Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Sistematski spaliti :D

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ne pitam za džabe jer su mi jednom napravili frku za 1m koaksijalnog kabla koji sam bacio kada sam prespajao nešto i taj deo mi je stvarno bio višak.
Priča se svela da oni to moraju da razduže,ovo-ono,da to mora da se doplati i sl dok iih nisam nahranio polnim organom i izbacio iz stana.
 
Integracija IKOM mreže

18.1.2018.

BILEĆKA 20, 21, 24, 27, 35, 45, 47, 51, 59, 21, BULEVAR OSLOBOĐENJA 253, 255, 257, 259, 263, 265, 269, 271, 275, 277, 279, 281, 283, BULEVAR OSLOBOÐENJA 271, DANILA BOJOVIĆA 20-25, 27, 28, GENERALA RAŠIĆA 2, 4, 6, 8, 10, 14, 16, GOSTIVARSKA 56, 58, 60, 61, 64-66, 69-71, 73-75, 77-81, 83, 85, 87, 89, 93, JOVANIČKA 1-3, 5, 7, KAČERSKA 3, 5, 6, 11, 13 ,15, 17, KALNIČKA 2-10, 12, KOSTOLAČKA 2, 3, 5, 7-9, 11-16, 18-28, 30-34, 36, 39, 41, 43, 45, 47, 51, 53, 55, 57, 59, 63, 67, 69, 71, 73, 75, 77-80, 82, KUMODRAŠKA 130, 132, 136, 138, 140, 142, 144, 146, 148, 154, 156, 158, 164, 166, LJUBE ŠERCERA 1-21, 23, 25, NIKOLE ÐURKOVIĆA 21, 24-27, 30, 31, 33, 34, 36, 37, 38, 46, 48, NIKOLE MILJANOVIĆA 2, NIKŠIĆKA 7 11-18, 21, 22, 25-28, 30-32, 34, 35, 37-42, 44, NOVAKOVA 3, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 17, PETROVAČKA 9, 10, PUKOVNIKA PEJOVIĆA 1-4, 6, 10, SANSKA 42, 44, 46, 48-51, 53, 55, 57, 59, SVETISLAVA CVIJANOVIĆA 2, VOJVODE STEPE 205, 207, 209, 213, 217, 223, 225, 227, 262, 266, 270, 272, 274, 276, 278, 280, 284, 286, 298, 300, 304, 306
 
Kablovi koji idu do tvog stana nisu tvoje vlasnistvo, stoga su ti napravili frku sa pravom.
Znaci kablove do tvog stana ne diras.
Sto se tice kablova u tvom stanu, to je licno na tebi da li ces ih ostaviti ili ikljuciti. U svakom slucaju kada raskines ugovor nemas vise signal.
 
Kablovi koji idu do tvog stana nisu tvoje vlasnistvo, stoga su ti napravili frku sa pravom.
Znaci kablove do tvog stana ne diras.
Sto se tice kablova u tvom stanu, to je licno na tebi da li ces ih ostaviti ili ikljuciti. U svakom slucaju kada raskines ugovor nemas vise signal.

Ovo je bio kabal u mom stanu.
Pošto kada sam uvodi IKOM bio je jedan raspored u stanu a posle sam nešto premeštao i taj deo viška žice sam odsekao i bacio.
Ispalo je da nisam smeo sam da skraćujem kabal i još neke sl. gluposti.

Mene zanima gde da sečem kabal?
Da li tamo u ćošku vrata gde su prvobitno bušili da uđu sa kablom u stan ili negde drugde.

Tu bih rupu iskoristio za PTT kabal da ne moram drugu da bušim
 
Vidi, sve sto je posle tvog zida slobodno seci, mada ja bih ostavio nekih 10ak cm tog kabla od zida da postoji. Nikad se ne zna da li ces eventualno nekad u buducnosti koristiti sbb.
Vidjao sam da su sekli i ispred stana, pa opet nastavljali, mada opet, odgovorno tvrdim, kablovi u tvojoj kuci su iskljucivo tvoje vlasnistno i mozes raditi sta ti je god volja.
 
A što bi išta seko kad ti je već sve razvučeno nek ti se ptt nakači na taj kabal koaksijalni su i kod jednih i kod drugih
 
Taman se obradujem SK kanalima, kad ono mućak - blokirani. Koji sad paket trebam da jurim za SK kanale (obične i HD)?

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Pa obične bi morali da nam ostave jer ih imamo u trenutnim paketima.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pardon, imam 1,2 I 3, ali su mi blokirani 4,5 i HD kanali.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Ali imam samo obične SK kanale, nemam HD.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
A što bi išta seko kad ti je već sve razvučeno nek ti se ptt nakači na taj kabal koaksijalni su i kod jednih i kod drugih

Jesu. Samo što ovaj trenutni koaksijalni ide do SBBovog sandučeta a PTT treba da sprovede do svog sandučeta.
Bilo bi lepo kada bi to hteli da urade ali čisto sumnjam.
Pitaću ih jer mi se ne buše opet vrata,pogotovo što sam ih skoro zamenio
 
Da

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Da

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока

Ne znam da li uopste postoje kanali SK koji nisu HD i na sajtu su nabrojani samo HD kanali na pozicijama 111,112,113. Nisam u stanu gde mi je SBB da proverim da li stoji oznaka HD na njima ili ne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na analognoj su SD i koju god pretplatu da imaš imaš samo prva 3 SK a na D3 su SK4,5 i 6 SD a ostali su HD i nema njihova SD verzija u pnudi na D3
 
Jel se nakon ove proklete integracije zadržava dosadašnja IKOM brzina interneta, a na TV-u se spada na SBB start paket? Mislim na korisnike kojima je ugovor istekao, ali su još uvek na "neintegrisanom" IKOM-u. Konkretno na TEL 3...
 
Kakvi su ovo mamlazi, kukavna nam majka. Pravićemo Ikom od blata...

27.novembra sam odneo modem i telefon u SBB poslovnicu da bih ostao samo na televiziji (u susednoj kancelariji sam uveo biznis internet, pa mi ne trebaju dva interneta).

Lik je nešto čukao u komp deset minuta i rekao da mu baguje sistem, da je zapisao sve u formular i da će to uneti kasnije tokom dana.

Danas zovem da se raspitam za SK kanale, jer je juče bila integracija, i kaže mi agent podrške da meni ladno i dalje stoji Ikomov Tel3 paket. Verovatno je onaj baja u novembru zaboravio da tokom dana unese to sa papira u komp.

Izgoreo sam!!! Još oni to ne mogu da reše sa njihove strane, već ja moram da se cimam I izgubim 3-4 sata odlaskom u poslovnicu.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Ah stigla mi je alternativa. Postigli smo saglasnost za Orion optiku. ima li neko ko je na toj optici neke reci hvale za iste? Da li to znaci da ce i drugi provajderi sa optikom doci kod nas. U pitanju je Cukaricka padina?
 
Ah stigla mi je alternativa. Postigli smo saglasnost za Orion optiku. ima li neko ko je na toj optici neke reci hvale za iste? Da li to znaci da ce i drugi provajderi sa optikom doci kod nas. U pitanju je Cukaricka padina?

Overi orionovu temu, videces koliko su korisnici (ne)zadovoljni sa optikom.
Sve u svemu sto se tice neta svakako jeste bolja alternativa 1 gbps. Sa druge strane, procitaces gde je kamen spoticanja sa tim i oko podrske.
Nista unapred ti necu reci, videces sam i doneti sud koliko je orion los/dobar.
 
Poslednja izmena:
Overi orionovu temu, videces koliko su korisnici (ne)zadovoljni sa optikom.
Sve u svemu sto se tice neta svakako jeste bolja alternativa 1 gbps. Sa druge strane, procitaces gde je kamen spoticanja sa tim i oko podrske.
Nista unapred ti necu reci, videces sam i doneti sud koliko je orion los/dobar.

@Otaku: Rezime: Optiku uzmi slobodno radi kako odlicno (ako radi :D). Ako ne radi, odmah otkazi jer od bakcanja sa njihovim radnicima i podrskom neces se leba najesti. Znaci najbolje da probas mesec-dva pa ako to fercera fercerace i posle, ako pirmetis da te zeza, bezi od njih ko djavo od krsta
 
da li je neko prelazio na sbb od vas a da je u kuci, tj ima vise od tri prikljucka?

ovi iz sbba kazu da garantuju za tri tva signal, preko toga se dodatno placa..?
da li uopste analogni signal sa postojecwg kabla i dalje funkcionise?

da li se iznova sve postavlja po prostoru? vuku kablovi busi itd ili se sve postojece koristi?
 
da li je neko prelazio na sbb od vas a da je u kuci, tj ima vise od tri prikljucka?

ovi iz sbba kazu da garantuju za tri tva signal, preko toga se dodatno placa..?
da li uopste analogni signal sa postojecwg kabla i dalje funkcionise?

da li se iznova sve postavlja po prostoru? vuku kablovi busi itd ili se sve postojece koristi?

Nema potrebe za novim kablovima, osim ako ti ne zelis da izbacis stare i ubacis nove. Signal ide i preko postojecih.
Mada ja sam pre 2 godine dovukao ikomove majstore da mi zamene sve splitere i kablove zbog brzine interneta (da ne bi bilo pada u signalu)
i da podrska slucajno ne bi se drznula i rekla da je problem do instalacija.

Funkcionise analogni signal, ali su programsku semu dovoljno osakatili da pozelis da uzmes barem digitalnu sa osnovnom semom.

Sto se tice pokrivanja televizora, ja po starom ikomovom cenovniku placam za 3 tv-a, verovatno po sbb-u za 3 tv-a dobijas risiver za dzabe, ako hoces vise televizora dalje placas.
 
ja ne bih ama bas nista menjala jer me zelim vidim bilo kakve kanalice jer ih ni sada nemam, ne zelim bilo sta da busim, pa da posle moram da krecim, tj ne zelim da moj prostor osakate svojim budzevinama kad imam instalaciju koja funkcionise vise od decenije, tj od kada su se pojavili u kraju..
imam 5 uticnih mesta za tv, svi/sva u funkciji, dodatno nikad nista nisam placala, a kako je sbb sa paketima vec u startu skoro 1000 din skuplji samo mi.jos nesto treba da naplate.. na godisnjem nivou dakle oko 100e skuplji..

cekam odgovor i dalje za funkciju starih uticnih mesta bez nekih setupboxova, modula ili cega god..

neko je spomenuo i kasnjenje racuna.. meni isto kasne.. stigne racun za sbb izmedju 20. i 25., no poziv na broj znam, tj br ugovora+GGGG+MM pa svakako uplatim kada uplacujem i sve ostalo...
 
Jel jos neko nema internet na banovom brdu ?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
@jo.anna.jo

Ove godine se u Beogradu u potpunosti prelazi na digitalni signal, pa htela-ne htela, moraćeš da uzmeš od njih ili resivere ili cam karticu kad dođe do toga, jer će u potpunosti isključiti analogni signal.
Dobra vest je što ćeš ih onda dobiti bez naknade za tri uređaja, a loša je što ćeš za dodatne uređaje morati da sklopiš novi ugovor.
Evo ovde možeš da vidiš loše iskustvo korisnika u Novom Sadu (koji je potpuno digitalizovan) sa istim problemom koji i ti imaš:

http://www.mojnovisad.com/megafon/besplatna-sbb-digitalizacija-koja-nije-besplatna-id206.html
 
hahaha bolje da me nisi upitio na clanak... citam komentare i ne verujem... koje zlo od ljudi...

pride, da, necu kao fizicko lice da im placam dva ugovora, vec hocu uslugu kakvu sam imala, svakako bez da mi iko pipne moje instalacije ili zid ne daj boze da mi neko burgija ili busi, ili neke kanalice da mi postavlja

prokleti ikom, sto se prodade... sve je lepo funkcionisalooo... uh!
dakle ne menjam.nista dok me ne primoraju da promenim, a onda se nadam da ce iko smisliti resenje za vise prijemnika ili jednostabno da predjem na online gledanje sadrzaja na svim aparatima i klasicni tv program potpuno eliminisem..
 
Ne znam da li uopste postoje kanali SK koji nisu HD i na sajtu su nabrojani samo HD kanali na pozicijama 111,112,113. Nisam u stanu gde mi je SBB da proverim da li stoji oznaka HD na njima ili ne.

Postoje.
Danas me silom prilika "integrisali" u SBB i svi SK HD kanali su mi na digitalnoj televiziji skremblovani.
A dostupni su mi SK 1-3 (576i) kao što su bili na IKOM-u...
 
Nazad
Vrh Dno