Windows 7 - instalacija, aplikacije, sistemski problemi - Strana 10
»RSS Benchmark sajt

Strana 10 od 568 PrvaPrva ... 678910111213142060110510 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 136 do 150 od ukupno 8520

Tema: Windows 7 - instalacija, aplikacije, sistemski problemi

Banned
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        11.950
        Bravo kovac, nasao sam link koji sam trazio u linku o fontovima koji si okacio Oba teksta su dobra, mislim da je OVAJ ipak opsirniji i bolji jer ne prica o win vs mac vec o problemima koji se javljaju na svim platformama.

PS. Kako sam OS renderuje fontove je sasvim nebitno za pro rad (prelom, dizajn) posto i Photoshop i inDesign (i svi ostali programi iz adobe paketa) koriste svoj font renedering engine, nezavistan od OS-ovog. Ako vam se ne svidja kako fontovi izgledaju u wordu, predjite na adobe acrobat
        Menjao gx-x : 05.10.2008. u 16:29

Member
        Na forumu od
        Jun 2002
        Poruka
        232
      3. Moja mašina
        • Case: Lenovo W500
        • INET: DSL
        • Ostalo: Windows 7/Arch Linux
      4. Znam za taj tekst, odličan je.

Member Avatar korisnika Darko
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        2.035
      6. Moja mašina
        • CPU: Athlon XP-M @ 600Mhz-2.3Ghz / Thermaltake BigTyphoon
        • MoBo: Abit KT7a V1.3
        • RAM: 1.5GB Infineon PC133 CL2
        • VGA: 3dfx Voodoo 5 5500 AGP /w Metabyte Wicked3D eyescream stereo glasses w/ Voodoo TV/FM
        • MON: Sony trinitron 21" / Benq FP767
        • HDD: 4xMaxtor DM60+ 20gb / RAID 0 i 1xIBM Deskstar 80GB
        • OPT: CDRW Yamaha 8/8/24
        • Case: Thermaltake Xaser III / Chieftec 550W
        • SND: Creative SB AWE32 w/28MB RAM + Yamaha DB50XG + Roland SC55 / Logitech Z3e
        • LAP: Prestigio nobile 156
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Retro rulz :)
      7. Citat Citiram korisnika: kovacm Pogledaj poruku
        pa taj sfericni meni je prikazan u onim Windows 7 snimcima + imas to i na Mac-u, vec sam jednom trazio kako se zove taj program... ne koristim ga, jer mi je zamorno da prolazim kroz 3 reda ikona i ono sto je najgore, redosled ikona se menja! gotovo kao ona glupost od personalizovanog menija koju je M$ izmislio! :/

ah, evo ga jedan http://www.old-jewel.com/trampoline/index.html ali ima ih jos!
        Sfericni meni je odlicna, iako stara ideja ('80tih). Proizilazi direktno iz Fittovog zakona. Ne znam koliko vas je upoznato sa Morphicom? Tamo je to jako lepo uradjeno.

Pogledao sam gornji link, interesantno izgleda ali tek nakon probe moze da se zakljuci kako zaista funkcionise. Ako mora da se klinke direkno (i samo) na ikonicu onda bi to konkretno resenje bilo katastrofalno glupo; mada ako moze da klikne na meni kao na parce pice onda Jos jedna stvar je bitna u ovom slucaju a to je konzistentnost. Nije fora napraviti sfericni meni - fora je napraviti meni koji ce biti konzistentan u celom sistemu, nezavisno od aplikacije. Zato je npr. Mac OS izvanredan (najkonzistentniji sistem koji postoji), a Office 2007 golo sran*e (potpuno drugaciji, iako mozda bolji UI u odnosu na prethodnika) .

Sve u svemu, to je buducnost ako se developeri smiluju da naprave koristan i upotrebljiv UI. Taskbar meni je proslost, mada bi bilo lepo da se zadrzi zbog kompatibilnosti (u nekom "advanced" modu).
        "Tudja raka ledena je raka,tudja zemlja nikad nije laka,
        U daljini mucno li se leska,tudjina je i mrtvacu teska." - J.J.Zmaj

Member Avatar korisnika HekToor
        Na forumu od
        Nov 2007
        Poruka
        549
        Evo jedne nove vesti.

Microsoft to tweak Windows 7 for multi-core processing

P.S. Nije bas neki jak izvor ali ni vest nije nesto spektakularna.
        Menjao HekToor : 06.10.2008. u 04:59
        Nokia Cityman 200,Rambo console on Full Black&White Ei Nis TV....And one Intel 286 @ 6 MHz all full,since 01-Feb-1982.

Banned
        Na forumu od
        Jul 2003
        Poruka
        3.893
        Nazalost, bojim se da nema nacina da se Windows sredi na takav nacin. Nije problem samo u softveru nego i u hardveru. Na primer, jedan hard-disk moze da opsluzuje jedan zahtevan proces i nista vise (ostali "gladuju").

NCQ pomaze malo, ali bez mogucnosti da disk istovremeno cita vise razlicitih streamova istovremeno (sto znaci i vise nezavisnih kanala za konkurentni prenos podataka do memorije) necemo skoro videti OS koji ne pada na kolena kad se uposle sva jezgra. Isto vazi i za memoriju -- za sada ima dva-tri kanala, a treba da bude broj kanala barem jednak broju fizickih threadova.

Member
        Na forumu od
        Jan 2004
        Poruka
        4.994
      11. Moja mašina
        • CPU: i5 3470 @ 3.2 GHz
        • MoBo: GA-Z77X-UD3H
        • RAM: 2x4 GB DDR3 HyperX Beast @ 2400 MHz
        • VGA: GeForce GTX760 MSI GAMING OC 2GB
        • MON: DELL U2412M
        • HDD: Samsung 830 SSD 256GB + WD Black 1000GB + WD Passport 500GB portable
        • OPT: Neki LG DVD combo
        • Case: CM Storm Stryker + OCZ ProModular 600W
        • SND: X-Fi Music @ Creative 5300 <- bullshit drajveri
        • LAP: 15" Lenovo G500 59390515/8 / CoreDuo 2020M 2.4GHz / 8GB RAM @1600 Mhz / 1TB HDD / ATI 8750
        • Ostalo: Mouse Logitech G402 / iPad 4 32GB WiFi / Sony Xperia ZR
      12. Citat Citiram korisnika: audiofreak Pogledaj poruku
        Od kada je to sto tebi Vista radi sjajno na cela 2 (i slovima dva) racunara merilo kvaliteta i uoptrebljivosti operativnog sistema?!?
        Iz mog ugla jeste dobro merilo jer su su hardverski dve potpuno različite mašine. Ukoliko na obe mašine radi kako treba, čak i bolje od XP-a, to znači jednu od dve stvari:
        1. da vi ili ne znate da podesite OS ili imate neki arhaični krš hardver kome nema pomoći
        2. Volite da hejtujete samo zbog hejta (ili zato što ste navučeni na preplaćeni Mac - poz Kovač )

Citat Citiram korisnika: audiofreak Pogledaj poruku
        Ovde se prica pre svega o Windows 7, a zatim i o tome sta jedan moderan OS cini dobrim. Sareni interfejs to svakako nije.
        Šareni interfejs nije jedina stvar koja je došla sa Vistom, a vaši hejterski argumenti da jeste može da znači samo jednu stvar - niste obavešteni / ne želite da budete obavešteni. Vista je donela novine koje će se naći i u Win7, a siguran sam da se to neće svideti svima vama kojima se ne sviđa ni Vista.

Citat Citiram korisnika: audiofreak Pogledaj poruku
        Prema tome, ili odrasti i prevazidji stadijum bojanice ili nemoj uopste da se ukljucujes u diskusiju ako nemas nista pametno da kazes nego idi zapocni thread "Kome sve Vista radi super?" u bench clubbing-u i postavi poll pa do mile volje sa svojim istomisljenicima tupi o tome sta ti se sve svidja u Visti i ne svidja u XP-u umesto sto ljude koji posmatraju stvari sire od tebe nazivas glupim i smaracima.

Uzgred, mogao bih da se opkladim da svi vi koji ste Vistu odmah instalirali (neki i pre nego sto je izasla finalna verzija) imate nelegalnu kopiju. Bas me zanima ko od vas bi je kupio kada bi novcanikom morao da odluci sta da uzme.
        Jeste smarači i to potpisujem jer znate samo da ocrnjujete nešto o čemu nemate pojma i to bez nekih argumenata. Sve argumente koje ste imali (interfejs, zauzeće rama, drljanje po HDu i sl) su odavno pobijeni / razjašnjeni u ostalim temama i ja ne nameravam da se ponavljam po tom pitanju. Očigledan je porast korisnika Viste na ovom forumu i to se vidi kroz sve teme ovde.

Na kraju - ja sam platio Vistu i imam jednu u Retail izdanju, a drugu u OEM koja je došla uz laptop. Možda je i u tome problem što ja znam kako dobro rade kada mogu normalno da se ažuriraju preko neta, a vi hejteri to nikada nećete saznati jer vaši krekovani krševi to ne mogu.
        Menjao Vlasterx : 06.10.2008. u 19:06
        Završio sam sa ovim forumom, ne želim da trpim iživljavanje urednika.

Banned
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        13.382
      14. Moja mašina
        • CPU: i5 4570 & Alpenfoehn Brocken cooler
        • MoBo: Asus z87-a
        • RAM: Kingston 2x 8Gb 2400Mhz
        • VGA: HD4600 + MSI 1070 + 290x
        • MON: Samsung C530 + Acer 22inc
        • HDD: Samsung evo 250Gb + Samsung 2TB
        • OPT: NEC 5240
        • Case: CM Trooper, Seasonic SS-750KM3
        • SND: integrusa
        • Ostalo: Pinnacle PCTV
      15. Citat Citiram korisnika: audiofreak Pogledaj poruku
        Nazalost, bojim se da nema nacina da se Windows sredi na takav nacin. Nije problem samo u softveru nego i u hardveru. Na primer, jedan hard-disk moze da opsluzuje jedan zahtevan proces i nista vise (ostali "gladuju").

NCQ pomaze malo, ali bez mogucnosti da disk istovremeno cita vise razlicitih streamova istovremeno (sto znaci i vise nezavisnih kanala za konkurentni prenos podataka do memorije) necemo skoro videti OS koji ne pada na kolena kad se uposle sva jezgra. Isto vazi i za memoriju -- za sada ima dva-tri kanala, a treba da bude broj kanala barem jednak broju fizickih threadova.
        ne zaboravi SSD za koje ja verujem da ce za 1-2 godine biti meinstream (i to ne sad ove alfa verzije koje su u prodaji)... bar za system (64-128GB) a za storage je ionako dovoljan i obican HDD

Member
        Na forumu od
        Dec 2005
        Poruka
        2.046
      17. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + Noctua P12
        • MoBo: Intel DX58SO
        • RAM: 3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
        • VGA: Radeon HD4870X2 by ATi
        • MON: SAMSUNG SyncMaster 206BW
        • HDD: Seagate Barracuda 7200.10 2x160GB & 250GB & 7200.9 160GB & 2x WD 640GB AAKS
        • OPT: LITE-ON LH-20A1S
        • Case: CM Stacker 830 Black & SKYTHE KAZEMASTER & TT Toughpower 1500W & CM XCraft350Lite
        • SND: ALC889 @ PIONEER SX-550 reciver & SONY speakers (2x20W) & KOSS PortaPRO headphones
        • Ostalo: Logitech MX1000 & V320 & G11 | Nokia N95 8GB | iPod Classic 80GB
      18. @R0B0T0

Vidi ovako koristim Vistu x64 (update do kraja) veoma dugo. Mogu reci da je OS sasvim OK, ali mana ima dosta, sad cu obrazloziti.
        Svakako je prva stvar da je Vista nakon 5+ dana kad je upaljena pocne bahato da zdere RAM. Recimo meni se desava da komp radi po 10 dana bez restarta (a ima ljudi koji ovo probijaju i to dosta). 8-9 dan zauzece RAM-a je stiglo i preko 3GB, sto je apsolutno nepotrebno. Ostaju u RAM-u ucitane neke gluposti od pre dva dana i sl. Praznjenje se desi kada se pokrene neka igra recimo, pa onda radi ocajno dok se Glista ne stabilizuje. Nakon gasenja igre sve je prilicno prihvatljivo tipa 1.5GB RAM-a, ali se to opet polako nadoknadi. Da ne pricamo da recimo u FireFox-u prestanu da rade neke precice (ne rade ni posle gasenje programa i ponovnog pokretanja), pa samo restart OS-a pomaze. Onda Aero tema koja je sve samo ne pregledna za rad. Naravno zato drzim Classic, ali... MS planira da gura AERO i u "sedmici", a GUI im svakako nije dobar.

Veliki plusevi u Visti su SEARCH u gornjem delu Explore-ra, to mi je veoma korisno. Zatim SEARCH u start menije, pa programe mogu da pokrecem sa Win + komanda i Enter
        Svakako Win Update preko posebnog programa.

ITD. Da ne tupim ima Vista i prednosti i mana, ali nikako nema neceg mnogo naprednijeg nego u XP-u, a i dalje pati od nekih decijih bolesti. Mislim da cu jos veceras ponovo probati XP x64, pa da donesem konacan sud.

Banned
        Na forumu od
        Jul 2003
        Poruka
        3.893

Cool

Citat Citiram korisnika: R0B0T0 Pogledaj poruku
        Iz mog ugla jeste dobro merilo...
        Tvoj ugao, bio on ostar ili tup, nema veze sa cinjenicom da dva racunara nisu nikakav statisticki uzorak. Ima mnogo vise onih kojima ne radi kako treba, pun ih je Internet.

1. da vi ili ne znate da podesite OS ili imate neki arhaični krš hardver kome nema pomoći
        Prvo, ne bih da se pravim vazan ali ja sam citao, pisao (cak i latinicu), igrao sah sa penzionerima u parku i znao tablicu mnozenja pre nego sto si se ti uopste rodio, a Windows (sve verzije) sam instalirao i podesavao nebrojeno puta.

Prema tome, ta opcija da ja ne znam da nesto podesim otpada -- ja cak sam patchujem stvari koje ne mogu da se podese samo ako mi dovoljno idu na zivce

Drugo, zbog prirode posla kojim se bavim (optimizacija softvera) uvek imam taze hardver i uvek je sve 100% ispravno i testirano tako da i ta opcija otpada.

2. Volite da hejtujete samo zbog hejta...
        Ja ne "hejtujem", lepo sam naveo dve stvari koje objektivno ne valjaju -- kopiranje fajlova koje je sporije i network bandwidth throttling pri pustanju muzike i videa, a ima ih vise nego me mrzi da kucam i da idem dalje u OT.

Ja inace imam legalnu Vistu Home Premium SP1 na Sony VAIO VGN-FW190 laptopu -- toliko o krekovanim krsevima

@zeljko:
        Ne zaboravljam SSD, ali on ima jos da se razvija da dodje do stadijuma konkurentnosti pristupa podacima o kome ja pricam.

@BigJoe:
        Ne zaboravi SP2 za Windows XP x64!
        Menjao audiofreak : 06.10.2008. u 20:01

Member Avatar korisnika Wild Boy
        Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        2.701
      21. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-8320 & CM 212 Evo Push-Pull
        • MoBo: Asus M5A99X Evo
        • RAM: 16GB Kingston DDR3
        • VGA: Sapphire 7850 2GB Dual-X
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: Samsung 840 120GB, Crucial MX100 256GB, WD10EZEX 1TB, Samsung HD154UI 1.5TB, ext. Verbatim 500GB
        • OPT: LG GH22N
        • Case: CM 690 II Basic, Super Flower SF-600P14XE
        • SND: Asus Xonar DG, Logitech z623
        • LAP: Lenovo T470s
        • Ostalo: G403, P10 Lite
      22. Citat Citiram korisnika: audiofreak Pogledaj poruku
        kopiranje fajlova koje je sporije i network bandwidth throttling pri pustanju muzike i videa
        Prvo jeste tacno, drugo nisam primetio. Ali zato programe otvara doosta brze i u globalu sistem je malo zivahniji (pricam u odnosu na XP 32bit)
        Menjao Wild Boy : 06.10.2008. u 20:10

Banned
        Na forumu od
        Jul 2003
        Poruka
        3.893

Cool

Citat Citiram korisnika: Wild Boy Pogledaj poruku
        Prvo jeste tacno, drugo nisam primetio. Ali zato programe otvara doosta brze i u globalu sistem je malo zivahniji (pricam u odnosu na XP 32bit)
        To drugo ne mozes da primetis osim ako nemas Gigabit LAN i setup u kom cesto kopiras nesto preko njega. Ima sve objasnjeno na linku koji sam dao.

Htedoh bas da proverim (iz zezanja) da li mi je masina na kojoj koristim Windows XP Professional x64 Edition SP2 kompatibilna sa Vistom pa sam skinuo Windows Vista Upgrade Advisor i evo sta mi kaze:

Mislite o tome

Banned
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        13.382
      25. Moja mašina
        • CPU: i5 4570 & Alpenfoehn Brocken cooler
        • MoBo: Asus z87-a
        • RAM: Kingston 2x 8Gb 2400Mhz
        • VGA: HD4600 + MSI 1070 + 290x
        • MON: Samsung C530 + Acer 22inc
        • HDD: Samsung evo 250Gb + Samsung 2TB
        • OPT: NEC 5240
        • Case: CM Trooper, Seasonic SS-750KM3
        • SND: integrusa
        • Ostalo: Pinnacle PCTV
      26. Vista Upgrade Advisor je za n00bove koji definitivno ne koriste x64 sisteme
        Menjao zeljko : 06.10.2008. u 21:51

Member Avatar korisnika kovacm
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        8.473
      28. Moja mašina
        • CPU: Commodore C64 (+floppy)
        • MoBo: ZX Spectrum (modovan)
        • RAM: Atari STe (4MB, MegaFile 30MB) + Atari Mega 4
        • VGA: Amiga 500 (1MB)
        • MON: Atari Falcon030 (CT63/256MB)
        • HDD: Amiga1200 (040+PPC)
        • OPT: Atari Jaguar + Xbox CoinOps Arcade Cabinet mod
        • Case: Mac Classic
        • SND: gomila 286 i ostalog x86 krshware-a...
        • OS: Mac OS X, Windows, MiNT, MagiC, TOS, AmigaOS, NetBSD, Linux
        • LAP: MacBookPro 13"
        • TV: PalmM105 > iPaq3650 > Nokia9500 > Qtek9000 > Qtek9600 > NokiaE61 > iPhone
      29. Citat Citiram korisnika: R0B0T0 Pogledaj poruku
        2. Volite da hejtujete samo zbog hejta (ili zato što ste navučeni na preplaćeni Mac - poz Kovač )
        ma da, ja nemam ni jedan argument u korist Mac-a... pa sam *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* i bacio sam pare na isti!
        kad pogledam PC + Windows mislim da sam malo platio Mac!

Jeste smarači i to potpisujem jer znate samo da ocrnjujete nešto o čemu nemate pojma i to bez nekih argumenata.
        čekaj, ti to pričaš o sebi i Mac-u ??

Citat Citiram korisnika: BigJoe Pogledaj poruku
        Veliki plusevi u Visti su SEARCH u gornjem delu Explore-ra, to mi je veoma korisno. Zatim SEARCH u start menije, pa programe mogu da pokrecem sa Win + komanda i Enter
        BRAVO ! BRAVO ! BRAVO !
        sad vec znate sta znaci kad napisem QuickSilver
        ali svejedno to je samo 5% onoga sto QuickSilver na Macu moze da uradi!
        kao sto sam rekao vec milion puta> i vi cete do dobiti jednog dana...
        Menjao Crni : 08.11.2008. u 02:59
        "Unfortunately, people are not rebelling against Microsoft. They don’t know any better." SJ, "For the masses, not for the classes." JT, "Everything is deeply intertwingled." TN

Banned
        Na forumu od
        Jul 2003
        Poruka
        3.893

Cool

Citat Citiram korisnika: zeljko Pogledaj poruku
        Vista Upgrade Advisor je za n00bove koji definitivno ne koriste x64 sisteme
        Ma ne, to je on prepoznao mene hejtera pa namerno nece da me savetuje da se upgrade-ujem

Mislim da je vreme za novi Chuck Norris fact -- Chuck Norrisu Vista Upgrade Advisor radi i na 64-bitnom Windowsu
        Menjao audiofreak : 06.10.2008. u 23:14

Member Avatar korisnika Darko
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        2.035
      32. Moja mašina
        • CPU: Athlon XP-M @ 600Mhz-2.3Ghz / Thermaltake BigTyphoon
        • MoBo: Abit KT7a V1.3
        • RAM: 1.5GB Infineon PC133 CL2
        • VGA: 3dfx Voodoo 5 5500 AGP /w Metabyte Wicked3D eyescream stereo glasses w/ Voodoo TV/FM
        • MON: Sony trinitron 21" / Benq FP767
        • HDD: 4xMaxtor DM60+ 20gb / RAID 0 i 1xIBM Deskstar 80GB
        • OPT: CDRW Yamaha 8/8/24
        • Case: Thermaltake Xaser III / Chieftec 550W
        • SND: Creative SB AWE32 w/28MB RAM + Yamaha DB50XG + Roland SC55 / Logitech Z3e
        • LAP: Prestigio nobile 156
        • Ostalo: Retro rulz :)
      33. Citat Citiram korisnika: kovacm Pogledaj poruku
        kad pogledam PC + Windows mislim da sam malo platio Mac!
        Priceless!

Nego, znate sta. Ja koristim Debian (za sve), XP (za DOTA-u), a Vistu ne gotivim nikako. Ali, nazalost, morao sam da spremim za ispit istorijat windowsa (jedno od preko 140 pitanja) u koji je upala i vista. I zaista, ima nekih novina u Visti, cak iako je (po meni, znaci vrlo subjektivno) golo sran*e.

"Najopipljivije" sto Vista donosi je podrska za vektorsku grafiku u UI-u, sto moze vrlo fino da se iskoristi i nadogradi u buducnosti (recimo Win 7). Sarene laze tipa "improved memory management" ili "better security" koje se ne vide na prvi pogled mozda rade, a mozda i ne. Mozda zaista funkcionisu nakon debelog tweakovanja, ali de-facto na defaultu ne funkcionisu kako treba. A default podesavanja koristi bar 80% populacije!

To je ujedno i glavna razlika izmedju Mac OS X i windoze - Mac na defaultu radi odlicno, a za svaki naprednu funkciju korisnik treba malo da se pomuci, da je nadje i podesi (sto obicno nije problem za stare znalce, ali tabu za pocetnike). U windowsu korisnik treba da se pomuci da POGASI napredne funkcije koje uglavnom bespotrebno opterecuju sistem, da bi sve radilo kako treba.

Na kraju ipak treba reci da je Vista, kakva god bila, zaista napredniji sistem od XP-a, iako ja licno jos dugo, dugo nemam nameru da menjam XP (na kome Warcraft III radi besprekorno )

I dosta, bre, prepucavanja oko besmislica
        "Tudja raka ledena je raka,tudja zemlja nikad nije laka,
        U daljini mucno li se leska,tudjina je i mrtvacu teska." - J.J.Zmaj

Strana 10 od 568 PrvaPrva ... 678910111213142060110510 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •