Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Znaci i IKOM ce pored SBB-a imati 3072 Kbps paket po ceni po kojoj telekom nudi 1536Kbps uz upload od 512Kbps naspram "suludih 192". Samo napred kablovski operateri, pokupite ovim konjokradicama sto vise korisnika, mozda se opamete.
 
Pa zar ti nisu povecali kad su ti poslali taj mail? :)
Koliko vidim i ovima sa 512kb paketima su povecali sinoc, najbolje da nisi provalio :D

Ja nisam provalio :d
Znaci nakon tvog posta odlazim na speedtest.net i ladno mi stvarno duplirali :d
Da nisi napisao niti bih obracao paznju niti bih skontao :)
 
@IgorHW
jesu ali tek sam sada primetio :D
Tj mozda su tek nocas povecali sinoc su torrenti isli uobicajenom brzinom, a danas je vec druga prica :).
 

Prilozi

  • Image00019.bmp
    201.1 KB · Pregleda: 148
da potvrdim x2 . al ja opet mislim da je skupo ebem ga :mad:
 
512kb/s + tv = 1700 din...
1150din = 512/128kb/s
okej cifra sasvim...konkurentno
 
Stigao mi je IKOM :) 2 mbps (jos mi nisu ubrzali). Download varira izmedju 220 i 240 KB/s i ne pada ispod. Radi kao zmaj :)
 
^^Tacno, preksinoc i kod mene duplirali :)

Ex 512/256 :

speed.io.png


Jedino mi bzvz sto je UL ostao 256 (a UL mi je bitan, cak i vise od DL). Mada, kod ADSL-a je losiji odnos, a mislim da je slicno i kod SBB-a. Ako IKOM ostane ovakav, ja nemam nikakvih razloga da prelazim na nesto drugo.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Duplirase nocas:banana:



Sto je lepo svuci nesto brzinom 180KB!
 
Dzaba im svo to povecanje, kad ne mozes da downloadujes skoro nista...niti torrente, niti DC, niti free RS, itd....

Pa koji ce mi onda...
Za igranje....blaaaaahhh

sta lupas ? torrenti idu max brzinom,dc isto , rss isto ( ako znas da se snadjes ) ....jedino emule ne ide. sledeci put se raspitaj pa onda shkrabaj gluposti
 
Poslednja izmena:
A da vas pitam za rapid share. Verovatno ovo nema veze sa IKOM-om, ali juce sam krenuo nesto skidam sa cryptload-om i krene da skida, ubrza skoro do max, a onda padne na 0, stoji tako par sekundi, pa onda opet do max...i ponavlja tako. Jel se jos nekome ovo desava? :)
 
radi RS skido sam jutros neku muziku isho je 183 sto je max za mene.btw ja to pichim sa linuxa sve
 
To je onda nesto samo kod mene. Evo sad sam probao skidam sa MS i nvidia sajtova i skida brzinom 90 KB/s. Juce ujutro je sa istih sajtova skidao zakucan na 120. Izgleda da od sinoc nesto ne radi kako treba (zeza oko RS, i skida manjom brzinom nego sto bi trebalo), ali nema veze, verujem da ce srediti to, jer sve ostalo radi ok, a i ping je dobar.
 
Upravo su mi pustili 3 mbps :)
Maximum koji sam izvukao skidajuci sa News-a je 340 KB/s (366 KB/s je teoretski maksimum za 3 mbps).
 
Poslednja izmena:
Evo sad sam malo testirao, i brzina se polako vraca na normalu (sada skida oko 105 KB/s na paketu od 1 mbit). Naravno trebalo bi da ide oko 120, ali mislim da je sve ovo posledica toga da su sada svi zivi krenuli da se izivljavaju na duplo vecim brzinama. Taman ce do 1. novembra sve doci na svoje mesto, kad prodje ovaj hype :)
Takodje primecujem da kad pingujem, od 100 paketa imam 1 ili 2 izgubljena, sto pre nije bio slucaj (imao sam 0% loss, a pustao sam po 200 paketa).
Ali takodje se primecuje da je ping manji, kod mene za 10-20 ms manji nego pre, zavisno od servera koji pingujem. Mislim da ce sve ovo za par dana da radi ko sat, samo da prodje ovaj prvi nalet :d
 
sta lupas ? torrenti idu max brzinom,dc isto , rss isto ( ako znas da se snadjes ) ....jedino emule ne ide. sledeci put se raspitaj pa onda shkrabaj gluposti

Pa ovo napisah jer neki covek na drugoj strani napisao kako sve ovo ne ide....
Onda odlicno, sutra se prijavljujem...(samo da ima tehn.mogućnosti za moju kuću)
 
I za 256kb su davali dekodere svojevremeno :)
 
Moze li neki korisnik ovog pruzaoca intenet usluga da okaci screen shot posle komande u dos prozoru : ipconfig /all

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Nesto zeza od jutros, 1mbit / 256 paket, na speedtestu kad izaberem Beograd ( verat ) ping je oko 15ms, 960/250 , medjutim kad izaberem neki grad u inostranstvu ping ide preko 100ms, download je 250 a upload 250, pretpostavljam da nije do njih, da li ima neko slicnih problema?
 
Nazad
Vrh Dno