Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Mene su zvali da mi nude prelazak. Ja se zahvalio i odbio ali sam tražio dodatni cam i karticu za treći TV (iz vremena ikoma imam dva cam-a i kartice). Rekli su da će me zvati ali ništa od toga već više od mesec dana.
 
Mene pre mesec dana smarali da potpišem ugovor, reko
- Može, ali pod uslovima novog korisnika. Pošto ja do momenta kad ste kupili Ikom nikakve veze sa vama nisam imao...
- A neee, ne možemo tako. Mi vas tretiramo kao postojećeg korisnika, bla, bla, bla...
- Ma, tretirajte me kako hoćete. To su moji uslovi :D Može mi se, konačno imam alternativu ;)
 
Ja zbog posla, nazalost, moram da predjem na neki od eon paketa. Treba mi brzi upload, alternativa mi je Telekom VDSL (mada vidim da je Telekom provukao i opticki kabal i postavio ormare na ulici), i uzeo bih ga, samo da mi nije problem razvlacenje mreznih kablova po kuci za televizore. Telekom dozvoljava do 4 TV uredjaja, niza cena, odnos DL/UL mnogo bolji... Ako budu nastavili sa bezobrazlukom, prelazim kod Telekoma cim sredim kablove...
 
Da li je presao neko iz ikoma na ove eon pakete? Mene su zvali pre 2 meseca i do dana danasnjeg se nista ne desava, niko ne zove.
 
Ja sam presao sa Tel 3 na Eon Premium.

Vrlo sam zadovoljan, i skinuli su mi NAT.
 
Isto i meni je skinut NAT, doduse presao sam na trio gold..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Taj neki fazon
05b3d0f40cb0b4c37d0afce216ddc402.jpg


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ima li neko primerak ugovora sa Ikomom (ne SBB)? Interesujem me ima li klauzula o tome koliko dugo može da traje prekid signala bez posledica u jednom mesecu.
 
Doneli juce d3 karticu i sad su otkljucan svi kanali, da li je to upalo u ovu novogodisnju ili neku sbb promociju i sad ce mesec dana biti svi otkljucani ?
 
Prekjuče mi izvršili digitalizaciju i od tada mi više ne radi EON koji sam mogao da koristim od 1. jula. Kad se ulogujem na moj SBB piše da sam od 30.01. na nekom DIGITALNI TEL 3 paketu, a HBO koji sam već godinama imao uračunat u IKOM TEL 3 paketu je sad naveden kao dokupljena opcija. Zvao ih da vidim o čemu se radi, kažu - "najverovatnije" vam HBO neće biti naplaćen tj. biće vam uračunat u paket, ali nam se ipak javite ponovo za koji dan da proverimo.
Cccc...
 
HBO se nama vodi kao dokupljen paket na SBB portalu ali je u okviru cene koju plaćamo.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
pre dva meseca sam raskinuo ugovor sa IKOM (raskinuh ga naranvo u SBB al sam visegodisnji ikom korisnik TEL3 pakate bio). Na dan raskida sam doneo opremu i razduzio je ali mi je radnik rekao da moram da najavim raskim 30 dana unapred i da ce mi svakako naplatiti narednih 30 dana koristio ili ne usluge... ja sam to ignorisao i po savetu forumasa odavde koji je promoter SBB (preko njega sam i uzeo novi SBB ali na drugoj lokaciji i to preko firme,a ugasio stari IKOM).
E sad prvo me je SBB zvao jednom na telefon da to platim. i sad je stigla opomena pred tuzbu za taj mesec koji nisam ni koristo jer sam ruter vratio.... sta sa ovim platiti ili? Ne znam koliko je to moguce da me nateraju da platim taj zadnji mesec? Kad nisam ni mogao fizicki da korstim jer su ruter preuzeli oni.Jedino to sto kao moram unapred mesec dana da najavim prekid. da li je neko upoznat?
 
Ja sam pre dvadesetak dana podneo zahtev za raskid. Poneo sam opremu sa sobom tog dana, ali s obzirom da je mesec dana otkazni rok, vratio sam je kući, koristim je, i odneću je sbb-u ovih dana, pre isteka tih mesec dana. Naravno da ću platiti korišćenje usluge i u februaru. Tako da - plati. Nema osnova da ne platiš.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam za SBB specifično, ali VIP će u ovakvoj situaciji prodati tvoj dug uterivacima, koji će smarati tebe, a posle nekog vremena poceti da zovu komšije telefonom da ih pitaju: “Da li poznajete $tvoje_ime? Znate li da duguje pare?” :D

Stvarno se desilo jednoj koleginici koja je tako htela da ih kulira dok ne odustanu...

Verujem da nemaš osnova, nazalost... ljudi se retko informišu stvarno kad potpisuju ugovore, koje su zakonski obavezni da ispoštuju...
 
