Windows 7 - instalacija, aplikacije, sistemski problemi - Strana 9
»RSS Benchmark sajt

Strana 9 od 568 PrvaPrva ... 56789101112131959109509 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 121 do 135 od ukupno 8520

Tema: Windows 7 - instalacija, aplikacije, sistemski problemi

Member Avatar korisnika HekToor
        Na forumu od
        Nov 2007
        Poruka
        549
        Citat Citiram korisnika: audiofreak Pogledaj poruku
        Ne brisem ja licno nista, moderatori brisu po sopstvenom nahodjenju. Ja se samo ne libim da im skrenem paznju na OT kada neko pretera.
        Tvoj ceo post je OT, sto se ne "libis" da im skrenes paznju da ga obrisu posto si debelo preterao a ni recenicu nisi napisao o windows-u 7?
        Nokia Cityman 200,Rambo console on Full Black&White Ei Nis TV....And one Intel 286 @ 6 MHz all full,since 01-Feb-1982.

Member Avatar korisnika miloshs
        Na forumu od
        Aug 2008
        Poruka
        524
      3. Moja mašina
        • CPU: i5 2500K
        • MoBo: GigaByte Z68X-UD3H-B3
        • RAM: 2x4GB Exceleram CL9
        • VGA: MSI GTX680 2GB
        • MON: LG 24"
        • HDD: 1TB WD Black, 1,5TB WD Green
        • OPT: Lite-On neko smece
        • Case: HAF 932 + CoolerMaster GX 650W
        • SND: ICH - Logitech X-540
        • LAP: Lenovo S10
        • TV: Samsung 51D550 (3D Plasma)
        • INET: DSL
        • Ostalo: Luda je!
      4. E aj molim vas nek mi neko kaze jel moguce "onako ljudski normalno" instalirati MacOSX na PC i gde mogu da ga nadjem...

Cisto da kazem, ne pokusavam nista da dokazem, vec me zanima da ga probam posto je tolko vas tvrdilo da je bolji od windowsa...

Jel ovo to http://www.windowsdevcenter.com/pub/...18/PearPC.html ?

Member Avatar korisnika kovacm
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        8.473
      6. Moja mašina
        • CPU: Commodore C64 (+floppy)
        • MoBo: ZX Spectrum (modovan)
        • RAM: Atari STe (4MB, MegaFile 30MB) + Atari Mega 4
        • VGA: Amiga 500 (1MB)
        • MON: Atari Falcon030 (CT63/256MB)
        • HDD: Amiga1200 (040+PPC)
        • OPT: Atari Jaguar + Xbox CoinOps Arcade Cabinet mod
        • Case: Mac Classic
        • SND: gomila 286 i ostalog x86 krshware-a...
        • OS: Mac OS X, Windows, MiNT, MagiC, TOS, AmigaOS, NetBSD, Linux
        • LAP: MacBookPro 13"
        • TV: PalmM105 > iPaq3650 > Nokia9500 > Qtek9000 > Qtek9600 > NokiaE61 > iPhone
      7. pocni odavde, moze i s'kraja

http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=146282

glavne distrubicje su iatkos i kalyway (mada mislim da ih ima jos aktuelnih!)

btw PearPC - to nije to! preskoci!
        Menjao kovacm : 05.10.2008. u 01:56
        "Unfortunately, people are not rebelling against Microsoft. They don’t know any better." SJ, "For the masses, not for the classes." JT, "Everything is deeply intertwingled." TN

VIP member Avatar korisnika MAD_MUzzY
        Na forumu od
        Oct 2000
        Poruka
        6.052
        Sto ti opet nece dati realnu sliku kvaliteta mac os-a posto je to "seci usi krpi dupe" fazon...

Veliki deo brzine koju osx ima duguje cinjenici da je pisan za specificnu HW kombinaciju sto oslobadja os od nepotrebnog broja drajvera i sranja a hdd-u stedi prostor.

Za onaj koment oko instaliranja svog moguceg softwera za 3 nedelje itd. ... stvarno sta reci
        Na cemu si koristio osx? Na hakintosu ili mac masini?
        Zasto se stalno pominje cena mac-a? Nikom nije jasno da ce ti racunari uvek biti skuplji sobzirom da ima 3 konfiguracije i mnogo custom delova koji kostaju? ... dosta vise.

Ovolika prica o Visti u ovom topicu uopste nije offtopic jer win7 jeste samo poliranje ovog sistema. Pa zar je iko poverovao da ce oni nesto da napisu novo?
        Bas treba spomenuti sve lose i (te pojedine) dobre stvari u visti jer se svako od nas (mislim ko mora da korsti win) nada da ce nova verzija napokon da sredi ovo ili ono.

Ah, tako bih voleo da postoji mental ray za osx pa da stvarno vise nemam ni jedan razlog da koristim win...
        http://soundcloud.com/drasko-popovic
        Bob Marli: Koji ste vi trolovi ne mogu da verujem.

Na forumu od
        Aug 2008
        Poruka
        524
      10. Moja mašina
      11. Citat Citiram korisnika: MAD_MUzzY Pogledaj poruku
        Sto ti opet nece dati realnu sliku kvaliteta mac os-a posto je to "seci usi krpi dupe" fazon...

Veliki deo brzine koju osx ima duguje cinjenici da je pisan za specificnu HW kombinaciju sto oslobadja os od nepotrebnog broja drajvera i sranja a hdd-u stedi prostor.

Za onaj koment oko instaliranja svog moguceg softwera za 3 nedelje itd. ... stvarno sta reci
        Na cemu si koristio osx? Na hakintosu ili mac masini?
        Zasto se stalno pominje cena mac-a? Nikom nije jasno da ce ti racunari uvek biti skuplji sobzirom da ima 3 konfiguracije i mnogo custom delova koji kostaju? ... dosta vise.

Ovolika prica o Visti u ovom topicu uopste nije offtopic jer win7 jeste samo poliranje ovog sistema. Pa zar je iko poverovao da ce oni nesto da napisu novo?
        Bas treba spomenuti sve lose i (te pojedine) dobre stvari u visti jer se svako od nas (mislim ko mora da korsti win) nada da ce nova verzija napokon da sredi ovo ili ono.

Ah, tako bih voleo da postoji mental ray za osx pa da stvarno vise nemam ni jedan razlog da koristim win...
        Pa bas sad gledam ovaj thread sto je kovacm preporucio i moram da priznam... Sve to nekako lici kao sto ti kazes "seci usi krpi dupe"... a pogotovo sto sam jos jedan od nesrecnika sa AMD procesorom, te stvarno nemam snage da se nerviram oko toga...

A vecina ljudi u ovoj zemlji koristi i koristice Win (i to koji god im prodavac kaze) jer jednostavno odu i kupe racunar za 10-15k (one fore po Tempu, Maxiju, Mercatoru, itd... )dinara i jednostavno nemaju para za macintosh... Cak i ja koji sam da o 850eur za komp nisam sposoban da kupim iMac jer kolko vidim njegova cena se krece da kazem od 1500 do 1900eur...

Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        8.473
      13. Moja mašina
      14. iMac 24" ne-top-model kod nas se prodaje za 1450e. (najniza cena)!
        top model je osetno skuplji a jedina razlika je brza graficka, 8800, i 3.06GHz CPU.
        ako pogledas cenu 24" IPS panela (700e. najniza cena!) onda cena od 1450e. i nije tako preterana...

u svakom slucaju Mac je hardware+software. meni se cini da je M$ zapao u ćorsokak!
        Billova ideja je da prodaje software a danas sve manje i manje ljudi hoće da plati software. + sa njegovim software-om korisnici čak ne mogu ni da vide šta to novo i bolje dobijaju... odnosno za šta su dali novac! :/
        Menjao kovacm : 05.10.2008. u 02:26
        "Unfortunately, people are not rebelling against Microsoft. They don’t know any better." SJ, "For the masses, not for the classes." JT, "Everything is deeply intertwingled." TN

Na forumu od
        Aug 2008
        Poruka
        524
      16. Moja mašina
      17. Citat Citiram korisnika: kovacm Pogledaj poruku
        iMac 24" ne-top-model kod nas se prodaje za 1450e. (najniza cena)!
        top model je osetno skuplji a jedina razlika je brza graficka, 8800, i 3.06GHz CPU.
        ako pogledas cenu 24" IPS panela (700e. najniza cena!) onda cena od 1450e. i nije tako preterana...
        To znam, nego sta sam hteo reci u prethodnom postu je:" Da imam 700eur viska sad bih verovatno imao 24", 176/176, 2ms, 5000:1 monitor ....

Dok sam ovako za 850eur uzeo 22" semi-krsh monitor i konfu iz potpisa...

Iskreno pre jedno 10-ak postova u ovoj temi mislio sam da iMac jos uvek drzi cenu na 2000-2500 eur, ali ocigledno je da sam se prevario... 1500eur i nije tako puno za celu konfiguraciju koju nude, ali fakat je da je 1500eur puno novaca i da nemam toliko

A sto se tice Bill-a.... THANK GOD FOR MSDNAA, IT ACTUALLY PAYS OFF TO GO TO COLLEGE

Na forumu od
        Oct 2000
        Poruka
        6.052
        U Srbiji da...
        Prava je steta posto je to zaista interesantan desktop sistem. Veoma efikasan a dosta stedljiviji i energetski i prostorno.
        Al da kosta, kosta...

U ponedeljak sam kupio sklopljen PC(c2d 2.7ghz, 3gig rama, 620giga WD) sa sve 22'' monitorom za 620e. Bez os-a. I stavio sam modifikovan XPsp2 koji, da kucnem u drvo, radi jako brzo.

Citam trenutno literaturu za rad u Maya-i (posto jedino ona ima i za osx i ima mental ray) i primetio sam jednu jako interesantnu opciju u UI-u. Naime, kad kliknete space dobijate sfericni meni oko kursora misa koji se menja u odnosu na prozor u kom se trenutno nalazi. Po mom misljenju ovo bi trebao da bude novi "start" ili "jabuka". Zamislite UI bez dosadnog taskbara sa ultra konfigurabilnim sfericnim menijem oko kursora misa. Kapiram da bi to ekstra ubrzalo rad na desktopu.

Banned
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        13.382
      20. Moja mašina
        • CPU: i5 4570 & Alpenfoehn Brocken cooler
        • MoBo: Asus z87-a
        • RAM: Kingston 2x 8Gb 2400Mhz
        • VGA: HD4600 + MSI 1070 + 290x
        • MON: Samsung C530 + Acer 22inc
        • HDD: Samsung evo 250Gb + Samsung 2TB
        • OPT: NEC 5240
        • Case: CM Trooper, Seasonic SS-750KM3
        • SND: integrusa
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Pinnacle PCTV
      21. pa sad Hackintos mozes terati 99.999% native sa vanila kernelom na odrejdenom HW-u a moja ploca je 100% kompatibilna tako da sam imao skor (zaboravio ime bench programa) 2x jaci od vecina MAC-ova za 2000e ))))))))

toliko o Apple-u i njihovom chudu i hypu

Member
        Na forumu od
        Jun 2002
        Poruka
        232
      23. Moja mašina
        • Case: Lenovo W500
        • Ostalo: Windows 7/Arch Linux
      24. Citat Citiram korisnika: audiofreak Pogledaj poruku
        Nezakucani fontovi izgledaju dovoljno dobro i na sadasnjim monitorima, primera radi 17" 1920x1200 Macbook ima 133 DPI -- na njemu ce Mac OS X izgledati lepo, a Vista nece pa sve i da podesite DPI jer jos uvek nema skalabilan Shell Dlg font odnosno gomila sistemskih dijaloga i propertija izgleda usrano na tako visokom DPI pa sve da deset puta zakucavaju na grid.
        Ja nemam problem sa tim što si ti zadovoljan, ali je činjenica da na većini monitora slova u Visti izgledaju bolje to jest' čitljivije.

17" 1280x1024 ~96dpi
        19" 1280x1024 ~86dpi
        20" 1680x1050 ~99dpi
        21" 1680x1050 ~94dpi
        22" 1680x1050 ~90dpi
        24" 1920x1200 ~94dpi
        30" 2560x1600 ~100dpi

Mislim da je odlično to što Epl laptop koji košta skoro 2800$ sa opcionim displejem(+100$) ima 133 dpi ali je ipak mnogo više, verovatno dobro preko 90% korisnika svih sistema koji koriste ekrane do 100dpi. U tome je značaj Klirtajpa. Uz Klirtajp fontove on je čitljiviji sistem. Epl "bolje dizajnirani" fontovi koje si pomenuo su veoma stari i svakako ih nije apple dizajnirao. Kada su pravljeni, pravljeni su da budu čitljivi na papiru. Epl ili originalni dizajner te verzije ih je verovatno doradio za prikaz na ekranu. Sa druge strane Majkrosoft fontovi su od početka pravljeni da bi bili čitljivi na ekranu.

Jel možeš da daš neki link gde je dokumentovano ili bar ukazano na taj ogroman broj sistemskih dijaloga koji su ružni? Ja ih ne srećem.
        Menjao Illiron : 05.10.2008. u 03:31

Moderator Avatar korisnika yooyo
        Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        10.866
      26. Moja mašina
        • CPU: i7-4790
        • MoBo: ASUS
        • RAM: 16GB
        • VGA: NVidia GeForce 770GTX
        • MON: Dell U2716D - 27" (2560x1440)
        • HDD: Samsung Evo 840 (500GB) + 2TB HDD
        • SND: Integrisana
        • LAP: Dell XPS 15
      27. Citat Citiram korisnika: MAD_MUzzY Pogledaj poruku
        Citam trenutno literaturu za rad u Maya-i (posto jedino ona ima i za osx i ima mental ray) i primetio sam jednu jako interesantnu opciju u UI-u. Naime, kad kliknete space dobijate sfericni meni oko kursora misa koji se menja u odnosu na prozor u kom se trenutno nalazi. Po mom misljenju ovo bi trebao da bude novi "start" ili "jabuka". Zamislite UI bez dosadnog taskbara sa ultra konfigurabilnim sfericnim menijem oko kursora misa. Kapiram da bi to ekstra ubrzalo rad na desktopu.
        Super je ta fora.. ali.. zamisli da drzis parce pice u levoj ruci, a hteo bi da pokrenes Firefox i procitas sta ima novo u Windows7 temu na bench forumu.. e cvrc.. trebace ti obe ruke (osim ako ne izvedes neku vratolomiju).

Start menu je ok... pod uslovom da stoji otvoren sta god da se desava. Najgora stvar je kada pokusavas da nadjes nesto sto bi startovao, a za to vreme neki drugi program se upravo pokrenuo i iz nekog razloga Start se zatvori. To se najcesce desava odmah po podizanju Windowsa, a kasnijre redje ali ume da se desi.

Meni licno najvise odgovara Classic start menu sa malim ikonicama i Quick Launch sa nekoliko najcesce koriscenih programa.
        pro’ gram mer (n.) - An organism that converts caffeine into code.

Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        8.473
      29. Moja mašina
      30. Citat Citiram korisnika: MAD_MUzzY Pogledaj poruku
        pa taj sfericni meni je prikazan u onim Windows 7 snimcima + imas to i na Mac-u, vec sam jednom trazio kako se zove taj program... ne koristim ga, jer mi je zamorno da prolazim kroz 3 reda ikona i ono sto je najgore, redosled ikona se menja! gotovo kao ona glupost od personalizovanog menija koju je M$ izmislio! :/

ah, evo ga jedan http://www.old-jewel.com/trampoline/index.html ali ima ih jos!

Citat Citiram korisnika: Illiron Pogledaj poruku
        ...korisnika svih sistema koji koriste ekrane do 100dpi. U tome je značaj Klirtajpa. Uz Klirtajp fontove on je čitljiviji sistem. Epl "bolje dizajnirani" fontovi koje si pomenuo su veoma stari i svakako ih nije apple dizajnirao. Kada su pravljeni, pravljeni su da budu čitljivi na papiru. Epl ili originalni dizajner te verzije ih je verovatno doradio za prikaz na ekranu. Sa druge strane Majkrosoft fontovi su od početka pravljeni da bi bili čitljivi na ekranu.
        o boze dokle vise!
        TrueType, koji Windows nativno koristi, je napravio/definisao Apple.

Wikipedija "TrueType is an outline font standard originally developed by Apple Computer in the late 1980s as a competitor to Adobe's Type 1 fonts used in PostScript. The primary strength of TrueType was originally that it offered font developers a high degree of control over precisely how their fonts are displayed, right down to particular pixels, at various font heights."

Nacin na koji M$ crta fontove po ekranu uopste ne postuje (odnosno zanemaruje) ono sto su kreatori fontova zamislili/napravili! vec je bio link, ajde ponovo: http://damieng.com/blog/2007/06/13/f...s-and-mac-os-x

** to da li su fontovi muljavi ili ne je subjetivna stvar, ali da M$ prilikom prikaza fonta zanemaruje kerning i weight fonta je cinjenica! **

btw Jobs je studirao kaligrafiju, i kao sto sam voli da ponavlja "If I had never dropped in on that single course in college, the Mac would have never had multiple typefaces or proportionally spaced fonts."

mene samo interesuje na koji nain je to M$ poboljsao ispis fontova u Windows 7 ?? da nije mozda prihvatio Apple-ov nacin?
        Menjao Crni : 08.11.2008. u 02:44

Na forumu od
        Oct 2000
        Poruka
        6.052
        Citat Citiram korisnika: gx-x Pogledaj poruku
        al ti svejedno po njihovim standardima masina ne vredi ni blizu kao 3x sporiji mac, jer je taj mac 100x brzi u reklami i u OSX-u kad izvrsava neki macro u wordu.
        Onda ga bacimo u photoshop ili na neki ozbiljniji render i zakljucimo da osx zabusava, ali to nije bitno, bitno je "hello am a mac, i will suck" Moze i ovako:
        Hello, I am MAc
        Hello, I will suck
        For Money I will ...
        I am a mac
        You love me couse I ...
        Where ever you go I will be there
        I am a mac, and your d*** I will suck
        Get me, get a mac.

...

PS.
        Sto se muzijevog posta tice, ja nisam ultra brz, ne znam ni sve shortcute napamet, ali znam dvojicu ljudi koji su ultra-baje za photsop, skoro da ne diraju misha kad ne moraju, sve leti po tastaturi, kapiram da postoje isti takvi i za Maju..vi ostali ste pocetnici...
        Sa si otkrio toplu vodu da je sve brze preko precica na tastaturi! Jeeee...
        Ja operacije u max-u izvrsavam uglavnom preko tastature a nisam nesto mnogo profi tako da me mani te price.
        PS, Cinema4d, Maya i maxwell renderer rade isto do malo zivahnije pod OSX-om tako da nas mani tih glupih prozivackih stihova koji se smisljaju samo zato sto neko nece da plati to sto apple nudi. Odrastite. Niko vas ne tera da prelazite na mac/osx ako necete.

Sto se tice sfericnog menija, nisam mislo da se i u win-u poziva preko tastature nego recimo preko klika na srednji taster misa ili tako nesto. A to kako ce se ikonice raspodeliti ostaje na korisniku. Zato sam i spomenuo da bude ultra konfigurabilan.

Member
        Na forumu od
        Dec 2005
        Poruka
        2.046
      33. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + Noctua P12
        • MoBo: Intel DX58SO
        • RAM: 3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
        • VGA: Radeon HD4870X2 by ATi
        • MON: SAMSUNG SyncMaster 206BW
        • HDD: Seagate Barracuda 7200.10 2x160GB & 250GB & 7200.9 160GB & 2x WD 640GB AAKS
        • OPT: LITE-ON LH-20A1S
        • Case: CM Stacker 830 Black & SKYTHE KAZEMASTER & TT Toughpower 1500W & CM XCraft350Lite
        • SND: ALC889 @ PIONEER SX-550 reciver & SONY speakers (2x20W) & KOSS PortaPRO headphones
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech MX1000 & V320 & G11 | Nokia N95 8GB | iPod Classic 80GB
      34. Problem je sto je vecina nas navikla da ima zver ispod haube, pa prelazak na bilo sta slabije donosi usporenje.
        Moze OSX da bude kolko zelis brz kad Mac Pro kosta osetno vise nego ekvivalentna PC masina. Prednosti Pro-a su naravno dizajn, kvalitet, odlican OS. PC svakako u renderingu ne zaostaje mnogo, a cena mu je niza.

Member
        Na forumu od
        Jun 2002
        Poruka
        232
      36. Moja mašina
        • Case: Lenovo W500
        • Ostalo: Windows 7/Arch Linux
      37. Citat Citiram korisnika: kovacm Pogledaj poruku
        o boze dokle vise!
        TrueType, koji Windows nativno koristi, je napravio/definisao Apple.

Wikipedija "TrueType is an outline font standard originally developed by Apple Computer in the late 1980s as a competitor to Adobe's Type 1 fonts used in PostScript. The primary strength of TrueType was originally that it offered font developers a high degree of control over precisely how their fonts are displayed, right down to particular pixels, at various font heights."

Nacin na koji M$ crta fontove po ekranu uopste ne postuje (odnosno zanemaruje) ono sto su kreatori fontova zamislili/napravili! vec je bio link, ajde ponovo: http://damieng.com/blog/2007/06/13/f...s-and-mac-os-x

** to da li su fontovi muljavi ili ne je subjetivna stvar, ali da M$ prilikom prikaza fonta zanemaruje kerning i weight fonta je cinjenica! **

btw Jobs je studirao kaligrafiju, i kao sto sam voli da ponavlja "If I had never dropped in on that single course in college, the Mac would have never had multiple typefaces or proportionally spaced fonts."

mene samo interesuje na koji nain je to M$ poboljsao ispis fontova u Windows 7 ?? da nije mozda prihvatio Apple-ov nacin?
        Ne znam kako će Majkrosoft da poboljša prikaz teksta na ekranu u sedmici. Verovatno će da doradi svoje postojeće tehnologije.

Mislim da si malo promašio temu. Zaista nije bitno ko je izmislio Trutajp. Majkrosoft je napravio Oupentajp, pa šta. To nema puno veze sa onim o čemu smo pričali. Tačno je da dozvoljava da se podesi kako će se fontovi crtati pri određenim veličinama ali to ne znači da su oni optimalno napravljeni za prikaz na ekranu.

Iz istog članka sa Vikipedije:
        Microsoft and Monotype technicians used TrueType's hinting technology to ensure that these fonts did not suffer from the problem of illegibility at low resolutions which had previously forced the use of bitmapped fonts for screen display. Subsequent advances in technology have introduced first anti-aliasing, which smooths the edges of fonts at the expense of a slight blurring, and more recently subpixel rendering (the Microsoft implementation goes by the name ClearType), which exploits the pixel structure of TFT LCD based displays to increase the apparent resolution of text. Microsoft has marketed these technologies particularly heavily, and they are now widely used on all platforms.
        Citat sa http://damieng.com/blog/2007/06/13/f...s-and-mac-os-x
        The two thing to note here arising from this "pixel-grid is king" approach are

1. Windows does not scale fonts linearly as the rough line points out
        2. Windows scales the height and width but not the weight of the font

Neither of these may matter to a casual user but for professionals preparing material destined for high DPI (film or print) then it's a world of difference. How can you layout a page on-screen and expect the same result on the page when the font isn't the same width?
        Koliko korisnika zaista ceo dan prelama tekst u brauzeru, imejl programu ili na desktopu? Zar u ovim primenama nije najvažnije da je tekst čitljiv? Ako neko prelama tekst u Indizajnu tekst će biti veoma verno renderovan. Isti je slučaj i sa Adoubi Riderom.

Link sa nekoliko primera http://blogs.zdnet.com/Ou/?p=682 .

Btw. Džobs nije "studirao kaligrafiju" nego je imao jedan kurs iz iste na fakultetu. Ako sam ja imao jedan ili tri iz matematike ne znači da sam "studirao matematiku". Meni je ovaj aspekt korisničkog interfejsa interesantan zbog toga što sam pomalo entuzijasta za tipografiju i pomalo kaligrafiju. Varijacije u fontovima različitih kuća se prave jer svaka ima svoju ideju čitljivosti i vernosti originalu. Primer za Garamond:

Ceo tekst o tome: http://barneycarroll.com/garamond.htm (Prevod originala sa francuskog)

Strana 9 od 568 PrvaPrva ... 56789101112131959109509 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •