»RSS Benchmark sajt

Strana 8 od 569 PrvaPrva ... 4567891011121858108508 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 106 do 120 od ukupno 8526

Tema: Windows 7 - instalacija, aplikacije, sistemski problemi

Member Avatar korisnika miloshs
        Na forumu od
        Aug 2008
        Poruka
        524
      2. Moja mašina
        • CPU: i5 2500K
        • MoBo: GigaByte Z68X-UD3H-B3
        • RAM: 2x4GB Exceleram CL9
        • VGA: MSI GTX680 2GB
        • MON: LG 24"
        • HDD: 1TB WD Black, 1,5TB WD Green
        • OPT: Lite-On neko smece
        • Case: HAF 932 + CoolerMaster GX 650W
        • SND: ICH - Logitech X-540
        • LAP: Lenovo S10
        • TV: Samsung 51D550 (3D Plasma)
        • INET: DSL
        • Ostalo: Luda je!
      3. Ovo izgleda lepo...

http://www.youtube.com/watch?v=_JCXq...eature=related

samo pitanje je kolko ce to da kosta, tj kolko ce kostati monitor sa tim mogucnostima... dosta podseca na Iphone sistem... mozda i nece biti previse skupo...

Ali i pitanje je kolka je upotrebna vrednost takve stvari na jednom desktopu... verovatno ne velika, laptop je vec druga prica ... bilo bi lepo imati tako nesto na svom..

Member Avatar korisnika HekToor
        Na forumu od
        Nov 2007
        Poruka
        549
        Citat Citiram korisnika: kovacm Pogledaj poruku
        o cemu pricas???

yooyo je napisao:

"Steta je kad se naviknes na nesto, a neznas da moze bolje."

a to se odnosilo na one koji nisu videli nista osim npr. Windowsa pa pricaju koliko je on sjajan ne probavši nešto drugo!!!
        Ne kacis o cemu sam pisao ali nije ni bitno,jos bolje.

Citat Citiram korisnika: kovacm Pogledaj poruku
        http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=141837
        Prati malo Hektore sta se pise na forumu!
        (ima i postova koji nisu tipa "meni Vista radi savrseno na DVA racunara" )

Uporedi mi istu situaciju sa XP-op,znaci iste okolnosti pa cu da vidim da li je problem do viste ili je to uobicajeni problem kod windows OS-a. A taj problem me toliko ne tangira da je to strasno,vise mi znaci post tipa "meni Vista radi savrseno na DVA racunara". Thread nisam citao jer ima samo 6 postova pa mi nije ni zapao za oko a i ko da cita svaki thread na forumu.

Citat Citiram korisnika: samer Pogledaj poruku
        Mislim, stvarno...
        Citam i ne mogu da verujem!!!
        Ne moras da vredjas ne istomisljenika ako nemas prave argumente.
        Jel ti ne shvatas da on u svakom drugom postu vredja sagovornike indirektno a u svakom trecem direktno? Citaj malo sa vise paznje.

Citat Citiram korisnika: miloshs Pogledaj poruku
        Ovo izgleda lepo...

http://www.youtube.com/watch?v=_JCXq...eature=related

samo pitanje je kolko ce to da kosta, tj kolko ce kostati monitor sa tim mogucnostima... dosta podseca na Iphone sistem... mozda i nece biti previse skupo...

Ali i pitanje je kolka je upotrebna vrednost takve stvari na jednom desktopu... verovatno ne velika, laptop je vec druga prica ... bilo bi lepo imati tako nesto na svom..
        Kakava velika nikakva, stalno bi ti bio umazan monitor. Jedino da ugrade brisace na monitoru.

P.S. Ko ce da brise stalno 24"-26"?
        Menjao HekToor : 04.10.2008. u 16:09
        Nokia Cityman 200,Rambo console on Full Black&White Ei Nis TV....And one Intel 286 @ 6 MHz all full,since 01-Feb-1982.