Proveri šta piše u tvom ugovoru sa Ikom-om. Da li tamo stoji ta klauzula o najavi raskida ili ne? Ako nisi potpisao ništa sa SBB, znači da ne važe njihovi članovi ugovora, nego oni koje imaš na papiru sa Ikom-om.
 
pre dva meseca sam raskinuo ugovor sa IKOM (raskinuh ga naranvo u SBB al sam visegodisnji ikom korisnik TEL3 pakate bio). Na dan raskida sam doneo opremu i razduzio je ali mi je radnik rekao da moram da najavim raskim 30 dana unapred i da ce mi svakako naplatiti narednih 30 dana koristio ili ne usluge... ja sam to ignorisao i po savetu forumasa odavde koji je promoter SBB (preko njega sam i uzeo novi SBB ali na drugoj lokaciji i to preko firme,a ugasio stari IKOM).
E sad prvo me je SBB zvao jednom na telefon da to platim. i sad je stigla opomena pred tuzbu za taj mesec koji nisam ni koristo jer sam ruter vratio.... sta sa ovim platiti ili? Ne znam koliko je to moguce da me nateraju da platim taj zadnji mesec? Kad nisam ni mogao fizicki da korstim jer su ruter preuzeli oni.Jedino to sto kao moram unapred mesec dana da najavim prekid. da li je neko upoznat?

Meni su tako pretili u psolvnici MTS-a. Istekao ugovor za box paket i nisu hteli da raskinu ugovor, kažu tamo da moram mesec dana u napred da im se javim. Još mi tvrdi da će mi narednih mesec dana puštati internet i da ću to da platim.
Na kraju su posle dva dana natezanja sa kol cetrom oni su kao ugasili internet. Dva dana im neću oprostiti, napravižu prigovor na račun.
Pa da vide kao je to kad zajebavaš nekoga.

Napiši im dopis da ti duguju 5 milona evra zato što nisu hteli da ti raskinu ugovr.

Sve skeniraj i pošalji to RATEL-u.
Po zakonu možeš da raskneš i ugovrnu obavezu, pri čemu samo treba da paltiš nadoknadu za ono što si koristio do tog datuma.
 
@solomonbg

Они су у праву, веруј ми не желиш себи да правиш потенцијално велике проблеме због рачуна за један месец.
Иначе све то пише у уговорима, а и расправљано је више пута овде у делу форума за СББ...

Овакве ствари и понављања су разлог зашто сам предложио пре неког времена да се споје теме, али је било одбијено.

Иначе до краја тог месеца имаш право и да користиш услуге.
 
Poslednja izmena:
Pa pitah pre svega da li neki stari IKOM korisnik ima ugovor potpisan i da li to stvarno pise. Ako je bilo u IKOM-u to pravilo onda moram da platim. Ovo po meni nema veze sa SBB-om (jer sam ja ugovor pre 10+ godina sklopio sa IKOMom )... Sad ja ne znam sta pise u ugovoru sa IKOM-om jer nemam ugovor, tj ne znam gde je
 
Pa pitah pre svega da li neki stari IKOM korisnik ima ugovor potpisan i da li to stvarno pise. Ako je bilo u IKOM-u to pravilo onda moram da platim. Ovo po meni nema veze sa SBB-om (jer sam ja ugovor pre 10+ godina sklopio sa IKOMom )... Sad ja ne znam sta pise u ugovoru sa IKOM-om jer nemam ugovor, tj ne znam gde je

Odgovorio sam ti jer ja imam tel3 ikomov. Ne znam gde mi je ugovor sa ikom, čini mi se da je i tamo otkazni rok postojao, da li 15 ili 30 dana, nisam siguran.
A i uvek mogu da kažu da to spada pod opšte uslove poslovanja koji su dostupni na sajtu...

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne moze niko nikog da natera ninakakve uslove ni opste ako isti nije nista potpisivao sa tom firmom nista.
To sto je jedno privredno drustvo kupilo drugo ne znaci da za njega vaze uslovi koje nije nikad potpisao, sve lepo pise u zakonu o obligacionim odnosima i ne moze nikaki opsti uslovi da budu "jaci" od zakona.
S druge strane, ako ti u ugovoru sa ikomom kojeg nemas pise da imas otkazni rok toliko i toliko onda si duzan da platis.
 
Pronašao sam svoj ugovor sa Stantonom (prethodnik Ikoma, nisam siguran ko je koga kupio). Elem, još 2003-će su stavili otkazni rok od 30 dana. Ne mora da znači da svima to stoji u ugovoru, ali čisto sumnjam da su ugovor kasnije menjali u korist korisnika.
af2495b36b8ab0bfd95956ce9815888f.jpg
 
Ako je zakonom drugačije regulissno ugovor je ništavan ako nije plati da se ne maltretiraš sa tužbom.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ako je onako kako cisco kaze da je jos predhodnica ikoma kod njega imala to u ugovoru, ne verujem da su to menjali.
Dakle odgovor sa 99% sigurnosti bi bio: plati.
 
30 дана.. мислим да се уговором регулише отказни рок... он штити обе стране... мислим да није ограничен законом... другар имао 6 месеци у уговору о раду и адвокат му је рекао може тако... исто знам и за издавање некретнина...
2b6be0dd2f30ffbb6b98ae0bdcc16a55.jpg
 
HBO se nama vodi kao dokupljen paket na SBB portalu ali je u okviru cene koju plaćamo.

HBO mi radi samo na glavnom uređaju tj. na televizoru koji u sebi ima modul sa karticom, a na dva D3 minija piše "gledanje kanala nije moguće". Zna li neko - jel' to tako treba, ili da ih zovem & smaram?
 
Isto je i kod mene. Nisam ih zvao ali verovatno bi trebalo da nam radi na svim uređajima jer je to dodatni paket.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Meni su sve ugasili hbo,18+ i jos neke te premijum kanale tako da sam podneo papire za raskid ugovora.Prvo su povecali cenu a sada sve pogasili,prevrsili su svaku meru.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno