Šta je novo?
Treba mi da instaliram Win 7 na ASRock H270 Pro4.

  1. Učitavanje drajvera pre same instalacije ne radi, prijavljuje grešku.
  2. ASRock Win 7 USB Patcher pravi probleme. Upiše gotovo 16Gb podataka na fleš (instalacioni ISO je 4,x GB) i tu zakuca, može da "radi" celu noć.
Kako ste vi rešili slične probleme?
Da probam sa ASUS-ovim pečerom?
 
probaj da napravis instalaciju uz pomoc asus ez installation toola, mislim da se tako zove. odi na sajt neke h270, mada mislim da mozes i bilo koje druge asus ploce i skini poslednji tool.
ja sam pomocu njega instalirao win7 na z270 i z370 masinu bez ikakvih problema.
nakon toga iskljuci apdejt i instaliraj simplix pack.
 
Savetuješ da koristim W7 SP1 ISO, bez dodatnih update-ova?
Jel ima neki specifičan update koji pravi problem?
Hvala na brzim odgovorima! [emoji6]

Sent from my TA-1021 using Tapatalk
 
svi potrebni apdejtovi se nalaze u simplix packu. instaliraj njega i ne boli te glava.
da, skini neki untouched w7 sp1 64bit pa posle njega odradi ovo sto sam napisao, jos jedna preporuka za asus tool jer provereno radi bez greske.

ako pustis win apdejt da sam instalira, dodace i gluposti kao sto su provera kompatibilnosti cpu-a pa mogu da iskacu pop-upovi da koristis cpu koji nije podrzan i ostale njihove decije gluposti.
sve sto ti treba lepo je upakovano u simplix pack :)
 
probaj da napravis instalaciju uz pomoc asus ez installation toola, mislim da se tako zove. odi na sajt neke h270, mada mislim da mozes i bilo koje druge asus ploce i skini poslednji tool.
ja sam pomocu njega instalirao win7 na z270 i z370 masinu bez ikakvih problema.
nakon toga iskljuci apdejt i instaliraj simplix pack.

Ja imam Z370 ASrock fatal1ty, probao sam pomocu Win7Patcher-a (novi, stari, nebitno), samo sam uspeo prvi put da instaliram windows7, nesto sam zeznuo oko sistema, sledeci put nikako nisam uspevao da napravim Windows7 koji ce proci uspesno instalaciju, na kraju instalacije izbaci plavi ekran. 20 puta sam pokusavao na razlicite nacine, nikako da prodje sa patcher-om, zatim sam napravio butabilni Win7 sa integrisanim drajverima preko nlite-a, to je napokon proslo. Zatim, nisam mogao da instaliram update-ove. Nasao sam program "Wufuc", mali programcic, koji se samo instalira, nakon toga svi update-ovi su dostupni. Check-iram samo "important", ostalo ne instaliram, sve prolazi.
 
Samo da javim da sam uspeo sve lepo, brzo i lako da odradim uz pomoć ASUS EZ Installer-a.
Prvo se "nareže" USB sa Rufusom i posle toga za 1 minut pomenuta alatka pečuje taj butabilni USB.
Instalacija se ponaša kao da instalirate na neku stariju mašinu, dakle bez ikakvih dodatnih intervencija.

Još jednom - hvala vam puno na odgovorima i od sada preporuka i od mene za gore pomenuti ASUS alat. ;)
 
^ tako je, to je proveren kombo, na nekoliko masina sam se time sluzio (z170/z270 i z370).
nakon toga odradi simplix pack, malo ce da potraje prvi put ali ces imati kompletan sistem.
asus ez tool nudi i nvme drajver prilikom pravljenja instalacije za one koji imaju takav disk...

inace, nije ti trebao rufus, sve to odradi asus tool :)
 
Poslednja izmena:
Probao win 7, CEO dan se zezao i ništa nisam uradio. Jednostavno ne mogu da nađem sve drajvere. Ni za lan nema drajvera pa sam serovao usb-om sa telefona internet i potrošio mesečnu količinu a da ništa nisam uradio. Ako je neko raspoložen i hoće da mi odradi ovo nek mi pošalje pm. Plaćam koliko treba. Ja nemam živaca vise. U pitanju je satellite L870-160

Sent from...
 
Ovo sto je Zekovic napisao, ja bas juce radio HP 250 G6 sa dve grafike, DriverPack Solution Online verzija sve nasla, jedino sam za AMD grafiku skinuo sa AMD sajta jer nisam imao Control Panel za Switchable grafiku. Ako nesto ne nadje onda skini Driver Identifier pa sa njim zavrsi resto. Za njega treba nalog a moze preko FB ili Google naloga.
 
Probao win 7, CEO dan se zezao i ništa nisam uradio. Jednostavno ne mogu da nađem sve drajvere. Ni za lan nema drajvera pa sam serovao usb-om sa telefona internet i potrošio mesečnu količinu a da ništa nisam uradio. Ako je neko raspoložen i hoće da mi odradi ovo nek mi pošalje pm....

Odradiću ti džabe, samo ako si u prolazu kroz Niš :)
 
DriverPack Solution probaj.
Ovo sto je Zekovic napisao, ja bas juce radio HP 250 G6 sa dve grafike, DriverPack Solution Online verzija sve nasla, jedino sam za AMD grafiku skinuo sa AMD sajta jer nisam imao Control Panel za Switchable grafiku. Ako nesto ne nadje onda skini Driver Identifier pa sa njim zavrsi resto. Za njega treba nalog a moze preko FB ili Google naloga.
Hvala vam. Sutra je novi dan :)
Odradiću ti džabe, samo ako si u prolazu kroz Niš :)
Nemoj 2 puta da kažeš. Sl nedelje prolazim pored Niša. Idem u Pirot

Sent from...
 
Samo izvolte, dobrodošao cheers
 
Samo ako si punoletan :d
 
Drage kolege sa foruma, ja sam pre jedno mesec dana ovde pisao o problemu koji sam imao Chrome-om, kada mi je duplo učitavalo već otvorenu stranicu.
I tako sve do juče, kada mi se Chrome updateovao. Danas mi se prikazao novi Chrome, danas sam počeo da ga koristim i izgleda da nema više duplog učitavanja. Doduše, samo je par puta duplo učitao neke dve stranice, ali u poređenju sa prethodnim iskustvom, ovo je mnogo podnošljivije.
Ostalo mi je još da povratim Windows fragmenter, nadam se da će sve ići bolje.
Zahvaljujem se svima na savetima i nadam se da neće više biti problema sa Chrome-om.
Pozdrav :)
 
Poslednja izmena:
Ima li neko link za iso sa usb3 drajverima za novije chipsete?
 
Windows 7 je svakako jos uvek aktuelan operativni sistem i naravno da se isplati instalirati ga. Bice u upotrebi jos godinama, cak je i XP jos upotrebljiv iako pri kraju zivotnog veka.
Ono sto se zamera windowsu 10 u ovom prilogu je podrska za starije graficke karte. Za out of the box podrsku je to mozda i tacno ali bukvalno svaki drajver za win 7 (cak i drajver sa Vste) radi na win 10. Stara ati xpress 1150 integrusa radi perfektno i to sa punim catalyst drajverom (ati control centar radi). Samo treba instalirati .net framework 3.5 i control center savrseno sljaka. Kartica ne podrzava od nekog ovijeg builda transparency efekat ali njega svakako iskljucim na svakom racunaru. Dakle, win 10 ni u kom slucaju nije operativni sistem sa slabijom podrskom za drajvere. Stavise, verujem da je i najbolji u tom pogledu.
 
Kako proveriti da li je UpdatePack7R2-18.7.20 već instaliran na nekom W7?
Da li update pack menja verziju Win-a? (Aida64 kaže da je 6.1.7601.22436)
 
При реинсталацији система грешком сам форматирао погрешну партицију. То ми се десило први пут, а сто пута сам то радио, обе партиција су од 100 гига, зато сам се и збунио.
Како да повратим неке податке са те партиције, који програм је најбољи, то сам такође радио јако давно из других разлога али се не сећам програма?
На партицији је сада само тај нови виндоус који се мало чудно инсталирао као да је прерађен, можда ми је и он помеша партиције.

Послато са Xiaomi MI 5 уз помоћ Тапатока
 
zero assumption recovery je meni 2 puta pomogao.
 
File Scavenger
Izuzetno mali, kompaktan progarm, radi kao zmaj i brzo
 
Како да повратим неке податке са те партиције, који програм је најбољи, то сам такође радио јако давно из других разлога али се не сећам програма?
Форматирао си погрешну партицију и на њу инсталирао windows па хоћеш да повратиш неке податке? Овде ће да помогне само срећа и варијанта да је партиција била баш баш пуна а да су подаци које хоћеш да вратиш негде на крају. Мени се најбоље показао GetDataBack али постоје разна искуства и програми ... основа је да уопште више не подижеш тај windows и да све радиш на другом компу, уз наду да имаш среће.
Како си промашио партицију, обично је у понуди графички приказ па бираш редом и без гледања величине, осим ако некад раније ниси тумбао партиције?
 
Ima puno alata, za specificne fajlove dobar je Active File Recovery, imas ga na Sergei Strelec Live USB-u. Nemoj da koristis taj sistem jer ces daljim upisom smanjiti sansu da vratis podatke.
 
Nazad
Vrh Dno