Na forumu od
        Aug 2008
        Poruka
        524
      6. Moja mašina
      7. Citat Citiram korisnika: HekToor Pogledaj poruku
        1.Jel ti ne shvatas da on u svakom drugom postu vredja sagovornike indirektno a u svakom trecem direktno? Citaj malo sa vise paznje.

2.Kakava velika nikakva, stalno bi ti bio umazan monitor. Jedino da ugrade brisace na monitoru.

P.S. Ko ce da brise stalno 24"-26"?
        1. Slazem se potpuno...

2.He he, ja cu da ga brisem, samo da mi neko da 26" (ma moze i 32",40",50" i 65")... svaki dan ako treba...

P.S. cisto da ne bude skroz OT, ta Win7 M3 6780 verzija, jel to neka piraterija ili free beta? ima li se gde skinuti pa da probamo i to MS chedo?

Member Avatar korisnika castor
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        1.916
      9. Moja mašina
        • MON: Dell UltraSharp U2412M
        • SND: Logitech Z-5500
        • LAP: Apple MBP13 E2011/Core i5@2.3/16GB/Samsung850Pro256GB+WD1TB
        • TV: Sony Bravia KDL-55W829B :D
        • Ostalo: Apple iPhone 6S 64 GB Ultra Black edition
      10. Samo malo glede fontova i sistema... MAC OS koristi PS Type1 fontove i čitav sistem je podređen jednoj stvari - WYSIWYG. Takođe, Mac OS se oslanja na standarde koje su drugi postavili i poštuje ih, dok MS izmišlja standarde samo da se ne bi drugima povinovao, samo da bi se reklo kako je MS inovator. I samo da se nadovežem na nešto što je neko ranije rekao - MS ima više programskih jezika nego čitava industrija zajedno, a svaka nova verzija nekog alata/programskog jezika je sve manje i manje unazad kompatibilna (otuda nastaše DLL/.Net Hell)...

Sve i jedan MS program na MS sistemu na 100% uvećanja nikad nije ono što treba da bude... Tako npr. u Word-u da bi dobili širinu A4 papira u portrait-u, morate zoom da stavite (ako me sjećanje dobro služi) na 143%. Ovo sam tražio, jedan % po jedan %... O čemu pričamo? Kome to služi i kako?

Ne sporim da MS pravi dobre (za nekoga manje, za nekoga više) operativne sisteme, u krajnjoj liniji svi ih manje ili više koristimo, ali opet napominjem da problem nije u novom sistemu. Problem je problem što se vuku stari problemi, a za koje Microsoft očigledno nema rješenje. Sa druge strane, MS je očigledno nesposoban da napravi od 0 novi operativni sistem.

Slažem se da je to previše vremena, previše resursa i previše novaca, ali je to neophodno da se uradi. Pogledajte samo situaciju na business planu - gomila firmi i institucija napušta MS OS-ove u korist Linux-a, nekoliko velikih proivođača (HP, Dell, Lenovo) je počelo da nudi svoje mašine sa Linux-om umjesto XP/Vista OS-a...

I samo da primjetim još nešto... MS mora da ostvari backward compatibility zbog sebe, a ne zbog nas korisnika... Mislite o tome...
        It's the ride that matters, not the bike...

Na forumu od
        Aug 2008
        Poruka
        524
      12. Moja mašina
      13. @Castor

Ja razumem da MS ima svoje probleme, nego samo pokusavam da kazem da je njihov OS najrasprostranjeniji i da ga najvise ljudi koristi.... samim tim su podlozni kritikama, a i najveci broj softvera se razvija za Windows...

Ne poricem da je Linux dobar, ali i Linux ce (po mom misljenju) kad tad poceti da oseca kuku i motiku, ili ce neko kad tad traziti da se pocne placati... it's just how the world goes round.

MS je uvek imao probleme i uvek ce ih imati, njihov najveci problem je verovatno sto enormno idu u sirinu i hoce sve za svakoga...

P.S. zar nije logicno da kad bi hteo A4 na monitoru u portrait u 100% da bi morao da imas monitor koji stoji uspravno i velicine je A4 formata? (ili veci)? Ocu reci kako mislis na horizontalnom monitoru da prikazes A4 format u real life ako ti monitor nije visine A4? Ili nisam dobro razumeo sta hoces da kazes? -u zadnje vreme se bas ne zamajavam Word-om...
        Menjao miloshs : 04.10.2008. u 17:26

Member Avatar korisnika activated1
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        3.040
      15. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium Dual Core E5200 @ Thermalright Ultra120A
        • MoBo: Biostar GF7100P-M7S
        • RAM: 2x2Gb GeIL Black Dragon
        • VGA: Gigabyte HD4850
        • MON: acer X223wQ
        • HDD: WD 3200AAKS & WD 3200AAJS & Hitachi Deskstar 750Gb
        • OPT: Optiarc AD7200S
        • Case: NZXT Tempest / Thermaltake Toughpower 700W Modular
        • SND: Realtek HD Audio
        • Ostalo: Windows 7
      16. Citat Citiram korisnika: audiofreak Pogledaj poruku
        1#:
        DX10 igara ima koliko?
        Koja od njih ne radi na DX9?
        Koja od njih radi bolje/brze na DX10?

#2:
        GPGPU nema veze sa OS-om, imas ga i na Linuxu i na Mac OS-u.

#3:
        Mac OS X ima bolji interfejs za pocetnike

Koje su prednosti Viste ostale onda, svega ti?

Te iste aplikacije i drajveri nece raditi ni na Visti. Prema tome...

Pa sta da radi covek?!? Da pusti komp da idluje par dana dok se Vista ne smiluje da ga pusti da nesto uradi? Da li shvatas koliko je to glupavo sto si rekao?!?

Pa mozes. Evo ja ga koristim godinama tako

Sustina zastite je u tome da vam racunar bude iza NAT-a. Ne koristite IE da posecujete "free" XXX sajtove, ne instalirajte nepoznate ActiveX kontrole, ne koristite crackove nepoznatih grupa, ne otvarajte attachmente od nepoznatih ljudi (a ni od poznatih dok ne pitate jesu li ih oni poslali i o cemu se radi) i ne klikcite na linkove u MSN ako deluju sumnjivo.

Antivirus samo jede resurse, a nudi prividnu zastitu i lazan osecaj sigurnosti -- covek se opusti i kad tad nadrlja jer uvek postoji prozor izmedju izlaska najnovijeg virusa i izlaska definicije koja ga prepoznaje.

Nego da ne idemo dalje u offtopic -- tema je Windows 7.
        Svaka ti chast, istina od slova do slova

Na forumu od
        Aug 2008
        Poruka
        524
      18. Moja mašina
      19. Ma dobro ajde da vise da se manemo te price MacOS vs Windows vs Linux..

Uvek bilo uvek ce biti da ljudi vole razlicite stvari.. neki Windows, neki Linux, neki MacOS...

e sad jel neko zna nesto o W7 M3 6780 i da li moze da se skine negde?

Member
        Na forumu od
        Dec 2005
        Poruka
        2.046
      21. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + Noctua P12
        • MoBo: Intel DX58SO
        • RAM: 3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
        • VGA: Radeon HD4870X2 by ATi
        • MON: SAMSUNG SyncMaster 206BW
        • HDD: Seagate Barracuda 7200.10 2x160GB & 250GB & 7200.9 160GB & 2x WD 640GB AAKS
        • OPT: LITE-ON LH-20A1S
        • Case: CM Stacker 830 Black & SKYTHE KAZEMASTER & TT Toughpower 1500W & CM XCraft350Lite
        • SND: ALC889 @ PIONEER SX-550 reciver & SONY speakers (2x20W) & KOSS PortaPRO headphones
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech MX1000 & V320 & G11 | Nokia N95 8GB | iPod Classic 80GB
      22. Evo nadjoh jedan golem problem na Visti x64, ne mogu da uradim Nokia Software Update (mada je mozda i do NOKIA-inog bloatware-a)...
        Druga stvar na slici se vidi up time preko devet dana i Vista radi korektno, ali FF je poceo da baguje. Naravno i OS je za ovo vreme postao tromiji sa praznjenjem RAM-a.
        Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	vista-up-time copy.jpg‎ 
Views:	183 
Size:	406,3 KB 
ID:	41412  

Banned
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        13.382
      24. Moja mašina
        • CPU: i5 4570 & Alpenfoehn Brocken cooler
        • MoBo: Asus z87-a
        • RAM: Kingston 2x 8Gb 2400Mhz
        • VGA: HD4600 + MSI 1070 + 290x
        • MON: Samsung C530 + Acer 22inc
        • HDD: Samsung evo 250Gb + Samsung 2TB
        • OPT: NEC 5240
        • Case: CM Trooper, Seasonic SS-750KM3
        • SND: integrusa
        • Ostalo: Pinnacle PCTV
      25. nema jos nigde javno te W7 verzije...

Member Avatar korisnika activated1
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        3.040
      27. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium Dual Core E5200 @ Thermalright Ultra120A
        • MoBo: Biostar GF7100P-M7S
        • RAM: 2x2Gb GeIL Black Dragon
        • VGA: Gigabyte HD4850
        • MON: acer X223wQ
        • HDD: WD 3200AAKS & WD 3200AAJS & Hitachi Deskstar 750Gb
        • OPT: Optiarc AD7200S
        • Case: NZXT Tempest / Thermaltake Toughpower 700W Modular
        • SND: Realtek HD Audio
        • Ostalo: Windows 7
      28. Ali W7 M2 moze da se nadje

Member Avatar korisnika kovacm
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        8.480
      30. Moja mašina
        • CPU: Commodore C64 (+floppy)
        • MoBo: ZX Spectrum (modovan)
        • RAM: Atari STe (4MB, MegaFile 30MB) + Atari Mega 4
        • VGA: Amiga 500 (1MB)
        • MON: Atari Falcon030 (CT63/256MB)
        • HDD: Amiga1200 (040+PPC)
        • OPT: Atari Jaguar + Xbox CoinOps Arcade Cabinet mod
        • Case: Mac Classic
        • SND: gomila 286 i ostalog x86 krshware-a...
        • OS: Mac OS X, Windows, MiNT, MagiC, TOS, AmigaOS, NetBSD, Linux
        • LAP: MacBookPro 13"
        • TV: PalmM105 > iPaq3650 > Nokia9500 > Qtek9000 > Qtek9600 > NokiaE61 > iPhone
      31. Citat Citiram korisnika: castor Pogledaj poruku
        Samo malo glede fontova i sistema... MAC OS koristi PS Type1 fontove i čitav sistem je podređen jednoj stvari - WYSIWYG. Takođe, Mac OS se oslanja na standarde koje su drugi postavili i poštuje ih, dok MS izmišlja standarde samo da se ne bi drugima povinovao, samo da bi se reklo kako je MS inovator.
        ne da bi se _reklo_ da je inovator vec da bi mogao da zadrzi svoju monopolsku poziciju!

ako ne moze da napravi svoj standard onda pokusa da ga pokvari i na konto toga sto je, kako je miloshs konstatovao u 125. postu, najrasprostranjeniji OS podvali standard koji je "pokvaren", odnosno vise nije kompatibilan sa ostalim proizvodima koji nisu M$-ovi! (primer Internet Explorera i JavaVM)

@castor
        "I samo da primjetim još nešto... MS mora da ostvari backward compatibility zbog sebe, a ne zbog nas korisnika... Mislite o tome..." - ovo si lepo primetio!

@milosh molim te pogledaj sta je GNU licenca (kad kazes "...ali i Linux ce (po mom misljenju) kad tad poceti da oseca kuku i motiku, ili ce neko kad tad traziti da se pocne placati... it's just how the world goes round.)"

btw u svim onim youtube snimcima sto ste ostavili nema nista novo! to je vec sve M$ predstavio sa Surfaceom pre vise od godinu dana!
        i ono sto pise na wikipediji za Windows 7 - vise mi izgleda kao service pack - nema ama bash nijedne novine osim gomilu "unapređeno" ovo ili ono bez da piše išta konkretno...
        osim što piše da je redukovan broj UAC pitanja...
        Menjao kovacm : 04.10.2008. u 21:03
        "Unfortunately, people are not rebelling against Microsoft. They don’t know any better." SJ, "For the masses, not for the classes." JT, "Everything is deeply intertwingled." TN

Administrator Avatar korisnika kUdtiHaEX
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        17.346
      33. Moja mašina
        • CPU: ~ 40
        • RAM: ~ 1TB
        • LAP: MacBookPro12,1, MacBookPro10,1, MacBookPro6,1, Mac Mini
        • Ostalo: 25 cm
      34. @miloshs & Hektoor: pre nego sto se upustite u diskusiju sa audiom, pokazite bar osnovno postovanje i raspitajte se ko je ta osoba sa kojom raspravljate.

I da, pokusajte da odrzite normalan nivo diskusije...
        U svakoj laži ima pola istine. Što znači da se laž sastoji od jedne polovine, koja je istina, i druge polovine, koja je laž. E sada, ako na ovu drugu polovinu ponovo primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

Banned
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        11.950
        postovanje za audija ali ako je dobar u programiranju ne znaci da je uvek u pravu... Mislim reci da je font smoothing bolji na OSX zato sto su bolji fontovi tamo...no further comment...Do duse, u ovoj temi se apsolutno slazem sa njegovim stavom i argumentima (osim onog za OSX nije to glupo, vec bezveze)

Na forumu od
        Aug 2008
        Poruka
        524
      37. Moja mašina
      38. Citat Citiram korisnika: kUdtiHaEX Pogledaj poruku
        @miloshs & Hektoor: pre nego sto se upustite u diskusiju sa audiom, pokazite bar osnovno postovanje i raspitajte se ko je ta osoba sa kojom raspravljate.

I da, pokusajte da odrzite normalan nivo diskusije...
        Nisam stvarno hteo vise da se vracam na to i posle ovoga stvarno necu...

Poslednji put kazem, ja sam izneo svoje misljenje o Visti, a ko ga ne uvazava moze da kaze sta hoce, ali ne da me naziva *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*om... U svom prvom postu nisam nikoga nazvao ni glupim, ni *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*nim, ni retardiranim...
        A Audiofreak ako je vec Software Engeneer moze lepo da se potrudi da nama ostalima objasni svoje stavove malo podrobnije, a ne da pukim hate porukama provocira... (i jos plus, prozivati ljude za pravopis u vecini slucajeva - ne sumnjam da svi gresimo u pravopisu, dali u brzini, dali od neznanja...)

Ako vec hoce da dokaze ljudima da je u pravu, nek lepo objasni (ukratko - kolko je to moguce,uz odgovarajuce linkove po potrebi), evo ja cu prvi da priznam da je covek u pravu. Nemam ja nista od toga de idem nekome uz dlaku, ako i sam mislim da je u pravu.

Ja ni u jednom postu nisam tvrdio da ono sto kazem eksplicitno tacno za Vistu,vec samo da je to moj utisak...

Ove diskusije na forumima se vecito svedu na "ja sam u pravu, ti nisi"... Stvarno nemam nameru da se svadjam ni sa "obicnim" korisnicima, gmaerima ni software engeneerima... ili bilo kim...

A ova tema je vec waaaaay off topic i predlazem da se zakljuca polako...

Banned
        Na forumu od
        Jul 2003
        Poruka
        3.893

Cool

Citat Citiram korisnika: Illiron Pogledaj poruku
        Ja bih pre rekao da je to zbog toga što Apple autistično ignoriše činjenicu da trenutno ne postoje 300dpi monitori na kojima bi ne-zakucani fontovi izgledali oštro.
        Nezakucani fontovi izgledaju dovoljno dobro i na sadasnjim monitorima, primera radi 17" 1920x1200 Macbook ima 133 DPI -- na njemu ce Mac OS X izgledati lepo, a Vista nece pa sve i da podesite DPI jer jos uvek nema skalabilan Shell Dlg font odnosno gomila sistemskih dijaloga i propertija izgleda usrano na tako visokom DPI pa sve da deset puta zakucavaju na grid.

Citat Citiram korisnika: zeljko Pogledaj poruku
        kako uopste mozes da tvrdis da je bilo koji OS blizu baze aplikacija onog sto postoji na Windows-u?
        Ja to nisam ni rekao!

Sustina je da obicnom korisniku nije potrebna cela ta hrpa aplikacija vec samo par njih (kojih uglavnom ima na svim platformama), osim ako nisi od onih "korisnika" koji instaliraju sve profesionalne programe (naravno pirate) od 3DS Max, preko Cubase-a pa sve do Maya-e "da im se nadje", prckaju po tome malo kad se sete i onda se na forumu hvale "Ja sam radio u 3DS Max".

gledaj ovako Leopard sam koristio 3 nedelje, nakrcao sav software koji se mogao naci...
        Anand Lai Shimpi je koristio Mac OS X duze od tebe za potrebe testiranja, ti si izgleda veca faca od njega.

a da ja pri tome instaliram isto toliko koliko ih imama na Visti......
        Znaci dobro sam te procitao, ti si u korisnickom horoskopu veverica -- skupljas programe sve dok ima gde da stane

Pozdravljam ove komentare...
        Posto je njegov komentar obrisan cini mi se da biras pogresnu stranu

BTW necu sigurno da govorim o tudjem utisku, a ti Audiofreak posto si extra pametan onda skupi sve nase utiske pa napravi tabelicu pa da vidimo koji je OS najbolji. Ja sam Ja i moj subjektivan utisak je sve sto mogu da predocim, a drugi nek daju svoje...
        Prvo, sto se tice dela koji sam podvukao, to isto moze da kaze i sest milijardi drugih ljudi na planeti Zemlji i svi ce imati drugacije subjektivno misljenje o istoj stvari. Upravo iz tog razloga subjektivna misljenja ne vrede nista.

Drugo, ja sam lepo pokusao da ti objasnim kako se nesto tako slozeno kao operativni sistem objektivno ocenjuje ali tebe to ocigledno ne zanima jer imas zakucan stav baziran na sopstvenom iskustvu koji kaze "ovo je dovoljno dobro za moje potrebe".

E sad, ja nemam problem sa tim sto si ti zadovoljan, nego sto teras ostale da prihvate tvoje (niske) standarde -- uostalom, da Vista svima valja kao tebi prodaja bi isla bolje, a Microsoft ne bi vec imao Windows 7 u beta testiranju o kome je ovde rec.

U svakom slucaju, nema smisla da se ponasas kao fanboy. Ako ti se toliko svidja idi koristi je, a nas koji je posmatramo i sa tehnicke strane pusti da ovde diskutujemo sta bi Microsoft trebao da popravi u sledecoj verziji.

bez obzira kolko pokusavao neces me ubediti da si ti na tvojoj masini 2001 (ili 2002 kad god vec nije bitno) kad je izasao XP mogao da je guras i da nisi kukao kako je WIn98 bolji,brzi,jaci,jednostavniji.. itd...
        Ja sam tada koristio Windows 2000, a ne Windows 98.

A ti kad pokrenes DX10 igru da radi na XP-u u DX10 modu, onda se javi sa tvojim tvrdnjama da igra radi bolje u XP-u
        Ja to nisam rekao -- rekao sam da ne radi bolje u Visti.

A sto se tice pretnje za kutiju i OT, sto nisi brisao pre tvojih komentara.... ili je to tehnika udri pa nestani?
        Ne brisem ja licno nista, moderatori brisu po sopstvenom nahodjenju. Ja se samo ne libim da im skrenem paznju na OT kada neko pretera.

@yooyo:
        Evo linka sa tehnickim objasnjenjem za taj problem pa koga zanima:
        http://blogs.technet.com/markrussino...7/1833290.aspx

Strana 8 od 569 PrvaPrva ... 4567891011121858108508 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •