»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 569 PrvaPrva 1234561252102502 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 16 do 30 od ukupno 8526

Tema: Windows 7 - instalacija, aplikacije, sistemski problemi

delimir
        Guest
        Na Winsupersite-u Paul Turott kaze da je, nezvanicno, Windows 7 nesto kao Expansion Pack za Vistu. Sto se mene tice to je sasvim OK. Koje je bila alternativa - da se Vista dodatno odlozi, kako bi joj implementirali opcije koje donosi Windows 7. Ovako je bolje, korisnici su dobili novi OS, a sada ce dobiti jos poboljsanja u njemu. Ja bih voleo samo da je MS malo fleksibilniji po pitanju GUI-ja kod Viste/7 i da ukloni neke nekonzistentnosti koje postoje u Vistu. Ipak, prve verzije GUI-ja kod Viste su takodje bile nedovrsene i kasniji buildovi su popravili stvari. Nadam se da je tako i za W7 i da je GUI poslednje na cemu se radi, nakon sto se ispegla sve ispod haube.
        Menjao delimir : 28.09.2008. u 12:33

Member Avatar korisnika Nagy
        Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        382
        Citat Citiram korisnika: stormwatch153 Pogledaj poruku
        Ko to masovno prelazi na Vistu?

Sad poceh da citam ovaj thread i mene zaintrigira isto pitanje:

Ja uopste ne primecujem da neko masovnije prelazi na vistu, cak obrnuto.....trazi se "karta vise" za downgrade right

Member
        Na forumu od
        Mar 2004
        Poruka
        3.674
      4. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 5 1400
        • MoBo: AsRock AB350 PRO4
        • RAM: 16 GB Corsair Vengeance 2666 Mhz
        • VGA: MSI GTX 660 Twin Frozr 2GB
        • MON: Dell Ultrasharp U2713HM
        • HDD: Samsung 850 EVO 250 GB // Samsung 2.5" 1TB // 2x WD Blue 2TB
        • Case: MS Industrial Black Widow // ThermalTake SE 530W
        • SND: Harman Kardon HK3250 // Tangband W5 TL
        • TV: LG 42" LN570S
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Azio MGK1-K // Logi MX Master
      5. Pa ako vi niste prešli, ne znači da "masa" ne prelazi... Ja Vistu koristim odavno, imam još dva računara u kući koja rade na Visti, komšije, drugari, devojka, apsolutno svi su prešli na Vistu (naravno, oni koji su i dalje na 512MB RAM-a nisu ni u mogućnosti, ali planiraju upgrade u bliskoj budućnosti), verujem da je tako i svuda u "svetu"...

Member Avatar korisnika activated1
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        3.040
      7. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium Dual Core E5200 @ Thermalright Ultra120A
        • MoBo: Biostar GF7100P-M7S
        • RAM: 2x2Gb GeIL Black Dragon
        • VGA: Gigabyte HD4850
        • MON: acer X223wQ
        • HDD: WD 3200AAKS & WD 3200AAJS & Hitachi Deskstar 750Gb
        • OPT: Optiarc AD7200S
        • Case: NZXT Tempest / Thermaltake Toughpower 700W Modular
        • SND: Realtek HD Audio
        • INET: DSL
        • Ostalo: Windows 7
      8. Eh ja sam koristio Vistu josh 2005te, od prvih 5000buildova, al nikako da se oprostom od XP-a ipak neke stvari rade bolje na XP-u. Jeste da je istot tako ishao i prelaz sa 98ice na XP trebalo mi je dosta vremena da skroz batalim 98icu i da predjem na XP.

Member
        Na forumu od
        Jan 2004
        Poruka
        4.994
      10. Moja mašina
        • CPU: i5 3470 @ 3.2 GHz
        • MoBo: GA-Z77X-UD3H
        • RAM: 2x4 GB DDR3 HyperX Beast @ 2400 MHz
        • VGA: GeForce GTX760 MSI GAMING OC 2GB
        • MON: DELL U2412M
        • HDD: Samsung 830 SSD 256GB + WD Black 1000GB + WD Passport 500GB portable
        • OPT: Neki LG DVD combo
        • Case: CM Storm Stryker + OCZ ProModular 600W
        • SND: X-Fi Music @ Creative 5300 <- bullshit drajveri
        • LAP: 15" Lenovo G500 59390515/8 / CoreDuo 2020M 2.4GHz / 8GB RAM @1600 Mhz / 1TB HDD / ATI 8750
        • Ostalo: Mouse Logitech G402 / iPad 4 32GB WiFi / Sony Xperia ZR
      11. Citat Citiram korisnika: Markomaniax Pogledaj poruku
        Roboto koristi toliko glupu logiku...
        Glup je onaj ko ne koristi (ili ne želi da koristi) mozak da poveže činjenice i ko ne čita članke vezane za temu.

Činjenice za windows 7:
        - Prave sistem od početka
        - Najavili su u napred da dobar deo starog softvera neće biti kompatibilan - Nema kompatibilnosti u nazad kao što je bilo do sada. Čak i sa takvim sistem implementiranom u Visti koji je kao bio kompatibilan u nazad, dobar deo programa nije radio kako treba ili sporije nego što treba. Za novi sistem za kompatibilnost programa će se koristiti Virtuelizacija, što u prevodu znači da će stari programi definitivno raditi sporije nego na sistemu za koji su napravljeni! Tek će se kod novih programa osetiti poboljšanje, a oni će doći posle godinu dana.

SIGURAN SAM 120% da će stanje biti isto kao i po pojavljivanju Viste (neću da se ponavljam, znate i sami kakvi ste po tom pitanju). Značajne izmene koje će oni napraviti će biti ispod haube, kao i kod Viste, a samim tim će ljudi kao i sada pričati - nema tu ništa novo, čak je i šminka stara.

Shvatite ovo - Windows XP je toliko popularan jer se do sada nikada nisu pravile tolike pauze u izlasku novih windowsa, a navike kod ljudi se teško menjaju što se i vidi ovde. Nije on ništa specijalan, zastareo je, ali je toliko zakrpljen i u međuvremenu je toliko programa napravljeno da sve to teško može da se prebaci na novi OS koji nije kompatibilan sa starim.

Što se tiče prelaska na Vistu, ja ne znam da li ste vi slepi ili volite da ponavljate stvari s početka 2007. kao papagaji, ali pogledajte malo bar teme po forumu i koliko ljudi pitaju kako "ovo i ono" uraditi u Visti, da nema više komentara kako je to loš sistem i sl. Svetski trend je takav da se broj korisnika windowsa XP konstantno smanjuje u odnosu na broj korisnika Viste koji konstantno raste. Ono što je još zanimljivije je da se sve više koristi upravo x64 verziju Viste upravo zbog drastičnog pada cena memorija. Hteli ne hteli, 32-bitni XP je na samrti - došao je do plafona i nema dalje, a 64-bitni XP ne znam da li ima uopšte svrhe koristiti jer dosta ljudi pričaju da je extra bagovit.

Sve te cifre nisu drastične da je tipa 50% prešlo na Vistu, a i ne mogu biti s obzirom na to da:
        - ljudi teško menjaju navike
        - ljudi imaju otpor prema novom
        - postoji ogromna baza programa za 32bit XP

Dovoljno je pogledati i statistike koliko ljudi još koristi IE6 (pored toliko dobrih browsera), pa zaključiti neke stvari.

Kao što sam i rekao - sve što se danas dešava sa vistom će se sutra desiti sa win 7, s tim da će tada na sceni biti 3 igrača (XP, Vista, W7). Ja ću preći čim se stvori dobra softverska podrška i ukoliko moj hardver bude podržan, a to će se verovatno desiti tek negde oko SP1 za win 7.
        Menjao Vlasterx : 28.09.2008. u 14:18
        Završio sam sa ovim forumom, ne želim da trpim iživljavanje urednika.

Moderator Avatar korisnika yooyo
        Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        10.866
      13. Moja mašina
        • CPU: i7-4790
        • MoBo: ASUS
        • RAM: 16GB
        • VGA: NVidia GeForce 770GTX
        • MON: Dell U2716D - 27" (2560x1440)
        • HDD: Samsung Evo 840 (500GB) + 2TB HDD
        • SND: Integrisana
        • LAP: Dell XPS 15
      14. Neznam da li ste citali blog o W7.. Radili su opsezne analize ponasanja korisnika i upotrebljivosti njihovih resenja... Pored toga, napravili su i feedback program gde su ljudi mogli da daju sugestije sta im smeta a sta im se svidja... Ukratko:
        1. Statistika kaze da velika vecina ne koristi My Douments i slicne unapred kreirane foldere
        2. Skoro svi gase one widgete u Visti
        3. Skoro svi se zale sto je nestao contex menu na Network ikonici
        4. Korisnicima se nesvidja transparencija prozora
        5. Misljenja o Start meniju su podeljena. Neki traze WinXp neki traze Vista verziju. Uglavnom komentari na tree-view u Start meniju Viste je nakaradno resenje.
        6. Trazi se brzi nacin za izbacivanje USB uredjaja
        7. 98% drzi taskbar na dnu ekrana. Ja ga drzim gore.
        8. 55% ljudi drzi nizu rezoluciju od default jer im je previse sitno. Menjanje DPI samo cini da je ruzan UI jos ruzniji.

Interesantno je da statistike pokazuju da veeeliki broj ljudi koristi default podesavanja jer neznaju da moze drugacije. Komenatri pokazuju potpuni suprotnost statistici.

Ja licno nisam presao na Vistu iako moj racunar moze da je podrzi... Jednostavno nisam video nista novo i epohalno. Samo me opasno nervira MS strategija da su svi korisnici *****i i da MS mora da smisli i organizuje rad na racunaru. Kao korisnik koji koristi racunar ~20 svaki novi MS OS dozivljavam kao maltretiranje jer trosim dosta vremena da podesim stvari onako kako ja zelim.

Treba da promene instaler i da ponude opciju da li hoces default podesavanja ili detaljno da izaberes sta hoces a sta neces.
        Nadam se da ce im feedback program malo otvoriti oci i spustiti ih na zemlju. Windows UI je katastrofalno lose dizajniran i tezak za fino podesavanje.
        pro’ gram mer (n.) - An organism that converts caffeine into code.

delimir
        Guest
        Citat Citiram korisnika: R0B0T0 Pogledaj poruku
        Glup je onaj ko ne koristi (ili ne želi da koristi) mozak da poveže činjenice i ko ne čita članke vezane za temu.

Činjenice za windows 7:
        - Prave sistem od početka
        - Najavili su u napred da dobar deo starog softvera neće biti kompatibilan - Nema kompatibilnosti u nazad kao što je bilo do sad
        Ne znam ko je to najavio, ali tvoj post je prepun pogresnih pretpostavki i pogresno izvedenih zakljucaka na bazi njih. Windows 7 pociva na Vista kernelu i ispod haube nece biti previse izmena - sav hardver koji radi na Visti, radice i na W7 - cak ce se moci koristiti i isti drajveri...

Here's what we do know. Windows 7 can and should be considered Vista Release 2 (R2). In fact, I think Microsoft should market the business versions of the OS under that very name. Beginning with the release of Vista SP1 and Windows Server 2008, Microsoft no longer forks its Windows code tree for new releases. So the next versions of Windows client (7), Windows Server (2008 R2), and Windows Home Server (WHS) will all be based from exactly the same code. Microsoft will simply combine the right components to create the Windows version it wants and ship it. It's a much simpler system than before.

In fact, at least one Microsoftie, speaking off the record during my trip to Redmond last week, explained that Windows 7, in many ways, would simply be Vista SP2. From a compatibility standpoint, all the work Microsoft is doing will show up in Vista first and will work identically in Windows 7. It's not changing the underlying platform at all, so if a hardware device or software application works on Vista, it will work fine on 7 as well.
        Znaci, izmene na Windows 7 ce biti kozmeticke prirode uz implementaciju novih tehnologija preko Vista platforme. Uglavnom, danasnji hardver je dovoljno jak da moze da tera sve to, pa ne vidim zasto bi MS npr. ulagao milione da redizajnira kernel - W2k3 motor je pisan kao long-term resenje; bas kao sto je to bio WinNT.

http://www.winsupersite.com/showcase/win7_toosoon.asp
        Menjao delimir : 28.09.2008. u 15:30

Member Avatar korisnika blackbear
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        1.160
        Citat Citiram korisnika: activated1 Pogledaj poruku
        Jeste da je istot tako ishao i prelaz sa 98ice na XP trebalo mi je dosta vremena da skroz batalim 98icu i da predjem na XP.
        Ma daleko od toga da si naveo adekvatno poredjenje.
        Vista je za XP isto sto i Me za 98-icu.

Vista nije ni u jednoj jedinoj stavci marginalno bolja/brza od XP-a,
        samo zdere memoriju.

P.S.
        izvinjavam se, solitaire izgleda duplo bolje na Visti

Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        3.040
      18. Moja mašina
      19. Pa ne znam meni je sve radilo super na 98ici, a na XP je bilo dugo pipavo. vecina igra je radila loshe na XP nego na 98ici. A tako je i sad sa Vistom, igre rade sporije, jede vishe rama (isto kao i XP u odnosu na 98icu) takodje neki software odbija saradnju sa Vistom, a sliche probleme sam imao i na relaciji 98ica->XP tako da u mom sluchaju meni je ovaj prelazak vrlo slichan

Member Avatar korisnika Markomaniax
        Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        3.689
      21. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 2700X
        • MoBo: AsRock B450M PRO4
        • RAM: A-Data 16GB Gammix D30 XPG na 3200Mhz
        • VGA: Gigabyte Geforce GTX 1660 Ti OC 6G
        • MON: LG 24MP59G-P
        • HDD: Samsung 970 EVO Plus / Toshiba P300
        • Case: Coolermaster MASTERBOX NR400 , Thermaltake Smart SE 730W SMART 630W
        • SND: Sound Blaster Z + Mikrolab SOLO7C
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Creative X-Fi surround 5.1PRO USB
      22. Citat Citiram korisnika: blackbear Pogledaj poruku
        Vista nije ni u jednoj jedinoj stavci marginalno bolja/brza od XP-a,
        samo zdere memoriju.
        Upravo tako! Glupo je porediti da je Vista u poredjenju sa XP-om isto sto i ME u odnosu na 98 , zato sto ako je tako, Vista je trebala da sazri posle godinu-godinu i po dana najvise!
        Da li se to desilo? - Nijeee.

Ona je lepa za one koji gledaju filmove i kuckaju text po kancelarijama i vole da impresioniraju poslovne klijente sarenilom. Zbog toga se ona i siri, zato sto ga kupuju firme (u ne znanju, misle novo pa super) , mada koliko sam cuo vise firmi prelazi na linux nego sto kupuju vistu. M$ nije zvanicno priznao ovo ali su i oni svesni te cinjenice pa su se brze bolje bacili da prave novu win 7!

Neki mozda misle da vistu mrzim zato sto je nova ili da se plasim novog a to uopste nije tacno. Kada se prva finalna verzija pojavila, bio sam mozda medju prvima koji su je nabavili i instalirali.

Odusevljenje je trajalo cela 2 dana , kada su novine koje je Vista donela, isuvise licile na one iz Ubuntu linuxa. Nista specijalno...

A sve je bilo zahtevnije , sarenije (teletabis -nije , kako ja volim da kazem ) i nestabilnije. Koja je onda poenta prelaska na novi sistem?

Mnogi od vas su onda poceli da hvale Vistu kako je odlicna sa SP1. Nema problema, saacekao sam da izadje neka jos malo updateovanija verzija i to sam skinuo i instalirao x64 vistu sp1 updateovanu do jula ove godine (to je bilo avgustu negde). instalirao i brate, sa novom masinom nisam primetio ama bas nikakve razlike.
        I dalje je bila krs!

7. ce biti bolja posto su izgleda konacno poceli da pitaju korisnike sta treba, a ne glupe amere iz okruga kojima je kreativnost svedena na bejzbol i Neskar!

Sto se tice x64 XP-a , sve preporuke! Oni koji vam lupaju da je bugovit , ili ga nisu ni probali, ili nemaju adekvatnu papirologiju nakon pustanja iz dusevnih bolnica.
        Sve radi bez problema: igre , multimedia, 3d maxovi , ofisi , benchmarci , rezalice...
        Ko razmislja neka ga nabavi sa SP2 i videce sta znaci "as smooth as silk"
        Menjao Markomaniax : 28.09.2008. u 17:15

Member Avatar korisnika vlawyer
        Na forumu od
        Jan 2006
        Poruka
        554
      24. Moja mašina
        • CPU: E7400 + Xigmatek HDT-S1283
        • MoBo: P5Q-E
        • RAM: Geil Black Dragon 800Mhz 2 x 2GB
        • VGA: Asus 3850 OC Gear
        • MON: HP f2105
        • HDD: Samsung SpinPoint T166 HD501LJ
        • OPT: LG 4167b
        • Case: Vito Blade(LCD) + Corsair VX 450W
        • Ostalo: TV Asus My cinema 7131
      25. Citat Citiram korisnika: blackbear Pogledaj poruku
        Ma daleko od toga da si naveo adekvatno poredjenje.
        Vista je za XP isto sto i Me za 98-icu.
        Citat Citiram korisnika: activated1 Pogledaj poruku
        Pa ne znam meni je sve radilo super na 98ici, a na XP je bilo dugo pipavo. vecina igra je radila loshe na XP nego na 98ici. A tako je i sad sa Vistom, igre rade sporije, jede vishe rama (isto kao i XP u odnosu na 98icu) takodje neki software odbija saradnju sa Vistom, a sliche probleme sam imao i na relaciji 98ica->XP tako da u mom sluchaju meni je ovaj prelazak vrlo slichan
        Nisi skapirao poentu blackbear-ovog posta: prvi sledeći OS posle 98se nije bio vredan menjanja.

A slično je i posle XP-a gde meni bar još uvek ne pada napamet da prelazim na Vistu, pošto - ne znam čemu služi (a još i ne radi)

Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        3.040
      27. Moja mašina
      28. Onda druga stvar, ja sam bio probao WinME i stvarno nishta nije doneo u odnosu na 98imicu sem nestabilnost i vecu zahtevnost. Iskreno mi je zao shto sam preskochio Win200 koji je mozda i najbolji Windows do sad. Na vistu cu sigurno preci u narednih pola godine i to samo zato shto me primoravaju u vidu DX10tke i neshto bolje podrshe kod drajvera, kad je X64 verzija u pitanju....
        Menjao activated1 : 28.09.2008. u 18:00

Banned
        Na forumu od
        Jul 2003
        Poruka
        3.893

Cool

Citat Citiram korisnika: R0B0T0 Pogledaj poruku
        a 64-bitni XP ne znam da li ima uopšte svrhe koristiti jer dosta ljudi pričaju da je extra bagovit.
        Ko to prica svega ti?!?

Evo ja ga koristim vec skoro dve godine i to je najstabilniji OS koji sam do sada koristio. Ekstra bagovit moze biti jedino softver i drajveri koje ti ljudi koje pominjes koriste, a ne sam OS.

Citat Citiram korisnika: delimir Pogledaj poruku
        ne vidim zasto bi MS npr. ulagao milione da redizajnira kernel - W2k3 motor je pisan kao long-term resenje; bas kao sto je to bio WinNT.
        Na primer zato sto su resili da se otarase nekog legacy djubreta koje ubija performanse?

W2k3 kernel je samo nadogradnja Windows XP kernela koji je nadogradnja Windows 2000 kernela koji je nadogradnja Windows NT kernela -- drugim recima, nema govora o tome da je W2k3 kernel nesto sto je pisano posebno i sto treba da traje.

Member Avatar korisnika genuine
        Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        1.906
      31. Moja mašina
        • CPU: INTEL Core2Duo T5600@1.83GHZ
        • MoBo: Fujitsu-Siemens sa 945
        • RAM: 2x512MB DDR2
        • VGA: NVidia 7600 GO
        • HDD: WDC 120 GB SATA
        • Ostalo: Fujitsu-Siemens AMILO 1556 Pi
      32. Sve u jednom-Zacin C... e takvi su operativni sistemi... Ono sto necu da zaboravim je prelaz sa 95 -tice na NT 4.0 koji je bio pravi blagoslov samo zato sto je Microsoft reko ajmo on nule i papa mogucnost za pokretanje 16-bitnih drajvera za zvuk od windows-a 3.11 il sta vec.. naravno tako izgleda kad se gleda posto je izaso ali radilo se to u paraleli sa 95-icom koja je valjda u oktobru 2003 prikazana koliko se secam..
        pentium je bio dobar zato sto su rekli ajmo na drugu arhitekturu - superskalarni RISC ili sta vec...

ono sto treba je potpuno nov ISA ociscen od svega starog po mogutstvu u troadresnom formatu(diskutabilno jer dvo adresni sa operandom u memoriji je gusce pakovan kod), nova arhitektura i nov operativni sistem za taj isti procesor pisan od nule. Isto tako bez posredovanja operativnog sistema tipa directX i sl stvari.. Specificira se interfejs tipa opengl i ostavi se drajverima da ga implementiraju... a ne preko 50 slojeva koda u microsoft runtime-u.. bez integracije browser-a, bez player-a, movie maker-a, sa minimalistickim gui-jem... (sad vidim da izgleda pricam o linux-u ) u svakom slucaju ne treba mi OS koji mi pojede 20GB prostora... posle toga se uvek pitam a zasta bRE... i tu nikad ne mogu da zaboravim QNX koji staje na disketu sa browser-om za net ...
        Steta sto ne moze tako...
        Menjao genuine : 29.09.2008. u 02:27
        Pa koja su to kola bolja od Moskvica?

delimir
        Guest
        Citat Citiram korisnika: audiofreak Pogledaj poruku
        Ko to prica svega ti?!?

Evo ja ga koristim vec skoro dve godine i to je najstabilniji OS koji sam do sada koristio. Ekstra bagovit moze biti jedino softver i drajveri koje ti ljudi koje pominjes koriste, a ne sam OS.

Na primer zato sto su resili da se otarase nekog legacy djubreta koje ubija performanse?

W2k3 kernel je samo nadogradnja Windows XP kernela koji je nadogradnja Windows 2000 kernela koji je nadogradnja Windows NT kernela -- drugim recima, nema govora o tome da je W2k3 kernel nesto sto je pisano posebno i sto treba da traje.
        Pa, trajace - posto ce i Vista i W7 da koriste isti kernel

Strana 2 od 569 PrvaPrva 1234561252102502 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •