Šta je novo?

Logitech X-530, sta pucka!?

Boris Lozac

Znamenit
Učlanjen(a)
15.08.2004
Poruke
21,472
Poena
1,125
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 2600
Matična ploča
ASUS Prime B-450 Plus
RAM
16GB
GPU
Radeon RX 570
Storage
Samsung SSD 860 EVO 500gb
Kućište
NZXT H500
Monitor
Asus VZ279HE IPS
Miš & tastatura
ROG STRIX Impact II wireless / Keychron V2
Mobilni telefon
Pixel 6
Uzeo sam Logitech X-530 pre neki dan, poprilicno naivno sam ih kupio, bez mnogo citanja po netu i raspitivanja... Tek posle citam na IT-svetu da ljudi prijavljuju neko pucketanje zvuka..
To se sad i meni desava, da napomenem da ih koristim na PS3, ne na PC-u, (izgleda da pucka s cim god ih povezes)..
Dakle svakih par minuta pucne iz zvucnika, nekad dvaput vezano, nekad glasnije, nekad tishe, nebitno koliko su pojacani zvucnici, cak i kad ih skroz smanjim opet se to desava.. Poprilicno nervira!
Ima li neko resenje za ovo, sta mi je ciniti...
 
izvini za offtopic, ali kako si povezao X-530 sa PS3? imam poznanika koji je kupio te zvučnike sa istom namerom, ali koliko ja shvatam PS3 ima samo digitalni izlaz, a X-530(540) samo analogni ulaz, pa se našao u problemu?

wave:
 
Uz PS3 dobijes obicni cinc kabl za televizor (zuti, crveni i beli cinc) i njega iskoristis za zvuk. Uz zvucnike dobijas onaj dodatak u koji mozes da utaknes cinceve, i u PS3 meniju izaberes da ti zvuk dolazi sa tog kabla, a sliku izaberes sa HDMI-a...
 
Imam slican problem sa X540 zvucnicima. Fora je u kontroli jacine, koja je uradjena u vise sitnih koraka, pa se desi da nekad krece da skace sa viseg na nizi, pa opet na visi pa na nizi podeok, sto kod mene zvuci kao da neko pojacava i smanjuje zvuk na kontroli jacine, a nekad hoce da pucka zbog toga. Nema resen dead zone izmedju dva podeoka, nego ima neko ivicno stanje pa ne moze da se odluci za vrednost sa potenciometra. Resenje je da malo pomeris volume kontrolu u bilo koju stranu.
Poz
 
ali ako za zvuk koristiš 2 činča (ako sam dobro shvatio) znači da dobijaš stereo? gde je tu 5.1?

:wave:
 
Imam slican problem sa X540 zvucnicima. Fora je u kontroli jacine, koja je uradjena u vise sitnih koraka, pa se desi da nekad krece da skace sa viseg na nizi, pa opet na visi pa na nizi podeok, sto kod mene zvuci kao da neko pojacava i smanjuje zvuk na kontroli jacine, a nekad hoce da pucka zbog toga. Nema resen dead zone izmedju dva podeoka, nego ima neko ivicno stanje pa ne moze da se odluci za vrednost sa potenciometra. Resenje je da malo pomeris volume kontrolu u bilo koju stranu.
Poz

Hm, nezavisno na kom je podeoku, uvek pucka...

ali ako za zvuk koristiš 2 činča (ako sam dobro shvatio) znači da dobijaš stereo? gde je tu 5.1?

:wave:

Evo kako to izgleda, iz PS3 cinceve ubacis u ovaj dodatak koji dobijes uz zvucnike, a sa druge strane ubacis konektore koje si dobio uz zvucnike, 5.1 je zvuk :)



EDIT: Pardon, pogresno sam napisao na slici, ne idu konektori iz vufera, vec iz glavnog satelita..
 
Poslednja izmena:
Pa nema ga. Covek koristi stereo koji zvucnici nekako razbijaju na 5.1 zvuk i to nije pravi osecaj. Dobro, ko nije cuo pravu stvar moze uzivati i u ovome. Dva analogna kanala ne mogu sadrzati 5.1 zvuk.
 
Poslednja izmena:
Imam x-530 i imam isti problem. To se desava kada se pale ili gase neki potrosaci u stanu. Na primer kad palim i gasim klimu uvek pukne u zvucniku. Jacina pucanja izgleda zavisi od snage potrosaca koji se pali.
 
Poslednja izmena:
Pa nema ga. Covek koristi stereo koji zvucnici nekako razbijaju na 5.1 zvuk i to nije pravi osecaj. Dobro, ko nije cuo pravu stvar moze uzivati i u ovome. Dva analogna kanala ne mogu sadrzati 5.1 zvuk.

Jesi siguran u to sto tvrdis i da to tako funkcionise?
 
Imam x-530 i imam isti problem. To se desava kada se pale ili gase neki potrosaci u stanu. Na primer kad palim i gasim klimu uvek pukne u zvucniku. Jacina pucanja izgleda zavisi od snage potrosaca koji se pali.
такође, када се пали/гаси светло у ходнику, ја то чујем на звучницима.
 
@Boris Lozac

Logitech Matrix sistem od stereo signala pravi 5.1.
 
@Boris Lozac

Logitech Matrix sistem od stereo signala pravi 5.1.

Sta je to i gde da nabavim?

Pazite, ocete da mi kazete da na PS3 mogu dobiti cist 5.1 sistem samo preko optickog kabla i zvucnika koji to podrzavaju? Kako se povezuju oni kucni bioskopi, DVD plejeri, sigurno nije preko optickog kabla, i sigurno nemaju ove ulaze kao u PC-u (one male zelene, crvene i koja je vec boja) vec je verovatno varijanta kao na ovoj slici sto sam okacio...

Ne znam kako mogu da testiram da li je "pravi" 5.1 zvuk na PS3, cuje se kako i treba da se cuje 5.1 zvuk, barem ja tako osecam, nisam neki ekspert sto se toga tice..

такође, када се пали/гаси светло у ходнику, ја то чујем на звучницима.

Izgleda da je to, malopre burazer upalio svetlo u kupatilu i culi su se zvucnici.. boze koja tehnologija...
 
Poslednja izmena:
da vas utešim... čuje se i kod mene na zvučnicima (koji su u potpisu, znači pojačalo i podnostojeći zvučnici) kad se u kupatilu upali svetlo, tj neonka, tako da to ne morate da pripisujete zvučnicima, nego električnoj instalaciji...

:wave:
 
Sta je to i gde da nabavim?

Greska u koracima - X-530 nema MATRIX :wall::wall::wall: ( kod tebe adapter glumi matrix :) )
X-540 ima matrix mod.
logitech_x540_09_thumb.jpg
 
Pucketanje zavisi od stanja lokalne električne mreže (loše uzemljenje, razne smetnje).
Sličan problem sam viđao po netu za z5500 i debelo razmišljao da li da ih uzmem.
Kod mene fino radi, ali desi se da pucnu kada ugasim stonu lampu koja je na 12v (ima transformator) i priključena je na isti produžni kao z5500.
Moguće rešenje je da probaš povezati sistem na drugu fazu (probaj razne utičnice), na kojoj ako imaš sreće nema toliko smetnji.
 
Poslednja izmena:
Greska u koracima - X-530 nema MATRIX :wall::wall::wall: ( kod tebe adapter glumi matrix :) )
X-540 ima matrix mod.

OK, a da li ovaj adapter na mojoj slici pretvara to u pravi 5.1 zvuk ili je to kao MP3 kad pustis na 5.1 pa ga samo razlozhi na sve zvucnike?

@ Waylander

Hvala na savetu, probacu na drugu uticnicu da stavim, uzeo sam novi produzni kabl samo za ove zvucnike, jer nije bilo mesta za njih na starom, i vucem ga iz druge uticnice, videcu sta ce biti ako ih vratim na taj stari produzni...
 
Poslednja izmena:
OK, a da li ovaj adapter na mojoj slici pretvara to u pravi 5.1 zvuk ili je to kao MP3 kad pustis na 5.1 pa ga samo razlozhi na sve zvucnike?

Isto kao MP3.
 

Damn, sad ste sme smorili :S: Ja sam skroz zadovoljan kako sada zvuci, Wipeout, GTA IV kao i neki HD trejleri zvuce sjajno, ali u principu ne dobijam one prave 5.1 efekte, recimo neko puca iza mene, a ja to cujem na zadnjem zvucniku?
Da li neko zna moze li da se uzme neki opticki kabl + neki adapter, pa da izvucem pravu 5.1 kombinaciju iz ovih zvucnika? Dakle, ove konektore iz zvucnika (klasicni za PC, sa slike gore) ubacim u slican adapter kao na slici, samo da sa druge strane ide opticki kabl umesto ova dva analogna cinca, postoji li tako nesto?
 
pucketanje

Pozdrav!

Prosle godine sam pazario X-530 i imao isti problem sa pucketanjem. Malo sam svrljao netom i nabasao, naravno pa gde cu drugo, na Logitech-ov sajt. Tamo lepo pise da je model X-530 povucen iz prodaje zbog greske na njima i da svi koj su ih kupili vrate i bice im zamenjeni sa X-540. Ja sam ih kupio u PIN computersu u Novom Sadu i vratio ih. Pokazao sam im obavestenje logitecha i ljudi su mi lepo zamenili uz doplatu od 10-tak e. Znaci pravac kod prodavca i nek ti menja zvucnike.
:)
 
Logitech stvarno nudi zamenu sistema kod kojih se manifestuje popping sound. Ovo se odnosi isključivo na sisteme X-530 i Z-5500. Sad mi je baš sumnjivo ovo klackanje cena za Z-5500 između 400 i 250€ u poslednjih 2-3 meseca.
Ispada da uvoze te falš serije, pa kad se to rasproda, cena opet skoči na cca 400€.
 
Nazalost, verovatno si u pravu sto se uvoza skarta tice.
Poz
 
Ja sam bas nameravao da uzmem x530. Znaci kod x540 taj problem nije tolko cest zna li neko?:trust:
 
Poslednja izmena:
Pa procitaj gore, vec sam pisao za x540. Ne znam kako da definisemo puckanje, ali se desi da zbog volume kontrole nekad skace zvuk gore/dole i da pucka- resenje je malo pomeranje volume-a.
 
Hm, nezavisno na kom je podeoku, uvek pucka...



Evo kako to izgleda, iz PS3 cinceve ubacis u ovaj dodatak koji dobijes uz zvucnike, a sa druge strane ubacis konektore koje si dobio uz zvucnike, 5.1 je zvuk :)



EDIT: Pardon, pogresno sam napisao na slici, ne idu konektori iz vufera, vec iz glavnog satelita..

Da li je ovo dodatak koji se obavezno dobija uz x530 zvucnike ??
 
Poslednja izmena:
Da!
 
Takodje jos jedno pitanje posto se meni desava pucketanje sa zvucnicima usled elektricne mreze sa svim iznetim simptomima. Relativno skoro sam uzeo x-530 zvucnike u eltim-u pre 6 dana. Interesuje me jel ovo pucketanje dovoljno legitiman razlog za vracanje zvucnika ili trazenja neke zamene?
 
Posto vise ne mogu da obrisem poruku da dam odgovor: Zvucnici su vraceni... :)
 
Ali ce ti i dalje puckati. Ja sam ih menjao 5 (i slovima: pet) puta, svi su puckali. Resenje je da ih stavis na neki surge arrest, onda puckaju redje!
 
mogu samo da potvrdim da se to desava i kod mene.Imam ih skoro 2god i dosta cu cesto pucketali i pocetku ali sada vise ne ? Izgleda da se nesto izdrndalo u njima :) i sad ne reaguje tolko drasticno na naponska stucanja :) . Jos jedna stvar koju sam primetio je da su manje pucketali kada sam ih stavio na obican produzni gajtan sa zastitom (oko 500din).

ps--sad se recimo cuje pucketanje samo kad neko pali svetlo u sobi ili sobi pored moje (tj par puta dnevno...nista strasno). Ako se to izuzme...savrseni zvucnici za tu lovu :)
 
Nazad
Vrh Dno