Šta je novo?
Koji Windows OS biste mi preporučili za stariji NetBook? (2 GB, 1,66 GHz dual-core)

Dvoumim se između XP-a i Win7, sa Desetkom se previše muči.
 
Poslednja izmena:
Gledaj ima li drajvera za W7.
Koja bi mu bila namena?
 
Poslednji drajveri su izašli baš za W7 čini mi se, možda čak i za W8.
Namena - surf, YT, Office paket i tako to
 
Rade korektno sa 7-com, i to Pro. Sa XP-om se ipak oseti da je lakši sistem. Imam 3 netbuka, ista specifikacija.
 
Poslednja izmena:
Sa 2GB RAM će da gura i 32-bitni Win 7. Ako je samo za net i multimediju razmisli i o Linux-u ali ne KDE okruženje. Još je lakši od Win 7.
Osim ako nije single core i <2GB RAM lično ne bih stavljao XP.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Instalirao sedmicu, radi baš mnogo brže nego sa desetkom...
Razmišljam čak da i svoj desktop vratim na W7

Послато са D2303 уз помоћ Тапатока
 
Ljudi, moze li mala pomoc. Na desktopu imam Win7 dosta dugo i nekako mi najvise odgovara dok na laptop-u koristim Win 10. Hteo bih da ubacim u njega Win 7 ali posto je laptop kupljen pre nekih godinu dana, ima kao onu (nazovimo je) blokadu da ne moze Win7. Koliko se secam da sam citao moze se kroz BIOS skinuti ili se varam ? Moze li mi neko reci nesto vise o tome ?

Laptop je Asus X540S (celeron procesor) i na zvanicnom sajtu ima drajvere za Win 10 kompletno dok za Win 7 nema, ali kapiram da mogu da se nadju drajveri za intel chipset po netu kao sto nalazim za drugi Asus laptop koji je nekih 4 godina star.
 
Moze a da li postoje driveri pitanje je. Konkretno ja sam digao sistem sve top coveku koji je zeleo kao ti w7 na kraju nisam imao ni jedan driver za taj laptop :-D
 
Intelovi Chipset drajveri su identični za sve OS. Problem može da bude grafički drajver ili neki vezan za specifičnu komponentu. Najpre proveri da li za taj CPU postoji VGA drajver za Win7, na Intel-ovom sajtu. Ako ga nema onda se mani 7-ce.
Ali, pravi problem je isključivo BIOS ako uopšte dozvoli instalaciju ičega drugog osim W8.x + .

inače, ako je ovaj npr
https://www.asus.com/Laptops/X540SA/HelpDesk_Download/
postoje drajveri za Win7
 
Poslednja izmena:
Intelovi Chipset drajveri su identični za sve OS. Problem može da bude grafički drajver ili neki vezan za specifičnu komponentu. Najpre proveri da li za taj CPU postoji VGA drajver za Win7, na Intel-ovom sajtu. Ako ga nema onda se mani 7-ce.
Ali, pravi problem je isključivo BIOS ako uopšte dozvoli instalaciju ičega drugog osim W8.x + .

inače, ako je ovaj npr
https://www.asus.com/Laptops/X540SA/HelpDesk_Download/
postoje drajveri za Win7

Taj je. Za drajvere nisam sumnjao ali za BIOS cu morati da vidim sta i kako uciniti. Da li imate neki predlog ?
 
Ako bios nema Legacy BOOT onda mozda moras Windows 7 modovan ISO fajl koji moze da se podigne preko Rufusa na GPT UEFI boot.
 
Taj je. Za drajvere nisam sumnjao ali za BIOS cu morati da vidim sta i kako uciniti. Da li imate neki predlog ?

Pa čim ima na sajtu drajvera za Win7 bios nije zaključan.
Ostaje ti samo da podesiš BIOS (isključi secure, stavi legacy boot), nađeš/ubilduješ instalaciju wina koja ima integrsane USB 3.0 drajvere i teraj :)
 
Meni je Driver Pack Solution zeznuo driver za tastaturu i touchpad na laptopu HP 250 G6 morao sam posle misa da kacim da uninstaliram , imaju i ti programi random bugove , najbolje napraviti system restore point pre radjenja takvih stvari da ne bi morao novi Windows.
 
driverpack je klasični malver,bežite od toga.ako bas iz nekog razloga loži baš zadnji drajver da imate driverindentifer (portable) je daleko bolje rešenje.

skoro stavljao sedmicu na asus laptop (hasvel i3,isto samo win10 drajveri) rešenje za instalaciju je naravno csm i ehci na smart-auto u usb podešavanjima.verujem na kasnije čipsete mora oečovan iso.
 
ne može,kopira sam sebe u temp i izbaca i posle brisanja promptove.ako to nije malver,ne znam šta jeste...
 
Malwarebytes to bez problema brise.
 
Nisam ni spomenuo da je dobro resenje da se koristi vec kad je koristio da procisti sistem...
 
Javicu vam sta sam napravio samo da nadjem malo vremena da se posvetim tome, trenutno zbog posla ni ne palim taj laptop :) Ali svakako hvala na pomoci :)
 
Pokušao sam danas da instaliram windows 7 x64 sa usb ali javlja mi disk error.Ubacio sam usb u neki stari komp i instalacija je normalno krenula što znači da nije do usb.Ovo mi se prvi put dešava od kako sam nedavno kupio novi kingston SSD.Do sada je bio win 10 na kompjuteru ali pose zadnjeg apdejta brlja strašno i više ne želim da je instaliram.Da li može pomć u vezi instalacije?
 
Moze li neko da preporuci gde da skinem cist w7? Ne mora ovde, moze i na PM. Trenutno imam W10 i skapirao sam da je smece.
 
Nazad
Vrh Dno