema, niti ima variranja u brzini. Sve radi kako treba :)
 
ja imam 10Mbit, a brzina je varirala (bilo je padova koji su trajali i po 4-5 sati) poslednjih 10-ak dana. Bili majstori, promenili sve živo osim modema i ništa.
Sada čekam da donesu drugi modem.
Inače je brzina padala i do 256 Kbit (znači upload je bio duplo veći).

Živim na NBG, blok70a.

p.s. inače pre toga je sve bilo maksimalno (7-8 meseci).

a znaci kod tebe su bili majstori. video sam juce njihov jugo ispred moje zgrade.:d
i ja ih ocekuje da mi nameste KAON, tj da ga donesu.
a da komsije smo valjda.
 
Pozdrav svima, procitao sam skoro celu diskusiju ali i dalje imam par pitanja. Naime korisnik sam Ikom kablovske vec ~5 god a kao internet do sad sam koristio ADSL ciji ugovor mi istice od novembra. Zanima me da predjem na ikom internet pa me interesuje sledece:

1. Koliko dana prodje od momenta kad im javim da sam zainteresovan do momemta kad dodju da mi donesu modem/puste internet? Takodje da li neko eventualno igra MMO/FPS i da li ima problema da diskonektovanjem/latency na Ikomu.
2. Trenutno koristim obicnu kablovsku televiziju razdvojenu na 3 TV prijemnika, pa me zanima kako funcionise ta "digitalna" sa paketima. Da li je tacno da digitalna + dodatni paketi rade samo na jednom TVu a da na ostalima i dalje radi "klasican" TV (ako sam dobro razumeo dobije se risiver koji se kaci samo na 1 TV)
3. Zanima me da li je moguce ako se uzme npr Flat 3 internet koji obuhvata 1,2,4 TV pakete da se napravi kombinacija da se paket 4 (pr0n) zameni sa paketom 3 (cinemax)? (paket 3 je i nesto jeftiniji)

Hvala unapred na odgovorima :)
 
Kod mene u Kumodrskoj sto se Internet servisa tice sve radi kako treba, bar za sada nisam primetio neke promene na gore. Sto se digitalne televizije tice, 99% mi je KAON crkao jer je slika totalno skremblovana, a kad karticu stavim u neki moj dekoder radi kako treba.

Odgovori za BojanBG iz moje tacke gledista:

1. To je diskutabilno, zavisi od prodaje, tehnickog osoblja itd. Obicno do par dana.

2. Zamisli digitalnu televiziju kao satelitsku televiziju ili kao internet, ukoliko nemas reciever (modem) prikljucen na taj tv ne mozes da otvoris digitalni signal. Odgovor, digitalna televizija radi samo sa reciever/decoder + CA kartica na doticnom televizoru. Dodatni dekoderi i kartice se sigurno doplacuju.

3. Najbolje je da konsultujes prodaju IKOM-a.
 
Pozdrav...Hitno mi treba pomoc i odgovor...Naime za sat treba da mi dodje podrska iz Ikoma i da me prikace na net...E sad,pitanje je sledece: Posto ja imam tri prikljucka za tv-e, a na tih 3 prikljucka imam 5 televizora(sto znaci da sam stvljao razvodnike i da na jednom prikljucku imam 2 televizora), da li ce mi oni praviti problem??? Posto su mi rekli neki koji su kod njih da proveravaju i te prikljucke???
 
Moraju da ti stave filtere na svakom razvodniku tj. spliteru koji razdvaja kabl od kompjuter ka televizorima, mislim da nije problem broj televizora.
 
Ok hvala na odgovoru :) Sad cekam da dodju,pa cu da se javim kad zavrse posao ;)
 
Evo sad je bio momak, privezao mi je sve, ispricali smo se slatko i sve je ok...Nije bilo nikakvih problema sve je u najboljem redu :) Za sad prvi utisak, bar sto se tice podrske,Telekom bi trebao da se zapita i da ide na kurseve iz odnosa prema strankama... Sto se tice net-a, trenutno sam na promo paketu, i verovali ili ne brze mi otvara sad stranice na 1024Kbs nego kod Telekoma na 4024(neverovatno al tako je )... Za sad, sve pohvale,prosto ne mogu da docekam da mi istekne ovaj promo paket i da predjem na Flat 5 :D
 
3. Zanima me da li je moguce ako se uzme npr Flat 3 internet koji obuhvata 1,2,4 TV pakete da se napravi kombinacija da se paket 4 (pr0n) zameni sa paketom 3 (cinemax)? (paket 3 je i nesto jeftiniji)

Hvala unapred na odgovorima :)

To sam i ja njih pitao i rekli su da ne može.
 
:type: Брзина пакета Флат :)d) 2 - од синоћ на више места проверено,
подигнута са 1мб на 1,5мб (што би по неком аутоматизму значило и да ће Телеком свој пакет од 1 ускоро дигнути на 1,5 а не на 4 :( )
Остали пакети за сада остали исти.
 
Potvrdjujem za Flat2
 
Znaci pocelo je opet :D parcijalno neke pakete, pa posle toga druge :) odlicno :)
 
Heh a ja jos mislio da mi se net nesto istripovao (flat 2) pa brze skida :d kad oni digose brzinu:banana:

Ako ako samo neka nastave....

Nego jel i upload dignut i koliko ili samo download?
 
Meni je brzina i dalje 5mbit-a, Flat 4....

Bas smor, flat 4 i prosli put nije dobio povecanje brzine....
 
Poslednja izmena:
Na zvanicnom sajtu, nema nikakvih informacija o promeni paketa.
(btw. meni radi uobicajno :S)
 
Meni je brzina i dalje 5mbit-a, Flat 4....

Bas smor, flat 4 i prosli put nije dobio povecanje brzine....

ne vole nas =( poslednji put taj paket je imao povecanje(sa 4 mbit na 5, i nije neko povecanje xD) a dan pre povecanja, ja presao sa flat 3, tako da je lepo selo na vreme x]
 
Takodje i ja potvrdjujem da je prenos podignut na 1.5 Mbit, malopre sam testirao :banana: :wave:
 
Jel ima neko povratnu informaciju za Flat 3... od 1. prelazim, pa da vidim da li sam se ispalio :S:
 
Jel ima neko povratnu informaciju za Flat 3... od 1. prelazim, pa da vidim da li sam se ispalio :S:

Po nekoj logici dici ce sa 3 na 4 mbps, flat 4 ce ici na 6 i to je to... Za ostale je vec receno.
 
Meni je brzina i dalje 5mbit-a, Flat 4....

Bas smor, flat 4 i prosli put nije dobio povecanje brzine....

Nisu vas preskocili, nego ste dobili ranije nego ostali sa 4 na 5, pa posle kad su nama digli sa 2 na 3 vama se cinilo da su vas preskocili :d

p.s. nemojte dzaba gledati na sajtu Ikoma, oni ne rade na taj nacin. Uvek prvo povecaju brzine, pa posle mesec dana objave na sajtu :d
 
Poslednja izmena:
Nisu vas preskocili, nego ste dobili ranije nego ostali sa 4 na 5, pa posle kad su nama digli sa 2 na 3 vama se cinilo da su vas preskocili :d

p.s. nemojte dzaba gledati na sajtu Ikoma, oni ne rade na taj nacin. Uvek prvo povecaju brzine, pa posle mesec dana objave na sajtu :d

ali npr. flat 5, su podigli 2 puta vec posle toga, evo sad i 3. puta ko se ne varam, prvi sa 6 na 8, pa sa 8 na 10, pa sad na 12, sa 6 na 8 je bilo u vreme kad je flat 4 povecan sa 4 na 5 mbit-a
 
ali npr. flat 5, su podigli 2 puta vec posle toga, evo sad i 3. puta ko se ne varam, prvi sa 6 na 8, pa sa 8 na 10, pa sad na 12, sa 6 na 8 je bilo u vreme kad je flat 4 povecan sa 4 na 5 mbit-a

Pa realno Flat 5 i zasluzuje da bude najvise podignut ;) To mu dodje kao nagrada najvernijim Ikom korisnicima, jer ne moze da se postavi u isti kos neko ko je na Flat 1 i placa tipa 1k dinara i da ocekuje povecanje od 200-300%, da korisnici koji su na Flat 5 ne dobiju nista jer njima eto to je dovoljno sto imaju, a placaju 3k ;)
 
Nazad
Vrh Dno