Šta je novo?
A zna li neko, hoce li Win7 imati onaj kompozitni desktop, il kako se to vec zove. (moguce da sam pomesao) iliti da se preciznije izrazim, kada svaki prozor ima sopstvenu memoriju, te nema onog budjavog iscrtavanja neaktivnog prozora ili pozadine dok pomeras aktivni prozor. Ono sto Mac npr ima odavno?
 
A zna li neko, hoce li Win7 imati onaj kompozitni desktop, il kako se to vec zove. (moguce da sam pomesao) iliti da se preciznije izrazim, kada svaki prozor ima sopstvenu memoriju, te nema onog budjavog iscrtavanja neaktivnog prozora ili pozadine dok pomeras aktivni prozor. Ono sto Mac npr ima odavno?

I vista ima kompozitni desktop :wave:
 
ja se samo nadam da ce ti widgeti biti lako dostupni za iskljucivanje posto su beskorisni kao i svi do sada. Sluze samo da imate brdo fency informacija koje vas zapravo ni ne zanimaju.
 
Kako te ne zanima koliko ima sati?:D
 
Poslednja izmena:
Kako te ne zanima koliko ima sati?:D

:)
Sad da bi video koliko je sati moras da pomeris misa na taskbar da bi sakrio sve prozore i video na desktopu sat-widget...
A na ovim staromodnim bacis pogled u cosak ekrana, smaranje.

Zezam se, mogu ti widgeti da budu korisni, ja sam na Slacku nekad drzao tamo vremensku prognozu i jos kojekakve sitnice...
 
I vista ima kompozitni desktop :wave:

Jesi siguran? Cini mi se da je bas kovacm kacio klip na jutjubu kako to ne radi u Visti, tj pomerajuci prozor preko drugih prozora, oni u pozadini vidi se kako se iscrtavaju, tj uopste nije glatko i lepo kao u Mac-u i sl. Nemam vistu pa da probam, znam samo da sam video taj klip.

EDIT:
Izvinjavam se sad tek videh da nije u pitanju Vista vec XP. Vista je to resila.

Ja sam za ovo greskom mislio da je Vista, pogubio sam se :D
http://www.youtube.com/watch?v=_m1Bi5PpBtU
 
Poslednja izmena:
Hm, nisam primetio da se nesto cudno desava sa prozorima kad prevlacim druge preko njih.Aero radi i ivice su im jednako polutransparentne bilo da se nalazi ispod ili iznad drugih prozora...bilo bi bas ruzno da se vidi iscrtavanje.
 
Nego mislim da tema bi Windows 7 a ne Vista vs XP :D
Jel' probao neko Windows 7 beta i kako radi u odnosu na XP i Vistu... brzina itd.
 
I koliko mesta zauzima na hard disku.
 
Jesi siguran? Cini mi se da je bas kovacm kacio klip na jutjubu kako to ne radi u Visti, tj pomerajuci prozor preko drugih prozora, oni u pozadini vidi se kako se iscrtavaju, tj uopste nije glatko i lepo kao u Mac-u i sl. Nemam vistu pa da probam, znam samo da sam video taj klip.

ja sam kacio screenshot. iz nekog razloga u tom primeru nije radia kompozitni desktop na Visti dok je graficka kartica bila sasvim dovoljna! ...
 
posle instalacije drivera skinutog sa neta je proradio kompozitni desktop...

inace to je drugi put da sedne za Vistu i WTF? :D - sta je ovo?? bio sam u totalnom cudu! :)
 
Ja sam instalirao build 6801 tek posle sam video da u njemu nema novi taskbar :wall: vec je isti kao i u visti,koji build treba da skinem? nigde nisam naso ni jedan osim ovog?
 
e ljudi:

skidam sad Windows 7 beta build 6081 64bit pa me zanima koliko je to cudo zaista upotrebljivo...jel to "beta" znaci da je puna bagova ili to moze da se eventualno i koristi ?

Nisam bio u toku u poslednje vreme, pretpostavljam da su drajveri za Vistu i Win7 isti ?
 
e ljudi:

skidam sad Windows 7 beta build 6081 64bit pa me zanima koliko je to cudo zaista upotrebljivo...jel to "beta" znaci da je puna bagova ili to moze da se eventualno i koristi ?

Nisam bio u toku u poslednje vreme, pretpostavljam da su drajveri za Vistu i Win7 isti ?

ta verzija nije beta, ono sto je M$ predtavio je novija za 2 meseca i ima nov GUI, tako da bi ja sacekao pravu public beta verziju koja treba da izadje za mesec dana...
 
Prema ljudima iz MS, verzija koja je prikazana ovih dana na PDC je "pre-beta".
 
ok kapiram, video sam da bi novo izdanje trebalo da padne negde u januaru 2009.

nego sta je sa srajverima? jel radi sve sto radi na visti?
 
Ivo.R је у праву. У принципу боље вам је да сачекате бету него да се млатите са овим процурелим билдовима.

Ако је неко баш нестрпљив онда може да скине и ту верзију са ПДЦ-а све остало је апсолутно бесмислено.
 
jel moze da se u windowsu 7 stavi tema "windows classic" i da se skine sva ova kiceroza i pobiju svi efekti ?
 
Mnogo bolja fora od podele ekrana na dva dela (prevlacenjem prozora do leve ili desne ivice ekrana) bi bilo da mogu otvorene foldere prevucem do ivice ekrana a da se oni pretvore u tab koji viri na ivici ekrana i da ga prostim klikom izvucem napolje. Isto bi vazilo i za aplikacije... ostane da samo ime aplikacije. Posto taskbar pojede jednu ivicu ekrana, ostale 3 ivice mi se mogle iskoristiti za ovaj feature. Ako neka ivica ekrana sadrzi tabove koji vire ona se ta ivica stiti od maximizacije prozora sa kojim se radi. Na taj nacin korisnici bi lako mogli da organizuju svoju radnu povrsinu sa programima i folderima koje najcesce koriste. npr.. levo uguras mail, internet, office dokumenta, word, itd.. desno photoshop, illustrator, visual studio, neki 3d program, projekti, ... a dole (kod mene je taskbar gore :) ) muzika, filmovi, total commander, control panel...
Ubogi start menu bi veoma retko koristili, a sve sto korisniku treba bi bilo one click away.
 
Poslednja izmena:
Mnogo bolja fora od podele ekrana na dva dela (prevlacenjem prozora do leve ili desne ivice ekrana) bi bilo da mogu otvorene foldere prevucem do ivice ekrana a da se oni pretvore u tab koji viri na ivici ekrana i da ga prostim klikom izvucem napolje. Isto bi vazilo i za aplikacije... ostane da samo ime aplikacije.

nesto kao: Sticky Windows ? ;)
 
@kovacm:
E tooo.. jel ima verzija za windows? Ako nema da pocnem da codiram.

@cc13:
U taskbaru nikad nema dovoljno mesta.
 
Sticky Windows je bila dobra stvar dok se nije pojavio Expose i multiscreen okruženje. Nekome je SW i dalje super, ali meni 2 reda od 4 ekrana savršeno završavaju posao. I to na Mini-ju radi kao sat... Ipak, za Windows korisnika bi ovo bilo savršeno rješenje za prenatrpan desktop na jednom ekranu (a ovdje ne mislim na monitor, fizički)...
 
@kovacm:
E tooo.. jel ima verzija za windows? Ako nema da pocnem da codiram.

@cc13:
U taskbaru nikad nema dovoljno mesta.

Imas Styler programce, osim sto moze da promeni vizuelni izgled explorer bara, imas mogucnost da desnim klikom na zaglavlje prozora "srolas" prozor na gore, tj ostane samo naziv aplikacije. Mozda to da probas ?
 
a mozda da probas i onu useless aplikaciju za gestures na XPu :D
btw gx-x, kako rade gestures na XPu? ;)

i molim te ostavi link do Styler-a!
 
Nazad
Vrh Dno