»RSS Benchmark sajt

Strana 7 od 569 PrvaPrva ... 345678910111757107507 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 91 do 105 od ukupno 8526

Tema: Windows 7 - instalacija, aplikacije, sistemski problemi

Member Avatar korisnika miloshs
        Na forumu od
        Aug 2008
        Poruka
        524
      2. Moja mašina
        • CPU: i5 2500K
        • MoBo: GigaByte Z68X-UD3H-B3
        • RAM: 2x4GB Exceleram CL9
        • VGA: MSI GTX680 2GB
        • MON: LG 24"
        • HDD: 1TB WD Black, 1,5TB WD Green
        • OPT: Lite-On neko smece
        • Case: HAF 932 + CoolerMaster GX 650W
        • SND: ICH - Logitech X-540
        • LAP: Lenovo S10
        • TV: Samsung 51D550 (3D Plasma)
        • INET: DSL
        • Ostalo: Luda je!
      3. Citat Citiram korisnika: Illiron Pogledaj poruku
        @gx-x
        Primer je jednostavan da te ne bih zamarao dužim tekstovima. Ja mislim da je renderovanje fontova ogroman deo korisničkog interfejsa. Fontovi u Visti su odlični i to je njen veliki plus. Jel možeš da mi okačiš neki link o "doskakanju" piksel gridu?

Start meni u Visti je odličan bez obzira da li može da se stavi na XP ili ne. Možeš verovatno da napraviš identičan desktop kao Leopardov. Ne vidim kakav je to argument?
        Hvala, bas je to argumen koji sam pokusao ljudima da kazem da ne razmatraju... Vecina ljudi ludi zbog vizuelnih gluparija u OS-u a u sustini sve to sredi jedan Windows Blinds... znam znam reci cete, ali ja ocu da to radi iz Windows okruzenja bez trosenja dodatnih resursa za Windows Blinds, ali brate ne moze.... aj ti napravi skin za 6 biliona ljudi i da svi budu srecni

Citat Citiram korisnika: R0B0T0 Pogledaj poruku
        @miloshs - bravo čoveče, sve što si rekao je na mestu! Da me nije mrzelo, napisao bih sve isto
        Danke very puno
        Menjao Crni : 08.11.2008. u 00:57

Banned
        Na forumu od
        Jul 2003
        Poruka
        3.893

Cool

Citat Citiram korisnika: R0B0T0 Pogledaj poruku
        Preleteo sam preko ovih hejt poruka i mogu da kažem samo ovo:

Meni Vista radi sjajno! ...i to na dva računara.
        Od kada je to sto tebi Vista radi sjajno na cela 2 (i slovima dva) racunara merilo kvaliteta i uoptrebljivosti operativnog sistema?!?

Ovde se prica pre svega o Windows 7, a zatim i o tome sta jedan moderan OS cini dobrim. Sareni interfejs to svakako nije.

Prema tome, ili odrasti i prevazidji stadijum bojanice ili nemoj uopste da se ukljucujes u diskusiju ako nemas nista pametno da kazes nego idi zapocni thread "Kome sve Vista radi super?" u bench clubbing-u i postavi poll pa do mile volje sa svojim istomisljenicima tupi o tome sta ti se sve svidja u Visti i ne svidja u XP-u umesto sto ljude koji posmatraju stvari sire od tebe nazivas glupim i smaracima.

Uzgred, mogao bih da se opkladim da svi vi koji ste Vistu odmah instalirali (neki i pre nego sto je izasla finalna verzija) imate nelegalnu kopiju. Bas me zanima ko od vas bi je kupio kada bi novcanikom morao da odluci sta da uzme.

@HekToor:
        Potrazi termin ad hominem na Google.

Svi se ovde kacite za neke subjektivne utiske. Poenta nije sta je vama licno bolje ili losije vec ono sto je objektivno bolje ili losije.

Primer losijeg u Visti je na primer brzina kopiranja fajlova koja cak ni sa SP1 ne dostize Windows XP. Primer losijeg je takodje i throttling mreznog saobracaja kad pustate video ili audio. Ima jos dosta takvih primera, i oni su odraz losih softverskih i tehnoloskih resenja, a ne vasih licnih preferenci.

