Šta je novo?
link: http://www.crystalxp.net/galerie/en.id.551-styler-1-401.html (app je free)

Pa radio je gestures dobro, sad sam reinstalirao sistem pa nisam jos stavio, mada, koristio sam ga samo za close window i minimize tako da mi nije nesto neophodan. Inace stalno kupujem modele miseva koji imaju dugmad i sa leve i desne strane misa pa to koristim za back/forward/kp home isl.

edit: inace , ima tamo dosta korisnih util-a koji menjaju XP na raznorazne nacine. Ko hoce moze maltene OS X da napravi ako mu tako odgovara.
 
Poslednja izmena:
@gx-x: Probao sam styler i maknuo ga posle 2 minuta. To "rolanje" prozora u titlebar se zove window-shade efekat i postoji na MacOS-u odavno a ima ga i na Linuxu. Ali nije to sto meni treba... Sticky Windows je ono sto meni treba.
 
pa ne znam, onda iskljuci taskbar, stavi object dock i stavi da se aplikacije minimizuju u njega, ostane ti ikona od aplikacije ili prozora, kad predjes misem pise sta je. Strelica oznacava aktivne aplikacije, to ti je isto ko na mac-u. Sticky windows kolko ja znam (u onoj formi) nema za win, to je app za mac za sada.
Uzmi napisi je onda :)
 
Poslednja izmena:
Али не верујем...

inside-windows-7-20081103040712307.jpg
 
sta fali tome ? Jel propustam nesto ako kazem da deluje kao sasvim dovoljna zamena za Word nekom ko ni ne koristi nista osim ovih par stvarcica iz menija ? (kako npr skoro svima koji koriste word)
 
iskreno, ja u visti nisam ni stigao do ward pad-a :D Nemam pojma kakav je tamo, ali znam da je WP u XP-u beskoristan, tj koristan je kolko i notepad :|
 
ja mislim da ne negoduje uopste vec da je odusevljen sto je WordPad napokon doziveo promenuo posle, hm... 9 godina ?!! :D :D :d
 
Interfejs je u stilu Office-a 2007, što je očekivano (kao neki moderniji pravac u M$ dizajnu), jer je taj "stil" dobio uglavnom pozitivne ocene korisnika (mada se meni lično ne sviđa).
 
Poslednja izmena:
Meni taj stil bas pristaje uz wordpad, notepad i paint (njihove ss-ove sam zasad video) jer imaju malo opcija i iz toga razloga mislim da nece biti onako konfuzan kao u office-u.
 
ja mislim da ne negoduje uopste vec da je odusevljen sto je WordPad napokon doziveo promenuo posle, hm... 9 godina ?!! :D :D :d

Ovakvu promenu bolje da nije ni doziveo :d
Sledece ce biti notepad gde ce biti editor za jedan red teksta jer je sve ostalo zauzeto toolbarom u kojem je jedna ogromna ikona za exit :d i naravno onaj bedni ribon.
 
Pa cool, u pravu si, ali to je "dzabe" uz OS, moras priznati da je ipak napredak. Gledam recimo mog matorog koji koristi piratski ofice svaki dan, kucka neke papire i ugovore koje bi mu ovaj wordpad zavrsio savrseno. Da oce legalno morao bi da kupi office paket koji je skuplji od windowsa. Ovako kupis windows imas i neki osnovni word, nejmu vise nego dovoljan i resena stvar. Po meni je to dobro. I nemojt emi open office pominjati, nije to isto, matori je navikao na pirateriju i na interfejs i to je to, morate razumeti ljude koji nisu tehnicki pismeni kao i mi, a takvi su vecina.

Uostalom, do sada je bilo mac "out of the box" ovo ono, sad kad m$ pokusava isto to (pokusava ! ) sad vam fali meni, ovoo ono. Navice ce se ljudi kojima to treba. Mi ostali verovatno necemo ni koristiti. Budimo relani - ovo jeste POZITIVNO. ;)
 
Ma problem nije uopste sta dobijas za dzabe nego pravac u kom se krece korisnicki interfejs.

Ribbon je nepraktican, nepregledan sharenish koji zauzima mnogo vertikalnog prostora na wide monitorima.

Dakle, umesto da prilagode interfejs nacinu prikaza, oni rade potpuno pogresnu stvar -- vracaju nas nazad na cetvrtaste ekrane.

Ne moze niko da me ubedi da je ribbon prakticniji od menija, pogotovo za nekog ko zna precice na tastaturi (koje se ovde ne daju ni naslutiti).

Takodje, (normalni) ljudi vole konzistentan i pregledan interfejs. Pogledajte na sta lici to -- neke ikone su velike, neke su previse sitne pogotovo na ekranu od 1680x1050 pa navise, nesto je sortirano horizontalno nesto vertikalno, negde ima teksta negde nema, itd.

Dakle apsolutno nikakvog reda tu nema i uopste ne deluje kao da je neko seo i osmislio nesto pametno -- izlgeda totalno haoticno i neprijatno za oko kao da je neko retardirano dete skupilo opcije na gomilu i srucilo na ekran pa gde sta padne.

Sto se tice ostalih promena na prozoru Wordpada, javlja mi se da ce ta Save ikona tik do window menija izazvati mnogo psovanja i cupanja kose u buducnosti.

Njima ocigledno u studijama upotrebljivosti ucestvuju samo debili koji se prijave da bi dobili nesto za dz sto su ucestvovali, a ne zato da bi dali kvalitetan feedback.
 
Poslednja izmena:
Pa...oni ce to tradicionalno promeiti za koju godinu. Naviknu te na office <2001 pa ti onda uvale fensi ribon, pa ce onda taj fensi ribon da menjaju za nesto drugo, wait and see. Slazem se da je to neotesana politika. Umesto da se ugledaju na google chrome i adobe, oni furaju ribon, ali ja kazem, ribon je korisnicima vec tu u office-u, sad ce biti za dz u word padu i to je to. Da je los - jeste al je dzebe. I na OS X je isti takav kad kupis novi word. Necu da blatim OS X, vec samo kazem da je "ista politika za sve" nazalost.
 
Ako neko zna i moze pomoci bio bih vam zahvalan znaci koristim W7 6081 i sky star 2 mi nikako da proradi,probao boga oca od drivera ali nista btw izbacuje code 10 koliko znam to je nispravan hardware ili neadekvatan driver ali ovaj sigurno nije jel ima neki trick :d
 
Pa vidi koliki je shot covek okacio?
 
Stvarno treba biti geniTalac i u eri wide monitora glupim ribbon interfejsom dodatno smanjivati radnu površinu po vertikali. Nevarovatno čega se ljudi sete :wall:
 
Ma nemate pojma, to M$ hoće da profura novi fazon HIGH monitora. To vam dođe kao kad zarotirate wide za 90°. Novi trend.
 
Stvarno treba biti geniTalac i u eri wide monitora glupim ribbon interfejsom dodatno smanjivati radnu površinu po vertikali. Nevarovatno čega se ljudi sete :wall:

to je zapravo genijalno, zove se "genijalnost gluposti" i opste je poznat pojam :)

To je genijalnost sa dve strane
1. Fancy, sa vise mesta za alate.
2. Glupost, uskracuje ti vertikalnu povrsinu koja ti je potrebnija nego bunch of tools for whom you know shortcuts if you're pro"

Po meni, mac like (rocket dock za PC ) izgled taskabara je totalni promasaj. Folderi svi imaju iste ikonice, a ja ih cesto imam po 10 otvorenih i umesto da vizuelno idem ka onom koji mi treba ja moram da preturam dole da bi iscitao koji je koji. Opet glupost mileniuma. Pretpostavljam da ce barem u u properties biti "classsic" look da se izabere i resena stvar, ali na OS X-u...
 
Nazad
Vrh Dno