Šta je novo?
Formatiraš particiju na kojoj ti je W7.
Ako si imao dual boot sa XP-om, iinstaliraš VistaBoot Pro i instaliraš "Legacy bootloader".
Ako te mrzi to, jednostavan način je da po formatiranju W7 particije, ubaciš XP instalacioni disk i pokreneš Repair konzolu i tu odradiš "fixboot" i "fixmbr" komande
 
Svi programi koji koriste overlay za prikaz slike dovode do isključivanja aero interfejsa. Vidi u DScalleru da li ima da koristi VMR9 ili kako se već zove. Dok sam imao Leadtek TV kartu u njegovom softveru prebacivanjem sa overlay-a koji je def. namestio da mi je aero prisutan dok gledam TV.
Takodje, MV2player mi to isto radi ali nisam našao nigde da promenim overlay podešavanje.. ako je neko našao i zna, slušam..

U pravu si. 4.1.1.7 ima biranje direct3d i overlaya... i kada se izabere direct3d, aero radi :)...
 
Nisam pratio temu, ali da najavim da uskoro zavrsavam mega test Windowsa 7.

benchovao sam neke igre, softver i sam windows (boot time, kopiranje, itd...)...

Rezultate kacim uskoro ;)
 
pa pretpostavljam da ce biti poredjenje, inace taj test nema neku svrhu :(
 
a jel se desava nekome kad otvori bilo koji jpeg u onom def. programu na win7 slika bude tamna?
 
Formatiraš particiju na kojoj ti je W7.
Ako si imao dual boot sa XP-om, iinstaliraš VistaBoot Pro i instaliraš "Legacy bootloader".
Ako te mrzi to, jednostavan način je da po formatiranju W7 particije, ubaciš XP instalacioni disk i pokreneš Repair konzolu i tu odradiš "fixboot" i "fixmbr" komande

Hvala na savetu ali SVE od ovog sam pokusao pre postavljanja pitanja :S:, cak stavise pored ovoga sam otisao i u Super Fdisku napravio novu boot particiju sa izbrisanim boot loaderima i ostalim djubretom koje WIN7 ostavlja...ni to nije pomoglo...jedino sto sam uspeo je da skinem WIN7 sa IDE harda...sa SATA diska nemoz' ga maknut nikako! Dajte jos saveta!!!!!!!
 
Format???
 
kad bi se shalili..
 
Ja na gizmodu, odakle je preuzet test, uopšte ne vidim dotični.
 
Poslednja izmena:
Super. Poredili su W7 Beta -build 7000 a trenutno imamo W7 RC -build 7100.
Poredili su W7 u kom su instalirani drajveri WDDM 1.0 za Vistu, dok trenutno imamo WDDM 1.1 drajvere baš za W7. Ima tu nešto novo što donose WDDM 1.1 drajveri tako da ćemo ovaj zadnji test baciti u vodu (kao prve mačiće :d)
A o prvom testu neću ništa reći pošto, sem reči, ni oni ništa nisu rekli..
 
Poslednja izmena:
Da ne bude da je bas sve idealno, ja imam velike probleme sa instalacijom Win7. Probao sam 2 builda i desava se ista stvar.

Naime, XP je instaliran na prvoj particiji i pokusao sam da instaliram Win7 na drugoj, da bih imao dual boot. Instalacija prodje bez ikakvih poblema i sve deluje OK. Prvo pokretanje je u redu ali prilikom prvog restarta i ponovnog pokusaja ulaska u Win7, on pokrece chkdsk, restartuje se ponovo i dobijam samo kursor koji blinka, odmah posle ekrana na kome se izlistaju komponente. Nema nikakvog menija, nema izbora operativnog sistema, ne moze se uci u safe mod, ekran tako stoji dok ne restartujem racunar. Na zalost, ni to ne pomaze. Ono sto moram da uradim je da odaberem opciju "repair computer" (ili nesto slicno, sa Win7 DVD-a) i iz command prompta otkucam bootrec/fixboot. Opet sledi restart, ovoga puta se Win7 podize ali sve radi dok ne iskljucim racunar. Prilikom ponovnog ukljucenja, sledi ista prica.

Na kraju, instalirao sam ga na poseban disk, posto sam glavni iskljucio u BIOS-u. Najludje od svega je sto se glavni disk ipak vidi kroz Win7 i moze se pristupati njegovim podacima.
 
Na kraju, instalirao sam ga na poseban disk, posto sam glavni iskljucio u BIOS-u. Najludje od svega je sto se glavni disk ipak vidi kroz Win7 i moze se pristupati njegovim podacima.

Naravno;)

Što se tiče problema, probaj sa W7 RC build 7100, imaš ga na MS sajtu, besplatan za download.
 
Što se tiče problema, probaj sa W7 RC build 7100, imaš ga na MS sajtu, besplatan za download.

Probao i sa njim i sa ranijim buildovima i uvek ista stvar...

Na nekom forumu, posle dosta googlanja, covek rece da je imao isti problem ali mu je to bilo zbog preteranog oc-a. Kaze da je sve proradilo kada je vratio procesor na default vrednosti. Na zalost, meni to nije pomoglo, kao ni flash BIOS-a.
 
pusti neki program i istestiraj sve komponente sistema.. proveri hdd, cpu, mem, grafu, ma sve.. i meni izgleda da je do hardvera
 
Da ne bude da je bas sve idealno, ja imam velike probleme sa instalacijom Win7. Probao sam 2 builda i desava se ista stvar.

Naime, XP je instaliran na prvoj particiji i pokusao sam da instaliram Win7 na drugoj, da bih imao dual boot. Instalacija prodje bez ikakvih poblema i sve deluje OK. Prvo pokretanje je u redu ali prilikom prvog restarta i ponovnog pokusaja ulaska u Win7, on pokrece chkdsk, restartuje se ponovo i dobijam samo kursor koji blinka, odmah posle ekrana na kome se izlistaju komponente. Nema nikakvog menija, nema izbora operativnog sistema, ne moze se uci u safe mod, ekran tako stoji dok ne restartujem racunar. Na zalost, ni to ne pomaze. Ono sto moram da uradim je da odaberem opciju "repair computer" (ili nesto slicno, sa Win7 DVD-a) i iz command prompta otkucam bootrec/fixboot. Opet sledi restart, ovoga puta se Win7 podize ali sve radi dok ne iskljucim racunar. Prilikom ponovnog ukljucenja, sledi ista prica.

Na kraju, instalirao sam ga na poseban disk, posto sam glavni iskljucio u BIOS-u. Najludje od svega je sto se glavni disk ipak vidi kroz Win7 i moze se pristupati njegovim podacima.

Probaj da obrišeš particiju na koju hoćeš da staviš W7 iz XP-a koji ti radi, pa onda pokreni install W7 i pusti ga da se instalira na unpartitioned space, tj. da sam formira particiju na kojoj će biti.
 
Probaj da obrišeš particiju na koju hoćeš da staviš W7 iz XP-a koji ti radi, pa onda pokreni install W7 i pusti ga da se instalira na unpartitioned space, tj. da sam formira particiju na kojoj će biti.

Probacu i to, samo da osposobim XP, posto je nastupio gadan haos na hard disku, a sve posle instalacije Win7. I prvi put sam imao problema, ali se XP povratio sa naredbama fixboot i fixmbr. Sada sam to uradio, ali XP nije uspeo da se podigne, ulazi u beskonacni reboot. Scan diska (chkdsk /R) iz Win7 je radio sat vremena ali XP i dalje ne radi, tako da ce jedino resenje biti reinstalacija sistema.

Testirao sam i hard i CPU i memoriju i sve je OK. Plasim se da problem moze biti prouzrokovan losim SATA drajverima za Win7.

Ipak, postoji i jedna jako pozitivna stvar kod novog OS-a. Naime, nabavio sam Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi. Zvuk je ocekivano fenomenalan ali je na XP-u povremeno dolazilo do puckanja, kao da slusam plocu. Ovaj efekat se javljao kod opticke konekcije a kod analogne je sve bilo OK. Problem me je jako nervirao pa sam prelistao gomile foruma i niko se nije zalio na nesto slicno. Zbog toga sam zakljucio da karticu treba nositi u servis. Medjutim, kod Win7 ovog problema nema, sve se cuje savrseno cisto, bas kako treba. Inace, kada smo kod ove kartice, Win7 je nije dobro prepoznao, ali rade drajveri za Vistu. Doduse, ne radi njen Control panel, ali mi to ionako nije bitno.
 
Super. Poredili su W7 Beta -build 7000 a trenutno imamo W7 RC -build 7100.
Poredili su W7 u kom su instalirani drajveri WDDM 1.0 za Vistu, dok trenutno imamo WDDM 1.1 drajvere baš za W7. Ima tu nešto novo što donose WDDM 1.1 drajveri tako da ćemo ovaj zadnji test baciti u vodu (kao prve mačiće :d)
A o prvom testu neću ništa reći pošto, sem reči, ni oni ništa nisu rekli..

Test je njesra... Evo ja odradio celo testiranje... I rezultati su zanimljiviji nego sto bi se ocekivalo xD...

Samo da napravim grafike i kacim... To se biti sutra 100%
 
ajde, čekamo te.
 
i ja s nestrpljenjem cekam test :) 7ica rc samo ceka na dvdu da zameni vistu x64 :D
 
Ajd jedno pitanje, kad se ocekuju RTM verzije Windows 7? Ovaj RC mi se nesto ne instalira, mada me kopka kako sljaka naspram Viste.
 
Ajde cisto da vas zainitrigiram malo...

3D Mark 2006

WinXP 32bit: 12818 SM2:5730 SM3: 5421 CPU: 3522
Win7 64bit: 12518 SM2: 5624 SM3 5301 CPU: 3489

Na konfi iz potpisa. Proc je radio na 3,8GHz Memorija na 1GHz a grafa je neklokovana!

:wave:
 
Daj nešto ne-sintetičko..
 
Polako bre :p!
 
Nazad
Vrh Dno