Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Primetih danas da mi poslednja dva računa na onom MojSBB portalu nisu proknjižena kao da su plaćena dok ostali pre toga jesu.
Kada odem na "moje uplate" tamo se vidi da su plaćeni poslednja dva računa
Jel još nekome tako ili samo kod mene?

Isti slučaj, a ne može ni da se preuzme poslednji račun, ni uplatnica...
Naravno papirni račun nije ni stigao
 
Još meni piše da su poslednje dve uplate za novembar i decembar :smash: a decembar je tek počeo
Nešto su oni tu opasno zeznuli
 
Ja račune ne primi ni jedan od kupovine IKOMA

HUAWEI VNS-L21 Elite rom v5.1
 
Коначно је и код мене прорадио ЕXТРА ГОЛД ПАКЕТ... Међутим, имам једну недоумицу..
Наиме модем кји су ми дали убее EVW32C има две мреже од 2.4 и 5 Ghz.

Када ставим лаптоп поред модела - значи немам препреке - и конектујем се преко wifi добијам максимално 40-50 Мб download, а на жици кад накачим модем имам 95-98 што је ОК скоро као декларисан..
А. Променио сам канал, наместио да се најмање поклапа са комшијама
Б. уплоад ми је 5.8-5.9 и то је ОК..скоро као декларисан
В. Звао подршку, урадили ми синхронизацију - шта год да је то...

Сад занима ме јел ово максимум који могу да добијем са wifi? Мало ми чудно, мислим да је ово лимит модема којег су ми дали? Може неки хелп? Хвала?
 
u jbt 40 miliherca, pa to bi bilo uzasno sporo :p
 
I pored najavljene integracije za ulice navedene na sajtu 14.12.2017 Zemun. Ništa od toga. Kako je kod drugih ? Pozdrav
 
u jbt 40 miliherca, pa to bi bilo uzasno sporo :p
Bas duhovito a coveku si pomogao samo tako tom glupom izjavom.
Imao sam slican problem i resio sam ga tako sto sam umesto 20MHz, stavio 40MHz i radi punom parom wifi.
Uostalom, zasto takvim likovima dajem na znacaju time sto im odgovaram na gluposti, samo se pitam.
EDIT
I da, pricamo o megahercima ne milihercima pobogu, jesi li ikada "usao" u ruter i video oznake?
 
Poslednja izmena:
Stvarno su katastrofa, na call centar phone nije moguće nikoga dobiti, a kao rade do 22h.
Imam samo TV, paket digitalna, njihov cam modul i karticu, LG 43 tv, sve radilo godinu dana i odjednom juče nisam imao N1 koji je kodiran, kao ni premiere kanale kodirane. Danas nijedan kanal čak i nekodirane ne mogu da gledam normalno dvb-c, svi imaju smetnje kada je kartica u tv, kada se izvadi kanali (rts1, prva i ostalo...) se normalno vide. Crkla kartica ili šta? Jel imao neko problem ovakav?
 
Добро човек се нашалио пошто је случајно откуцано mHz уместо MHz, лично нисам приметио ништа малициозно у шали, осим ако нешто раније нисте имали неки сукоб...

Шалу на страну променом са 20 на 40 ће добити макс брзину за N од 150 али због дупло веће ширине ће имати и конфликте са околним мрежама што може да доведе до разних проблема и њему и другима, па нек сам види да ли му то одговара или не. Ја као неко ко живи у центру N држим на 20 и закуцан на канал који је био најмање коришћен тада при мерењу. Јесте да је само 75 али је стабилно, без прекида, без потребе за рестартом рутера итд.
То наравно за 2.4 за 5 може како хоће.
 
Пробаћу вечерас, но чини ми се да сам када сам имао стари ИКОМ пробао да сетујем на 40, али тада лаптоп није хтео да хвата мрежу :-( радио је само са 20..
Претпостављам да ова од 5 Ghz, може да се хвата само на новијим рачунарима/телефонима, па њу могу и да искључим...
 
I pored najavljene integracije za ulice navedene na sajtu 14.12.2017 Zemun. Ništa od toga. Kako je kod drugih ? Pozdrav

Pozdrav komšija! :) Zvali su me sinoć, da mi kažu da će sutra i prekosutra (tj. danas i sutra) da integrišu moju ulicu (M. Bursać), a da u ponedeljak pretražim kanale prema uputstvu koje sam trebao da dobijem ili ću tek da dobijem poštom. Onda su mi ponuđene napredne usluge SBB-a, nakon čega je razgovor brzo završen... :-devil-:
 
meni je juce izgoreo ikomov modem... naravno boli ih uvo da dodju i zamene

sta bi samo bilo da nisam bio kuci da ga iscupam iz struje i da je izgorela cela kuca
 
meni je juce izgoreo ikomov modem... naravno boli ih uvo da dodju i zamene

sta bi samo bilo da nisam bio kuci da ga iscupam iz struje i da je izgorela cela kuca

:zgran::zgran::zgran:
Daj neke detalje i fotografije spaljenog modema. Čoveče!
 
Fotke definitivno.

Da nije izgoreo adapter ili ulaz konektora adaptera u modem?
 
Fotke definitivno.

Da nije izgoreo adapter ili ulaz konektora adaptera u modem?
Meni je izgoreo adapter, culo se nesto cvrc, i on se oladio. Dosli sutra ujutru i rekose da ih je zadesila neka serija modema s losim adapterima koji se leti pregreju i vrisnu.
 
Ma OK adapter, to je problem na gomili uređaja (meni je DVR uništavao HDD-ove dok mi nisu doneli drugi adapter), ali probotzor reče da se IZGOREO modem i da je mogao da zapali celu kuću.
 
Pošto još uvek imam IKOM risiver (duga priča), večeras me je sačekalo obaveštenje da je pušten novi kanal na valjda 8. i 71. poziciji. Pošto ih nisam našao u EPG, pustih Full Search kanala sa default podešavanjima i sad više nemam nijedan kanal :d

Da li neko zna koje parametre treba upisati za pretragu kanala? Uređaj po defaultu nudi:

Start Frequency (KHz): 51000
End Frequency (KHz): 858000
Symbol Rate: 6900
QAM: 256QAM

Ali ove vrednosti ne pronalaze nijedan kanal... Da li ima neko da je odradio skoro full skeniranje kanala i koji su ispravni parametri?
 
Symbol rate je 6956KS/s
 
http://www.ikom.rs/plan-finalnog-unapredenja-mreze/

Na televizoru je potrebno pronaći meni za pretragu kanala i izabrati sledeće opcije:

Za prijem signala potrebno je odabrati „Cable“
Za tip signala odabrati „Digital“
Za izbor zemlje odabrati „Other“
Za režim pretrage izabrati “Quick”,
U polje za frekvenciju uneti 610000kHz,
U polje za modulaciju uneti 256QAM
U polje za simbolsku brzinu uneti 6956KS/s
Polja za početnu i krajnju frekvenciju su opciona i ne moraju biti popunjena

Poželjno je uključiti opciju za automatsko ažuriranje informacija, ukoliko postoji.
 
Poslednja izmena:
Posle manje pauze objaviše šta dalje integrišu u Zemunu a što su već najavili za 14.12.2017.

21.12.2017.

BRAĆE ABAFI 2, 4, 6, 8, 10, DESE LEŽAJIĆ 1, 2, DR NEDELJKA ERCEGOVCA 56, GRMEČKA 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 20, 22, 24, 28, 30, 32, 36, 38, 40, 42, 44, 45, 46, 48, KARLA SOPRONA 5, 9, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 31, 33, 35, 37, 39, 43, 45, KORUŠKA 7, 9, 10, 11, 12, 15, 16, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 26, 27, 28, 30, 31, 32, 34, LAZARA SAVATIĆA 1-6, 8, 10, 12, 14, 16, MARIJE BURSAĆ 2, 4, 6, 8, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 31, 35, 41, 43, 45, 47, 49, MILANA STEPANOVIĆA-MATROZA 1, 3, 5, 7, 9, MILANA UZELCA 1-19, 21, 23, PRVOMAJSKA 1, 3, 5, 7, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, SESTARA MILOVANOVIĆ 1-8, 10, ZLATIBORSKA 2, 4, 6, 8, 9, 13, 16, 17, 19, 23, 27, 29, 31, 33, 40
http://www.ikom.rs/plan-finalnog-unapredenja-mreze/
 
Zar nisu završili ove ulice, prošle nedelje su me zvali da kažu da juče, 18.12.2017. restartujem sve uređaje, gasim tv iz struje i ostale magije odradim kako bih imao novi signal...
Šta im je sad ovo 21.12.?
Lokacija je M.Bursać sa tog spiska....
Sent from mTalk
 
Nazad
Vrh Dno