Šta je novo?
Pa ako vi niste prešli, ne znači da "masa" ne prelazi... Ja Vistu koristim odavno, imam još dva računara u kući koja rade na Visti, komšije, drugari, devojka, apsolutno svi su prešli na Vistu (naravno, oni koji su i dalje na 512MB RAM-a nisu ni u mogućnosti, ali planiraju upgrade u bliskoj budućnosti), verujem da je tako i svuda u "svetu"...

xexexe... ljudi u mojoj okolini prelaze na Mac ;)


btw odakle je ovo Roboto? "By not being binary compatible with previous versions of Windows "

ovo nema sanse da se desi! to im je isto kad sebe upucaju u nogu iz bazuke!

... u svakom slucaju ne treba mi OS koji mi pojede 20GB prostora... posle toga se uvek pitam a zasta bRE... i tu nikad ne mogu da zaboravim QNX koji staje na disketu sa browser-om za net ...
Steta sto ne moze tako... :(
Amiga Workbench 4.0? :)

Pa, trajace - posto ce i Vista i W7 da koriste isti kernel :)
negde je bio lep pregled sta je doneo Win2K, WinXP u odnosu na WinNT...
u svakom slucaju ovde su navedene sve novosti, stavka po stavka, u Vista kernelu pa koga ne mrzi... :) link
 
Poslednja izmena:
@genuine:
Kako "zasta bre 20GB"?
Pa za "lepe" ikonice naravno! :d
 
sry for offtopic :
za one kojima riljaju hardovi na visti ,trebalo bi da se iskljuci system restore
 
Пре неког времена скинух Vista 64 Ultimate. Онда узех vLite и исекох гомилу глупости и немах никаквих проблема. Нема неког претераног орања по диску нити нестабилности.
 
Poslednja izmena:
...da ajde da iskljucimo pola windowsa da bi nam radilo kako treba :p
 
...a zasto se sWinjdows XP ne zove sWinjdows 2001??
ionako XP ima internu oznaku na xx mesta: "Windows NT 5.1" (Windows2000 je bio WindowsNT 5.0...) :?
 
sve ove diskusije gube smisao jer ce svi za 1-2 godine biti na Visti/Win 7... a oni sto i dalje budu imali krseve ce i dalje pljuvati i upotrebljivost OS-a ceniti po kolicini memorije koju alocira... jer im i nista drugo uopste nije jasno...
 
sve ove diskusije gube smisao jer ce svi za 1-2 godine biti na Visti/Win 7... a oni sto i dalje budu imali krseve ce i dalje pljuvati i upotrebljivost OS-a ceniti po kolicini memorije koju alocira... jer im i nista drugo uopste nije jasno...

Ti to hoces da kazes da ja imam krsh?!? :trust:

Ili mozda da cenim samo po kolicini memorije da li valja?

Pa tebi izgleda nije jasna uloga operativnog sistema, hajde da pokusam da ti objasnim -- uloga operativnog sistema je apstrakcija hardvera i pruzanje neophodnih usluga aplikacijama (I/O, authentication, i slicno) koje korisnik upotrebljava.

Drugim recima, operativni sistem treba da bude sto tanji sloj posredovanja izmedju hardvera i softvera koji treba tako da funkcionise da ga korisnik ni ne primecuje, a ne da sam zauzme sve raspolozive resurse za sopstveni "rad" jer OS ni ne radi nista za korisnika -- aplikacije rade.
 
Ti to hoces da kazes da ja imam krsh?!? :trust:

Ili mozda da cenim samo po kolicini memorije da li valja?

Pa tebi izgleda nije jasna uloga operativnog sistema, hajde da pokusam da ti objasnim -- uloga operativnog sistema je apstrakcija hardvera i pruzanje neophodnih usluga aplikacijama (I/O, authentication, i slicno) koje korisnik upotrebljava.

Drugim recima, operativni sistem treba da bude sto tanji sloj posredovanja izmedju hardvera i softvera koji treba tako da funkcionise da ga korisnik ni ne primecuje, a ne da sam zauzme sve raspolozive resurse za sopstveni "rad" jer OS ni ne radi nista za korisnika -- aplikacije rade.

ne moja konstatacija se odnosila na druge korisnike, ti si specijalan slucaj :p

ja se slazem sa tobom ali zanemariti Vistu/Win 7 samo zbog toga sto ima preveliku kolicinu blotware-a?, a sta cemo onda sa DX10, GPGPU, interfajsom prilagodjenim pocetnicima, itd

Ja nevidim razlog protiv prelaska na Vistu bilo koga ko ima +2GB rama i nema potrebu da koristi sw koji "bas" ne radi na Visti, a razloga za ima sve vise a bice ih sve vise ubuduce

Isto tako tebi mogu da postavim pitanje koja je svrha XP-a 64bit-nog na koji sve perfektno radi dok se ne nakace nekompatibilni/losi drajveri i lose aplikacije jer taj OS bez njih ionako ne predstvalja nista korisno za vecinu korisnika?
 
Niko jos nista ne prica o 7. tako da nemoj ti sad da povezujes pljuvanje (opravdano) viste sa 7.

Ja imam 4 gb rama koji odlicno rade u x64XP-u a u Visti sp1 x64 brate ko da ne postoje.
Instaliram i na svezoj instalaciji (odmah nakon instalacije drajvera) hard ore tacno kad ne treba (u sred neke igre recimo , ili tokom nekog renderovanja) iako su iskljuceni indexing i ostali nebitni servisi .

Eto ti jedan solidan razlog!

jos bih izdvojio 3-godisnje podizanje sistema , izbacivanja glupih pitanja na skoro svakom pomeranju misa, i dalja nekompitabitlnost sa polovinom starijeg software-a...

Dobar OS bi se stideo svega nabrojanog, a vi Vistu i dalje terajte.
krastavac, kupili ste novi hardver, greota da sad ne uzivate u najaktuelnijem sarenilu, makar ono bilo 20x neoptimizovanije i nekomforbilnije. Vi ste sad ono sto su linuxasi - zivi smorovi kojima je jedina radost u zivotu da proucavaju nove OS-e.

Jos nesto. Svako ko pljuje 64bitni XP provereno znam da ga nije ni probao, vec eto tako samo tera kontru. Ovaj sistem meni radi mesecima bez antivirusa i antispajverova , i dalje odlicno!
...nesto Visti da se zamisli.
 
Poslednja izmena:
pa da ti si Vistu digao jednom i zakljucio da drlja po HDD-u (naravno zbog superfetch-a kojem treba par dana da se smiri) i to ti je procena da nista ne valja... svaka cast

a onaj ko tvrdi da OS (XP narocito) mozes koristiti bez AV je dovoljan pokazatelj kompetetnosti.......
 
sve ove diskusije gube smisao jer ce svi za 1-2 godine biti na Visti/Win 7... a oni sto i dalje budu imali krseve ce i dalje pljuvati i upotrebljivost OS-a ceniti po kolicini memorije koju alocira... jer im i nista drugo uopste nije jasno...

ili ce svi biti na Mac OS X :D

Ti to hoces da kazes da ja imam krsh?!? :trust:

Ili mozda da cenim samo po kolicini memorije da li valja?

Pa tebi izgleda nije jasna uloga operativnog sistema, hajde da pokusam da ti objasnim -- uloga operativnog sistema je apstrakcija hardvera i pruzanje neophodnih usluga aplikacijama (I/O, authentication, i slicno) koje korisnik upotrebljava.

Drugim recima, operativni sistem treba da bude sto tanji sloj posredovanja izmedju hardvera i softvera koji treba tako da funkcionise da ga korisnik ni ne primecuje, a ne da sam zauzme sve raspolozive resurse za sopstveni "rad" jer OS ni ne radi nista za korisnika -- aplikacije rade.

reklo bi se da si bash pod utiskom Amiga OS-a 4.0 ... ;)
 
Al ti je argument, svaka ti cast! I sta tu ima vista da misli ako ti ne drzis zastitu? :d

Pa ono... voleo bih da vidim Vistu pod istim okolnostima.
Dobro znam da preterujem, ewo ne mora vise meseci ....recimo 2 nedelje :D da izdrzi i ja skidam kapu.

pa da ti si Vistu digao jednom i zakljucio da drlja po HDD-u (naravno zbog superfetch-a kojem treba par dana da se smiri) i to ti je procena da nista ne valja... svaka cast

a onaj ko tvrdi da OS (XP narocito) mozes koristiti bez AV je dovoljan pokazatelj kompetetnosti.......

Nisam digao jednom , bila je instalirana 2-3 nedelje (drugar nije mogao da nadje instalacioni disk XP-a koji sma mu pozajmio :p )

Sto se tice ovog drugog, ne moras da verujes. Koristi samo Vistu i cudi se ovome sto je za mene normalno ;)
 
Poslednja izmena od urednika:
ja se slazem sa tobom ali zanemariti Vistu/Win 7 samo zbog toga sto ima preveliku kolicinu blotware-a?, a sta cemo onda sa DX10, GPGPU, interfajsom prilagodjenim pocetnicima, itd

1#:
DX10 igara ima koliko?
Koja od njih ne radi na DX9?
Koja od njih radi bolje/brze na DX10?

#2:
GPGPU nema veze sa OS-om, imas ga i na Linuxu i na Mac OS-u.

#3:
Mac OS X ima bolji interfejs za pocetnike

Koje su prednosti Viste ostale onda, svega ti?

Isto tako tebi mogu da postavim pitanje koja je svrha XP-a 64bit-nog na koji sve perfektno radi dok se ne nakace nekompatibilni/losi drajveri i lose aplikacije jer taj OS bez njih ionako ne predstvalja nista korisno za vecinu korisnika?

Te iste aplikacije i drajveri nece raditi ni na Visti. Prema tome... :smoke:

pa da ti si Vistu digao jednom i zakljucio da drlja po HDD-u (naravno zbog superfetch-a kojem treba par dana da se smiri) i to ti je procena da nista ne valja... svaka cast

Pa sta da radi covek?!? Da pusti komp da idluje par dana dok se Vista ne smiluje da ga pusti da nesto uradi? Da li shvatas koliko je to glupavo sto si rekao?!? :trust:

a onaj ko tvrdi da OS (XP narocito) mozes koristiti bez AV je dovoljan pokazatelj kompetetnosti.......

Pa mozes. Evo ja ga koristim godinama tako ;)

Sustina zastite je u tome da vam racunar bude iza NAT-a. Ne koristite IE da posecujete "free" XXX sajtove, ne instalirajte nepoznate ActiveX kontrole, ne koristite crackove nepoznatih grupa, ne otvarajte attachmente od nepoznatih ljudi (a ni od poznatih dok ne pitate jesu li ih oni poslali i o cemu se radi) i ne klikcite na linkove u MSN ako deluju sumnjivo.

Antivirus samo jede resurse, a nudi prividnu zastitu i lazan osecaj sigurnosti -- covek se opusti i kad tad nadrlja jer uvek postoji prozor izmedju izlaska najnovijeg virusa i izlaska definicije koja ga prepoznaje.

Nego da ne idemo dalje u offtopic -- tema je Windows 7.
 
@audiofreak pa ti spadas u freak korisnike OS-a, nisi kompetentan da sa stanovista korisnika ocenis tako nesto jer sebe nemozes zamisliti u tom polozaju ;)
za drljanje se slazem da ga je bilo u prvih par dana i da se povremeno javi,.. ali da se i slicno desava u XP-u koji lose (ne)kesira 4GB rama..
zato se nadam da ce se veca sloboda dati u win 7 po pitanju superfetch-a i da ce se on moci prilagoiti i nekim korisnicima koji znaju sta zele... pa mozda bude i opcije "freak cash usage" ...:)
 
Ne razumem pojedine ljude kako mogu olako da odbacuju nalickani izgled OS-a. Sta mislite kakvu bi prodaju imao npr. iphone kad bi mu audio skinuo onaj fensi look i svu procesorsku snagu nabio u brzi rad sa aplikacijama?
 
To je tačno, izuzetno (prosto nestvarno) je stabilna, ali se meni i dalje ne sviđa koliko drlja po hard disku (čak i sa isključenim indexingom i svim mogućim nepotrebnim servisima), treba mu 5 minuta da se podigne, još toliko da se ugasi, ali inače u samom radu je super :) Kažem, kada bi otklonili to u sedmici, to mučenje harda, bio bi skoro savršen OS.

Tebe onda nešto drugo zeza oko OSa. Meni VISTA SP1 radi bsprekorno i nikada se ne bih vratio na XP. Normalno se podiže a još normalnije gasi. Ništa nisam čačkao osim što sam ugasio Indexing po svim particijama HDDa...
 
Ne razumem pojedine ljude kako mogu olako da odbacuju nalickani izgled OS-a. Sta mislite kakvu bi prodaju imao npr. iphone kad bi mu audio skinuo onaj fensi look i svu procesorsku snagu nabio u brzi rad sa aplikacijama?

Prvo uopste nije nalickan.. Izgleda uzasno. Iphone i pored fantasticnog UI-a i dalje dobro radi.

Sto se mene tice, vec sam ranije naveo... Iritira me nacin na koji MS tretira korisnike. Bavim se racunarima 20+ godina i imam neki svoj raspored gde sta drzim od podataka i kako organizujem posao. Svaka nova verzija Windowsa mi otezava posao oko podesavanja jer se pravi mnogo pametan. Npr... da mogu negde u Widowsu da kazem da sam pro korisnik i da mi otkljuca sve i svasta.. da nemoram to da radim na 10000 mesta.

Jos jedna stvar je izuzetno lose uradjena od strane MS-a i zove se DLL Hell. MS je izbacivao svoje kompajlere zadnjih 10+ godina. Svaka nova verzija i svaki service pack za kompajler donosi nove run-time biblioteke koje nisu kompatibilne sa prethodnim verzijama a identicno se zovu. Zato je MS uveo "manifest" u aplikaciju tako da app zna tacno zna koja mu verzija run-time-a treba. Ako pogledate c:\Windows\WinSxS folder videcete o cemu pricam. E to nije sve.. razlicite verzije run-time-a ne saradjuju pa ako imate pokrenuta 2 programa koji koriste razlicite verzije RT-a, u memoriji ce biti ucitana 2 razlicita RT-a. Eto zasto Winows bukvalno jede RAM i zasto se vuce.

Sve u svemu svaka novija verzija Windowsa je sve veci krsh. A sve to zarad kompatibilnosti. Apple je to resio na elegantan nacin prelaskom sa OS9 na OSX. Kada pod OSX pokrenete OS9 program, OSX otvori OS9 sesiju u prozoru i tamo pokrene program. Uspeli su da sve aplikacije prebace na novi OS za godinu dana plus sto su svi developeri presli na novi OS veoma brzo.

Nova verzija Wndowa treba da bude napravljena od 0 i da se otrese balasta proslosti i komatibilnosti. Treba da bude mali, kompaktan i brz.. Da korisniku prilikom instalacije ponudi opcije sta zeli a sta ne zeli da instalira... Da popravi manjkavosi UI-a (fileopen dialog, cik klikni na start dok windows jos ucitava drivere i servise, fleke po ekranu koje ostavljaju blokirane aplikacije, ...) Da izbace slova iz imena diskova.. Da OS stvari drze unutar OS foldera, a ne rasute po celom disku... ima jos mnogo toga.
 
... Da OS stvari drze unutar OS foldera, a ne rasute po celom disku... ima jos mnogo toga.

Aaaaaaaaa... koliko sam samo puta morao da podižem sistem raznoraznim likovima, kojima je "C: particija bila neuredna" pa su posklanjali "one ružne ikonice" u folder svašta, koji su btw "sami napravili"...
... i kada onako malo bolje pogledaš...
totalno su u pravu!!!:smash:
 
Poslednja izmena:
Ne razumem pojedine ljude kako mogu olako da odbacuju nalickani izgled OS-a. Sta mislite kakvu bi prodaju imao npr. iphone kad bi mu audio skinuo onaj fensi look i svu procesorsku snagu nabio u brzi rad sa aplikacijama?

iPhone ne trosi CPU za fency user interface vec GPU!
 
Jos jedna stvar je izuzetno lose uradjena od strane MS-a i zove se DLL Hell. MS je izbacivao svoje kompajlere zadnjih 10+ godina. Svaka nova verzija i svaki service pack za kompajler donosi nove run-time biblioteke koje nisu kompatibilne sa prethodnim verzijama a identicno se zovu. Zato je MS uveo "manifest" u aplikaciju tako da app zna tacno zna koja mu verzija run-time-a treba. Ako pogledate c:\Windows\WinSxS folder videcete o cemu pricam. E to nije sve.. razlicite verzije run-time-a ne saradjuju pa ako imate pokrenuta 2 programa koji koriste razlicite verzije RT-a, u memoriji ce biti ucitana 2 razlicita RT-a. Eto zasto Winows bukvalno jede RAM i zasto se vuce.
Potpuno si u pravu, kod mene na visti doticni WinSxS zauzima preko 8 GB. Uzas, kada sam malo proguglao cemu to sluzi dosao sam do saznanja koje si ti napisao. Nisam mogao da verujem kakvo je to kalemlenje i da, vreme je da krenu od nule i ljudski napisu novi OS bez balasta kompatibilnosti.
 
Sto se mene tice, vec sam ranije naveo... Iritira me nacin na koji MS tretira korisnike. Bavim se racunarima 20+ godina i imam neki svoj raspored gde sta drzim od podataka i kako organizujem posao. Svaka nova verzija Windowsa mi otezava posao oko podesavanja jer se pravi mnogo pametan. Npr... da mogu negde u Widowsu da kazem da sam pro korisnik i da mi otkljuca sve i svasta.. da nemoram to da radim na 10000 mesta.

interesantno, na Macu isto postoje predefinisani folderi ali su stvarno upotrbljivi jer ih sve aplikacije 100% poštuju! (a i postoji migrate opcija koja radi kao sat!! kupis jednom Mac i samo premestaš sistem na novi računar koji kupiš i uvek je sve 100% kao na starom! u dlaku isto!)

Kad su pravili Vistu rekli su da ce promeniti nacin na koji se Racunar obraca korisniku i na kraju zavrse sa onim kupusom od Security obavestenja koji svi po automatizmu klikcu ok ili iskljuce totalno.

pazi banalan primer sto se Windowsa tice: obavestava te da si zakacio novi USB mass storage onim kretenskim baloncicem u donjem desnom uglu (necu da spominjem da je Atari slican sistem imao daleko pre XPa i 2001.).

na Macu postoji Growl sistem - svaka aplikacija moze da se javi Growlu a Growl ce vec na neki nacin da obavesti korisnika (moze poruku da ispise na razlicite nacine, moze da se podesi trajanje... bukvalno sve, moze cak da se namesti da Mac izgovori poruku!)
tako da Instant Messengeri obavestavaju preko Growla korisnika da se neko konektovao, FTP aplikacije da je zavrsen upload fajla... i to za svaku apliakaciju ponaosob moze da se podesi kako da obavesti korniska!

Moja poenta je da je Mac otisao predaleko u ovakvim detaljima - znaci skoncentrisani su na one najfinije, najsitnije detalje! - Windows to nema sanse da stigne, ni sa Windowsom 7 ni sa nekim buducim Windowsom.

nazalost radije ce ubaciti gomilu useless programa (uporedite Apple iLife paket sa Microsoftovim Paint-om, Notepad-om... koji stizu uz windows) nego sto ce se posvetiti detaljima.


---
inace sto se USB masstoragea tice na Macu nemas nikakvo obavestenje da si ubacio USB MassStorage (zasto bi i bilo kad moram fizicki da ga gurnem u USB port tako da znam sta radim :)) vec se samo pojavi ikona u Finderu pored koje odmah stoji eject dugme!




yooyo;1573765đ je napisao(la):
Nova verzija Wndowa treba da bude napravljena od 0 i da se otrese balasta proslosti i komatibilnosti. Treba da bude mali, kompaktan i brz.. Da korisniku prilikom instalacije ponudi opcije sta zeli a sta ne zeli da instalira... Da popravi manjkavosi UI-a (fileopen dialog, cik klikni na start dok windows jos ucitava drivere i servise, fleke po ekranu koje ostavljaju blokirane aplikacije, ...) Da izbace slova iz imena diskova.. Da OS stvari drze unutar OS foldera, a ne rasute po celom disku... ima jos mnogo toga.

hehe... napisao si moj wishlist od pre par godina:
http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=116952
http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=119007
...

sve se to lepo resi jednim udarcem! prelaskom na Mac OS X ;)

Potpuno si u pravu, kod mene na visti doticni WinSxS zauzima preko 8 GB. Uzas, kada sam malo proguglao cemu to sluzi dosao sam do saznanja koje si ti napisao. Nisam mogao da verujem kakvo je to kalemlenje i da, vreme je da krenu od nule i ljudski napisu novi OS bez balasta kompatibilnosti.

ajde sad neka neko samo lepo napise koja je osnovna ideja iza DLL-a, odnosno sherovanih biblioteka. ,)

btw nema sanse da pisu sistem od nule - izgubice kompatibilnost zbog koje inace postoji Microsoft i Windows!
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa da.. MS-u je bitno da uglavi sto vise novih stvari u OS, umesto da sredi postojece. Od kako postoji windows notepad, paint i wordpad se nisu nimalo promenili, ali zato imamo sve vise igrica sa kartama. Radio sam i na Mac-u i na PC-u.. i mogu vam iskreno reci da bez Total Commandera rad na Windowsu je nemoguc, dok na OS-X uopste nije potreban TC. Necu da ovo ispadne da hvalim OSX i Mac, vec samo pokusavam da istaknem da su neki ljudi razmisljali malo dublje kako racunar treba da se koristi, a neki su samo bledo kopirali.
 
Prost primer je uspeh FireFox-a, jednostavan brz i ogoljen. Ono sto svakome treba, a za sve preko toga postoje plaginovi i nadogradnje. Mislim da MS nikada to nece ni pokusati da napravi jer *****ski razmisljaju. Kod njih prvo instaliras OS, pa dva dana kasapis nepotrebne stvari koje mogu da se iskorene, pa tek onda ubacujes sta ti je potrebno...
Potpuno se slazem sa yooyo-om oko nekog trika u instalaciji.
 
Uh, meni tako fali TC u osx-u...

Ovo sto je yoyo predlozio oko "pro" i "non-pro" usera bi bilo frhunska stvar. Al' dzabe i sve to kad imaju toliko smeca ispod tepiha.

Vucem paralelu sa najnovijom star wars igrom, force unleashed: Znaci dzaba SW licenca, dzaba 3 engina za fiziku, dzaba pricam dzaba zvuk ... kad ima loading izmedju meni komponenti i ekrana (znaci odes na recimo settings - loading, odes na new force powers - loadnig... itd.)
 
Prvo uopste nije nalickan.. Izgleda uzasno. Iphone i pored fantasticnog UI-a i dalje dobro radi.

Izgleda odlicno,svako ko se iole razume u dizajn moze primetiti da ne izgleda uzasno. Meni vista super radi isto kao XP samo mnogo stabilnije.

Sto se mene tice, vec sam ranije naveo... Iritira me nacin na koji MS tretira korisnike. Bavim se racunarima 20+ godina i imam neki svoj raspored gde sta drzim od podataka i kako organizujem posao. Svaka nova verzija Windowsa mi otezava posao oko podesavanja jer se pravi mnogo pametan. Npr... da mogu negde u Widowsu da kazem da sam pro korisnik i da mi otkljuca sve i svasta.. da nemoram to da radim na 10000 mesta.

Jos jedna stvar je izuzetno lose uradjena od strane MS-a i zove se DLL Hell. MS je izbacivao svoje kompajlere zadnjih 10+ godina. Svaka nova verzija i svaki service pack za kompajler donosi nove run-time biblioteke koje nisu kompatibilne sa prethodnim verzijama a identicno se zovu. Zato je MS uveo "manifest" u aplikaciju tako da app zna tacno zna koja mu verzija run-time-a treba. Ako pogledate c:\Windows\WinSxS folder videcete o cemu pricam. E to nije sve.. razlicite verzije run-time-a ne saradjuju pa ako imate pokrenuta 2 programa koji koriste razlicite verzije RT-a, u memoriji ce biti ucitana 2 razlicita RT-a. Eto zasto Winows bukvalno jede RAM i zasto se vuce.

Sve u svemu svaka novija verzija Windowsa je sve veci krsh. A sve to zarad kompatibilnosti. Apple je to resio na elegantan nacin prelaskom sa OS9 na OSX. Kada pod OSX pokrenete OS9 program, OSX otvori OS9 sesiju u prozoru i tamo pokrene program. Uspeli su da sve aplikacije prebace na novi OS za godinu dana plus sto su svi developeri presli na novi OS veoma brzo.

Predji na linux ili OS X,ako vec nisi niko te ne bije po usima da koristis windows. Bilo bi lepo da krenu od nule to stoji, ali izgelda da nisu u mogucnosti da naprave unazad kompatibilan sistem ili ne znaju a mozda i to mnogo kosta pa im se ne isplati jer dosta ljudi koriste windows po sistemu "svi piju a niki ne placa".

iPhone ne trosi CPU za fency user interface vec GPU!

Pa ne trosi ni vista meni je uvek CPU u Idle O% zauzeca eventualno 1% ali vrlo retko. I vista se oslanja na GPU koliko sam ja informisan;).

Radio sam i na Mac-u i na PC-u.. i mogu vam iskreno reci da bez Total Commandera rad na Windowsu je nemoguc, dok na OS-X uopste nije potreban TC. Necu da ovo ispadne da hvalim OSX i Mac, vec samo pokusavam da istaknem da su neki ljudi razmisljali malo dublje kako racunar treba da se koristi, a neki su samo bledo kopirali.

Za divno cudo ja ne koristim TC vec godinama i toliko sam se navikao na explorer da bi me TC samo usporio.Sve je stvar navike.

Da ne bude da smo totalno skrenuli sa teme - Windows 7 rana beta verzija stiže 27. oktobra -

http://www.itx.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=7767&Itemid=1
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno