Šta je novo?
Nista spektakularno u odnosu na vistu. Ima par dobrih novih forica i to je to. Nadam se da ce da bude doteranija ispod haube a prvenstveno bi trebali da obrate paznju na radu OS-a sa HDD-om a ne da us3ru motku kao sa vistom.
 
Poslednja izmena:
Nista spektakularno u odnosu na vistu. Ima par dobrih novih forica i to je to. Nadam se da ce da bude doteranija ispod haube a prvenstveno bi trebali da obrate paznju na radu OS-a sa HDD-om a ne da us3ru motku kao sa vistom.

ja nevidim sta su tu usrali... na Visti sam vec 4 meseca, mogu samo da kazem da je mogucnost da Hard bude i idle rezimu citanja/upisa pozitivno jer ne dolazi do "blokiranja" kao kod XP-a i drugig OS-va kod se hard usposli 100%
to je ipak neka karakteristika koja se nemoze preko bench rezultata meriti jer je korisniku prvoshodno vazan odziv sistema a ne toliko brzina kopiranja
 
ja nevidim sta su tu usrali... na Visti sam vec 4 meseca, mogu samo da kazem da je mogucnost da Hard bude i idle rezimu citanja/upisa pozitivno jer ne dolazi do "blokiranja" kao kod XP-a i drugig OS-va kod se hard usposli 100%
to je ipak neka karakteristika koja se nemoze preko bench rezultata meriti jer je korisniku prvoshodno vazan odziv sistema a ne toliko brzina kopiranja

Probaj da prebacis (katujes) dva fajla od po 1Gb pa dok prebacujes probaj da minimizujs ta dva prozora i sta se desava TRAS puca explorer,pa probaj da kopiras fajlove sa USB-a na HDD i opet probaj da minimizujes prozor pa da ga maksimizujes i opet TRAS explorer.Plus sporije kopiranje nego na XP-u a trebalo bi da bude brze.

P.S. Da me pogresno ne shvatis ja koristim vistu vec godinu dana kao jedini sistem,ne pricam da je bolji XP nego sta bi trebali da poprave.Ko koristi TC on ovih problema gore navedenih nema,ja sve radim preko explorera i svidja mi se ova nova forica u 7-ici koja podseca na TC bas je korisna.
 
Poslednja izmena:
ja nevidim sta su tu usrali... na Visti sam vec 4 meseca, mogu samo da kazem da je mogucnost da Hard bude i idle rezimu citanja/upisa pozitivno jer ne dolazi do "blokiranja" kao kod XP-a i drugig OS-va kod se hard usposli 100%
to je ipak neka karakteristika koja se nemoze preko bench rezultata meriti jer je korisniku prvoshodno vazan odziv sistema a ne toliko brzina kopiranja

O kom odzivu pricas?!? Malocas pustim extract iz UltraISO (sa RAID0 na Raptor) i racunar iz potpisa se uvosti tako da ne reaguje par sekundi na Start meni! Mislim extract je super brzo uradio ali sta meni znaci to sto je brze kad je single-tasking? :trust:
 
Vista 2

Најжалосније од свега је што је Windows 7 ништа друго до Windows 6.1... Лепо је Microsoft успео да сломије кернел од назива ОС-а.
 
Најжалосније од свега је што је Windows 7 ништа друго до Windows 6.1... Лепо је Microsoft успео да сломије кернел од назива ОС-а.

Pa šta i ako jeste "Vista 2"? Sa poboljšanjima koja MS sprema Windows 7 će biti pun pogodak.Za mene je i Vista sasvim dobar sistem, a 7 će biti samo još bolja nadogradnja.
 
Pa šta i ako jeste "Vista 2"? Sa poboljšanjima koja MS sprema Windows 7 će biti pun pogodak.Za mene je i Vista sasvim dobar sistem, a 7 će biti samo još bolja nadogradnja.
На свим темама о Висти ја сам је бранио од XP, OS X и сл. зилота (као и ти R0B0T0 и не могу се сетити ко све још). Шта сам дочекао... Ццц. :) И имам Висту на лаптопу.
Проблем је што онда нису требали назвати ОС Windows 7 јер је кернел Windows 6.1. Тиме су сломили континитет да сваки следећи ОС има нови кернел са новим називом (маркетинг је моћна ствар).
 
На свим темама о Висти ја сам је бранио од XP, OS X и сл. зилота (као и ти R0B0T0 и не могу се сетити ко све још). Шта сам дочекао... Ццц. :) И имам Висту на лаптопу.
Проблем је што онда нису требали назвати ОС Windows 7 јер је кернел Windows 6.1. Тиме су сломили континитет да сваки следећи ОС има нови кернел са новим називом (маркетинг је моћна ствар).

Ne primaj toliko k' srcu moje komentare ;)
Nije njima problem da kernel nazovu Windows 7, zar ne? :p
Po meni i bolje je što su promenili način imenovanja, lakše je ovako.
 
Opet vi o Visti ! Kome lepo radi, blago njemu, kome ne radi, ima XP i ostalo. Tema je Windows 7 i drzite se teme.

u pravu si, ali ipak kad se zna da ce kernel biti vistin mozemo predpostaviti koje ce probleme povuci...


Inace Microsoft Windows 7 32Bit Build 6801 se moze naci pa cu ga uskoro i malo vise istestirati, samo da oslobodim dodatni hard :)
 
Zar je moguce da ce izaci jos jedan Win i u 32-bitnom izdanju :(
 
50% manje? Pa na jednom od linkova sa prethodne strane je receno da svaki prozor koji se ne vidi nece uopste koristiti memoriju...
 
Ovo se meni nesto prividja ili je GUI kopija KDE-a 4 :trust:
 
На свим темама о Висти ја сам је бранио од XP, OS X и сл. зилота (као и ти R0B0T0 и не могу се сетити ко све још). Шта сам дочекао... Ццц. :) И имам Висту на лаптопу.
Проблем је што онда нису требали назвати ОС Windows 7 јер је кернел Windows 6.1. Тиме су сломили континитет да сваки следећи ОС има нови кернел са новим називом (маркетинг је моћна ствар).

davno je M$ nametnuo da se progami prodaju ne po verzijama vec po godistu :)

inace i XP je WinNT 5.1 dok je Windows WinNT 5.0 ... dakle nista novo pod ovim suncem... :|

@G@W no, no G@W! tema je Windows 7 ! nema uporedjivanja sa ostalim sistemima ;)
 
Poslednja izmena:
Ima li negde podrska za Nvidia Driver-e za Windows 7 ili mogu da prodju oni od Viste 32 bit?Skinuo sam Windows 7 32Bit Build 6801 pa bi zeleo da ga probam i utvrdim te performanse i nedostatke!
 
Jeeej ima classic skin.

Taman ko na visti da lepo iskljuchim glupi aero i radim ko chovek :)
 
Ima li negde podrska za Nvidia Driver-e za Windows 7 ili mogu da prodju oni od Viste 32 bit?Skinuo sam Windows 7 32Bit Build 6801 pa bi zeleo da ga probam i utvrdim te performanse i nedostatke!

nisam video nigde, ali zasto ne probas zadnju beta driver za Vistu ionako su rekli da ne treba specijaln drajver i da ce Vistin raditi... (vakljda ce moci proci i za GPU)

inace evo malo detaljnijih novosti za WMP12 koji stize sa W7
http://arstechnica.com/news.ars/pos...media-player-12s-surprising-new-features.html

po ovome M$ lupa samar iTunesu ;)
 
Jaka stvar. Ionako ne koristim ni iTunes ni WMP. Ima mnogo boljih plejera na trzistu.
 
Jel zna neko kad ce da vrate tastaturu u WMP. Npr kad hocu da vratim prethodnu scenu da mogu da pritisnem taster ulevo i da mi on vrati film 5s, a ne da ko manijak pokusavam da nanisanim misem...
 
Tacno microsoft je u centru sveta. A ovi su vidoviti pa su napravili da bude slican sa naredna 2 windowsa (da bi ljudima koji prelaze bilo lakse). :D
Kde 4 izasao januara prosle godine, a kopira windows 7 koji sad ima slike po netu...

Svašta. Pa nisam rekao da KDE 4 kopira Windows.

Meni je i dalje neverovatno da neko vidi toliku sličnost između KDE 4 i Windowsa 7 da optuži Microsoft da je kopirao KDE. Evo jedan comparison shot.

desktop.png


52_med_Desktop%20Gadgets.png


Ja sam koristio puno verzija KDEa i uvek mi je smetalo to što je suviše nalik windowsu. Na drugom kompjuteru imam Ubuntu i neko vreme sam koristio KDE 4.
 
Kakvo crno uporedjivanje shotova. Pa nisam ja pricao o tome kako slika desktopa Win-a 7 lichi na KDE4. Taskbar je skoro isti + uveli su plutajuce widgete (sto ima i KDE4). Meni je to dovoljno.

Tacno je da postoje programi koji takodje rade shell replacement na windowsu uvodeci svakakve widgete ali jedno je 3rd party program a drugo najkorisceniji GUI sa konkurentskog sistema.

Josh jednom napominjem: nije u pitanju vizuelna slicnost nego funkcionalna.

Meni licno to ne smeta (sta vishe drago mi je), ali je smesno da je takav gigant kao sto je Microsoft (sa gomilom zaposlenih od kojih je sigurno veliki broj vrhunskih dizajnera) prinudjen da kopira ideje jednog open source projekta. Pa sta ti ljudi u Microsoftu rade, piju kafe po ceo dan ko u nasim firmama.
 
Nazad
Vrh Dno