Šta je novo?
evo i moje prvo iskustvo sa Win7-definitivno najbrzi os do sada,kozmeticki prelijep al jos uvjek je u beta fazi i znaci preporuka nemojte pokusavati da igrate igrice na njega...ja sam ostavio i xp al za osobe koje cesto koriste internet,gledaju filmove-slusaju muziku itd uzivace u ovom operativnom sistemu.Ima par prelijepih novina!Media Centar je mnogo poboljsan i sada je odlican i ima dosta novina.drugo sto mi se jako dopada je taskbar koji su napravili fenomenalno...zatim live messenger je super kao i internet explorer 8 koji sam do sada uvjek izbjegavao....sve u svemu to sve nebi bilo dobro da to sve ne radi tako brzo.Moja preporuka napravite drugu particiju i uzivajte u beta verziji : ))))
 
Poslednja izmena:
Jel uspeo neko da instalira HP stampac preko mreze? Imam C6380 i kad probam Vistine drajvere, instalacija dodje do samog kraja i tu pukne.
 
Trenutno imam dual-boot Vista sp1 x64 i Windows 7 x64, obe verzije su ultimate. Win 7 trosi znatno manje memorije, skoro duplo manje. Nesto je brzi, 3dmark06 je pokazao rezultat za nekih 50 poena vise, sto na mom lapu znaci nekih 9380. PowerISO radi, ako neko hoce da se igra. COD4 radi bez ikakvih problema. Par drajvera sam instalirao pomocu troubleshoot mode-a. Nekoliko novih aero fora, ima bas nesto vezano za drmanje kaveza... vise prozora na desktopu, vi uzmete jedan od njih... prodrmate mu kavez i svi ostali se minimizuju... cool.
 
hahahah... ovo sa drmanjem kaveza :D

Jel mozes da definises to nesto je brzi? imam kao ti vistu 64 sp1 pa se razmisljam dal da se igram sa 7icom uopste... :)
 
znas kako... definitivno vredi isprobati... u startu ces videti da ti OS "jede" manje memorije sto je jako bitna stavka...citajuci zadnjih dana clanke na netu, sve je brze na 7ici u poredjenju sa vistom i XPom...probaj jedan dual-boot, nece te nista kostati...

i da... jos jednu stvar zaboravih WEI je sa maximalnih 5.9 podignut na 7.9...
 
Poslednja izmena:
Brz je majku mu - sve je nekako glatko i nema smaranja UAC-a kao u Visti. Stavio sam x64 verziju na Q6600 4Gb GeForce 8600GTS, radi odlichno! Nisam josh uspeo da se naigram sa svim programima koji su mi interesantni tako da cu napisati josh kada ga dobro namuchim.

BTW da li se mogu staviti 181.20 drajveri od Viste x64 ili su ovi nvidija beta drajveri shto idu preko win update-a najbolje shto ima za sada?
 
Meni PES 9 nece da radi na 7 - prijavljuje d3dx9_30.dll is missing.
Pri proveri directx u control panelu kaze directx 9.o is installed , ali kad uradim diagnostic tool kaze da je verzija directx 11!
Sta da uradim da PES proradi?
 
ma uac se iskljuci sa 2 klika a rama imam 8 giga... probatju u svakom slucaju leba ne jede ;) hvala na odgovorima...
 
R310, instaliraj dx9 ponovo ;) Imao sam isti problem na Visti...
akki, probaj :) nista te ne kosta.

Inace trenutno koristim 7000 build, imao sam 6081 i imao sam problema sa adsl usb modemom, ali sada u 7000 works like a charm :)
 
Stvarno se spominju neke prilično interesantne stvari, jedva čekam da izađe finalna verzija (beta verzije windowsa baš nešto i ne volim).
 
Aj molim te objasni ovo, kakve ovo veze ima sa temom, nisam procitao sve postove od pocetka.
Evo ja cu objasnim.Odjednom se pojavio stormwatch-ov post u kome on pita gde mu je post i optuzuje kutiju da ga je obrisao.Nakon posta neko je linkovao taj njegov post gde se pokazalo da nije obrisan i to je to_Onda je kutija reagovao sa tom recenicom za koju pitas.Po meni,opravdano.
 
Poslednja izmena:
OK, al bolje kutija da mu je odmah linkovo post nego ovako, hvala u svakom slucaju.

:wave:
 
Window$ je UVEK beta :)

Pa jeste Vista bila ocajna međutim ova sedmica obećava, instalirao sam zvaničnu beta verziju 7000 i brzo se instalirala i odlična je u radu, sve drajvere je odradila sem modema za adsl sto je i normalno, u realnom radu nije zahtevna, pokušavam da joj trenutno nađem neke primedbe, međutim sad za sad obećava:smoke:
 
Window$ je UVEK beta :)

Isto kao i svaki drugi OS.OS je "živa" stvar koja se stalno unapređuje i to je normalno.Windows se koristi na "malo" više računara i normalno je da ima više problema nego ostali operativni sistemi.I linux (bilo koji distro) je konstantna beta verzija (ako tražiš cutting edge) isto tako i Mac OS (uvek su potrebna unapređenja i ispravke).
Ja sam pod betom za Win 7 mislio na baš to BETA.Kod MS-a se beta verzije ne mogu upgradeovati u sledeću betu i na kraju finalnu verziju, već se mora svaki put iznova instalirati (osim ako to sa win 7 ne izmene).
 
I dalje se s' vremena na vreme desava da OS zakuca(sto i ne cudi, M$ je to).
Nisu mi jasne situacije u kojima sve zakuca, ctrl+alt+del ne funkcionise, a OS i dalje registruje pomeranje misa. Zasto task manager nema najvisi prioritet, nije mi nikada bilo jasno.
 
Koliko prostora na hardu zauzima Windows 7? I ima li svrhe da pokušavam da ga poteram na mojoj mašini (planiram da uzmem veći hard)?
 
I dalje se s' vremena na vreme desava da OS zakuca(sto i ne cudi, M$ je to).
Nisu mi jasne situacije u kojima sve zakuca, ctrl+alt+del ne funkcionise, a OS i dalje registruje pomeranje misa. Zasto task manager nema najvisi prioritet, nije mi nikada bilo jasno.

to ti mozda hard zakuca...meni se to desavalo na starom kompu..ali opet, mozda je i OS, ne bi bilo prvi put :D mada meni se to nije desavalo jos uvek na Win 7
 
Tesko da je hard posto i dalje mogu da radim u okviru trenutnog prozora, mis reaguje, racunar radi, muzika ide u pozadini, ali Task manager nije moguce startovati.
 
U principu sve shto sam probao radi osim daemon tools. Adobe Master Collection CS4 se instalira bez problema, 3D studio max 2009 takodje, dok 3dsmax2008 da bi se instalirao mora da se vrati vreme unazad inache izbacuje poruku da je licenzija istekla.

I da, meni KM Player radi normalno - ako vam izbacuje greshku pri startu, instalirajte Adobe Flash u Exploreru (treba otici na Adobe sajt i instalirati ActiveX flash plug-in). Klite codec pack isto radi opushteno, kao i Quicktime/Quicktime Alternative. Za sada je sve brzo i kvalitetno, mislim da cu neko vreme da posvetim radu u ovoj beti.
 
Poslednja izmena:
jedno pitanje samo...sad me ortak (inace linux zaludjenik) ubedjuje da ova beta prestaje da radi 1. Avgusta 2009.

Ja nikad ne citam EULA pa me zanima ako je neko malo vise informisan koliko je ovo tacno?

Tako MS kaže. Ali dotle ima još toliko vremena (a već su oni vredniji pronašli i trikove da produže rad na barem 360 dana). Uz to, šuška se da će na leto izaći i pravi Win 7.
 
A winFS se nigde ne pominje vise? Prvo je prica bila za vistu, cak je i jedna alpha verzija viste imala to.
 
Nazad
Vrh Dno