Windows 7 - instalacija, aplikacije, sistemski problemi - Strana 4
»RSS Benchmark sajt

Strana 4 od 568 PrvaPrva 123456781454104504 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 46 do 60 od ukupno 8520

Tema: Windows 7 - instalacija, aplikacije, sistemski problemi

Member Avatar korisnika MladenIsakovic
        Na forumu od
        Mar 2006
        Poruka
        168

Smile

Long live, Amiga

Menjao MladenIsakovic : 03.10.2008. u 01:19

Member Avatar korisnika Markomaniax
        Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        3.679
      3. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 2700X
        • MoBo: AsRock B450M PRO4
        • RAM: A-Data 16GB Gammix D30 XPG na 3200Mhz
        • VGA: Gigabyte Geforce GTX 1660 Ti OC 6G
        • MON: LG 24MP59G-P
        • HDD: Samsung 970 EVO Plus / Toshiba P300
        • Case: Coolermaster MASTERBOX NR400 , Thermaltake Smart SE 730W SMART 630W
        • SND: Sound Blaster Z + Mikrolab SOLO7C
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Creative X-Fi surround 5.1PRO USB
      4. Citat Citiram korisnika: IgorHW Pogledaj poruku
        Al ti je argument, svaka ti cast! I sta tu ima vista da misli ako ti ne drzis zastitu?
        Pa ono... voleo bih da vidim Vistu pod istim okolnostima.
        Dobro znam da preterujem, ewo ne mora vise meseci ....recimo 2 nedelje da izdrzi i ja skidam kapu.

Citat Citiram korisnika: zeljko Pogledaj poruku
        pa da ti si Vistu digao jednom i zakljucio da drlja po HDD-u (naravno zbog superfetch-a kojem treba par dana da se smiri) i to ti je procena da nista ne valja... svaka cast

a onaj ko tvrdi da OS (XP narocito) mozes koristiti bez AV je dovoljan pokazatelj kompetetnosti.......
        Nisam digao jednom , bila je instalirana 2-3 nedelje (drugar nije mogao da nadje instalacioni disk XP-a koji sma mu pozajmio )

Sto se tice ovog drugog, ne moras da verujes. Koristi samo Vistu i cudi se ovome sto je za mene normalno
        Menjao Crni : 08.11.2008. u 01:55

Banned
        Na forumu od
        Jul 2003
        Poruka
        3.893

Cool

ja se slazem sa tobom ali zanemariti Vistu/Win 7 samo zbog toga sto ima preveliku kolicinu blotware-a?, a sta cemo onda sa DX10, GPGPU, interfajsom prilagodjenim pocetnicima, itd
        1#:
        DX10 igara ima koliko?
        Koja od njih ne radi na DX9?
        Koja od njih radi bolje/brze na DX10?

#2:
        GPGPU nema veze sa OS-om, imas ga i na Linuxu i na Mac OS-u.

#3:
        Mac OS X ima bolji interfejs za pocetnike

Koje su prednosti Viste ostale onda, svega ti?

Isto tako tebi mogu da postavim pitanje koja je svrha XP-a 64bit-nog na koji sve perfektno radi dok se ne nakace nekompatibilni/losi drajveri i lose aplikacije jer taj OS bez njih ionako ne predstvalja nista korisno za vecinu korisnika?
        Te iste aplikacije i drajveri nece raditi ni na Visti. Prema tome...

pa da ti si Vistu digao jednom i zakljucio da drlja po HDD-u (naravno zbog superfetch-a kojem treba par dana da se smiri) i to ti je procena da nista ne valja... svaka cast
        Pa sta da radi covek?!? Da pusti komp da idluje par dana dok se Vista ne smiluje da ga pusti da nesto uradi? Da li shvatas koliko je to glupavo sto si rekao?!?

a onaj ko tvrdi da OS (XP narocito) mozes koristiti bez AV je dovoljan pokazatelj kompetetnosti.......
        Pa mozes. Evo ja ga koristim godinama tako

Sustina zastite je u tome da vam racunar bude iza NAT-a. Ne koristite IE da posecujete "free" XXX sajtove, ne instalirajte nepoznate ActiveX kontrole, ne koristite crackove nepoznatih grupa, ne otvarajte attachmente od nepoznatih ljudi (a ni od poznatih dok ne pitate jesu li ih oni poslali i o cemu se radi) i ne klikcite na linkove u MSN ako deluju sumnjivo.

Antivirus samo jede resurse, a nudi prividnu zastitu i lazan osecaj sigurnosti -- covek se opusti i kad tad nadrlja jer uvek postoji prozor izmedju izlaska najnovijeg virusa i izlaska definicije koja ga prepoznaje.

Nego da ne idemo dalje u offtopic -- tema je Windows 7.

Banned
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        13.382
      7. Moja mašina
        • CPU: i5 4570 & Alpenfoehn Brocken cooler
        • MoBo: Asus z87-a
        • RAM: Kingston 2x 8Gb 2400Mhz
        • VGA: HD4600 + MSI 1070 + 290x
        • MON: Samsung C530 + Acer 22inc
        • HDD: Samsung evo 250Gb + Samsung 2TB
        • OPT: NEC 5240
        • Case: CM Trooper, Seasonic SS-750KM3
        • SND: integrusa
        • Ostalo: Pinnacle PCTV
      8. @audiofreak pa ti spadas u freak korisnike OS-a, nisi kompetentan da sa stanovista korisnika ocenis tako nesto jer sebe nemozes zamisliti u tom polozaju
        za drljanje se slazem da ga je bilo u prvih par dana i da se povremeno javi,.. ali da se i slicno desava u XP-u koji lose (ne)kesira 4GB rama..
        zato se nadam da ce se veca sloboda dati u win 7 po pitanju superfetch-a i da ce se on moci prilagoiti i nekim korisnicima koji znaju sta zele... pa mozda bude i opcije "freak cash usage" ...

Member Avatar korisnika HekToor
        Na forumu od
        Nov 2007
        Poruka
        549
        Ne razumem pojedine ljude kako mogu olako da odbacuju nalickani izgled OS-a. Sta mislite kakvu bi prodaju imao npr. iphone kad bi mu audio skinuo onaj fensi look i svu procesorsku snagu nabio u brzi rad sa aplikacijama?
        Nokia Cityman 200,Rambo console on Full Black&White Ei Nis TV....And one Intel 286 @ 6 MHz all full,since 01-Feb-1982.

Banned Avatar korisnika neogeo
        Na forumu od
        Aug 2002
        Poruka
        5.836
        Citat Citiram korisnika: Vule Pogledaj poruku
        To je tačno, izuzetno (prosto nestvarno) je stabilna, ali se meni i dalje ne sviđa koliko drlja po hard disku (čak i sa isključenim indexingom i svim mogućim nepotrebnim servisima), treba mu 5 minuta da se podigne, još toliko da se ugasi, ali inače u samom radu je super Kažem, kada bi otklonili to u sedmici, to mučenje harda, bio bi skoro savršen OS.
        Tebe onda nešto drugo zeza oko OSa. Meni VISTA SP1 radi bsprekorno i nikada se ne bih vratio na XP. Normalno se podiže a još normalnije gasi. Ništa nisam čačkao osim što sam ugasio Indexing po svim particijama HDDa...

Moderator Avatar korisnika yooyo
        Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        10.866
      12. Moja mašina
        • CPU: i7-4790
        • MoBo: ASUS
        • RAM: 16GB
        • VGA: NVidia GeForce 770GTX
        • MON: Dell U2716D - 27" (2560x1440)
        • HDD: Samsung Evo 840 (500GB) + 2TB HDD
        • SND: Integrisana
        • LAP: Dell XPS 15
        • INET: DSL
      13. Citat Citiram korisnika: HekToor Pogledaj poruku
        Ne razumem pojedine ljude kako mogu olako da odbacuju nalickani izgled OS-a. Sta mislite kakvu bi prodaju imao npr. iphone kad bi mu audio skinuo onaj fensi look i svu procesorsku snagu nabio u brzi rad sa aplikacijama?
        Prvo uopste nije nalickan.. Izgleda uzasno. Iphone i pored fantasticnog UI-a i dalje dobro radi.

Sto se mene tice, vec sam ranije naveo... Iritira me nacin na koji MS tretira korisnike. Bavim se racunarima 20+ godina i imam neki svoj raspored gde sta drzim od podataka i kako organizujem posao. Svaka nova verzija Windowsa mi otezava posao oko podesavanja jer se pravi mnogo pametan. Npr... da mogu negde u Widowsu da kazem da sam pro korisnik i da mi otkljuca sve i svasta.. da nemoram to da radim na 10000 mesta.

Jos jedna stvar je izuzetno lose uradjena od strane MS-a i zove se DLL Hell. MS je izbacivao svoje kompajlere zadnjih 10+ godina. Svaka nova verzija i svaki service pack za kompajler donosi nove run-time biblioteke koje nisu kompatibilne sa prethodnim verzijama a identicno se zovu. Zato je MS uveo "manifest" u aplikaciju tako da app zna tacno zna koja mu verzija run-time-a treba. Ako pogledate c:\Windows\WinSxS folder videcete o cemu pricam. E to nije sve.. razlicite verzije run-time-a ne saradjuju pa ako imate pokrenuta 2 programa koji koriste razlicite verzije RT-a, u memoriji ce biti ucitana 2 razlicita RT-a. Eto zasto Winows bukvalno jede RAM i zasto se vuce.

Sve u svemu svaka novija verzija Windowsa je sve veci krsh. A sve to zarad kompatibilnosti. Apple je to resio na elegantan nacin prelaskom sa OS9 na OSX. Kada pod OSX pokrenete OS9 program, OSX otvori OS9 sesiju u prozoru i tamo pokrene program. Uspeli su da sve aplikacije prebace na novi OS za godinu dana plus sto su svi developeri presli na novi OS veoma brzo.

Nova verzija Wndowa treba da bude napravljena od 0 i da se otrese balasta proslosti i komatibilnosti. Treba da bude mali, kompaktan i brz.. Da korisniku prilikom instalacije ponudi opcije sta zeli a sta ne zeli da instalira... Da popravi manjkavosi UI-a (fileopen dialog, cik klikni na start dok windows jos ucitava drivere i servise, fleke po ekranu koje ostavljaju blokirane aplikacije, ...) Da izbace slova iz imena diskova.. Da OS stvari drze unutar OS foldera, a ne rasute po celom disku... ima jos mnogo toga.
        pro’ gram mer (n.) - An organism that converts caffeine into code.

Member Avatar korisnika Moorhuhn
        Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        975
      15. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium i3 2100, DeepCool Gamma Archer
        • MoBo: MSI B75A-G43
        • RAM: 8GB, Kingston 4GB KHX 1600C9D3 Genesis x 2
        • VGA: MSI R7 260 1GB ddr5
        • MON: Samsung T220
        • HDD: SSD Samsung 470 256GB + WD10000AAKS, SATAII, 32MB
        • OPT: LG BH16NS Blu-Ray Rewriter
        • Case: ThermalTake Xaser III VM3000A Skull, SEASONIC SS-520GM
        • SND: Creative Audigy 2, Logitech X-540
        • Ostalo: A4 TECH X-748K USB, Sony PS2 GamePad + PS2 to USB adapter; Logitech ChillStream; HP DJ 930C, HP LJ
      16. Citat Citiram korisnika: yooyo Pogledaj poruku
        ... Da OS stvari drze unutar OS foldera, a ne rasute po celom disku... ima jos mnogo toga.
        Aaaaaaaaa... koliko sam samo puta morao da podižem sistem raznoraznim likovima, kojima je "C: particija bila neuredna" pa su posklanjali "one ružne ikonice" u folder svašta, koji su btw "sami napravili"...
        ... i kada onako malo bolje pogledaš...
        totalno su u pravu!!!
        Menjao Moorhuhn : 03.10.2008. u 13:35
        For most people there is the PS2. For those with money to spend there is the PS3. And for oil tycoons there is Man City.

Member Avatar korisnika kovacm
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        8.473
      18. Moja mašina
        • CPU: Commodore C64 (+floppy)
        • MoBo: ZX Spectrum (modovan)
        • RAM: Atari STe (4MB, MegaFile 30MB) + Atari Mega 4
        • VGA: Amiga 500 (1MB)
        • MON: Atari Falcon030 (CT63/256MB)
        • HDD: Amiga1200 (040+PPC)
        • OPT: Atari Jaguar + Xbox CoinOps Arcade Cabinet mod
        • Case: Mac Classic
        • SND: gomila 286 i ostalog x86 krshware-a...
        • OS: Mac OS X, Windows, MiNT, MagiC, TOS, AmigaOS, NetBSD, Linux
        • LAP: MacBookPro 13"
        • TV: PalmM105 > iPaq3650 > Nokia9500 > Qtek9000 > Qtek9600 > NokiaE61 > iPhone
      19. Citat Citiram korisnika: HekToor Pogledaj poruku
        iPhone ne trosi CPU za fency user interface vec GPU!
        "Unfortunately, people are not rebelling against Microsoft. They don’t know any better." SJ, "For the masses, not for the classes." JT, "Everything is deeply intertwingled." TN

Member Avatar korisnika Preacher
        Na forumu od
        Jan 2004
        Poruka
        636
      21. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 1700X@3.8GHz@1.295v + Thermaltake Riing Silent 12 Pro Red
        • MoBo: ASUS Prime X370-Pro
        • RAM: G.SKILL Trident Z 16GB(2x8GB) DDR4 3200MHz
        • VGA: Gigabyte GTX 1060 G1 Gaming 6G
        • MON: Dell 2407 WFP-HC
        • HDD: Samsung SSD 850 EVO M.2 500GB+Samsung F3 1TB+Western Digital Red 3TB x 2+Western Digital Red 4TB
        • OPT: neka...
        • Case: Thermaltake Core V41 ; CHIEFTEC Navitas 850W-GPM-850C 80+ Gold
        • SND: Asus Xonar DX; Altec PT6021
        • LAP: Toshiba Portege Z830
        • Ostalo: Tastatura+miš Wireless Rapoo 8900P
      22. Citat Citiram korisnika: yooyo Pogledaj poruku

Jos jedna stvar je izuzetno lose uradjena od strane MS-a i zove se DLL Hell. MS je izbacivao svoje kompajlere zadnjih 10+ godina. Svaka nova verzija i svaki service pack za kompajler donosi nove run-time biblioteke koje nisu kompatibilne sa prethodnim verzijama a identicno se zovu. Zato je MS uveo "manifest" u aplikaciju tako da app zna tacno zna koja mu verzija run-time-a treba. Ako pogledate c:\Windows\WinSxS folder videcete o cemu pricam. E to nije sve.. razlicite verzije run-time-a ne saradjuju pa ako imate pokrenuta 2 programa koji koriste razlicite verzije RT-a, u memoriji ce biti ucitana 2 razlicita RT-a. Eto zasto Winows bukvalno jede RAM i zasto se vuce.
        Potpuno si u pravu, kod mene na visti doticni WinSxS zauzima preko 8 GB. Uzas, kada sam malo proguglao cemu to sluzi dosao sam do saznanja koje si ti napisao. Nisam mogao da verujem kakvo je to kalemlenje i da, vreme je da krenu od nule i ljudski napisu novi OS bez balasta kompatibilnosti.

Member Avatar korisnika kovacm
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        8.473
      24. Moja mašina
        • CPU: Commodore C64 (+floppy)
        • MoBo: ZX Spectrum (modovan)
        • RAM: Atari STe (4MB, MegaFile 30MB) + Atari Mega 4
        • VGA: Amiga 500 (1MB)
        • MON: Atari Falcon030 (CT63/256MB)
        • HDD: Amiga1200 (040+PPC)
        • OPT: Atari Jaguar + Xbox CoinOps Arcade Cabinet mod
        • Case: Mac Classic
        • SND: gomila 286 i ostalog x86 krshware-a...
        • OS: Mac OS X, Windows, MiNT, MagiC, TOS, AmigaOS, NetBSD, Linux
        • LAP: MacBookPro 13"
        • TV: PalmM105 > iPaq3650 > Nokia9500 > Qtek9000 > Qtek9600 > NokiaE61 > iPhone
      25. Citat Citiram korisnika: yooyo Pogledaj poruku
        Sto se mene tice, vec sam ranije naveo... Iritira me nacin na koji MS tretira korisnike. Bavim se racunarima 20+ godina i imam neki svoj raspored gde sta drzim od podataka i kako organizujem posao. Svaka nova verzija Windowsa mi otezava posao oko podesavanja jer se pravi mnogo pametan. Npr... da mogu negde u Widowsu da kazem da sam pro korisnik i da mi otkljuca sve i svasta.. da nemoram to da radim na 10000 mesta.
        interesantno, na Macu isto postoje predefinisani folderi ali su stvarno upotrbljivi jer ih sve aplikacije 100% poštuju! (a i postoji migrate opcija koja radi kao sat!! kupis jednom Mac i samo premestaš sistem na novi računar koji kupiš i uvek je sve 100% kao na starom! u dlaku isto!)

Kad su pravili Vistu rekli su da ce promeniti nacin na koji se Racunar obraca korisniku i na kraju zavrse sa onim kupusom od Security obavestenja koji svi po automatizmu klikcu ok ili iskljuce totalno.

pazi banalan primer sto se Windowsa tice: obavestava te da si zakacio novi USB mass storage onim *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*skim baloncicem u donjem desnom uglu (necu da spominjem da je Atari slican sistem imao daleko pre XPa i 2001.).

na Macu postoji Growl sistem - svaka aplikacija moze da se javi Growlu a Growl ce vec na neki nacin da obavesti korisnika (moze poruku da ispise na razlicite nacine, moze da se podesi trajanje... bukvalno sve, moze cak da se namesti da Mac izgovori poruku!)
        tako da Instant Messengeri obavestavaju preko Growla korisnika da se neko konektovao, FTP aplikacije da je zavrsen upload fajla... i to za svaku apliakaciju ponaosob moze da se podesi kako da obavesti korniska!

Moja poenta je da je Mac otisao predaleko u ovakvim detaljima - znaci skoncentrisani su na one najfinije, najsitnije detalje! - Windows to nema sanse da stigne, ni sa Windowsom 7 ni sa nekim buducim Windowsom.

nazalost radije ce ubaciti gomilu useless programa (uporedite Apple iLife paket sa Microsoftovim Paint-om, Notepad-om... koji stizu uz windows) nego sto ce se posvetiti detaljima.

---
        inace sto se USB masstoragea tice na Macu nemas nikakvo obavestenje da si ubacio USB MassStorage (zasto bi i bilo kad moram fizicki da ga gurnem u USB port tako da znam sta radim ) vec se samo pojavi ikona u Finderu pored koje odmah stoji eject dugme!

Citat Citiram korisnika: yooyo;1573765đ
        Nova verzija Wndowa treba da bude napravljena od 0 i da se otrese balasta proslosti i komatibilnosti. Treba da bude mali, kompaktan i brz.. Da korisniku prilikom instalacije ponudi opcije sta zeli a sta ne zeli da instalira... Da popravi manjkavosi UI-a (fileopen dialog, cik klikni na start dok windows jos ucitava drivere i servise, fleke po ekranu koje ostavljaju blokirane aplikacije, ...) Da izbace slova iz imena diskova.. Da OS stvari drze unutar OS foldera, a ne rasute po celom disku... ima jos mnogo toga.
        hehe... napisao si moj wishlist od pre par godina:
        http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=116952
        http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=119007
        ...

sve se to lepo resi jednim udarcem! prelaskom na Mac OS X

Citat Citiram korisnika: Preacher Pogledaj poruku
        Potpuno si u pravu, kod mene na visti doticni WinSxS zauzima preko 8 GB. Uzas, kada sam malo proguglao cemu to sluzi dosao sam do saznanja koje si ti napisao. Nisam mogao da verujem kakvo je to kalemlenje i da, vreme je da krenu od nule i ljudski napisu novi OS bez balasta kompatibilnosti.
        ajde sad neka neko samo lepo napise koja je osnovna ideja iza DLL-a, odnosno sherovanih biblioteka.

btw nema sanse da pisu sistem od nule - izgubice kompatibilnost zbog koje inace postoji Microsoft i Windows!
        Menjao Crni : 08.11.2008. u 01:56
        "Unfortunately, people are not rebelling against Microsoft. They don’t know any better." SJ, "For the masses, not for the classes." JT, "Everything is deeply intertwingled." TN

Moderator Avatar korisnika yooyo
        Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        10.866
      27. Moja mašina
        • CPU: i7-4790
        • MoBo: ASUS
        • RAM: 16GB
        • VGA: NVidia GeForce 770GTX
        • MON: Dell U2716D - 27" (2560x1440)
        • HDD: Samsung Evo 840 (500GB) + 2TB HDD
        • SND: Integrisana
        • LAP: Dell XPS 15
      28. Pa da.. MS-u je bitno da uglavi sto vise novih stvari u OS, umesto da sredi postojece. Od kako postoji windows notepad, paint i wordpad se nisu nimalo promenili, ali zato imamo sve vise igrica sa kartama. Radio sam i na Mac-u i na PC-u.. i mogu vam iskreno reci da bez Total Commandera rad na Windowsu je nemoguc, dok na OS-X uopste nije potreban TC. Necu da ovo ispadne da hvalim OSX i Mac, vec samo pokusavam da istaknem da su neki ljudi razmisljali malo dublje kako racunar treba da se koristi, a neki su samo bledo kopirali.
        pro’ gram mer (n.) - An organism that converts caffeine into code.

Member
        Na forumu od
        Dec 2005
        Poruka
        2.046
      30. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + Noctua P12
        • MoBo: Intel DX58SO
        • RAM: 3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
        • VGA: Radeon HD4870X2 by ATi
        • MON: SAMSUNG SyncMaster 206BW
        • HDD: Seagate Barracuda 7200.10 2x160GB & 250GB & 7200.9 160GB & 2x WD 640GB AAKS
        • OPT: LITE-ON LH-20A1S
        • Case: CM Stacker 830 Black & SKYTHE KAZEMASTER & TT Toughpower 1500W & CM XCraft350Lite
        • SND: ALC889 @ PIONEER SX-550 reciver & SONY speakers (2x20W) & KOSS PortaPRO headphones
        • Ostalo: Logitech MX1000 & V320 & G11 | Nokia N95 8GB | iPod Classic 80GB
      31. Prost primer je uspeh FireFox-a, jednostavan brz i ogoljen. Ono sto svakome treba, a za sve preko toga postoje plaginovi i nadogradnje. Mislim da MS nikada to nece ni pokusati da napravi jer *****ski razmisljaju. Kod njih prvo instaliras OS, pa dva dana kasapis nepotrebne stvari koje mogu da se iskorene, pa tek onda ubacujes sta ti je potrebno...
        Potpuno se slazem sa yooyo-om oko nekog trika u instalaciji.

VIP member Avatar korisnika MAD_MUzzY
        Na forumu od
        Oct 2000
        Poruka
        6.052
        Uh, meni tako fali TC u osx-u...

Ovo sto je yoyo predlozio oko "pro" i "non-pro" usera bi bilo frhunska stvar. Al' dzabe i sve to kad imaju toliko smeca ispod tepiha.

Vucem paralelu sa najnovijom star wars igrom, force unleashed: Znaci dzaba SW licenca, dzaba 3 engina za fiziku, dzaba pricam dzaba zvuk ... kad ima loading izmedju meni komponenti i ekrana (znaci odes na recimo settings - loading, odes na new force powers - loadnig... itd.)
        http://soundcloud.com/drasko-popovic
        Bob Marli: Koji ste vi trolovi ne mogu da verujem.

Member Avatar korisnika HekToor
        Na forumu od
        Nov 2007
        Poruka
        549
        Citat Citiram korisnika: yooyo Pogledaj poruku
        Prvo uopste nije nalickan.. Izgleda uzasno. Iphone i pored fantasticnog UI-a i dalje dobro radi.
        Izgleda odlicno,svako ko se iole razume u dizajn moze primetiti da ne izgleda uzasno. Meni vista super radi isto kao XP samo mnogo stabilnije.

Sve u svemu svaka novija verzija Windowsa je sve veci krsh. A sve to zarad kompatibilnosti. Apple je to resio na elegantan nacin prelaskom sa OS9 na OSX. Kada pod OSX pokrenete OS9 program, OSX otvori OS9 sesiju u prozoru i tamo pokrene program. Uspeli su da sve aplikacije prebace na novi OS za godinu dana plus sto su svi developeri presli na novi OS veoma brzo.
        Predji na linux ili OS X,ako vec nisi niko te ne bije po usima da koristis windows. Bilo bi lepo da krenu od nule to stoji, ali izgelda da nisu u mogucnosti da naprave unazad kompatibilan sistem ili ne znaju a mozda i to mnogo kosta pa im se ne isplati jer dosta ljudi koriste windows po sistemu "svi piju a niki ne placa".

Citat Citiram korisnika: kovacm Pogledaj poruku
        iPhone ne trosi CPU za fency user interface vec GPU!
        Pa ne trosi ni vista meni je uvek CPU u Idle O% zauzeca eventualno 1% ali vrlo retko. I vista se oslanja na GPU koliko sam ja informisan.

Radio sam i na Mac-u i na PC-u.. i mogu vam iskreno reci da bez Total Commandera rad na Windowsu je nemoguc, dok na OS-X uopste nije potreban TC. Necu da ovo ispadne da hvalim OSX i Mac, vec samo pokusavam da istaknem da su neki ljudi razmisljali malo dublje kako racunar treba da se koristi, a neki su samo bledo kopirali.
        Za divno cudo ja ne koristim TC vec godinama i toliko sam se navikao na explorer da bi me TC samo usporio.Sve je stvar navike.

Da ne bude da smo totalno skrenuli sa teme - Windows 7 rana beta verzija stiže 27. oktobra -

http://www.itx.ba/index.php?option=c...=7767&Itemid=1
        Menjao HekToor : 03.10.2008. u 16:41
        Nokia Cityman 200,Rambo console on Full Black&White Ei Nis TV....And one Intel 286 @ 6 MHz all full,since 01-Feb-1982.

Strana 4 od 568 PrvaPrva 123456781454104504 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •