Šta je novo?

Garmin Mobile XT for Symbian S60 3rd Edition software version 5.00.00

Roadracer-u, imaš li ovakav problem: http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=181708

Ako imaš, ja to rešio vraćanjem 5.00.00 verzije Garmina. Koju mapu koristiš nije bitno. E sada, nisam utvrdio šta je tu sa čime posvađano pa ću za sada ostati na 5.00.00. Još nisam uspeo da nađem ono, negde explicitno napisano, to i to je problem. Evo, kod nekih i 5.00.20 ne pravi probleme a kod nekih su problem sa crpljenjem baterije pravile i 4.xx verzije.

Meni i dalje nije proradilo prebacivanje waypoint-ova!?!? :(
 
Poslednja izmena:
Jel proveravate preko Handy Taskman-a jeli aktivan neki proces u toj konkretnoj verziji programa nakon sto se program upali pa ugasi kad vam vise ne treba,nije dovoljno gledati drzanjem Symbian tastera,tako se ne vide aktivni procesi,bolje je Handy-em,a mislim da moze i preko FExplorer-a,itd...
Pozdrav ,)
 
Garmin Mobile XT 5.00.20 i SCG Route 1.9 radi perfektno. Mob Nokia N82. Neverovatno mi je da je hladan start nekad svega 10 sekundi i da mi cak nekad i u sobi uhvati fix

apsolutno si u pravu.na nokiji n82 5.0.20 i scg 1.9 savrseno radi.jos imam adria rute 2.2 i nt2009.perfektno radi.probano i u inostranstvima.....;)
 
Ja imam problem (a vidim po netu da nisam jedini) sa 5.00.20 - baterija mi se brže prazni bez obzira na to da li garmin pokrenut. Da li neko zna rešenje?

Ja prema savetima sa drugog foruma izbrisao CardRunner.dll i TSRautostart.exe u sys\bin folderu......:type: trajanje baterije se vratilo na normalu...i sto je najlepse i garmin radi kako treba:banana:
 
Vidiš... ovo za cardrunner.dll sam i ja našao, ali mi to nije pomoglo. Sada ću da probam TSRAutostart.exe (vidim da mi je u aktivnim procesima, i čak i ne mogu da ga ubijem) pa ću da vidim kako se ponaša.

Edit: Probao sam, ali kada sam obrisao TSRAutostart.exe samo iz sys/bin, dobio sam - phone failed to start! Onda sam obrisao ovaj fajl iz svih foldera gde se pojavljuje, i telefon se pokrenuo. Međutim - Garmin neće da se pokrene! Vidim sad da ima neki modifikovani launcher pa ću i to da probam. Kad nešto proradi, javljam. :)
 
Poslednja izmena:
Problem rešen ovako - preimenovao sam cardrunner.dll (iz sys/bin) i cardrunner.rsc. Sada se TSRAutostart više ne pokreće sam, ali ostane aktivan nakon korišćenja garmina i treba ga ubiti nekim task menadžerom. Baterija je ponovo ona stara!
 
Ima li neki smislen odgovor na pitanje zbog čega se ovo na nekim telefonima događa a na nekima ne?!? Kod mene 5.00.00 ne pravi ovaj problem, 5.00.10 je pravio a 5.00.20 neću ni probati dok se ovo ne reši. A po netu ima priča da je sličnih problema bilo i sa 4.xx.xx
 
Problem rešen ovako - preimenovao sam cardrunner.dll (iz sys/bin) i cardrunner.rsc. Sada se TSRAutostart više ne pokreće sam, ali ostane aktivan nakon korišćenja garmina i treba ga ubiti nekim task menadžerom. Baterija je ponovo ona stara!

ima i modifikovani garmin...koji ne zahteva nikakve intervencije......ali ja ne mogu da ga instaliram na mojoj N96....stalno mi pokazuje gresku certifikata....evo ga link

http://rapidshare.com/files/169643405/GarminMobileXT_5.00.20mod.sis

mislim da ne krsim pravila foruma, jer nije krek u pitanju....ako gresim...tu je moderator
 
I ja sam probao taj mod, ali nije uspelo. Symbiansigned neće da ga odradi, a ovom drugom opcijom se nisam bavio. Uostalom, može i ručno iz tog .sis da se sve odradi, ali me je i to mrzelo.

Nego, sad posle par dana - primetio sam da mi baterija sada traje duže nego što je ikada trajala, iz čega mogu samo da zaključim da je i 4.xx.yy isto trošio bateriju, samo bitno manje nego 5.00.xx.
 
Nego, sad posle par dana - primetio sam da mi baterija sada traje duže nego što je ikada trajala, iz čega mogu samo da zaključim da je i 4.xx.yy isto trošio bateriju, samo bitno manje nego 5.00.xx.

identicno iskustvo.......samo sto sam ja imao 5.00.00:)
 
Poslednja izmena:
gresku certifikata pokazuju tel koji nisu hackovani.Ja imam nokiu n95 i dok je nisam hackovala nista nije hteo da mi se instalira pa cak ni temu obicnu ali posle hacka radi sve,ubacila sam mu dosta programa a i garmin radi bez problema!
 
gresku certifikata pokazuju tel koji nisu hackovani.Ja imam nokiu n95 i dok je nisam hackovala nista nije hteo da mi se instalira pa cak ni temu obicnu ali posle hacka radi sve,ubacila sam mu dosta programa a i garmin radi bez problema!

da li znas kako da hakujem N96.....:smash:
 
na zalost kazu da jos uvek n96 nemoze da se hackuje,otidji na forum mobilMEGA ako vec nisi bio tu imas sve za mob pa mozes da vidi verovatno ima neko resenje i za to http://nokian82.tk
 
Dobio sam nekakav garmin (od druga koji ima Nokiu cini mi se e51 i koja kod njega radi sa spoljnim GPS modulom), sastoji se od 2 foldera: (Garmin i Private). kada ih prebacim na tel. (Nokia 6220c) i pokrenem instalaciju...prodje nekako...ali pokretanjem aplikacije traži spoljni GSP reciver...pokusavao sam sa podesavanjima tel.(samo integrisani GSP i slicno) i aplikacije ali dzaba :smash::smash::smash: Veličina ovog garmina (mislim da je 5.00 ili sl.) je 1.68 GB.
Struktura foldera Garmin: (folderi: Apps, Cashe, EULA, Firmware, Font, GPX, Images, JPEG, PQI, Vehicle, voice, aplikacija: GarminMobile XT, fajlovi: gmapprom, gmapprom.UNL, gmapsup2, GMAPSUP2.UNL, gmapsupp, GMAPSUPP.UNL, SW.UNL), private: (folder 10202dce u kome se nalazi aplikacija GarminMobileXT_PA). Da li je potrebno prebaciti oba foldera ...(mislim na ovaj private)
Molim Vas pomozite::wall::wall::mad: na mail: [email protected]
 
Poslednja izmena:
Integrisani GPS radi tek kada otkljucas Garmin-a (i kada u Settings-System-Remote GPS cekiras opciju "built-in GPS).

Najbolje ti je da obrises ta 2 foldera i uradis cistu instalaciju (kod mene zauzima do 100 MB, i 99% sam siguran da ti ne treba "private" folder).
 
Poslednja izmena:
Moze li neko da mi detaljno objasni kako da instaliram i ubacim(i skinem) ovaj program u svoj N82 i da instalitram mapu Srbije....ako neko moze bio bih mu veoma zahvalan...prvi put se susrecem sa GPSom!!!!
 
Moze li se instalirati posebno mape za scg adria i nt 2008 da bi radilo sve kako treba i ako moze kako?Sve odradjujem preko map sourca ili moze biti samo jedna mapa npr nt 2008.za sve.
 
Ne razumem tačno šta pitaš ali, da, može više mapa različitog porekla. Ali obavezno obrati pažnju da isto područje ne ubaciš iz različitih mapa. I to bi trebalo u principu da radi tako što ćeš u uređaju aktivirati ili deaktivirati određene mape. Međutim, prostije je biti pažljiv tokom unošenja mapa iz MapSource-a i određeno područje ubaciti samo sa one najdetaljnije mape koje imamo.

Znači, Srbiju i CG ubaci iz SCG, HR, SLO i BH iz Adrije a Evropu iz NT. Ali kada selektuješ delove NT-a, nemoj selektovati ono što imaš u Adriji, kada selektuješ Adriju nemoj Srbiju obuhvaćenu Adrijom itd....

Nije baš previše intuitivno ali kada se skonta, ide lako...
 
Poslednja izmena:
Ma sve sam ja to uradio tako i nisam selektovao ono sto vec imam tj nisam selektovao u nt ono sto imam u adriji i scg cak sam i iz adrije izbacio scg.Ostavio sam adriju i scg bas zato sto su detaljne karte.Problem je sledeci sve je to lepo instalirano kako sam opisao preko map sourca i posle u garminu u skupovi karata vidim da sam instalirao scg,adrija.nt mape.Zatim pokrenem garmina i recimo trazim u hrvatskoj grad sisak on ga ne vidi i ne daje opciju da nadjem grad da samo opciju da nadjem u kojoj je drzavi adresa i to nadjem i kad treba grad nema ga nigde ima li resenja?
 
Mmm daaa... i kod mene tu nešto brljavi kada se izabere država. Onda traži da se izabara savezna država?!? Ali to ostane HR pa onda dozvoljava da se izbara grad. Pa čak i Sisak.

Koju v. imaš instalisanu.
 
Imam nt 2008 v5.Idem sad ponovo sve da instaliram sve ponovo pa cu da probam da trazim taj sisak kako si mi rekao.
 
Poslednja izmena:
Radi sve samo je bio problem tel jer je memorija na n95 8 giga bila nesto poblentavila pa mi je vin vista ponudila defragment mem u tel i posle toga sve radi kao sat.
 
Da li nekome radi ona modifikovana verzija, 5.0.20.mod.sis.?
Kod mene je malo pobrljavio, ikonice su ostale iste ali se tekst pored njih promenio i sada izgleda totalno bez veze. Da li je neko imao, pa resio ovakav problem?
 
meni radi obicna 5.0.20 a neznam koja je razlika sa tom mod verzijom
 
Nema potrebe da se hakuje telefon, samo od Kineza trazite ser fajl da Vam generisu na Vas IMEI i onda sing.exe singujete aplikaciju i radi.
Narano Kinezi ce da naprave jedno 100.000 kopija Vaseg telefona, ali k'o da je to bitno (to nije licna kartata pa da bude kradja identiteta). Ukoliko niste za ovu opciju, ostaje OpenSSL njime generisete sami key a onda i cer, stim sto je malo komplikovano.
 
pa garmin nije trazio potpis barem kod mene, bez obzira sto tel nije bio haknut

a za druge aplikacije ja sam uzeo kineski dev cert samo sto valjda on traje samo 6 meseci ako sam ja dobro razumeo pa onda moras da ponovo novi zatrazis
 
Poslednja izmena:
Radi i meni 5.0.20,samo srce bateriju i kada ne radi.Poznat problem,i kao resava se sa instalacijom tog modifikovanog 5.0.20.mod.,medjutim,.........kao sto rekoh.,......
@mishop:
Da li hoces reci da ce raditi kada se sertifikuje,da je zbog toga problem?
 
Nazad
Vrh Dno