Citat Citiram korisnika: zeljko Pogledaj poruku
        kad neko napravi OS komatibilan sa windows aplikacijama onda cemo tek direktno moci uporediti dva sistema
        Veliki broj Windows aplikacija postoji i na drugim sistemima i poredjenje je itekako moguce koga zanima.

Citat Citiram korisnika: GoldenBoy Pogledaj poruku
        Не знам за ХР али ово за Висту апсолутно није тачно. Дисасемблуј па ћеш видети
        Ti to mene malo z..., a? Mislis da nisam disasemblirao?

@gx-x:
        U vezi fontova -- Windows fontove koriguje "ukucavanjem" na pixel grid dok Apple postuje font dizajnere i njihovu zamisao i renderuje ih bez izmena. Zasto je to tako? Zato sto Apple ima bolje dizajnirane fontove.

Citat Citiram korisnika: miloshs Pogledaj poruku
        2. Vista je u svakom pogledu bolja od XP-a i u 32 i 64 bit segmentu
        Kao sto rekoh nije, a naveo sam i razloge.

Kad budemo mogli isti program sa istim kodom da cepamo na oba onda cemo diskutovati
        Pa ko ti brani? Nemas Office za Mac? Firefox? Safari za Windows? iTunes?

4.Kao i svaki novi Windows, Vista je OS koji je po mom misljenju projektovan za buducnost i normalno je da konfiguracije u vreme njegovog izbacivanja imaju problema da ga pokrenu
        Tvoje misljenje je blago receno bezveze. Vista je "projektovana" da se ponasa kao da je sama na racunaru.

Analogija bi bila sledeca -- unajmio si spremacicu da ti pomogne po kuci, a ona se raspistolji pa moras da je guras na silu da se skloni jer ti je stalno na putu umesto da ti pomaze.

5.A priznajte da vecinu nervira vista jer pokazuje slabosti vase skupe graficke kartice kad cepate igrice u Dx10...
        Vista samo pokazuje svoju sopstvenu slabost jer bilo koji drugi OS radi na istom hardveru odlicno.

9. Komentari tipa "indexing service je nepotreban" su stvarno suvisni, jer za svaki servis u Visti (a i u XP) postoji nacin za njeno gasenje, gledajte na to kao na podesavanje opcija u igrama - iskljucis ono sto ti ne treba...
        Problem je samo u tome sto 90% korisnika racunara to ne zna da uradi, dok 90% PC igraca zna da podesi opcije u igri i jos mnogo toga.

10.Vista ima isti kernel kao i Windows Server 2008 samo sto je Vista ver 6000, a WS2008 6001... inace Vista je zasnovana na WS2003, a WS2008 na Visti
        Hoces da kazes da je u WS2008 integrisan SP1?

Inace sve je to zasnovano na NT 3.51 i vuce sa sobom gomilu compatibility shim-ova koji su "death by a thousand papercuts".

11. Sto se tice MacOS-a, samo pogledajte cenu masine koja ga tera i cenu masine na kojoj Vi terate Vistu... pa ima li smisla to uporedjivati?
        Taj argument je potpuno prevazidjen jer je u cenu Mac racunara uracunat OS i softver, a cene su priblizno iste ovih dana pogotovo ako za PC ne kupite Frontier kuciste, NCP memoriju, Core E2140, 8400GS i Mag TFT monitor.

i kao zakljucak bih naveo da ipak posle svega Windows Vista je odlican operativni sistem koji je napravljen da zadovolji jako puno korisnika
        Ja bih rekao "jako puno *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*nih korisnika". Oni koji dugo koriste racunar i koriste ga za rad uglavnom nemaju reci pohvale jer moraju iznova da se prilagodjavaju ispreturanom interfejsu i da prodju kroz mucnu sesiju podesavanja i gasenja svega i svacega sto im smeta ili ne treba. Sve u svemu, izgleda kao da je Microsoftu vise stalo do novih korisnika nego do toga da zadrzi stare. Isto je u poslednje vreme i sa Firefox browserom i mnogim drugim projektima -- izgleda da nisu culi za izreku napravi sistem koji i *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* moze da koristi i samo ce ga budale i koristiti.

Meni Vista u odnosu na XP:

+radi stabilnije
        +izleda bolje
        +stvari su bolje organizovane
        +sigurnija je
        +programi rade brze
        +igirce izgledaju bolje

-igrice rade sporije
        Imas li neku tabelu sa brojevima da potkrepi ovo? Ili je opet u pitanju tvoj subjektivan utisak?

Hajde sad nazad na temu inace cu da molim Kutiju da pocne da brise OT.
        Menjao audiofreak : 04.10.2008. u 01:23

Member
        Na forumu od
        Jun 2002
        Poruka
        232
      6. Moja mašina
        • Case: Lenovo W500
        • Ostalo: Windows 7/Arch Linux
      7. Ja na primer koristim legalnu kopiju Viste pošto je moj fakultet distribuira studentima kao deo MSDNAA.

Citat Citiram korisnika: audiofreak
        @gx-x:
        U vezi fontova -- Windows fontove koriguje "ukucavanjem" na pixel grid dok Apple postuje font dizajnere i njihovu zamisao i renderuje ih bez izmena. Zasto je to tako? Zato sto Apple ima bolje dizajnirane fontove.
        Ja bih pre rekao da je to zbog toga što Apple autistično ignoriše činjenicu da trenutno ne postoje 300dpi monitori na kojima bi ne-zakucani fontovi izgledali oštro. Fontovi koji dolaze uz Vistu su odlični pogotovo na primer Cambria i dodatak Cambria Math koji je, po mom mišljenju, uz computer modern najbolji font za prelamanje matematike. Consolas je odličan monospace font. Microsoft te nove fontove ne koriguje. Oni su dizajnirani da rade dobro sa klirtajpom od početka.

Mislim da je diskusija o Visti prikladna za ovu temu jer će sedmica biti u priličnoj meri ispolirana verzija Viste.

Banned
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        13.382
      9. Moja mašina
        • CPU: i5 4570 & Alpenfoehn Brocken cooler
        • MoBo: Asus z87-a
        • RAM: Kingston 2x 8Gb 2400Mhz
        • VGA: HD4600 + MSI 1070 + 290x
        • MON: Samsung C530 + Acer 22inc
        • HDD: Samsung evo 250Gb + Samsung 2TB
        • OPT: NEC 5240
        • Case: CM Trooper, Seasonic SS-750KM3
        • SND: integrusa
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Pinnacle PCTV
      10. @audiofreak
        a koji je po tebi onda OS bolji?, da nije Leopard?

kako uopste mozes da tvrdis da je bilo koji OS blizu baze aplikacija onog sto postoji na Windows-u?

gledaj ovako Leopard sam koristio 3 nedelje, nakrcao sav software koji se mogao naci (a budi siguran to je samo jedan deo kojeg koristim pod Windowsom) i zamisli Leopardu treba ~2-3 minuta nakon dizanja da se probudi/prestane da drlja... e sad tek zamisli da ga koristim 2 godine i da za njega postoji 1000x vise aplikacija a da ja pri tome instaliram isto toliko koliko ih imama na Visti...... mogu samo da zamislim kako bi taj mocan OS poklekao, e sad il zbog losih aplikacija koje nisu totalno kompatibilne mene uospte ne interesuje kao korisnika

Evo Vista je 4 meseci matora, instalirano je skoro sve sto i pod XP, dizanje systema usled superfetch-a koji kesira odziv systema je moguc nakon 15 sekundi od trenutka kad se pojavi desktop dok je na istom takom sistemu sa XP i skoro sitim aplikacijama on meri minutima

A sto se tice sigurnosti, virusa, exploita i u to sam bar 5x vise siguran cak i sa Vistinim FW kojim kad se ukljuci filtriranje dolaznih konekcija bude vise nego koristan, cak mogu tek da zamislim pocetnicima koliko bi znacio user right menagment jer sam imao prilike da vidim desetine XP zarazenim malware sranjima jer *****i od korisnika jednostavno ne razumeju sta se desava oko njih

Mozete vi da se busate koliko ocete i da pljujete blotware (koji je tu i koji i meni SMETA) ali kao sto neko rece pitaju se obicni korisnici koji po najmanje lice meni a da ne kazem koliko jos manje slice audifreak-u

Ono sto ja znam Win7 ima da bude sve ono sto je Vista trabala da bude, al nikako to nece biti nov system vec ce jednostavno biti prilagodjen tako da se moze donekle prilagoditi svakom, ali definitivno nece raditi na P2 sa 128MB rama

Banned
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        11.950
        vezano za fontove (i ne audio, nema veze samo sa sistemskim fontovima, fontova ima mali milion, a sistemski se lako menja. Poenta je u pristupu sub-pixel rendera i nabijanja fonta pravilno, a ne kao sto se to sada radi. Poneta je sta se desava kad je tekst malo van grida, kad je velicina takva da ne staje u grid, kad je razmak na 1.5 piksela ili 1.3 ... )

http://www.joelonsoftware.com/items/2007/06/12.html (OSX vs Win - btw. Linux ima najgori moguci zamislivi font smoothing)

jedan besplatni programcic kojim se moze lepo stelovati CT, a i interesantan read

ne mogu da nadjem jedan lep opsiran clanak o kerningu i pozicioniranju slova...otom potom, i tako je i ovo vec van teme.
        Menjao gx-x : 04.10.2008. u 03:08

Na forumu od
        Aug 2008
        Poruka
        524
      13. Moja mašina
      14. Citat Citiram korisnika: HekToor Pogledaj poruku
        "Imas li neku tabelu sa brojevima da potkrepi ovo?" Ili je po fazonu rekla kazala?

Po meni je to vise nego *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*an pristup korisnicima. Naplacivati korisnicima softver koji im mozda upste nije potreban. STRASNO!

A na ovo samo !!!!

Da li si razmisljao posto sve oko sebe nazivas *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ima,*****ima,*mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ma (jednom prilikom si i gx-x uvredio bas zestoko to se secam i jednog novajliju si isto isprovocirao onko kako ti umes gadno) da mozda nije problem do tebe? Znas kako nekome kome svi nisu normalni oko sebe obicno bi trebao da se zabrine da nije nesto do njega.

P.S. Izmedju genijalca i *-*-*- mala razlika.

"Mislim, nemo` da se ljutis"!

Sad kad smo se lepo izmazali mogli bi stvarno da se vratimo temi i da prekinemo ovaj hate.
        Pozdravljam ove komentare, bas to sto je i meni palo na pamet... BTW kao i Illirion imam legalne verzije Win XP 32, 64 i Vista 32, 64 i sve sam ih probao, Vista 64 radi najbolje i najstabilnija je u radu, ali to je naravno moj subjektivan utisak

BTW necu sigurno da govorim o tudjem utisku, a ti Audiofreak posto si extra pametan onda skupi sve nase utiske pa napravi tabelicu pa da vidimo koji je OS najbolji. Ja sam Ja i moj subjektivan utisak je sve sto mogu da predocim, a drugi nek daju svoje...

A to sto sam rekao o kernelima, je naravno vazilo za originalno izbacivanje OS-a a ne buduce SP 1 2 3 4 5 6 .... Vaditi ljudima reci iz postova, samo zato sto si se ti kao nesto iznervirao, je krajnje detinjasto i ne mozes me ubediti da nisi znao o cemu pricam...

Ono sto sam ja pokusao da objasnim je da bez obzira kolko pokusavao neces me ubediti da si ti na tvojoj masini 2001 (ili 2002 kad god vec nije bitno) kad je izasao XP mogao da je guras i da nisi kukao kako je WIn98 bolji,brzi,jaci,jednostavniji.. itd...

A pazi ovako, DOS sam voleo, Win 3.11 mi je bio krsh, Win 95 jos gore, 98 jos gore(najgori OS koji sam ikada koristio), Win XP je bio super, a Vista je jos bolja....
        Pozdravio sam dolazak Win XP kao sunce u sred zime, a tako pozdravljam i Vistu. A ti kad pokrenes DX10 igru da radi na XP-u u DX10 modu, onda se javi sa tvojim tvrdnjama da igra radi bolje u XP-u

BTW razlika izmedju PC igraca i korisnika je jako velika, a verujem da ce se i vecina forumasa sloziti sa ovom konstatacijom... U svakom slucaju za sve one koji imaju mozga (a sebe nazivaju korisnicima) tu je google pa ajmo...

ETO TI GA MOJE SUBJEKTIVNO MISLJENJE!

oh i jos jedan predlog, ajde ti Audiofreak nama isprogramiraj chaskom neki novi OS pa da vidimo na sta ce to da lici... evo ako bude bolji,brzi,jaci,laksi,pristupacniji odma cu da predjem na njega...

A sto se tice pretnje za kutiju i OT, sto nisi brisao pre tvojih komentara.... ili je to tehnika udri pa nestani?

Moderator Avatar korisnika yooyo
        Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        10.866
      16. Moja mašina
        • CPU: i7-4790
        • MoBo: ASUS
        • RAM: 16GB
        • VGA: NVidia GeForce 770GTX
        • MON: Dell U2716D - 27" (2560x1440)
        • HDD: Samsung Evo 840 (500GB) + 2TB HDD
        • SND: Integrisana
        • LAP: Dell XPS 15
      17. Citat Citiram korisnika: HekToor Pogledaj poruku
        "Imas li neku tabelu sa brojevima da potkrepi ovo?" Ili je po fazonu rekla kazala?
        Ceo internet je brujao na temu zasto brzina kopiranja kroz 1Gbit mrezu na Visi opada za 5-15% kada slusas mp3.
        http://blogs.zdnet.com/hardware/?p=702
        Verovao ili ne XP nema takvih problema.

Po meni je to vise nego *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*an pristup korisnicima. Naplacivati korisnicima softver koji im mozda upste nije potreban. STRASNO!
        Pa to radi i MS... Explorer, Outlook, MSN Messenger, WMP, Movie Maker, Picture viewer, ...
        Menjao yooyo : 04.10.2008. u 04:03
        pro’ gram mer (n.) - An organism that converts caffeine into code.

Na forumu od
        Aug 2008
        Poruka
        524
      19. Moja mašina
      20. Aj sad ovako realno kolko, kad se oduzme i sabere cena komponenti u mekintoshu, kosta da ti uz konfu daju MacOS? Verujem da ne naplacuju direktno, ali neka kalkulacija mora da postoji?

BTW kopiranje usporava i na XP cim nesto pipnes (pokrenes program itd...), ali to je naravno moj subjektivan utisak...
        Bas nek neko testira kuci (jer sad trenutno nemam dva racunara ovde) i nek kaze da li na XP-u opada transfer rate kad pici muzika u WMP10 (ili 11), dajem glavu da opada... mozda manje, mozda vise nego u Visti, ali opada... nedo bog da pustis film dok kopiras fajlove....

Al dobro priznajem da Vista ima sporije kopiranje, cak i sa diska na disk tj kopiranje u bilo kom pogledu...

Member Avatar korisnika sT4Lj|n
        Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        930
      22. Moja mašina
        • Ostalo: Pravi pare uspešno.
      23. Vista 64 je extra os.

Koristio sam xp 64 zbog maxa koji voli ram da jede ko 'leba, i iskreno zao mi je shto nisu malo ozbiljnije progurali prichu kao shto je to sluchaj sa vistom 64. Radi on kad se podesi dosta peripetija, ali npr. problemi kao drajveri za skener [koji je nazalost must have za mene] su me odvratili od sistema.

Glupa stvar je shto ima UAC i par stvari koje se moraju iskljuchiti pri svezoj instalaciji. Posle toga funkcionishe korektno, clear type mi se vishe svidja nego na leopardu i posle sp1 veoma lepo radi, a nije da nije loshe radila pre toga.

Izgled same viste je veoma subjektivna stvar. Ja lichno volim takav izgled ali iskljuchivo koristim classic look kod svih windowsa iskljuchivo zbog produktivnosti [smeta mi i plavi taskbar u xp].

Win 7 ako bude kao shto je xp bio za win 2000 bice extra i ja bi ga medju prvima stavio na komp bez pardona.

Konfiguaciju dobru imam i boli me dupe dal je to zahtevno ili ne. To dobro radi meni pored svih kudjenja, pljuvanja i smaranja kako je to eto glup sistem.
        Menjao sT4Lj|n : 04.10.2008. u 04:31
        Trying to secure Windows is like trying to re-establish virginity in a hooker.

Member Avatar korisnika HekToor
        Na forumu od
        Nov 2007
        Poruka
        549
        Citat Citiram korisnika: yooyo Pogledaj poruku
        Pa to radi i MS... Explorer, Outlook, MSN Messenger, WMP, Movie Maker, Picture viewer, ...
        Ti to mene zekis da nisi ukacio sta je Audio hteo da kaze svojim postom? Opravdao je cenu Mac-a od $2,199.00-racunaj kod nas u evricima(neka bude i da je ista cena pa je opet katastrofa) a konfa je sledeca na primer: 3.06GHz Intel Core 2 Duo; 2GB memory; 500GB hard drive;NVIDIA GeForce 8800 GS with 512MB memory;8x double-layer SuperDrive;24-inch.

P.S. To ti je kao kada bi ti neko rekao da je cena viste od 730 evra sasvim OK i zato tvoj PC kosta vise jer dobijas i Explorer, Outlook, MSN Messenger, WMP,Movie Maker, Picture viewer, ...
        Menjao HekToor : 04.10.2008. u 05:45
        Nokia Cityman 200,Rambo console on Full Black&White Ei Nis TV....And one Intel 286 @ 6 MHz all full,since 01-Feb-1982.

Member Avatar korisnika Cat
        Na forumu od
        Mar 2004
        Poruka
        2.152
      26. Moja mašina
        • CPU: Pxenom II X4 965@3.75GHz NB@2.75GHz, Xigmatek HDT-S1284
        • MoBo: GA-MA770T-UD3
        • RAM: 2x8GB 1600Mhz DDR3 Crucial Ballistix Sport
        • VGA: PowerColor HD7870 2GB
        • MON: Samsung 2343BW
        • HDD: Samsung 850 EVO, WD1002FAEX, WD6400AAKS
        • OPT: Neki LG SATA
        • Case: NZXT Beta EVO Black, Chieftec CFT-650
        • SND: Realtek integruša
        • Ostalo: Ništa...
      27. Citat Citiram korisnika: audiofreak Pogledaj poruku

Vista je "projektovana" da se ponasa kao da je sama na racunaru.

Analogija bi bila sledeca -- unajmio si spremacicu da ti pomogne po kuci, a ona se raspistolji pa moras da je guras na silu da se skloni jer ti je stalno na putu umesto da ti pomaze.
        Odavno ovako slikovit, jasan, koncizan i precizan opis nekog programa nisam pročitao. Opisuje samu srž i suštinu Viste.
        Ja sam ne bih mogao tako lepo da sročim.
        Felis silvestris catus !
        http://funniez.net/ . . . . . http://pravopis.tripod.com/

Member Avatar korisnika DukeofSerbia
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        2.006
      29. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-3470 + LC-Power LC-CC-95
        • MoBo: ASUS P8H61-M
        • RAM: ExeleRAM 2x 4GB DDR3
        • VGA: ASUS ROG Strix RX 470 4G Gaming
        • MON: Philips E-Line 278E8QJAB
        • HDD: Samsung 850 EVO 500GB + Toshiba DT01ACA200 + Seagate HD103SJ
        • OPT: Lite-On iHAS122
        • Case: Fractal Design Core 1000 + FSP HEXA 85+ 550W // Logitech G103 + Razer DeathAdder 3500dpi
        • SND: ASUS Xonar DG + microlab FC330 + Superlux HD681 EVO // KZ ED8 + Plextone X41M + ALWUP UPC630
        • LAP: Acer TravelMate 5720G + KingDian S180 60GB
        • TV: Sony KDL-32V4500; Samsung UE32EH4000
        • Ostalo: GameSir G3s; Logitech G27; DVBSky S960; moto Z² PLAY; Sony RX100 III
      30. Arrow не залећи се

Citat Citiram korisnika: audiofreak Pogledaj poruku
        Uzgred, mogao bih da se opkladim da svi vi koji ste Vistu odmah instalirali (neki i pre nego sto je izasla finalna verzija) imate nelegalnu kopiju.
        Хајде да се опкладимо да на овом форуму има људи који имају само легалан софтвер на рачунару.
        Bas me zanima ko od vas bi je kupio kada bi novcanikom morao da odluci sta da uzme.
        Сасвим сигурно на новим рачунарима Vista > XP.
        Vista samo pokazuje svoju sopstvenu slabost jer bilo koji drugi OS radi na istom hardveru odlicno.
        Што се не односи на Линукс дистрибуције на којима прво треба средити да ти препозна сав хардвер...

Citat Citiram korisnika: gx-x Pogledaj poruku
        http://www.joelonsoftware.com/items/2007/06/12.html (OSX vs Win - btw. Linux ima najgori moguci zamislivi font smoothing)
        Пошто радим на Линуксу паралелно, рећи ћу слободно не најгори већ никакав!
        Pojedinci brišu poruke (zloupotreba položaja je dozvoljena) koje nisu prekršile pravila foruma. Sayonara.

Member Avatar korisnika kovacm
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        8.480
      32. Moja mašina
        • CPU: Commodore C64 (+floppy)
        • MoBo: ZX Spectrum (modovan)
        • RAM: Atari STe (4MB, MegaFile 30MB) + Atari Mega 4
        • VGA: Amiga 500 (1MB)
        • MON: Atari Falcon030 (CT63/256MB)
        • HDD: Amiga1200 (040+PPC)
        • OPT: Atari Jaguar + Xbox CoinOps Arcade Cabinet mod
        • Case: Mac Classic
        • SND: gomila 286 i ostalog x86 krshware-a...
        • OS: Mac OS X, Windows, MiNT, MagiC, TOS, AmigaOS, NetBSD, Linux
        • LAP: MacBookPro 13"
        • TV: PalmM105 > iPaq3650 > Nokia9500 > Qtek9000 > Qtek9600 > NokiaE61 > iPhone
      33. Citat Citiram korisnika: HekToor Pogledaj poruku
        Ne ide da blamiras istomisljenika iz ovog threda.
        o cemu pricas???

yooyo je napisao:

"Steta je kad se naviknes na nesto, a neznas da moze bolje."

a to se odnosilo na one koji nisu videli nista osim npr. Windowsa pa pricaju koliko je on sjajan ne probavši nešto drugo!!!

----
        @gx-x hvala za odgovor u vezi fontova!
        btw mislim da si trazio ovakav neki tekst kao demonstraciju link

@miloshs "i mnogo lepse i sigurnije radi..." da ne citiram ceo post ali vecu kolicinu povrsnih konstatacija nisam odavno procitao

EDIT:
        Citiram korisnika: zeljko
        kad neko napravi OS komatibilan sa windows aplikacijama onda cemo tek direktno moci uporediti dva sistema
        Veliki broj Windows aplikacija postoji i na drugim sistemima i poredjenje je itekako moguce koga zanima.
        evo npr. http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=132002

Vista je "projektovana" da se ponasa kao da je sama na racunaru.

lol!

Citat Citiram korisnika: HekToor Pogledaj poruku
        Primer losijeg je takodje i throttling mreznog saobracaja kad pustate video ili audio.

http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=141837
        Prati malo Hektore sta se pise na forumu!
        (ima i postova koji nisu tipa "meni Vista radi savrseno na DVA racunara" )

EDIT:
        Aj sad ovako realno kolko, kad se oduzme i sabere cena komponenti u mekintoshu, kosta da ti uz konfu daju MacOS? Verujem da ne naplacuju direktno, ali neka kalkulacija mora da postoji?
        pisali o tome: http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=137386 post #54

** samo _molim te_ ne komentarisi ovde, ako hoces otvori novu temu ili sta vec...!
        Menjao Crni : 08.11.2008. u 01:20
        "Unfortunately, people are not rebelling against Microsoft. They don’t know any better." SJ, "For the masses, not for the classes." JT, "Everything is deeply intertwingled." TN

Member Avatar korisnika kovacm
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        8.480
      35. Moja mašina
        • CPU: Commodore C64 (+floppy)
        • MoBo: ZX Spectrum (modovan)
        • RAM: Atari STe (4MB, MegaFile 30MB) + Atari Mega 4
        • VGA: Amiga 500 (1MB)
        • MON: Atari Falcon030 (CT63/256MB)
        • HDD: Amiga1200 (040+PPC)
        • OPT: Atari Jaguar + Xbox CoinOps Arcade Cabinet mod
        • Case: Mac Classic
        • SND: gomila 286 i ostalog x86 krshware-a...
        • OS: Mac OS X, Windows, MiNT, MagiC, TOS, AmigaOS, NetBSD, Linux
        • LAP: MacBookPro 13"
        • TV: PalmM105 > iPaq3650 > Nokia9500 > Qtek9000 > Qtek9600 > NokiaE61 > iPhone
      36. Citat Citiram korisnika: castor Pogledaj poruku
        Mene kod MS-a najviše nervira to što svaka nova verzija operativnog sistema ima drugačije alate za administraciju. (Win 95/98/Me ne mogu ni da smatram ozbiljnim operativnim sistemom, kad su pucali tokom ozbiljnijeg rada uzduž i poprijeko. NT4/2000/XP/Vista jesu ozbiljni i stabilni operativni sistemi, ali...) Nego, svi znamo gdje je šta bilo u Control panel-u u NT-u, pa gdje se šta izgubilo i u šta pretvorilo i kako se nalazilo na 2000-arci, pa gdje je sve i kako, gdje i šta završilo na XP-u, i opet gdje je sve, šta i kako izmješteno na Vista-i. Dokle više tako?
        Kako vidim novu verziju MS OS-a, tako me zaboli glava, jer odmah znam da se neko pravio pametan, pa je alate premještao, sklanjao i sakrivao...
        ne bi me čudilo da to M$ namerno radi kako bi držao nonstop aktivnu celu industriju oko M$ sertifikata za administratore pa čak da bi (jedne te iste ljude) obučavali za rad u Office-u!
        jednostavno ispremeštaju sve opcije i dovoljno da početnik, koji je navikao na jedan UI, ne može više da se snađe! pa ajde opet na trening!..

Citat Citiram korisnika: castor Pogledaj poruku
        I pored svega toga, MS OS-ovi će da se koriste, ali mislim da su sa Vista-om osjetili gnjev korisnika, pa im sad čak ni 300 miliona dolara za reklamnu kampanju ne pomaže da se povrate.
        to je poenta! mislim, jedna kompanija koja ima 90% trzista u reklami se obraca konkurentskoj kompaniji koja ima jedva 8% trzista?!
        otkud sad to??
        to se nije desilo za 17 godina windowsa!
        da li se neko seca neke M$ reklame za TV pre ovih sada sto se vrte?

NE!?! (čudno )

a zasto? jer nisu ni imali potrebe da se reklamiraju!
        mojave... kao sšo audio reče: cilj M$ je samo da zadrzi postojece korisnike; da mu se više ne osipa deo od 90% kolača!

Da se razumijemo, ne sporim ja da je Vista OK operativni sistem za 90% korisnika. Ali, da MS vuče hard-to-part legacy koji vremenom samo postaje još veće breme nego što jeste - nažalost je tako.
        najveći problem je što M$u treba 8 godina za novi OS!!
        da skrate to vreme pa prave manje ispravki ali češće misim da bi bilo mnogo bolje.

da li se zna koja će konkretno unapređenja imati Windows7 u odnosu na Vistu?

WindowsXP u odnosu na XP nije doneo NIŠTA suštinski;
        dok je npr. Vista u odnosu na XP ogroman korak napred (od kompozitnog desktopa, do novog driver modela...)

Šta se konkretno najavljuje za Windows 7 od noviteta (osim WinFS-a )??
        Menjao kovacm : 04.10.2008. u 11:28
        "Unfortunately, people are not rebelling against Microsoft. They don’t know any better." SJ, "For the masses, not for the classes." JT, "Everything is deeply intertwingled." TN

Member Avatar korisnika Fr0sty
        Na forumu od
        Apr 2008
        Poruka
        103
      38. Moja mašina
        • CPU: Q9550 + CM Hyper 212
        • MoBo: GA-P45-DQ6
        • RAM: KINGSTON HyperX 8GB (4x2GB) 800MHz
        • VGA: Gigabyte GV-NX86S256H
        • MON: Viewsonic VP2030b (1600:1200) 20" P-MVA panel
        • HDD: 2x WD5001ABYS (mirror) + 2x WD1001FALS (stripe)
        • OPT: NEC 3520A + Lite-ON LH-20A1H
        • Case: Antec Titan + CM RealPower RS-700-ASAA
        • SND: MicroLab H-200
        • Ostalo: Logitech Illuminated; Logitech MX310; Ubuntu 10.04(64bit) + svasta
      39. Zna li neko da li na netu jos moze da se nadje ono sto je bilo na ThinkNext ?

Windows 7 M3 Build 6780 Pictures and Video
        http://www.thinknext.net/archives/2268

Bilo tu ali ih MS naterao da sklone sa sajta.

EDIT:
        Nema veze nasao sam ih
        http://www.youtube.com/results?searc...ype=&aq=-1&oq=
        Menjao Fr0sty : 04.10.2008. u 14:43

Strana 7 od 569 PrvaPrva ... 345678910111757107507 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke