»RSS Benchmark sajt

Strana 5 od 568 PrvaPrva 1234567891555105505 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 61 do 75 od ukupno 8520

Tema: Windows 7 - instalacija, aplikacije, sistemski problemi

Member Avatar korisnika SeRPeNT
        Na forumu od
        Oct 2005
        Poruka
        561
      2. Moja mašina
        • MON: Samsung T220
        • LAP: IBM ThinkPad X240
        • INET: Kablovska
      3. [QUOTE=kovacm;1571799]xexexe... ljudi u mojoj okolini prelaze na Mac

Brate, onda su oni...
        Kada Apple napravi OS koji ce imati medju opcijama da se iskljuci mouse acceleration, ugrade Delete dugme, oageup, pagedwn mozda cu i da razmislim da sve prebacim na njega . Ipak os mora da zadovolji sve korisnike ne samo neke (ili bar vecinu)...

Btw, sacekacemo W7 pa cemo videti valja li sto ...
        Za sada Vista radi posao, makar ima opciju da mi komp ne ide na standby kada spustim poklopac (lid) laptopa

Moderator Avatar korisnika yooyo
        Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        10.866
      5. Moja mašina
        • CPU: i7-4790
        • MoBo: ASUS
        • RAM: 16GB
        • VGA: NVidia GeForce 770GTX
        • MON: Dell U2716D - 27" (2560x1440)
        • HDD: Samsung Evo 840 (500GB) + 2TB HDD
        • SND: Integrisana
        • LAP: Dell XPS 15
        • INET: DSL
      6. Citat Citiram korisnika: HekToor Pogledaj poruku
        Izgleda odlicno,svako ko se iole razume u dizajn moze primetiti da ne izgleda uzasno. Meni vista super radi isto kao XP samo mnogo stabilnije.
        Jedna od statistika koju je MS sproveo je sta misle o transparentnim prozorima... vecina je rekla da im se ne svidja! E sad.. neznam ko se tu razume u dizajn ali korisnici zele suprotno od onoga sto MS nudi.

Predji na linux ili OS X,ako vec nisi niko te ne bije po usima da koristis windows. Bilo bi lepo da krenu od nule to stoji, ali izgelda da nisu u mogucnosti da naprave unazad kompatibilan sistem ili ne znaju a mozda i to mnogo kosta pa im se ne isplati jer dosta ljudi koriste windows po sistemu "svi piju a niki ne placa".
        Pa zato i necu da koristim Vistu. Za sada imam XP i Linux na laptopu. Svi windowsi koje imam su uredno placeni i legalni.

Za divno cudo ja ne koristim TC vec godinama i toliko sam se navikao na explorer da bi me TC samo usporio.Sve je stvar navike.
        Tu si u pravu... I ja bi koristio Explorer samo da ima tree-view sa sve fajlovima. I da moze da mi zapamti gde mi je koja ikonica stajala.. i da mogu da dokujem foldere za ivice ekrana, pa da od foldera postane samo mali tab koji viri, da mi prilikom kopiranja explorer da jos neku informaciju osim uspavljujuceg progressa i glupave animacije... i da mi ne razbaca ikonice posle promene rezolucije.

Steta je kad se naviknes na nesto, a neznas da moze bolje.
        pro’ gram mer (n.) - An organism that converts caffeine into code.

Member Avatar korisnika kovacm
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        8.473
      8. Moja mašina
        • CPU: Commodore C64 (+floppy)
        • MoBo: ZX Spectrum (modovan)
        • RAM: Atari STe (4MB, MegaFile 30MB) + Atari Mega 4
        • VGA: Amiga 500 (1MB)
        • MON: Atari Falcon030 (CT63/256MB)
        • HDD: Amiga1200 (040+PPC)
        • OPT: Atari Jaguar + Xbox CoinOps Arcade Cabinet mod
        • Case: Mac Classic
        • SND: gomila 286 i ostalog x86 krshware-a...
        • OS: Mac OS X, Windows, MiNT, MagiC, TOS, AmigaOS, NetBSD, Linux
        • LAP: MacBookPro 13"
        • TV: PalmM105 > iPaq3650 > Nokia9500 > Qtek9000 > Qtek9600 > NokiaE61 > iPhone
      9. Citat Citiram korisnika: SeRPeNT Pogledaj poruku
        Brate, onda su oni...
        a ti si pametan, jeli ??

Citat Citiram korisnika: SeRPeNT Pogledaj poruku
        Kada Apple napravi OS koji ce imati medju opcijama da se iskljuci mouse acceleration, ugrade Delete dugme, oageup, pagedwn mozda cu i da razmislim da sve prebacim na njega . Ipak os mora da zadovolji sve korisnike ne samo neke (ili bar vecinu)...
        only for record: 1. Mac ima delete dugme i 2. ugradili su tu beskorisnu stvar kao sto je page up i page down (IBM-omva izmisljotina!!) da bi je izbacili na najnovijim tastaturama jer Alt+Arrow Up ili Command+Arrow Up rade istu stvar kao i PageUp i PageDown...

Citat Citiram korisnika: yooyo Pogledaj poruku
        Jedna od statistika koju je MS sproveo je sta misle o transparentnim prozorima... vecina je rekla da im se ne svidja! E sad.. neznam ko se tu razume u dizajn ali korisnici zele suprotno od onoga sto MS nudi.
        cekaj Yooyo da vidis Mojave projekat!!

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Mojave_Experiment
        http://www.engadget.com/2008/07/29/m...fail-to-annoy/

pa korisnici nemaju pojma sta hoce i sta je dobro!!

Steta je kad se naviknes na nesto, a neznas da moze bolje.
        hehe... ovo moze u sign.!!!
        Menjao kovacm : 03.10.2008. u 18:19
        "Unfortunately, people are not rebelling against Microsoft. They don’t know any better." SJ, "For the masses, not for the classes." JT, "Everything is deeply intertwingled." TN

Banned
        Na forumu od
        Jul 2003
        Poruka
        3.893
        Citat Citiram korisnika: HekToor Pogledaj poruku
        Ne razumem pojedine ljude kako mogu olako da odbacuju nalickani izgled OS-a. Sta mislite kakvu bi prodaju imao npr. iphone kad bi mu audio skinuo onaj fensi look i svu procesorsku snagu nabio u brzi rad sa aplikacijama?
        "Nalickani izgled" nema nikakve veze sa upotrebljivoscu operativnog sistema -- Mac OS X je nalickan ali je istovremeno za razliku od Viste i upotrebljiv i nenametljiv.

Ako bas moram da pravim analogiju sa kolima evo jedne:

Zamisli Porshe, spolja divno izgleda sljasti se, fancy look... udjes unutra, ono cetiri gola znojava crnca od po 120kg koji ti dahcu za vrat i koji sluze samo da glancaju auto spolja da izgleda tako kako izgleda, a umesto 4 sekunde od 0-100km/h zbog dodatnog opterecenja treba ti 8 sekundi, auto trosi vise goriva, a da ne pricam da ne mozes da povezes zenu i decu nigde jer ne mogu da stanu u kabinu.

Jesi zamislio? E, taj Porche je Vista

@kovacm:
        Evo ja cu da kazem koja je sustina DLL fajlova -- dinamicki linkovane biblioteke sluze da bi vise aplikacija moglo da koristi jednu istu biblioteku umesto da svaka ima svoju, cime se znatno olaksava update jer se menja samo jedan DLL.

E sad, kod Windows-a je code reuse (ponovna upotreba istog koda) jako los. Disasemblirajte bilo koji program, bio on sistemski ili ne i videcete da svaki ima svoju kopiju funkcija memcpy(), strlen(), ... i da je potpuno nemoguce imati bezbedan softver na taj nacin jer se te staticki linkovane funkcije ne mogu azurirati osim ponovnim prevodjenjem programa. Drugim recima, to sto KB999001 sadrzi novi MSVCRT.DLL koji ispravlja bezbednosne greske ne znaci nista za staticki linkovane programe kojih ima mnogo vise nego dinamicki linkovanih. Takodje, za programe koji drze kopiju DLL-a u svom folderu Windows Update nista ne znaci jer ostaje lokalna bugovita kopija. To je nesto sto u Microsoftu zovu DLL Hell.

.Net Framework je trebao da ispravi nedostatke DLL koncepta, medjutim nije uspeo i uskoro cemo gledati .Net Hell. Prva i po meni najveca mana .Net koncepta je sto nije resio problem verzija -- da bi terao stare i nove .Net programe moras imati instaliran .Net Framework 1.1, 2.0, 3.0, 3.5... i tome nema kraja, samo se gomila salo. Sa druge strane Java 1.6 update 7 sadrzi sve verzije i za Java program pisan za verziju 1.2 je potpuno transparentno da li je na vasem racunaru instalirana Java 1.2 ili 1.6 -- radice u oba slucaja.

Member Avatar korisnika kovacm
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        8.473
      12. Moja mašina
        • CPU: Commodore C64 (+floppy)
        • MoBo: ZX Spectrum (modovan)
        • RAM: Atari STe (4MB, MegaFile 30MB) + Atari Mega 4
        • VGA: Amiga 500 (1MB)
        • MON: Atari Falcon030 (CT63/256MB)
        • HDD: Amiga1200 (040+PPC)
        • OPT: Atari Jaguar + Xbox CoinOps Arcade Cabinet mod
        • Case: Mac Classic
        • SND: gomila 286 i ostalog x86 krshware-a...
        • OS: Mac OS X, Windows, MiNT, MagiC, TOS, AmigaOS, NetBSD, Linux
        • LAP: MacBookPro 13"
        • TV: PalmM105 > iPaq3650 > Nokia9500 > Qtek9000 > Qtek9600 > NokiaE61 > iPhone
      13. necu da isapadnem bezobrazan ali evo audio 5 bambija!!!

ODLICAN POST!

samo da primetim: M$ sve sto takne upropasti!*
        ne samo da ne znaju da iskopiraju vec postojece resenje (sto se od njih i ocekuje) vec ga upropaste!!!

*(ukljucujuci i hardware: pregrevanje konzole Xbox360 - prvi put da se ovako nesto desava za 40 godina postojanja konzola!)
        Menjao kovacm : 03.10.2008. u 18:44
        "Unfortunately, people are not rebelling against Microsoft. They don’t know any better." SJ, "For the masses, not for the classes." JT, "Everything is deeply intertwingled." TN

Member
        Na forumu od
        Jan 2004
        Poruka
        4.994
      15. Moja mašina
        • CPU: i5 3470 @ 3.2 GHz
        • MoBo: GA-Z77X-UD3H
        • RAM: 2x4 GB DDR3 HyperX Beast @ 2400 MHz
        • VGA: GeForce GTX760 MSI GAMING OC 2GB
        • MON: DELL U2412M
        • HDD: Samsung 830 SSD 256GB + WD Black 1000GB + WD Passport 500GB portable
        • OPT: Neki LG DVD combo
        • Case: CM Storm Stryker + OCZ ProModular 600W
        • SND: X-Fi Music @ Creative 5300 <- bullshit drajveri
        • LAP: 15" Lenovo G500 59390515/8 / CoreDuo 2020M 2.4GHz / 8GB RAM @1600 Mhz / 1TB HDD / ATI 8750
        • Ostalo: Mouse Logitech G402 / iPad 4 32GB WiFi / Sony Xperia ZR
      16. Preleteo sam preko ovih hejt poruka i mogu da kažem samo ovo:

Meni Vista radi sjajno! ...i to na dva računara.

Možete da pričate gluposti koliko hoćete, ali meni ona radi i stabilno i brzo! Sve probleme koje ste naveli, kod mene ne postoje. Svi Adobe programi rade bez problema, 3d Max radi bez problema, XAMPP radi bez problema, sve nove igre rade bez problema, svi drajveri rade bez problema. O čemu vi dođavola trabunjate?!?

Izvinjavam se na izrazima, al smarate žestoko, a ovaj Kovač u svakoj čorbi macos Da pričamo o udarcu komete u Jupiter ili o novom Fairy deterdžentu u Viljabahu, on bi rekao "Macos to može bolje" omfg

Smarači
        Završio sam sa ovim forumom, ne želim da trpim iživljavanje urednika.

Member Avatar korisnika DariusIII
        Na forumu od
        Dec 2006
        Poruka
        3.239
      18. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 5 2600 + Arctic Freezer 34 eSports
        • MoBo: MSI X470 Gaming Plus
        • RAM: 16GB DDR4 3200 MHz Ballistix SportLT
        • VGA: Saphire Radeon RX580 Pulse 8GB
        • MON: Dell SE2419HR
        • HDD: Silicon Power 512Gb m2.nvme + 3Tb Seagate Barracuda + 2TB WD
        • OPT: Lite-On iHAS122
        • Case: Bitfenix Merc Alpha + LCPower LC6650GP3 v2.3 650W
        • TV: Samsung UE48H5273SSXZG
        • Ostalo: Redragon K586-pro Brahma mechanical keyboard, Razer Naga Trinity , MGE Nova 1100VA UPS Xiaomi Mi A2
      19. Citat Citiram korisnika: R0B0T0 Pogledaj poruku
        Preleteo sam preko ovih hejt poruka i mogu da kažem samo ovo:

Meni Vista radi sjajno! ...i to na dva računara.

Možete da pričate gluposti koliko hoćete, ali meni ona radi i stabilno i brzo! Sve probleme koje ste naveli, kod mene ne postoje. Svi Adobe programi rade bez problema, 3d Max radi bez problema, XAMPP radi bez problema, sve nove igre rade bez problema, svi drajveri rade bez problema. O čemu vi dođavola trabunjate?!?

Izvinjavam se na izrazima, al smarate žestoko, a ovaj Kovač u svakoj čorbi macos Da pričamo o udarcu komete u Jupiter ili o novom Fairy deterdžentu u Viljabahu, on bi rekao "Macos to može bolje" omfg

Smarači
        Potpisujem.Ja Vistu koristim preko godinu dana i osim početnih problema (navikavanje i neke greške koje su rešene redovnim update-om), meni ona radi savršeno.
        Što se tiče W7, čak i unapređena Vista je korak u pravom smeru.
        "Freedom is the right of all sentient beings"

Member Avatar korisnika DukeofSerbia
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        2.006
      21. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-3470 + LC-Power LC-CC-95
        • MoBo: ASUS P8H61-M
        • RAM: ExeleRAM 2x 4GB DDR3
        • VGA: ASUS ROG Strix RX 470 4G Gaming
        • MON: Philips E-Line 278E8QJAB
        • HDD: Samsung 850 EVO 500GB + Toshiba DT01ACA200 + Seagate HD103SJ
        • OPT: Lite-On iHAS122
        • Case: Fractal Design Core 1000 + FSP HEXA 85+ 550W // Logitech G103 + Razer DeathAdder 3500dpi
        • SND: ASUS Xonar DG + microlab FC330 + Superlux HD681 EVO // KZ ED8 + Plextone X41M + ALWUP UPC630
        • LAP: Acer TravelMate 5720G + KingDian S180 60GB
        • TV: Sony KDL-32V4500; Samsung UE32EH4000
        • Ostalo: GameSir G3s; Logitech G27; DVBSky S960; moto Z² PLAY; Sony RX100 III
      22. И код мене Vista (Home Premium SP1) ради савршено. Не бих се вратио на XP ни под разно.
        Menjao DukeofSerbia : 03.10.2008. u 19:38
        Pojedinci brišu poruke (zloupotreba položaja je dozvoljena) koje nisu prekršile pravila foruma. Sayonara.

Banned
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        11.950
        Citat Citiram korisnika: HekToor Pogledaj poruku
        Ne razumem pojedine ljude kako mogu olako da odbacuju nalickani izgled OS-a. Sta mislite kakvu bi prodaju imao npr. iphone kad bi mu audio skinuo onaj fensi look i svu procesorsku snagu nabio u brzi rad sa aplikacijama?
        Ja bi ga prvi kupio

PS. Superfetch treba ukinuti !

Go XP !

Member Avatar korisnika HekToor
        Na forumu od
        Nov 2007
        Poruka
        549
        Da krenemo postepeno NE ZNAM se pise odvojeno i NE ZNAS takodje.

Lepo si napisao jedna od statistika. Sve je to diskutabilno nekome je npr. Ferrari ruzan meni nije.

Svi windowsi koje imam su uredno placeni i legalni.
        Ti si jedan u milion, nisam ja ni mislio na tebe.

Steta je kad se naviknes na nesto, a ne---ODVOJITI---znas da moze bolje.
        Pa to sto je tebi bolje meni nije, isto kao sto se tebi ne svidjaju transparentni prozori ni meni se ne svidja drljavi i za mene usporavajuci TC.

Citat Citiram korisnika: kovacm Pogledaj poruku
        hehe... ovo moze u sign.!!!
        Ne ide da blamiras istomisljenika iz ovog threda.

Citat Citiram korisnika: audiofreak Pogledaj poruku
        Mac OS X je nalickan ali je istovremeno za razliku od Viste i upotrebljiv i nenametljiv.
        I za tebe vazi isto predji na Mac OS X, sto se smaras vise sa windows-om?

Zamisli Porshe, spolja divno izgleda sljasti se, fancy look... udjes unutra, ono cetiri gola znojava crnca od po 120kg koji ti dahcu za vrat i koji sluze samo da glancaju auto spolja da izgleda tako kako izgleda, a umesto 4 sekunde od 0-100km/h zbog dodatnog opterecenja treba ti 8 sekundi, auto trosi vise goriva, a da ne pricam da ne mozes da povezes zenu i decu nigde jer ne mogu da stanu u kabinu.
        Zamisli ficu spolja odvratno izgleda onako mat drljave boje sva izbledela na suncu od dugogodisnje upotrebe ne mozes ocima da je gledas,***** look...udjes unutra kad ono 3 gola znojava crnca od po 120kg koji ti dahcu za vrat i koji sluze samo da prljaju auto spolja da izgleda tako kako izgleda, a umesto 4 sekunde od 0-100km/h zbog dodatnog opterecenja treba ti 7 sekundi, auto trosi vise goriva, a da ne pricam da ne mozes da povezes zenu i decu nigde jer ne mogu da stanu u kabinu.

E taj fica ti je windows XP 64. Znaci jedina solucija ti je OS X ili linux,ne ide da teras vise drljavog ficu moze glava da zaboli od njegove neudobnosti.
        Menjao HekToor : 03.10.2008. u 20:42
        Nokia Cityman 200,Rambo console on Full Black&White Ei Nis TV....And one Intel 286 @ 6 MHz all full,since 01-Feb-1982.

Member
        Na forumu od
        Jun 2002
        Poruka
        232
      26. Moja mašina
        • Case: Lenovo W500
        • Ostalo: Windows 7/Arch Linux
      27. Moje dve pare:

Koristim Vistu od bete(kada sam imao preskot i 512mb rama) do sada. Na kompjuteru koji imam sada sam probao sva tri operativna sistema i ostala mi je Vista. Veoma sam zadovoljan. Sada mi je na preskotu Ubuntu.

Zanimljivo da u ovoj diskusiji oko juzer interfejsa niko nije pomenuo, po meni, superioran sistem za rendering fontova koji je ugrađen u Vistu zajedno sa novim fontovima. Novi start meni mi se takođe mnogo sviđa. UAC mi ne smeta.

Member
        Na forumu od
        Dec 2005
        Poruka
        2.046
      29. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + Noctua P12
        • MoBo: Intel DX58SO
        • RAM: 3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
        • VGA: Radeon HD4870X2 by ATi
        • MON: SAMSUNG SyncMaster 206BW
        • HDD: Seagate Barracuda 7200.10 2x160GB & 250GB & 7200.9 160GB & 2x WD 640GB AAKS
        • OPT: LITE-ON LH-20A1S
        • Case: CM Stacker 830 Black & SKYTHE KAZEMASTER & TT Toughpower 1500W & CM XCraft350Lite
        • SND: ALC889 @ PIONEER SX-550 reciver & SONY speakers (2x20W) & KOSS PortaPRO headphones
        • Ostalo: Logitech MX1000 & V320 & G11 | Nokia N95 8GB | iPod Classic 80GB
      30. @ROBOTO (a i ostali advokati )
        I ja Vistu koristim dugo i generalno sam zadovoljn, ali vi imate problem sto ne razmisljate koliko to moze bolje.
        Jednostavno sve radi i srecni ste, a sto vam neko da argumente i sta su kriticne tacke ne interesuje vas.
        OS bi mogao da bude osetno bolji kada bi M$ odradio bar neka poboljsanja na strukturi sistema

Banned
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        13.382
      32. Moja mašina
        • CPU: i5 4570 & Alpenfoehn Brocken cooler
        • MoBo: Asus z87-a
        • RAM: Kingston 2x 8Gb 2400Mhz
        • VGA: HD4600 + MSI 1070 + 290x
        • MON: Samsung C530 + Acer 22inc
        • HDD: Samsung evo 250Gb + Samsung 2TB
        • OPT: NEC 5240
        • Case: CM Trooper, Seasonic SS-750KM3
        • SND: integrusa
        • Ostalo: Pinnacle PCTV
      33. svima je jasno da Vista moze da bude DOSTAA bolja... a OSX necu da komentarisem...... kad neko napravi OS komatibilan sa windows aplikacijama onda cemo tek direktno moci uporediti dva sistema

ja sam OSX koristio 1 mesec po izlazku leoparda i to je sramota koliko je tada bio nekompatibilan sa starijim aplikacijama... pa forumi su im puni zalbi...... realno gori je od Vista bar 2x puta a o lepoti intefajsa da ne pricamo

Member Avatar korisnika genuine
        Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        1.906
      35. Moja mašina
        • CPU: INTEL Core2Duo T5600@1.83GHZ
        • MoBo: Fujitsu-Siemens sa 945
        • RAM: 2x512MB DDR2
        • VGA: NVidia 7600 GO
        • HDD: WDC 120 GB SATA
        • Ostalo: Fujitsu-Siemens AMILO 1556 Pi
      36. Najprostije gledano barem sa moje strane.... radis u c#-u, neko te lepo placa i zivis... neka je dll hell ili sta vec ispod... neka je i tornado koji fragmentira disk u pozadini i kompresor za memoriju i enkriptor tako da kad ti neko nakaci osciloskop na memoriju ne moze da skine podatke, neka je i ruzan toliko da ivice prozora nisu paralelne i sve to na jajastom crt-u... ako ti pored toga mozes da zaradis pare da ne razmisljas o njima onda je meni to super...
        Pa koja su to kola bolja od Moskvica?

Member
        Na forumu od
        Jan 2006
        Poruka
        83
        E sad, kod Windows-a je code reuse (ponovna upotreba istog koda) jako los. Disasemblirajte bilo koji program, bio on sistemski ili ne i videcete da svaki ima svoju kopiju funkcija memcpy(), strlen(), ... i da je potpuno nemoguce imati bezbedan softver na taj nacin jer se te staticki linkovane funkcije ne mogu azurirati osim ponovnim prevodjenjem programa. Drugim recima, to sto KB999001 sadrzi novi MSVCRT.DLL koji ispravlja bezbednosne greske ne znaci nista za staticki linkovane programe kojih ima mnogo vise nego dinamicki linkovanih. Takodje, za programe koji drze kopiju DLL-a u svom folderu Windows Update nista ne znaci jer ostaje lokalna bugovita kopija. To je nesto sto u Microsoftu zovu DLL Hell.
        Не знам за ХР али ово за Висту апсолутно није тачно. Дисасемблуј па ћеш видети

Колико се сећам чак је и екстензија директ 3д-а почев од верзије 9.0ц(?) претрпела сличне промене што је изазвало бес многих.

А што се тиче пренабуџености оперативних система: и мени не треба гомила глупости (на првом месту сервис за индексирање података по диску) али како сте дефинисали оперативни систем испада као да хоћете да правите неки ембедид уређај. Лакше мало

Strana 5 od 568 PrvaPrva 1234567891555105505 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •